Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

אתה טועה.

זו עובדה שהוא קישר דווקא לסקרינשוט מערוץ התקשורת הדבילי.

זו עובדה שהפוסט עוסק בכך שהוא ״לא נרתע״ ומיישם ״אכיפה שוויוניות״.

אתה יכול ללכת בסיבובים סביב עצמך עד מחר בבוקר ולשכנע את עצמך שאולי ראש הממשלה הבריון שלך בחר בסקרינשוט שלא מייצג את הדעות שלו, כדי לתמוך במלל של הפוסט.

אבל זה מנותק מהמציאות, ׳צטער.

העובדה היחידה פה (והיא פשוטה מאוד אגב) היא שהוא פשוט לא רשם אתה מה שאתה מייחס לו, וזה רק משתמע מכך.

אם כבר מישהו הולך סחור סחור, אז זה אתה עם הנסיונות שלך להכניס לו מילים לפה.

אגב, עד כמה שזכור לי, הוא גם ראש הממשלה הבריון שלך.

לא אמצתי לעצמי שום תפקיד.

זו עובדה שיש הקלטות שלו מדבר עם נוני. כמובן, מדליפים לנו חלקים מסוננים מהשיחה. זה ברור. אבל אפילו נתניהו עצמו לא טוען שהסינונים הם שקר.

גם כאן אתה ממשיך לפרש את זה איך שנוח לך. הרי הבאתי לך ציטוט מדויק שלו בו נאמר "מפיצים תמלילים מסוננים שנבחרים בקפידה ושקרים מכוונים בשני הנושאים שעומדים על הפרק"

זו היא גם עובדה שהוא הורה להגביר את האכיפה כנגד בניה לא חוקית.

הקישור מעל סותר את זה.

ההנחייה להגביר את האכיפה ניתנה בקונטקסט מסוים.

במקרה של היישוב מאתמול - מדובר במקום בו מנוהל מאבק משפטי כבר כמה שנים טובות.

כמובן, אתה יכול להמשיך ולהתמם. אין קשר לאחים היהודים ופינוי עמונה, אין קשר לחקירה. אין קשר לכלום. הכל זה רדיפות של השמאל והוא נסיך תמים, שבסך הכל אוהב את החיים הטובים ואת מדינת ישראל.

בוא נדייק - מדובר במקום שהתקבלה לגביו החלטה של בית המשפט.

והנה סתם 2 קישורים אקראיים מלפני כמה חודשים/שנים:

עלייה בקצב ההריסה

עוד הפגנה

לא בעיה למצוא עוד כתבות בסגנון. כמו שאתה רואה, הריסות של מבנים לא חוקיים בדרום זה עניין שבשגרה, וההיקף שלהן משתנה משנה לשנה או אפילו מחודש לחודש, כתלות בגורמים שונים. כפי שאמרתי, ההריסה אתמול לא הייתה חריגה, פרט לרמת האלימות בה, אבל אתה מוזמן להמשיך עם תאוריות הקונספירציה...

תשובותיי באדום.

אם היית טורח לקרוא היית רואה שאני רשמת ירי על הרכב /באוויר, ממש ככה, תבדוק ותראה...

אני לא טוען כלום, מלבד שצריך לחקור את זה לפני שיוצאים בהצהרות על רצח פיגוע וכו' (בגלל הפרמטרים במקרה הספציפי הזה). אם הטענה הזו שגויה מבחינתך אתה מוזמן להבהיר למה...

אתה כן קבעת, אתה קבעת שהשוטר נרצח, שהיה פיגוע, וכו'. אני לא קבעתי *כלום* לגבי האירוע וממש רשמתי את זה מספר פעמים, אבל זה לא מנע ממך להתעלם מכך.

ההתייחסות בכל מקרה היתה לקביעה שלך שמדובר בפיגוע וההגחכה על הטוענים אחרת, לא התייחסתי להפגנות וכו'

כן, אני אשמח לראות איפה רשמת שזה היה ירי באוויר, כי מה שאני ראיתי זה "לא יודע כמה פעמים ירו עליך" ו-"שפותחים עליו באש...", וקצת קשה להבין מזה שמדובר בירי באוויר.

בנוסף, אתה ציינת משהו לגבי הילדים שלו - באיזה הקשר זה נאמר ומה הקשר של זה לסיפור?

בנוגע ל-2 הפסקות האחרונות - איפה בדיוק רשמתי שזה היה פיגוע, או קבעתי משהו פרט לכך שזה היה רצח (וגם את זה סייגתי, כשאמרתי שאולי זאת הריגה בשוגג, למרות שהאפשרות הזאת נראית לי לא סבירה)?

בכלל, יש לך נטייה לקחת מילה אחת ולהתחיל לפתח ולבסס עליה את כל התאוריה שלך. בכל ההודעה שלי, הקביעה היחידה שלי שאפשר להתווכח עליה היא אם הארוע היה רצח, וגם את זה סייגתי, אז לא יודע איך מזה הגעת לכך שאני מלהיט את הרוחות או יודע מה קרה שם וכדומה.

עריכה אחרונה על ידי gadik6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4665

• SlowRide

4479

• פינדר

3532

• m3x7r3m3

2926

כן, אני אשמח לראות איפה רשמת שזה היה ירי באוויר, כי מה שאני ראיתי זה "לא יודע כמה פעמים ירו עליך" ו-"שפותחים עליו באש...", וקצת קשה להבין מזה שמדובר בירי באוויר.

בנוסף, אתה ציינת משהו לגבי הילדים שלו - באיזה הקשר זה נאמר ומה הקשר של זה לסיפור?

תקשיב אני לא יודע אם זה בכוונה או לא אבל זה ממש מזלזל מצידך, אני אומר לך שזה רשום ובמקום להשקיע את ה30 שניות האלו שייקחו לך לחזור ולראות שזה רשום (או לראות שאני משקר), אתה מבקש לצטט? יאללה קח:

Screenshot from 2017-01-19 14:32:28.png

בנוגע ל-2 הפסקות האחרונות - איפה בדיוק רשמתי שזה היה פיגוע, או קבעתי משהו פרט לכך שזה היה רצח (וגם את זה סייגתי, כשאמרתי שאולי זאת הריגה בשוגג, למרות שהאפשרות הזאת נראית לי לא סבירה)?

אתמול נרצח שוטר במהלך פינוי והריסה של מבנים לא חוקיים בנגב, שנעשו בהתאם לקביעת בית המשפט העליון (או נהרג בשוגג, בהנחה ומקבלים את הטיעון שכששוטרים יורים באוויר, אז התגובה האינסטנקטיבית היא להאיץ עם הג'יפ לעברם).

עוד לא הספיקו לקבור אותו והדם לא הספיק להתקרר, וכבר ההזויים ממר"צ, מפלגה ציונית כביכול, מארגנים "עצרת חירום", לתמיכה והזדהות עם עבריינים שמתעלמים מהחלטות בית משפט, ותוקפים שוטרים.

לגבי הקביעות שלך - מודגש.

לגבי ההשגה שלך - גם מודגשת, יחד עם הדיסקליימר שמגחיך את הטיעון (והתייחסתי אליו בכל אחת מההודעות שלי).

לגבי ההשמה שלך את מרצ כציוניים במרכאות, נתעלם רגע מהטקטיקה הנלוזה הזו (הרי המרכאות שם שלא במקרה), גם הבית היהודי דאגו ודואגים להפגנות תמיכה ב"עבריינים שמתעלמים מהחלטות בית המשפט", הם גם דואגים לפיצויים יפים - אתה לא רואה אותי קורא להם "ציוניים" כי ברור לי שהם מנסים לדאוג לערכים אותם הם נבחרו לייצג, ושהם לא גיס חמישי למרות שדמוניזציה זה בהחלט מקל על החיים והדיונים.

בכלל, יש לך נטייה לקחת מילה אחת ולהתחיל לפתח ולבסס עליה את כל התאוריה שלך. בכל ההודעה שלי, הקביעה היחידה שלי שאפשר להתווכח עליה היא אם הארוע היה רצח, וגם את זה סייגתי, אז לא יודע איך מזה הגעת לכך שאני מלהיט את הרוחות או יודע מה קרה שם וכדומה.

לקחת מילה אחת? כל ההודעה שלך מבוססת על כך שהיה פיגוע ושהדם עדיין לא קר ואנשים רוקדים עליו וכו', אני מציג לך את הסתירה שאני רואה - היות וחורה לי מאוד כל התופעה הזו של "ריקודים" כלשונך שעושים כולם - שמאל וימין כאחד (מזמין אותך, שוב, לקרוא את ההודעה הראשונה שלי שם יש התייחסות יותר מפורטת).

תקרא את הסטטוס של גלעד ארדן, שפורסם שעתיים לאחר המקרה, תגיד לי אם זה לא לעשות סטפס על הדם...

אבל עזוב גדי - אם יש לך בעיה אישית איתי או עם אופן ההתייחסות שלי: פשוט תתעלם מההודעות שלי, ואני אשתדל לא להתייחס להודעות שלך, ונחיה בשולם. כל דיון כאן מגיע לאד הומינם, זה כמו חוק גודווין של קארספורום. לא מבין את זה.

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לחלק הראשון - צודק, לא ידעתי שהטקסט שהבאת הוא גם שלך (הנחתי שציטטת מישהו מהפייסבוק), כך שהתייחסתי רק לשאר ההודעה.

לגבי השאר - אני עדיין לא מבין איך הגעת למסקנה שטענתי שזה פיגוע בהודעה המקורית (או שאני מבסס על זה את כל ההודעה שלי), כי בכלל לא התייחסתי לזה כאל לאומני.

החלק הראשון דיבר על כך שנהרג שוטר (בכוונת זדון, שלדעתי כך זה נראה כרגע, או בשוגג). בשורה התחתונה, נהרג שוטר בעת מילוי תפקידו.

החלק השני התייחס לארגון הפגנה חד צדדית (שתומכת בעבריינים - בית המשפט פסק נגדם? פסק. הם תקפו שוטרים? תקפו, אתה מוזמן לצפות בסרטונים מהפינוי).

לא טענתי שהם (מר"צ ושאר המארגנים) רוקדים על דם, אלא שהם נוקטים עמדה ברורה וחד צדדית ("נגד הרג אזרחים והרס בתים"), וזאת למרות שבאותו ארוע בדיוק, רק שעות בודדות לפני, נהרג שוטר, ואזרחים פעלו באלימות, כנגד פסיקת בית המשפט.

אז למה להיות כל כך מנותקים וחד צדדיים, מדוע לא לעשות הפגנה נגד אלימות (רק המשטרה "הרגה" אזרחים? או נהגה באלימות), או אולי הפגנה בעד שלטון החוק? על זה אני מלין וכועס.

והבית היהודי או גלעד ארדן לא רלוונטיים בכלל. זה שהם עושים כביכול משהו אומר שזה בסדר שגם מר"צ? חשבתי שטיעונים כאלו הם רק נחלת הימין.

ולא צריך לקחת את זה לכיוון אישי. אתה שמאלני הזוי, אני ימני פאשיסט, אבל אני עדיין מתכנן להגיע להרצאה שלך לגבי המשכנתא בהזדמנות.

עריכה אחרונה על ידי gadik6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיע יא תחת, יש שבוע הבא בקריות ובפברואר בת"א

תקבל גם בירה, שניה אחרי שאני שובר את הבקבוק על השולחן ודוקר אותך בגלל שאני מזרחי וזה מה שאנחנו עושים בתור הבעת חיבה

למען האמת לא יודע מה היה שם בהפגנה של מרצ, אני כן חושב שכל הפארסה הזו של אום אל חיראן מריחה רע (לא כי הם ערבים ולכן מגיע להם, לעומת מתנחלים שאני שונא - אלא כי המקרים שונים), אבל בכל מקרה ברגע שיש צו בית משפט אין מקום להתנגדות אלימה. ובטח ובטח (ובטח) שאם היה כאן פיגוע אז לא מעניין כן/לא פינוי, אין נסיבות מקילות.

מה שמדאיג אותי, זה הסיכוי שלא היה כאן פיגוע, ובמידה וזה המצב (לא יודע!) הסיכוי שיהיה כאן טיוח - כי ברגע שהן המשטרה והן שר הפנים יצאו בהצהרות שזה מחבל שדרס בכוונה תחילה שוטר, יהיה להם מאוד קשה לשנות גרסא אם יתגלה שמדובר במקרה של יד קלה על ההדק שגררה טרגדיה כפולה ונוראית.

לכן אני אומר - לפני שיוצאים בהצהרות על מחבל שרצח שוטר, לקחת שניה אויר, להתייחס לעדויות הסותרות והתיעוד שמציג תמונה לא ברורה, לחקור את זה ברצינות בשביל שנוכל ללמוד מהמקרה (או ע"י טקטיקה טובה יותר של פיזור כוחות בשטח ע"מ למנוע פיגוע דריסה אפקטיבי, או ע"י חידוד נהלי הפתיחה באש, או כל מסקנה אחרת שעלולה לעלות לאחר תחקיר).

הן הפוליטיקאים והן העיתונות לא עשו את זה, הציבור כואב את מות השוטר (בצדק) ודורש דין וחשבון (גם בצדק), ולגורמים מסוימים קל מאוד לתת את הדין והחשבון הזה אינסטנט - כי שאלות קשות עלולות לגרום לתשובות קשות, ותשובות קשות זה באסת עולם.

בכ"א אם הבנתי אותך / פרשנתי לא נכון - אז זה לא היה בכוונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

netco, אם אתה עדיין עוקב - הפוסט הזה של ראש הממשלה מסכם היטב את כל מה שאני לא הצלחתי להבהיר לך בכמה עמודי ויכוח.

עפ״י ראש הממשלה המכהן, כשהורסים בניה לא חוקית בעיר ערבית, זה ״כוחותינו פועלים״, כאילו היה מדובר בפשיטה בלב ביירות או טהרן.

זה מסכם יותר טוב מכל מה שעוד אני יכול לכתוב על ההבדלים בין יהודים לערבים במדינה הזו.

צר לי, מי שהפך את הנושא של הבדואים בדרום לנושא לאומני, אלו קודם כל ארגונים כמו "עדאללה" ו"במקום" שהפכו את זה למאבק גזעני כביכול. כאשר

לך החכ"ים הערבים לפני שנתיים, "לא ניתן שתהיה נכבה נוספת" ו"אם צריך להישפך דם, שישפך דם", אז לא נתניהו הוא זה שמתייחס לזה בתור מאבק לאומי, ובמצב כזה עם כל הכבוד זה לגמרי "כוחותינו" שנכנסו לכפר.

ועדיין, צילום מסך מאתר חדשות שדי נסחף בהתנסחויות שלו לעתים, זה לא הדבר הכי נבון בתור רה"מ.

אבל בוא ניצמד לעובדות בחייאת.

אבל עזוב את זה, ההבדלים בין יהודים לערבים במדינה הזו, זה שכשמפנים יהודים מביתם זורקים אותם 10 שנים בקראווילות, כשמפנים ערבים מביתם הלא חוקי בהגדרה (על פי חוקי ממשלת ישראל, כן?) נותנים להם מגרש של דונם (ולפי חלק מהפרסומים מגרש של דונם לכל אישה שלהם!) ביישוב מוסדר, או ביישוב העתיד לקום באותו מקום+פיצוי כספי, וכשהם עושים בעיות מכפילים להם את המגרשים ואת הפיצוי.

ספר לי עוד על האפליה של הרשויות כלפי ערבים בישראל.

וחלילה רומז. הוא עשה את זה, כי הוא הבטיח את זה לאחים היהודים, כשגילה שהוא לא יכול להתחמק מפינוי עמונה.

עין תחת עין, קוראים לזה ביהדות. לא?

כמובן, כמובן.

לא יודע, בתור אחד שנותן כזו חשיבות לחוקים (התיישבות, חוק בינ"ל וזה) הייתי מצפה שתשבח את נתניהו שסוף סוף דואג שפסיקות חלוטות של בג"ץ נאכפות בלי פשרות, ככה שיתקיים שוויון בפני החוק.

סתם נו, לא משלה את עצמי :-P

עריכה אחרונה על ידי netco
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העובדה היחידה פה (והיא פשוטה מאוד אגב) היא שהוא פשוט לא רשם אתה מה שאתה מייחס לו, וזה רק משתמע מכך.

על מה הויכוח? אני טוען שהוא מסכים עם המסר בסקרינשוט. כלומר, חושב ש״כוחותינו פועלים״ זה מלל שהוא מזדהה ומסכים איתו. אתה חושב שאני טועה? סבבה, אתה מוזמן לספק פרשנות משלך למה דווקא תצלום המסך הזה, מכל האפשריים בעולם, נבחר לפוסט הזה. לא אמרתי גם שהוא ״כתב את זה״. טענתי שכך הוא חושב. ואתה צריך, כאמור, מאוד מאוד (מאוד) להתאמץ, כדי למצוא פרשנות אחרת לפוסט שלו, שמורכב מתמונה ומשפט אחד.

גם כאן אתה ממשיך לפרש את זה איך שנוח לך. הרי הבאתי לך ציטוט מדויק שלו בו

האם אתה חושב שאין למשטרה הקלטות של שיחות? האם אתה חושב שמודלף בכל ערוץ תקשורת הוא שקר? האם לדעתך יש ספק בשלב הזה במה עסקו השיחות בין מוזס לנתניהו? הבאת לי ציטוט שלו. אוקיי, ו?

שים לב מה כתבתי בהתחלה ואתה טוען שהוא ״פרוש״:

ראש ממשלה שמנסים לחקור אותו על ניסיון למכור את המדינה לטייקונים סופית

האם אתה חושב שהוא לא נחקר? ומ בדיוק עדיין חושב שהוא ניסה להפיל את מוזס בפח, בהתחשב בזה שהוא לא מצא לנכון לדווח לאף אחד רלוונטי בעולם על השיחות האלו?

הריסות של מבנים לא חוקיים בדרום זה עניין שבשגרה, וההיקף שלהן משתנה משנה לשנה או אפילו מחודש לחודש, כתלות בגורמים שונים

בהחלט. תלות בגורמים שונים. במקרה הזה, גורם אחד מובהק הוא פינוי עמונה.

לגבי שאר הגורמים - כל אחד יכול לאמץ איזו פרשנות שבא לו.

נטקו, כבר הסברתי לך באריכות בעמודים הקודמים לגבי ההבדלים באכיפה. שוב, אתה מפספס את נקודת המוצא: תושבי הקרווילות בחרו לגור איפה שבחרו לפני ההתנתקות, מתוך אידיאולוגיה. הבדואים נזרקו לחור תחת בו הם גרים, ועכשיו נזרקים משם שוב.

כפיה, מול בחירה.

ואתה צודק לחלוטין לגבי זה שהיחס למפוני גוש קטיף הוא בזיוני בכל מקרה.

לא יודע, בתור אחד שנותן כזו חשיבות לחוקים

זה טעןו דמגוגי לחלוטין.

אין לי את הכלים לקבוע מי צודק במקרה של הכפר הבדואי המפונה, למרות שאני סומךעל אנשים שמאל רדיקאליים שמדובר במאבק שמטרתו היחידה היא לייצר רצף התיישבות יהודי.

אבל אני נותן חשיבות לחוקים לא כי הם ערך עליון העומד בפני עצמו, אלא מאותה הסיבה שבגללה אני נותן חשיבות לערכים ליברליים.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק במדינה שבה ראש הממשלה שואב את כוחו מהסתה ושיסוי של אזרחים אלו באלו, הכותרת האוטומטית לאירוע היא "פיגוע דריסה" והדורס הוא כמובן מחבל.

גם אם הבדואים יושבים על אדמה שחייבים לפנות, וגם אם הנהג נכנס לרכב מתוך מטרה לדרוס שוטרים, גם אז מדובר באירוע פלילי.

להתייחס לזה, כאילו פעיל אל קעידה נסע לתוך המון של ארחים תמימים...

פשוט רידוד של השיח לאנחנו והם, יהודים מול ערבים, טובים מול רעים, עומדים עלינו לכלותינו.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נטקו, כבר הסברתי לך באריכות בעמודים הקודמים לגבי ההבדלים באכיפה. שוב, אתה מפספס את נקודת המוצא: תושבי הקרווילות בחרו לגור איפה שבחרו לפני ההתנתקות, מתוך אידיאולוגיה. הבדואים נזרקו לחור תחת בו הם גרים, ועכשיו נזרקים משם שוב.

כפיה, מול בחירה.

ואתה צודק לחלוטין לגבי זה שהיחס למפוני גוש קטיף הוא בזיוני בכל מקרה.

גם אם נניח והבדואים נזרקו לשם, מציעים להם יופי של פיצוי כספי ויופי של קרקע חלופית.

ההתעקשות שלהם לדבוק באותה פיסת קרקע ולהפוך את זה למאבק לאומני, היא זו שמייצרת את הבדל

האכיפה במקרה הזה. זה והעובדה שבכללי הם לא בדיוק דוגמא לחברת מופת.

ואדרבא, תושבי גוש קטיף הלכו לגור שם בידיעה שבמבחינת החוק בישראל הם לא עושים שום עבירה,

ויום בהיר אחד החליטו לפנות אותם ולהרוס להם את הבית, יש הבדל מהותי בין גוש קטיף ליו"ש (היישובים הראשונים בגוש קמו עוד בשנות ה-70).

האידיאולוגיה בכלל לא רלוונטית לדיון פה.

זה טעןו דמגוגי לחלוטין.

אין לי את הכלים לקבוע מי צודק במקרה של הכפר הבדואי המפונה, למרות שאני סומךעל אנשים שמאל רדיקאליים שמדובר במאבק שמטרתו היחידה היא לייצר רצף התיישבות יהודי.

אבל אני נותן חשיבות לחוקים לא כי הם ערך עליון העומד בפני עצמו, אלא מאותה הסיבה שבגללה אני נותן חשיבות לערכים ליברליים.

קודם כל זה היה בהומור, לא טיעון רציני, מצטער אם זה לא הכי הובן...

אבל שאני אבין, החלטת שתושבי עמונה גזלנים ופושעים ביודעין על סמך פסיקת בג"ץ שאולי האדמות פרטיות,

אבל כשאותו בג"ץ קובע שזה לחלוטין לא עניין גזעני משום שהוצע לבדואים כמעט דונם ביישוב העתידי שאמור לקום שם, מה עוד שזה בכלל עתיד להיות יישוב עירוני ככה שאף אחד לא ימנע מהם לגור שם, ככה שהייתי לוקח בעירבון מוגבל מאוד את הטענות של הארגונים הללו שבאופן כללי הם לא בדיוק אמינים.

אז יפה הסלקטיביות שלך ביחס לפסיקות בג"ץ.

ובהערת אגב, גם אם נניח מדובר במטרה לייצר רצף יהודי, בפעם האחרונה שבדקתי מדינת ישראל מוגדרת קודם כל כמדינה יהודית, ככה שלפחות בתוככי הקו הירוק אני לחלוטין לא מבין מה הבעיה בזה (גם אם נניח יש בעיה לגבי איו"ש).

ופינדר, עיין בסרטון שהבאתי לעיל. מבחינתם זה נכבה, הם אלו שהפכו את זה לעניין לאומני, לא רה"מץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתעקשות שלהם לדבוק באותה פיסת קרקע ולהפוך את זה למאבק לאומני,

אתה מבין שזה עובד לשני הצדדים, כן?

עבורך הם אלו שמייצרים מאבק לאומני. עבורם (או למעשה כנראה גם עבור כל מתבונן מבחוץ) ההתעקשות היהודית להזיז אותם בפעם השניה לטובת רצף טריטוריאלי יהודי זה מאבק לאומי.

לגבי גוש קטיף - חלק ממי שהקים את הישובים בשנות ה80 שם היו אנשים שפונו לפני כן מסיני. אלו הם לא "סתם אזרחים" שהולכים וקונים דירה. לא במקרה חלק ממפוני גוש קטיף מתעקשים להתיישב היום דווקא ביו"ש. הם בהחלט הלכו לגור שם בידיעה שהמדינה מקדמת את ההתיישבות שם. זה לא סותר את מה שטענתי (ההבדל בין הלכו לחיות מרצון בבחירה, אל מול כפיה).

אז יפה הסלקטיביות שלך ביחס לפסיקות בג"ץ.

לא סלקטיבי. אני מתייחס לבגצ כפי שכתבתי לך בעבר: גוף ממלכתי, לא שמאלני ולא ימני.

אני לחלוטין לא מבין מה הבעיה בזה

עניין של ערכים פרסונליים לחלוטין.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארגון המזוהה עם השמאל הצליב בין שתי הקלטות ע"מ לשלב בין הקלטה עם סאונד לזו עם צילום אוירי:

שוב - זה לא מוכיח כלום, מלבד שבאמת חשוב לבצע תחקיר. לא ברור לי כיצד ניתן לטעון "על עיוור" שזה עוד 'פיגוע דריסה סטנדרטי'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור, זה נראה ממש כאילו החייל ירה בו 3 יריות בזמן שהוא נוסע באיטיות, ואז הוא ניסה לברוח ועל הדרך דרס.

הבעיה היא שממזמן ההנהגה הבכירה מעדיפה לזכות ב"נקודות" אצל ציבור בוחריה וממהרת להאשים את ה"אויב".

הציבור לא צריך שום הוכחה - הוא מחליט אוטומטית מה זה היה ומשם לך תשכנע אותו אחרת. וכמו שנאמר כאן - מנקודה כזאת קשה לחזור אחורה ולהגיד "רגע, אולי טעינו".

באותו האופן, אני משער, קשה לעשות תחקיר אמיתי כי רוב הנוכחים כבר מושקעים בסיפור המומצא. לצורך העניין רק בתור דוגמא, יכול להיות שהיורה הוא כמעט היחיד שיודע באמת מה קרה שם, וכל מי שמסביבו רק הגיב. רובם ממילא רק ראו את הרכב הדוהר ומבחינתם אוטומטית הוא מנסה להרוג אותם. לך תשכנע אותם אחרת, ולך תשכנע את היורה לא להצטרף לחגיגה.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתדל שלא להכנס לפרשנויות, כי קל לקחת את ההטיה הפוליטית של פלוני ולהשתמש בזה בתור תירוץ לכל פרשנות שלו.

אני אומר - קחו, ראו את העדויות האובייקטיביות (הסרטון אובייקטיבי, עזבו את הקווקווים - הסאונד והוידאו לא משקרים), תוסיפו לזה את נתיחת הגופה (מי שלא מכיר עדיין: כדור אחד ריסק לנהג את ברך ימין, כדור שני בבית החזה, הוא דימם למוות במשך 20-30 דק').

הנרטיב הזה של "פיגוע דריסה" בהחלט יכול להיות אמיתי, אבל האם הוא סביר? לראייתי, פחות מהאלטרנטיבה.

ובכל מקרה, גם אם יש 10% הסתברות בלבד שזה לא פיגוע דריסה - זה דורש חקירה. גם בגלל חשיבות חייו של רס"מ ארז לוי ז"ל, וגם בגלל חשיבות חייו של אבו אלקיען במידה והוא אכן קורבן של הסיטואציה.

יש כאן *סיכוי* ממשי שעקב ירי שגוי (ואני לא מאשים(!!!!) סיטואציה בעייתית ביותר, רכב ללא אורות בחושך במקום נפיץ) מתו שני חפים מפשע, כאשר את אחד מהם בחרו להעלות על מזבח הטרור משיקולים ציניים ופוליטיים.

דיברתי רבות על משפטי שדה וההסתברות להרג חפים מפשע בעבר, להבנתי ככל שמתרבות העדויות והנתונים הבלתי-תלויים מתחזקת ההסתברות לנכונות התזה שלא מדובר בפיגוע - אלא בטרגדיה. אני מקווה מאוד שאני טועה, באמת. בכ"א צריך גורם מקצועי שיחקור את זה - לא בשביל למצוא אשמים(!!) אלא בשביל שנוכל להבין מה קרה שם, ואיך/האם אפשר למנוע הישנות מקרים שכאלו בעתיד.

מה שמדאיג אותי זה שלאף אחד כבר לא אכפת, קל לנו לתייג את זה כפיגוע ולהמשיך הלאה, קל יותר בהרבה מאשר לחשוב על האופציה השניה. :(

(ושוב, בבקשה לא להוציא את דבריי מההקשר: אני לא יודע מה קרה שם, רק טוען שיש תשתית חזקה מספיק בשביל לבצע תחקיר)

עריכה אחרונה על ידי oryo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור, שים לב כמה הצטדקויות יש בהודעה שלך. עצוב שהגענו למצב שבנאדם שלא מתיישר ב-100% עם הקו המנחה את הציבור הצעקני, מרגיש שהוא לא יכול פשוט להגיד את דעתו מבלי שיאשימו אותו בכל מיני כוונות נסתרות יותר ופחות.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"בקרב פורומי אני חי", כמות הפעמים שלקחו משפט שלי הוציאו אותו מההקשר ומשם זה התגלגל... :(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה.

אני, שבגדול מגדיר את עצמי ימני, מרגיש בדיוק כמו רוני. המון אנשים מתנפלים על דעה כמו של אור כי הם...דבילים. ההיגיון לא משחק תפקיד אצל האנשים האלו, והבעיה היא שהם אולי רוב במדינה.

לדעתי האישית הייתה פה סוג של טרגדיה. אני מאמין שהנהג פליליסט(בכל זאת בדואי ואני אשכנזי ימני:wink:) ולכן ניסה לחמוק מלכתחילה. אבל זה ממש לא משנה מה דעתי. יכול להיות שהוא היה תמים לחלוטין ויכול להיות שהוא ביצע בכוונה פיגוע דריסה. נדע רק לאחר תחקיר אובייקטיבי.

.

אני חייב להוסיף, על המקרה של אלאור עזריה: לדעתי המחבל בן מוות, ואני הייתי תוקע לו צרור בראש, אבל אם חייל מפר פקודה\נוהל\ווטאבר אז הוא נענש. אבל! במסגרת הצבא. משפט צבאי, חודשיים שלושה כלא צבאי וזהו. זה היה הדבר הנכון לראייתי.

עריכה אחרונה על ידי אליה

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...