Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

זו בדיוק הנקודה, שלמרות שאין צבא כזה של פראים מונגוליים (או באמת אף איום חיצוני צבאי קיומי אחר), נתניהו מצליח להמשיך לייצר פחד מפני איום כזה בציבור גדול מאוד של בוחרים כדי שיצביעו לו מתוך אמונה שרק הוא יאבק באיום.

שוב, אני מסכים איתך לגמרי שעובדתית אנחנו כבר לא במצב כזה של איום קיומי. אבל חלק גדול מאוד מהעם עדיין חושב ומרגיש שכן, וזה לא מעט (ולדעתי אפילו הרבה מאוד) בגלל מדיניות ההפחדה של נתניהו. עד כמה הוא עצמו מאמין בדברים - אני אישית לא בטוח, וזה נושא פתוח לדיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4667

• SlowRide

4484

• פינדר

3536

• m3x7r3m3

2926

"נתניהו מצליח לייצר".

כל הגל פיגועי דריסה, דקירה, ירי והצתות שהיו בשנה האחרונה זה בקטנה ולא נורא כי זה לא איום קיומי.

אפשר לפתור את זה בחיבוקים ודיבורים והמתים כבר יחזרו עם בוא המשיח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה באמת לא איום קיומי. זה "עקיצות" של אויב שיש לנו חלק לא קטן בשמירתו כאויב (גם בגלל המדיניות של נתניהו), וזה משהו שאתה מצפה מראש הממשלה שלך שיטפל בו, בעוד הוא לא עושה כמעט כלום (חוץ מלצעוק שעמותות השמאל מביאות מצביעים ערבים לקלפיות להצביע בהמוניהם). האיום הקיומי מתווסף ע"י גורמים כמו דאע"ש ומדינות כמו איראן שעומדות עלינו לכלותינו.

אם אתה לא מצליח לראות עד כמה נתניהו מפלג את העם, משמר את הפער בין שמאל לימין ומפחיד עם הצהרות יום הדין בכל פעם שכסאו בסכנה, אז תנחומיי - נפלת בפח שלו.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"נתניהו מצליח לייצר".

כל הגל פיגועי דריסה, דקירה, ירי והצתות שהיו בשנה האחרונה זה בקטנה ולא נורא כי זה לא איום קיומי.

לא נראה לי שאתה מבין את משמעות המילה ״קיומי״ (כן, התאפקתי ולא הבאתי את המם המתבקש).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין לגמרי.

אז אתה מוכן לסבול פיגועים כל עוד זה לא קיומי, אני לא.

ביבי בשלטון כי אין אלטרנטיבה יותר טובה, והיא בטוח לא תבוא מהשמאל.

הדיבורים שלו, דוגמאת האיום האיראני, לא מעניינים אותי, אני רואה מה קורה בשטח, זו העבודה שלי.

אם אתם מזדהים עם האויב ומתרצים את הכל בביבי זו בעיה שלכם אבל פיגועים תמיד היו.

גם לפני ביבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"נתניהו מצליח לייצר".

נתניהו מדבר דברים שאין להם בסיס.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4904670,00.html

נתניהו המשיך ואמר כי "הושם כתר על ג'בל מוכבר, הכפר שממנו יצא המחבל. אנחנו עושים פעולות אחרות שאני לא אפרט כאן. אני בא עכשיו מדיון עם שר הביטחון, הרמטכ"ל, ראש השב"כ ואחרים, לגבי הפעולות המתבקשות. אנחנו יודעים שיש פה רצף של פיגועים, ובהחלט יכול להיות שיש גם קשר ביניהם, מהפיגוע הדריסה בניס בצרפת דרך פיגוע הדריסה בברלין, ועכשיו ירושלים. אנחנו נלחמים בנגע הזה,

ואנחנו נוכל לו

".

אנחנו נוכל לו ? מה הכוונה? אנחנו נחזיר את המתים ? אנחנו נמגר את הטרור ? כן בטח...

כמעט 40 שנה הליכוד נמצא בשלטון. מאז המקרה עם אלאור עזריה חוסלו כ-40 מחבלים. אתה רואה שיפור במצב בשנים האחרונות ?

לימין אין פיתרון למצב הנוכחי, זו עובדה פשוטה שאין עליה ויכוח בכלל.

חייבים להיפרד מהם והפתרון היחידי הוא שתי מדינות לשני עמים.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 מדינות ל2 עמים מבחינתי זה גם לא פתרון.

אלא אם המדינה שלהם תקום מחוץ לשטח של ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין לגמרי.

אז אתה מוכן לסבול פיגועים כל עוד זה לא קיומי, אני לא.

ביבי בשלטון כי אין אלטרנטיבה יותר טובה, והיא בטוח לא תבוא מהשמאל.

אני בדעה קצת חריגה בעניין הזה, והיא שהטיפול בגורמי תמותה צריך להיות מתועדף לפי כמות ההרוגים והפצועים. מה ששם את בטחון החוץ בתחתית. היעדרו של תעדוף כזה הוא הבעיה העיקרית שיש לי עם מדיניות הממשלה.

גם אם תעדוף כזה יגרום ליותר הרוגים בטרור או אפילו בעימות צבאי, אם תחסוך בגורמי התמותה היותר כבדים זה ישתלם.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לחלוק על חלק מהתגובות האחרונות. איום קיומי הוא לא רק פצצת אטום על טיל שמחכה שמישהו ילחץ על כפתור אדום. פצצה היא איום קיומי מיידי. אבל איום קיומי יכול להיות גם אובדן פרנסה והכנסות בגלל שגרת טרור יומיומית. איום קיומי יכול להיות בגלל קצב ילודה נמוך (ראה ערך יפן), אלו איומים שבאים לידי ביטוי רק בטווח ארוך.

אני בכלל לא מתייחס לנתניהו.

מי שמזלזל בדעא"ש/מורדים/מיליציות שוכח שכבר "זלגו" מספר פצצות מרגמות לשטחנו. העובדה שמי שירה אותן הושמד לא הרבה אחרי, היא כנראה הסיבה שהם לא זולגות יותר. אני מאמין שבדיוק אותה המשוואה מתקיימת בגל הפיגועים שאנחנו חווים. אם לא היה מענה מיידי של חיסול המחבל הדורס/דוקר, היינו רואים הרבה יותר כאלו.

עצם זה שלא רואים שיפור, לא מעיד שלא נעשה שום דבר. אם לא היה נעשה כלום, היינו רואים החמרה. באנלוגיה מעולם הרפואה, לפעמים כל מה שהרופאים יכולים לעשות הוא ליצב את מצב החולה, ללא שיפור. בלי ההתערבות החולה היה מת.

עכשיו אני כן מתייחס למר נתניהו. אני לא חושב שהוא מושלם, גם לא קרוב. למרות זאת אני מסתכל סביבו ואני לא רואה מועמד אחר שטוב ממנו. בטח לא במפלגות אחרות. לא ברור לי מה מציעים המקטרגים ומה הפתרון שלהם לבעיית הפיגועים/דיור/כלכלה/בדואים בנגב וכו'.

נניח, להגיד שתי מדינות לשתי עמים זה נחמד, איך מיישמים את זה בדיוק? תפנה ערבים מהגליל או שהם נכללים במדינה היהודית? אריאל תהיה במדינה הפלסטינית? איך בדיוק זה יקרה?

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 מדינות ל2 עמים מבחינתי זה גם לא פתרון.

אלא אם המדינה שלהם תקום מחוץ לשטח של ישראל.

בזמן שאני לחלוטין מכבד את דעתך, צריך להבין שאפילו בסדר היום של הממשלה הימנית ביותר שהייתה לנו אי פעם, זה כן פתרון לגיטימי.

גם השלילה של 2 מדינות לשני עמים וגם המחשבה שהמדינה שלהם תהיה מחוץ לישראל (תן לי לנחש, בירדן?) הם רעיונות של קבוצה פוליטית שמעולם לא הצליחה להכנס לכנסת בצורה רצינית/משמעותית או להעמיד פוליטיקאים בכירים, ככל הנראה פשוט כי אין לרעיונות האלה יותר מידי תמיכה.

תפנה ערבים מהגליל או שהם נכללים במדינה היהודית?

זאת שאלה רצינית? הם אזרחי ישראל ומה בכלל הקשר של הגליל להסדר שלום?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספיחים זניחים.

אז בלהט ההפגנות חלק קיצוני מניף דגל שלא בא לך טוב בעין וקוראים קריאות מתלהמות (כי בהפגנות של הימין הקיצוני זה לא קורה) אבל בגדול הם מגזר ישראלי תורם ושומר חוק.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להגיד שתי מדינות לשתי עמים זה נחמד, איך מיישמים את זה בדיוק?

אל תדאג, הימין נצח.

עכשיו רק נותר להמשיך במלאכה החשובה של הפקעת שטחים, הריסה של ישובים. בעזרת השם, המשיח יבוא בקרוב.

...

תוהה בקול רם עוד כמה שנים נשארו למקום הזה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איום קיומי הוא לא רק פצצת אטום על טיל שמחכה שמישהו ילחץ על כפתור אדום. פצצה היא איום קיומי מיידי. אבל איום קיומי יכול להיות גם אובדן פרנסה והכנסות בגלל שגרת טרור יומיומית. איום קיומי יכול להיות בגלל קצב ילודה נמוך (ראה ערך יפן), אלו איומים שבאים לידי ביטוי רק בטווח ארוך.

אני בכלל לא מתייחס לנתניהו.

מי שמזלזל בדעא"ש/מורדים/מיליציות שוכח שכבר "זלגו" מספר פצצות מרגמות לשטחנו. העובדה שמי שירה אותן הושמד לא הרבה אחרי, היא כנראה הסיבה שהם לא זולגות יותר. אני מאמין שבדיוק אותה המשוואה מתקיימת בגל הפיגועים שאנחנו חווים. אם לא היה מענה מיידי של חיסול המחבל הדורס/דוקר, היינו רואים הרבה יותר כאלו.

עצם זה שלא רואים שיפור, לא מעיד שלא נעשה שום דבר. אם לא היה נעשה כלום, היינו רואים החמרה. באנלוגיה מעולם הרפואה, לפעמים כל מה שהרופאים יכולים לעשות הוא ליצב את מצב החולה, ללא שיפור. בלי ההתערבות החולה היה מת.

נקודה טובה.

קודם כל, אף אחד לא טוען שאין מאמץ למיגור או לפחות להכלה של איום הטרור. הצלחתו של המאמץ הזה לפחות בהכלה היא הנותנת שהטרור שאנחנו רואים היום אינו איום קיומי.

המדינה האסלאמית נמצאת בפאה האחרת של הסהר הפורה וכיום היא מאוד מדשדשת. אם כבר, כמו שאמרתי, היא רק שירתה את ישראל לטובה בכך שהיא כירסמה בכוחן של היריבות המסורתיות שלה: בשאר, חזבאללה ואיראן וגם שימשה את נתניהו בנאומים שלו.

מה שיש כאן זה שני ארגונים מקומיים שנשבעו אמונים למדינה האסלאמית, ושניהם די זעומים. הגדול מביניהם הוא תומכי ירושלים בגבול המצרי, ארגון שביצע פיגועים בגבול הישראלי שנים לפני עליית המדינה האסלאמית לעמדת כוח. הוא מעולם לא היה ארגון גדול מאוד, ובשנים האחרונות הצבא המצרי דיכא אותו עד עפר.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספיחים זניחים.

אז בלהט ההפגנות חלק קיצוני מניף דגל שלא בא לך טוב בעין וקוראים קריאות מתלהמות (כי בהפגנות של הימין הקיצוני זה לא קורה) אבל בגדול הם מגזר ישראלי תורם ושומר חוק.

באמת, חלק קיצוני/זניח? אני אישית לא זוכר הפגנה (גדולה) אחת שלהם ללא דגלי פלסטין (ובכמויות). וזה לא עניין של בא טוב או לא, פשוט נראה שהם ממש משתוקקים לממש את זכותם להיות חלק מהלאום הפלסטיני, אז למה לא לעזור להם להצטרך לאחיהם?

ומגזר תורם ושומר חוק? שנתחיל להביא נתוני פשיעה, אבטלה, תשלומי מסים, תרומה (כלכלית) לתוצר ולמדינה ועוד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...