Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

+1 לעניין בניית הכבישים. פרט לפאקים בודדים כמו רמזור כלא ג'למה, הרבה יותר קל להתנייד בכבישים בשנים האחרונות. כאחד שנוסע 100 ק"מ ליום בממוצע, הדבר מאד מורגש. אולי לא סקסי לצעוק על זה כמו על סיגרים או שמפניה ורודה, אבל זה בהחלט שינוי מבורך, ועיקרו, אגב, בפריפריה.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4733

• SlowRide

4541

• פינדר

3575

• m3x7r3m3

2926

אנו מכריזים בזאת על חפירה מזרחנית באוף-טופיק.

אין קשר בין הפלסטינים למדינות ערב? דווקא לפי מה שידוע לי, אחת הגישות טוענת כי הפלסטינים הם למעשה "יוצאי" ממלכת ירדן (יהודה ושומרון) ומצרים (עזה), אז לטעון שאין שום קשר נראה לי קצת תלוש מהמציאות.

שנית, לא בכולן, אבל ברובן (אולי פרט לקאטר, ערב הסעודית ואיחוד האמירויות, בהנחה ואתה תושב ולא "עובד זר") המצב פחות טוב, או פחות טוב משמעותית אפילו, מזה שבישראל.

מבחינה הסטורית, כל ה"ערבים" הם יוצאי חצי האי ערב, אז...?

קבוצה אתנית שפרושה על אזור כל כך גדול לא יכולה להישאר הומוגנית, וקבוצה שלא נשארת הומוגנית לא יכולה לשמש בסיס איתן ללאום.

גם לפני הולדת הרעיון הלאומי, הערבים שהתפרשו בעולם המוסלמי הפסיקו מהר מאוד להיות מקשה אחת. ע"ע אחמד אבן טולון במצרים ובניית המסגד הטולוני, או האופן שבו נקלטו הפליטים ממשיסת בגדאד (על ידי הולגו) בקהיר.

גם בתקופת המרד הערבי נרשם פילוג בתוך המחנה הערבי בין הערבים שבאו מעראק לבין אלו שבאו מחג'אז ומארצות דמשק ("סוריה") וכיוצא בהם.

בזמננו, היו שליטים ערבים כמו נאצר שניסו לקדם רעיון לאומיות פאן-ערבי ("קַוּמִיָה") ורעיונות דתיים שיתמכו בתפיסה הזו (ה"תַקַרוּב" הסוני) אך זה לא צלח, ודי מת עם עלייתו של צדאם חֻסַין לגרדום.

אז לא, העולם הערבי הוא לא מקשה אחת. לפלסטינים יש תרבות שונה מזו של המצרים, הירדנים או הסורים. אם הם היו נוחתים היום במצרים באורח פלא כמו שאנשים בימין מקווים, היו מתייחסים אליהם בניכור.

להבנתי את האיש יש לו ראייה אסטרטגית רחבה מאוד[...]אשר על כן, הציבור הישראלי שכרגע לא מתאימים לו כל נסיונות השלום לאור ההתבוננות במציאות הבטחונית מסביב, וההבנה שנכון לעכשיו זה נוטה להיכשל בכל פעם מחדש, מעדיף כרגע שהמצב הקיים והמוכר יישמר, מאשר עוד נסיונות שהתוצאות שלהם לא ברורים.

המציאות הבטחונית "מסביב" לא קשורה למציאות הבטחונית פה. במזרח התיכון יש תהליך של התפרקות הלאומים הקיימים ועליית המסגרות הדתיות למרכז הבמה ובשל כך - התחדדות היריבות הסונית-שיעית, שגרפה לתוכה גם את המינים (מלשון מינות) של השיעה כמו העלוים, הדרוזים והעדות השיעיות הקטנות כמו האסמאעלים והזיידים.

מה שקורה כאן זו התקוממות לאומנית, די קטנה, שמשתמשת בסמלים דתיים. לראיה, השימוש שלהם בהר הבית כסמל למאבק. להר הבית יש חשיבות באסלאם אך הוא לא סמל דת אסלאמי מובהק.

למעשה, אין לאסלאם סמלי דת (במובן הפולחני) חוץ מהכעבה, וגם הכעבה כבר עברה דברים כמו השתלטות שיעית (על ידי הפאטמים), גניבת האבן השחורה וניתוצה (על ידי הקראמטים) שעברו יחסית בשקט לעומת הר הבית.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סותר האחד את משנהו. אתה לא יכול לא לבחור את ביבי. אתה צריך לבחור מישהו תחתיו. אתה מציע מועמדים מהשמאל שלא ראויים לנהל ועד בית, אני הצבעתי למועמד מהימין שלצערי לא הצליח בבחירות האחרונות. אבל שוב - צריך אלטרנטיבה. לא "לא", אלא "כן".

כל מה שצריך בשביל זה זה הגבלת קדנציות, לא רק רצופות, אלא בכלל. בכל תפקיד ציבורי.

זה לא סותר, כי מבחינתי בכל הכנות כרגע עדיף כמעט כל ראש מפלגה אחר. לא מהליכוד, אגב, כי זה רק ישמר את הסיאוב והשחיתות שפושים שם כרגע. אם אותו מנהיג יתגלה כלא מנהיג אמיתי, נחליף גם אותו אחרי 4 שנים ובתקווה יימצא מישהו יותר נורמלי.

ואתה צודק לחלוטין לגבי הגבלת הקדנציות. אני לא רואה שום סיבה שראש ממשלה יכהן יותר מ-8 שנים. זכור לי גם איזה מועמד לראשות הממשלה מטעם הליכוד שאמר את זה לפני אי-אילו שנים. מעניין איפה הוא היום :-P:wink:

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב - לא, לא ולא. מה כן? את מי לבחור? מה כן לעשות?

כתבתי שלושה דברים לפחות.

טוב, זו ממש דמגוגיה,

זו לא. תסתכל כמה מאמץ זה גוזל מהממשלה. אפילו שר החוץ מטעם עצמו, יאיר, כתב השבוע שזה לא בסדר שביבי נחקר ככ הרבה זמן,כ י זה מונע מהממשלה לטפל בעמונה.

מה עוד היה צריך לעשות?

זו דוגמא. כתבתי בעמוד הקודם פוסט מאוד ארוך שמתאר את השתלשלות העניינים. היה אפשר פשוט להכיר בישוב, כפי שהמליצה המדינה עצמה רק לפני 8 שנים. היה אפשר לא להתעקש על הקמת עוד יישוב לאחים היהודים, שהמגורים בו מומלצים רק לנבחרים ולנשגבים שבעם.

הייתי אומר שדווקא נעשה טיפ טיפה מאמץ.

ועדיין נשברים שיאים בקניית רכבים חדשים. מעניין למה.

ציניות. הייתי אומר שאתה קורא יותר מדי טמקא.

במה אני טועה?

הרי התשובה היחידה שלך (מלבד הטענה שבונים כבישים) היא ״אז למי להצביע?״

ואני אומר - תצביע למי שאתה רוצה.

רק כשאתה מצביע לביבי, אלא אם כן אתה מיליונר או כיפה על ראשך - אל תצפה שישים עליך.

כמובן, אשריך אם אתה מרגיש אחרת ואתה מרגיש שעשרות הישיבות על עמונה ובניה בשטחים תורמות לך משהו - מעולה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי שלושה דברים לפחות.

לגבי פקקים קיבלת התייחסות די מפורטת. הנושא באמת בטיפול מאד מאסיבי. לא תמיד מוצלח ב-100%, אבל באמת מנסים. לגבי מחירי דירות, כבר ענו לך - זה לא קורה מהיום להיום. כך גם ליתר.

מה שכן, תשתדל לענות מי לדעתך ראוי כיום להנהיג את המדינה. כלומר, תשובה לאותה השאלה - למי יש להצביע. למי אין כבר הבנו.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נתעלם כרגע ממיקומם המיידי (הריאלי או לא), אני לא הייתי שולל על הסף לא את ברק ולא את ציפי לבני כראשי ממשלת מרכז-שמאל.

את לפיד לא הייתי רוצה בתור רוה"מ כי הוא מגוחך בעיני.

האמת, גם בוג'י יכול להיות ראש ממשלה מצויין, אבל ראבאק, הוא חסר כריזמה בשיט ובצורה כזו מי יצביע עבור החנון הזה?

בהתבוננות היסטורית לאחור, גם לוי אשכול היה כזה ובחלוף השנים ובהתפזר אבק מלחמות והשמצות הגנרלים, היה ראש ממשלה לא רע בכלל.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברק כבר הוכיח שהוא לא מספיק טוב. לבני לא יציבה פוליטית. אתה פשוט לא יודע מה לצפות ממנה, או מתי. מסכים לגבי לפיד, פחות לגבי בוז'י. עד עכשיו הוא טעה כ"כ הרבה פעמים וזה עוד לפני שקיבל משהו ביד, שמפחיד לחשוב כמה גבוה עקומת הטעויות תיקח אותו, ואותנו אתו.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואתה צודק לחלוטין לגבי הגבלת הקדנציות. אני לא רואה שום סיבה שראש ממשלה יכהן יותר מ-8 שנים. זכור לי גם איזה מועמד לראשות הממשלה מטעם הליכוד שאמר את זה לפני אי-אילו שנים. מעניין איפה הוא היום :-P:wink:

מה העניין להגביל קדנציות בשיטה פרלמנטרית כמו בישראל?

אין משהו מיוחד מידי בנתניהו, הרי הוא כבר הפסיד בבחירות בעבר כשהייתה לו אלטרנטיבה רצינית. הבעיה של השמאל היום לדעתי זה שהם לא מאתגרים את נתניהו ולא רק ברמה הפרסונלית, במקום להציב אלטרנטיבה רעיונית מסודרת ורצינית, הם רק רוצים שהוא ילך, ולדעתי גם אם הוא ילך הליכוד יצמיח אלטרנטיבה מתוכו, וגם אם יהיו בחירות אני בספק אם גוש השמאל יצליח להרכיב ממשלה.

אגב לפיד הבין את הנקודה, ועל אף שלדעתי הוא מלא בהצהרות שלא באמת מגובות במשנה סדורה ורצינית, הוא לפחות מתנהל בבמלכתיות ותוקף את נתניהו על בסיס אידיאולוגי ולא פרסונלי. ואם להיות אוויל משריש ולצטט סקרים, אז נראה שהציבור מתגמל אותו על ההתנהלות הזו שנתפסת כשקולה.

זו דוגמא. כתבתי בעמוד הקודם פוסט מאוד ארוך שמתאר את השתלשלות העניינים. היה אפשר פשוט להכיר בישוב, כפי שהמליצה המדינה עצמה רק לפני 8 שנים.

אז למה אתה מתנגד לחוק ההסדרה (שים רגע בצד את הגישה שכל יו"ש צריך ללכת לפלסטינים) וחושב שתושבי עמונה גזלנים אם "היה אפשר להכיר ביישוב"? הרציונל זהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה העניין להגביל קדנציות בשיטה פרלמנטרית כמו בישראל?

בשביל שלמועמד יהיו עוד מניעים מלבד לנצח את הבחירות הבאות, ויעידו על כך כהונות שניות של נשיאים אמריקאיים.

זה מבלי להתייחס לכל שאר הפרמטרים (כוח משחית, איסוף סמכויות לצרכי שליטה וכו').

אם לא שמת לב מה קורה למושלים שנשארים זמן רב על הכס, כנראה שגם קארספורום לא יפתח את העיניים. זה ***לא*** קשור לביבי, מבחינתי שיגבילו את משך הכהונות החל מרה"מ הבא בלבד, שמאל/ימין, וואטאבר.

+התייחסת מקודם לנאום היפה של סמוטריץ',

אז בתור מי שראה את כל הנאום (באמת יפה אגב, סמוטריץ' נואם חריף) - מה שהוא "שכח" לעשות זה להציג בדיוק מה הוא רוצה:

הוא רוצה "דמוקרטיה" בא יש אזרחים סוג י' ואזרחים סוג ע', לאזרחים סוג ע' אין שוויון זכויות, האוטונומיה של סוג ע' נתונה (נתינה?) לקפריזות של ממשלת אזרחי סוג י'.

זה סאבסט של אפרטהייד, ברמת ההגדרה. זה בטח ובטח לא דמוקרטיה - שוב, ברמת ההגדרה (אחת מאבני היסוד היא שוויון אזרחי).

אז שיקום הימין ויגיד: "אני בעד סיפוח + אפרטהייד-מינוס", או "אני בעד טרנספר". הבעיה שלא אומרים את זה. שימו לב שלא משנה כמה פעמים מתראיינים נציגי הבית היהודי, הם אף פעם לא באמת מבהירים מה הם מתכננים לעשות עם הפלסטינים (אין כזה עם, כן כן, תקראו להם צפרדסטינים מבחינתי who cares) לאחר הסיפוח המיוחל...

כי וואלאק, זה לא נשמע טוב.

אז קל יותר לומר שהשמאלנים הזויים וכו'.

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסברתי לך למה כבר כמה פעמים.

1) ההתנגדות לפינוי הכפרים הבדואים מלווה גם בחוו״ד של משרד להגנת הסביבה וטענות של ראשי ערים ומבקר המדינה על כך שמדובר בישובים מיותרים, שכל מה שהם יעשו זה לגזול עוד כסף מהמדינה, במקום לחזק את הישובים הקיימים. אז לבטח שאני לא רואה סיבה להרוס כפר, כדי להקים ישוב דתי, שבעבר כמה גופים של המדינה קבעו שאין בו צריך ושגם עלול להיות למפגע.

2) הבדואים לא הגיעו לשם כי הם רצו. הכריחו אותם.

3)אי אפשר לנתק את מצה של יו״ש מזה. כמובן, זה טעון מוסרי נטו. אתה יכול לא לקבל אותו.

מה שכן, תשתדל לענות מי לדעתך ראוי כיום להנהיג את המדינה. כלומר, תשובה לאותה השאלה - למי יש להצביע. למי אין כבר הבנו.

מקווה שהעבודה יעמידו מועמד ראוי לבחירות הבאות.

אבל מה זה שייך?

אנשים שחושבים שהליכוד תורם למדינה לא מצביעים לביבי רק כי אין אלטרנטיבה.

ועם כל הכבוד, שיפור בתשתיות הכבישים בארץ יש לפחות מאז שאני זוכר את עצמי עם רישיון.

זה לא תחליף לדברים בסיסיים, כמו תחבורה ציבורית מתפקדת - מה שיכול לפתור את בעייתהפקקים באמת.

ולגבי יוקר המחיה - מי בדיוק מטפל בהורדת מחירי הדיור?

כמה פעמים לדעתך דנה ממשלת ישראל במחירי הדיור בחודשים האחרונים?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל שלמועמד יהיו עוד מניעים מלבד לנצח את הבחירות הבאות, ויעידו על כך כהונות שניות של נשיאים אמריקאיים.

זה מבלי להתייחס לכל שאר הפרמטרים (כוח משחית, איסוף סמכויות לצרכי שליטה וכו').

אם לא שמת לב מה קורה למושלים שנשארים זמן רב על הכס, כנראה שגם קארספורום לא יפתח את העיניים. זה ***לא*** קשור לביבי, מבחינתי שיגבילו את משך הכהונות החל מרה"מ הבא בלבד, שמאל

השאלה לא הייתה סתם בגלל ביבי, שאלתי מה התועלת במשטר פרלמנטרי, משום שבסופו של דבר אתה לא בוחר פרסונה כמו בארה"ב למשל, אלא אתה בוחר מפלגה, והמפלגה (בהתאם לתקנונה) היא הבוחרת את מי שיעמוד בראשה.

העניין הוא שגם אם יש מפלגה אחת גדולה, היא (לפחות היום) לא יכולה להרכיב ממשלה לבד, ותמיד היא תזדקק לשותפות נוספות, במקרה הזה למשל נתניהו יכול עד מחר לפעול לבחירתו מחדש אבל אם לא יהיה לו בסיס קואליציוני חזק הוא לא יוכל לבנות קואליציה.

אני לגמרי מבין את הצורך בהגבלת קדנציות בשיטת הממשל האמריקאית למשל, אני לא בטוח כמה תועלת יש בזה בשיטת הממשל הישראלית.

+התייחסת מקודם לנאום היפה של סמוטריץ',

אז בתור מי שראה את כל הנאום (באמת יפה אגב, סמוטריץ' נואם חריף) - מה שהוא "שכח" לעשות זה להציג בדיוק מה הוא רוצה:

הוא רוצה "דמוקרטיה" בא יש אזרחים סוג י' ואזרחים סוג ע', לאזרחים סוג ע' אין שוויון זכויות, האוטונומיה של סוג ע' נתונה (נתינה?) לקפריזות של ממשלת אזרחי סוג י'.

זה סאבסט של אפרטהייד, ברמת ההגדרה. זה בטח ובטח לא דמוקרטיה - שוב, ברמת ההגדרה (אחת מאבני היסוד היא שוויון אזרחי).

אז שיקום הימין ויגיד: "אני בעד סיפוח + אפרטהייד-מינוס", או "אני בעד טרנספר". הבעיה שלא אומרים את זה. שימו לב שלא משנה כמה פעמים מתראיינים נציגי הבית היהודי, הם אף פעם לא באמת מבהירים מה הם מתכננים לעשות עם הפלסטינים (אין כזה עם, כן כן, תקראו להם צפרדסטינים מבחינתי who cares) לאחר הסיפוח המיוחל...

כי וואלאק, זה לא נשמע טוב.

אז קל יותר לומר שהשמאלנים הזויים וכו'.

אתה צודק, והייתה חסרה לי ההתיחסות שלו לאיך זה יראה בפועל כמו שאמרת את זה, אבל אני דווקא חושב (לאור הראיון איתו בהארץ) שהוא לא בורח משאלות קשות, וספציפית בנאום ההוא נראלי שבגלל שהוא רצה לסיים הוא באמת שכח להתייחס לזה, אבל שוב זו באמת נקודה מהותית שדורשת הבהרה.

אגב בתור מי שלא חובב גדול של תקומה, חשבתי שהאיש דוס מידי וקצת עגל (כמו שהוא קצת הצטייר בתקשורת), אבל התברר לי שמעבר להיותו נואם חריף, הוא גם אדם חריף ופרלמנטר כשרוני למדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק, והייתה חסרה לי ההתיחסות שלו לאיך זה יראה בפועל כמו שאמרת את זה, אבל אני דווקא חושב (לאור הראיון איתו בהארץ) שהוא לא בורח משאלות קשות, וספציפית בנאום ההוא נראלי שבגלל שהוא רצה לסיים הוא באמת שכח להתייחס לזה, אבל שוב זו באמת נקודה מהותית שדורשת הבהרה.

אגב בתור מי שלא חובב גדול של תקומה, חשבתי שהאיש דוס מידי וקצת עגל (כמו שהוא קצת הצטייר בתקשורת), אבל התברר לי שמעבר להיותו נואם חריף, הוא גם אדם חריף ופרלמנטר כשרוני למדי.

הוא אחושילינג מתחמק משאלות קשות, יעידו על כך כל הביקורים שלו בגב האומה בהם הוא לא הסביר מה התכנון שלו עבור הפלסטינים בעידן לאחר הסיפוח, וגם בנאום בכנסת הוא לא הגיע לכך 'מפאת קוצר זמן'.

כאמור, התכנון שלו ושל דומיו זה "דמוקרטיית פסאודו-אפרטהייד", הם דילגו על כמה שיעורי אזרחות ומפספסים את הסתירה האינהרנטית בהגדרה שלהם.

מה אתה חושב אגב? אתה בעד אזרחים סוג ע' שמקבלים זכויות מיוחדות על היותם ע'? בסה"כ נשמע שיש לך דעות מגובשות למדי, ואני מניח מהתכנים שאתה אומר שאתה בנטיסט ברמה זו או אחרת - אז איך אתה עם סיפוח ואזרחים עם זכויות חלקיות? זורם לך?

(אני יוצא מנקודת הנחה שאתה לא בעד סיפוח עם +2.5M אזרחים שווי זכויות)

היה לי דיון מעניין עם קולגה ימני שבוע שעבר, בו גיליתי לראשונה את התוכנית הזו של הבית היהודי: סיפוח יו"ש, אוטונומיה פלסטינית תחת הממשל הישראל, זכויות מוגבלות לפלסטינים - בעצם הם אזרחים של ה'דמוקרטיה' הישראלית, אך ללא שוויון זכויות, כאמור: סאבסט של אפרטהייד ברמת ההגדרה (ראה: חוק מרשם האוכלוסין, חוק אזורי הקבוצות, חוק המעבר, חוק עידוד שלטון עצמי)

מבחינתי שכל אחד יתמוך במה שבא לו, הסאבסט הנ"ל, טרנספר או אפילו good old רצח עם. רק שיגיד, אחרת איך נדע?

כיום מעטים אומרים זאת בפה מלא, ובד"כ מתמקדים בהגחכת השמאל (ו"מנהיגי" השמאל עושים להם עבודה קלה רצח, רצח עם אפילו!).

נכון להיום כל נציג ימני שנתקל בשאלה של 'מה יעשו לאחר הסיפוח המיוחל' - שאני ראיתי, מתחמק. צירוף מקרים שכזה.

עריכה אחרונה על ידי oryo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב מצביעי ימין ומרכז, לא באמת רוצים את העם הפלסטיני באוטונומיה באחריותנו.

ולא כאזרחים סוג ב'.

יותר חוששים לתת להם לנהל את עצמם צמודים אלינו, ראה מצב עזה ודרום לבנון.

כאשר הסיכון בהכנסת נשק טילים, וגרימת נזקים לעם בישראל , די מפחיד אותם.

ולחשש הנ"ל השמאל לא נותן היום פיתרון המקובל על רוב העם בישראל - לכן לא מצביעים לשמאל.

לרשום כמה מסכנים בצד השני , כמה אנו גרועים, זה יפה בכתב / תאוריה.

במציאות - אנו תקועים איתם, חוששים ולא סומכים על הפתרונות מבית השמאל.

האומר .. ניתן להם מדינה ולא נתערב, הכל יהיה ורוד בסביבה.

עזרו לנו להסיר את החששות, הראו דרך לשלום וביטחון לעם בישראל.

במידה והשמאל יגיע להסכמות עם החמס בעזה וחיזבאללה בדרום לבנון, לפרז את השטח.

להוציא את כלי הנשק מהשטח, והם יסכימו לכך, ויבצעו בפועל.

יכירו בזכותה של מדינת ישראל לחיות ולהתפתח בשיטחה , ללא חשש פגיעות ואיומים.

אחרי 5 שנים אני מבטיח לך, הכל באמת יהיה ורוד.

אני אקנה / אשכיר לך, :wink: בית קיץ לנופש בהרי-השוף.

אייל.

עריכה אחרונה על ידי ליין מן

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"ניתן להם מדינה הכל יהיה ורוד" - זה לא מה שאני אומר, היו לך די והותר הזדמנויות להבין מה אני אומר אבל בוא, איל, זה לא באמת מעניין אותך.

בוא נתמקד במה אתה אומר - בייסיקלי: שליטה צבאית בפלסטינים עד שיהיו מוכנים לוותר על נשק ולפרז את שטחם לחלוטין (ובעצם: לסמוך על כך שהשכנים, העוינים, שלהם יהיו טובי לב - כי לאחר פירוז לא תהיה להם יכולת הגנה), כאשר יפרזו ניתן להם מדינה - כאילו, לא באמת מדינה כי אני מניח שאתה לא רוצה שיהיה להם נמל"ת או מעבר גבול חופשי (שכן איך תאכוף פירוז), ניתן להם שמורה או.... אהממ, אוטונומיה! (:

לשאלה "האם אתה היית מוכן לפרז עצמך תמורת הסדר מדיני" לא נכנס, שנינו יודעים את התשובה. זהה כלפי כל מדינה בערך, שכן זה הטבע השבטי האנושי, בטח ובטח בשכונה כמו שלנו. אין לך בעיה להציב תנאים שאתה עצמך לא היית מקבל, יש מילה עבור התופעה הזו.

קיצר, נשלוט בהם לנצח. זו התכנית המדינית שלך מכל בחינה פרגמטית.

נו סבבה, אז פשוט תגיד. שחרר אותי מעול האקסטרפולציה

עריכה אחרונה על ידי oryo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהיה להם נמל תעופה ונמל ימי, כאשר השמאל יבנה תכנית טובה לאכוף את הפירוז.

ומאחר והם מסכימים לפירוז השטח שלהם והוצאת כלי-הנשק.

והם מכירים בזכותה של ישראל להתקיים, מדוע הם צריכים לבזבז כסף על נשק והתחזוקה שלו.

לא עדיף למכור את הנשק, ובכסף לדאוג לרווחת העם המסכן שלהם.

אשר עכשיו כבר לא סובל מהישראלים הרעים.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...