Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

האפשרויות, לדעתי, זה או לתת להם מדינה, או לראות את שלנו נמחקת מבפנים

איזה מח שמאלני מעוות, אתה מתעלם מהאפשרות המתבקשת שזיו יעשה להם רילוקיישן

• מצחיק 1

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57.8 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4746

• SlowRide

4551

• פינדר

3593

• m3x7r3m3

2926

לפני 15 דקות, פריג'י כתב:

אמברגו

מצד אחד סד"ג של 100 משלוחי נשק מאז תחילת המלחמה שזה בערך משלוח נשק אחד כל יום וחצי בערך, מצד שני הרטוריקה מסלימה. אולי זו פשוט דרך לאזן?

בנוסף, זו לא תיהיה הפעם הראשונה, וגם לא האחרונה שיטילו אמברגו כזה. גם בריטניה וצרפת הטילו אמרגו נשק ואפילו היתה תקופה שישראל התארגנה על נשק מצ'כוסלובקיה ומקומות אחרים. 

לפני 22 דקות, פריג'י כתב:

זה משהו שאתה רואה באופק?

לפני שיהיה טוב, יהיה הרבה יותר גרוע - לפחות ככה אני חושב. התמורות בחברה ובכלכלה הישראלית עוד יבואו, ואני חושב שזה הרבה יותר גדול מביבי או מכל אחד אחר בהנהגה הנוכחית. 

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

לתת להם מדינה

איך "נותנים" מדינה? האם לא נדרש מישהו בצד השני ש"יקבל" מדינה? 

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, יבגניפ כתב:

אני חושב שמה שאתם מפספסים הוא שהאלטרנטיבות זה לא או חומה או אין ערבים, בפשטות, אלא או חומה או כל הערבים מהים לירדן עם אזרחות ישראלית וזכות הצבעה לכנסת. ואז כן. שום חומה לא תעזור כבר.

זה לא מדויק, האפשרות השלישית היא כיבוש לנצח והתקרבנות והרביעית היא רצח עם / רילוקיישן למליונים. 

אם אתה מדבר על אלטרנטיבות ברות-קיימא לאורך זמן אז כן, צודק. פשוט חשוב (לדעתי) להעלות את מנעד האפשרויות, בשביל שהקורא עם ה"מח התקין" יוכל לבחור את האלטרנטיבה בה הוא מאמין ולתקשר את זה החוצה. לך תדע, אולי מישהו מהם ישכנע אותך שלהרוג או לרלקש כמה מליוני פלסטינים זה פתרון בר ביצוע 🤷🤦

אין פתרון צבאי לסוגיה מדינית, אין ולא יהיה. עם כל הצער שבדבר יש יותר מדי אינטרנט בשביל ליישם את הפתרונות האינפנטיליים של בן גביר והאלקטורט שלו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 30 דקות, פריג'י כתב:

נראה שאנחנו כפסע מאמברגו נשק אמריקאי, ופשוט לא קוראים לילד הזה בשמו. כפסע משם

לא חושב שזה יקרה אלא אם ארה"ב רוצה להראות לסעודים ולשאר בעלות הברית הפוטנציאליות במזרח התיכון מה מרוויחים מהסכמי הגנה איתה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהקשר של תיעוד - חמאס עשה את הטעות האסטרטגית של לא להבין את זה ולתעד עצמם כפסיכופתים, ובמקום שישראל תיקח את הצ'ק הפתוח הזה ותמקסם איתו פוזיציה, היא החליטה לעשות את מה שהחמאס רצה שיעשו ולהשכיח את מעשיהם ע"י מערומי גופות ללא אסטרטגיה סבירה המשוקפת החוצה. למי אכפת מ1,000 נרצחים ישראליים כשיש 20,000 בעזה? בעיקר לנו, לישראלים.

אי שם בעתיד, כשהמבצע/מלחמה ייכנסו להפסקה מתודית, כמות הגופות וההרס בעזה יעשו לישראל מגה פיגוע הסברתי. ומה יהיה לנו ביד כקונטרה? נאום של ביבי על נצחון מוחלט ורגיעה זמנית עד למלחמה הבאה. 

אין מדינאים ואין מנהיגים בממשלת ישראל, רק אסופה של פופוליסטים ומטומטמים שלא לוקחים לא אחריות ובטח לא אשמה על הסיטואציה. עמישראל ימשיך לבחור בהם ויופתע לגלות ש

Doing the same thing will not yield different results 

• אהבתי 5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם מה שכתבת מילה במילה.

אני פשוט חושב שזה לא באמת משנה מה נעשה (זה לא אומר שלא צריך להשתפר) - זה נועד לכישלון.

כי בכל מקרה היו נהרגים פי 20-30 יותר עזתים מישראלים ולכן אי אפשר להסביר את זה.

שנית, זה פשוט לא מעניין אף אחד, רוב העולם אנטי ישראל בגלל שיש מוסלמים במקום שזה המקצוע שלהם.

להאשים את ההסברה הישראלית זה לא להבין את הסיפור, גם אם נשתפר פי מיליון - עדיין יגיבו בצורה זהה.

שוב, תמיד חשוב להשתפר, אבל כנראה שזה לא היה עוזר בכל מקרה.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, פריג'י כתב:

לאן זה הולך? 

לחרבנה רצינית

אנחנו צריכים הנהלה / הנהגה משובחת. נורמלית כבר לא תספיק במצבנו. זה משהו שאתה רואה באופק?

כרגע לא. המערכת הפוליטית פה גמורה. הושחתה לחלוטין. אין שום יכולת לקבל החלטות, בפרט קבלת החלטות על בסיס ענייני. צר לי להודות בכך אבל תכל'ס הסיפור של הדמוקרטיה הפרלמנטרית פה גמור. או שיהיה ברדק אטומי ודברים יתחרבנו עד כדי כך שתהיה הפיכה של איזה חנרל שיעשה סדר ויכפה הליכה בכיוון מסוים, או לבנוניזציה קרה/חמה ומשם דרום אפריקה ומשם מלחמת אזרחים עם מעורבות של כל הגורמים בסביבה, משהו שיעמיד בצל את המלחמה בסוריה.

אבל זה הכל אקסטרפולציה לינארית מהמצב כרגע. שינוי גיאופוליטי משמעותי, או התפשטות המלחמה של ציר הרשע באירופה ובמזרח התיכון, יכולים לשנות את כל התמונה כהרף עין.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, oryo כתב:

ברות-קיימא לאורך זמן

(סליחה על הניטפוק)

בר-קיימא הוא בהכרח פונקציה של זמן. השאלה היא מה קבוע הזמן שאליו שואפים. 20 שנה? 40 שנה? עוד מעט 60 שנה מאז מלחמת ששת הימים, ולא נראה שהעניין מתכנס. אם אתה שואל על קבוע זמן של 100 שנה, אני מסכים, כנראה שזה לא בר-קיימא. אבל עבור מי שחשב שזה יעבוד 50 שנה, כנראה צדק.

חילופי אוכלוסיה (זה לא בדיוק ללרקש, אבל אני מניח שלזה התכוונת) זה לא משהו חדש, ואפילו קרה לא מזמן כמה פעמים (רוסיה-אוקראינה, נגורנו קרבאך) בשנים האחרונות. זה לא שזה לא בר-ביצוע, זה כנראה לא בר-ביצוע כל עוד ישראל רוצה להישאר מדינה סמי-מערבית. 

לפני 8 דקות, oryo כתב:

אין פתרון צבאי לסוגיה מדינית, אין ולא יהיה.

לא הבנתי, אתה טוען שלא קיימים קונפליקטים מדיניים שנפתרו באמצעות פתרון צבאי?

לפני 11 דקות, oryo כתב:

מערומי גופות ללא אסטרטגיה סבירה המשוקפת החוצה. למי אכפת מ1,000 נרצחים ישראליים כשיש 20,000 בעזה

זו לא השוואה קצת מגמתית? האם במספרים שציינת כלולים גם חיילים/פעילים צבאיים?

לפני 13 דקות, oryo כתב:

עמישראל ימשיך לבחור בהם

זו הנחה קצת מרחיקה לכת. אני חושב שמקרה "גולדה 2" הוא סביר מאוד, קרי הוא כנראה ייבחר שוב, אבל ייעלם יחסית מהר לאחר מכן עקב מחאה כזו או אחרת.

מה יבוא אחרי ביבי? זו שאלה מעניינת.

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

השאלה מי.

כולם בשלטון רופסים חסרי תועלת כולל גם אלה שנחשבים לקיצוניים.

בסביבה שלי אני כל הזמן שומע שצריך להעיף את כולם ולהביא 120 חדשים.

מאיפה בדיוק?

לפני 1 דקה, Gosser1860 כתב:

But historically, historical changes have come out of war.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, BoazB11 כתב:

נו, זו בדיוק הקונספציה.

מצד אחד אתה שולל אותה, ומצד שני אתה בעד למחזר אותה.

אין חומה בלתי עבירה כל עוד יש מצידה השני רצון עז לעבור אותה.

ההבדל הגדול פה הוא שגדר תיל אתה מוריד בשניה שמישהו מצמץ, ואז יש לך את השביעי לאוקטובר.

גדר בטון כפולה עם איזור חיץ ממוקש? לעבור את הדבר הזה זה אופרציה. בטח במספרים גדולים. מישהו שם עלה על מוקש? העיניים שלך שם מיידית. מישהו מזיז לשם כלים כבדים שיכולים להוריד את החומה -הראשונה-? העיניים שלך שם מיידית.

מישהו חס וחלילה נגע בכלל בחומה הראשונה? אתה מתחיל את ההיערכות שאתה צריך.

אלף ואלפי הבדלות בין זה לגדר תיל.

לפני 3 שעות, BoazB11 כתב:

הגושים לא עטופים בגדר. היישובים כן, אבל בגדר, לא בחומה.

אני בעד לתת להם מדינה, אבל לא באופן חד-צדדי עם חומות בטון וכו'

כי אז יצרת סוג של כלא וסיר לחץ, ושוב אנחנו חוזרים למודל של עזה ו-ז' באוקטובר.

הייתי גם בעד ההתנתקות מעזה, אבל הייתי בשוק מאיך שזה נעשה בפועל.

קיפלנו זנב וברחנו, במקום לעשות מהלך הדרגתי וחכם, וזה לקח שחייבים ללמוד.

מה זה "לא באופן חד צדדי"? אין דבר כזה לתת להם מדינה "אבל אנחנו אחראים/אתם לא מחוקקים כל חוק שבא לכם". זו לא מדינה, זו מעין מדינת חסות ומה לא.

זה לא כלא וזה לא סיר לחץ, מותר להם לצאת החוצה לאן שירצו, משדה תעופה שהם יבנו לעצמם, ולא בטח שלנו. או במעבר קרקעי לשטח ירדן (אם ירדן יהיו מוכנים לתת להם לעבור, לא עניין שלנו)

אני לגמרי איתך בזה שאסור לעשות שום דבר בצורה חפוזה ולא מתוכננת. שים לב לאיך הצעתי שנבצע את מהלך ההתנתקות האמיתי הזה.

הטעות הגדולה שלנו בהתנתקות היא שלא באמת התנתקנו. זה היה "התנתקות, אבל....". השארנו את הרגל שלנו טבולה בפנים, עם כל מיני הגבלות שמשמעותן שהאחריות הבטחונית שלנו. טעות מרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, Gosser1860 כתב:

זה לא שזה לא בר-ביצוע, זה כנראה לא בר-ביצוע כל עוד ישראל רוצה להישאר מדינה סמי-מערבית. 

בר ביצוע זה לא ״האם יש לישראל מספיק תחמושת להרוג 2מ״ אלא ״האם ישראל מסוגלת לעשות את זה בהינתן ההשלכות״

לפני 35 דקות, Gosser1860 כתב:

צבאי בלבד? כן, אני טוען שרוב מוחלט של הקונפליקטים המדיניים נפתרו בשימוש בצבא, אבל לא באמצעותו בלבד, בסוף יש הסדר מדיני כזה או אחר.

לפני 37 דקות, Gosser1860 כתב:

זו לא השוואה קצת מגמתית? האם במספרים שציינת כלולים גם חיילים/פעילים צבאיים?

לא כולל חמאסניקים/חיילים.

לגבי מגמתית - רק בעינינו הישראלים, שלא סופרים על העזתים, ליטרלי. כאילו, מלבד ערוץ 14 הממלכתי בו כל הרוג בעזה הוא ״מחבל״ :) נכון להיום הנעדרים לא נספרים כהרוגים, כשהתותחים יפסיקו סביר להניח ש״נגלה״ מספר גדול בהרבה. כמות הקטל ברצועה היא אסטרונומית, צפויה, אבל הכי גרוע - לא ממונפת. 

לפני 40 דקות, Gosser1860 כתב:

זו הנחה קצת מרחיקה לכת. אני חושב שמקרה "גולדה 2" הוא סביר מאוד, קרי הוא כנראה ייבחר שוב, אבל ייעלם יחסית מהר לאחר מכן עקב מחאה כזו או אחרת.

אחויה זה מקרה קלאסי של הזזת שערים... גם לי ברור שאי שם בעתיד ביבי לא ייבחר, אולי כשיהיה זקן/מת מדי בשביל לרוץ לבחירות. הפואנטה שלי היא שעמי - אחרי כל הטררם הזה - בשורה התחתונה עדיין מכיל את ביבי ושות׳, וייתכן(/סביר?) שימשיך בכך גם אם יהיו בחירות נוספות. 

כמו כן, לא בשביל להעליב חלילה, אבל התמימות במשפט שהדגשתי מפוצצת לי את המח. אם אחרי אוק7 האפס הזה עדיין בשלטון, אתה *באמת* חושב שמערכת בחירות עתידית במסגרתה הוא נבחר דמוקרטית תהיה תחילת הסוף שלו? מה? התזה שלך doesn't make any sense. אם לא ניתן להזיז את הממשלה כעת, בטח ובטח לא יהיה ניתן אם/כש ייבחרו, שוב, דמוקרטית.

לפחות בעזה הם יכולים לטעון שהחמאס לא נבחר דמוקרטית 20 שנים, לישראל אין תירוצים, העם רוצה את השיט הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, yuvalganim כתב:

כי בכל מקרה היו נהרגים פי 20-30 יותר עזתים מישראלים ולכן אי אפשר להסביר את זה.

שנית, זה פשוט לא מעניין אף אחד, רוב העולם אנטי ישראל בגלל שיש מוסלמים במקום שזה המקצוע שלהם.

להאשים את ההסברה הישראלית זה לא להבין את הסיפור, גם אם נשתפר פי מיליון - עדיין יגיבו בצורה זהה.

זה הבכי הישראלי הרגיל...

גם ככה כולם מוסלמים וכולם נגדנו ולא משנה מה נעשה...

זה נכון בכל מיני פקולטות למדעי הרוח ובשכונות של מוסלמים. שם באמת אין לנו סיכוי.

אבל להגיע למצב שביידן וראשי מדינות אחרים מגנים אותנו? לזה צריך כישרון מיוחד.

לא שאני בעד הרג אזרחים וילדים, אבל יכולנו להרוג גם עוד 10 אלף מעבר למה שהרגנו ועדיין להיות במקום הרבה יותר טוב.

אם לא היו לנו שרים גזענים וטיפשים עם פה גדול, שמצהירים שהולכים לבצע ג׳נוסייד או שהולכים ליישב את הרצועה ביהודים.

אם היה לנו ראש ממשלה שלא עסוק רק בהשרדות שלו ויודע להציע תוכנית ריאלית לעתיד הרצועה.

אנחנו במו ידינו הפכנו את עצמנו למצורעים בזירה הבינ״ל.

• אהבתי 5
  • רעיון גרוע 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, yuvalganim כתב:

לא...

בעבודה שלי החברה שאני מדבר איתם שהם "לא הכי בעד ישראל". הם גם לא כזה חובבי מוסלמים...
אין סתירה בין חוסר חיבה לישראל לחוסר חיבה למוסלמים. וגם חיבה לישראל אינה אוטמטית אומרת שאתה שונא מוסלמים.

עריכה אחרונה על ידי David32
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, oryo כתב:

צבאי בלבד? כן, אני טוען שרוב מוחלט של הקונפליקטים המדיניים נפתרו בשימוש בצבא, אבל לא באמצעותו בלבד, בסוף יש הסדר מדיני כזה או אחר.

אוקיי, זה קצת שונה מהטיעון המקורי.
(בגדול התכוונתי לתת דוגמאות בהם הקונפליקטים נפתרו ב"אופן ריק", כי אחד הצדדים הוגלה/הושמד/נכבש. אבל הרסת לי :LOL: [אפשר לסיים עם בדידה, אבל בדידה לעולם נשארת איתך])

לפני 10 דקות, oryo כתב:

לא כולל חמאסניקים/חיילים.

יש מקור ל20 אלף אזרחים עזתים מתים?

לפני 10 דקות, oryo כתב:

אחויה

לא בדיוק, כתבתי "גולדה 2" בכוונה ועל כל המשתמע מכך. וזה לא כזה תמים כמו שזה נשמע, אבל כמובן שנגלה רק בחלוף הזמן.

לפני 5 שעות, falou כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, oryo כתב:

זה לא מדויק, האפשרות השלישית היא כיבוש לנצח והתקרבנות והרביעית היא רצח עם / רילוקיישן למליונים. 

אם אתה מדבר על אלטרנטיבות ברות-קיימא לאורך זמן אז כן, צודק. פשוט חשוב (לדעתי) להעלות את מנעד האפשרויות, בשביל שהקורא עם ה"מח התקין" יוכל לבחור את האלטרנטיבה בה הוא מאמין ולתקשר את זה החוצה. לך תדע, אולי מישהו מהם ישכנע אותך שלהרוג או לרלקש כמה מליוני פלסטינים זה פתרון בר ביצוע 🤷🤦

אין פתרון צבאי לסוגיה מדינית, אין ולא יהיה. עם כל הצער שבדבר יש יותר מדי אינטרנט בשביל ליישם את הפתרונות האינפנטיליים של בן גביר והאלקטורט שלו. 

אתה טוען שאם נסוג לגבולות 67 וניתן להם מדינה אז אם יקרה עוד פעם 7 באוקטובר נוכל להגיב יותר טוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...