Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

בשורה התחתונה: 20 שנים ורוב הציבור לא למד כלום. 

ישראל תמשיך לנסות לשלוט בפלסטינים לנצח ולהתבכיין שאין לה פרטנר, כמו ילדים בגנון - מאשימים את הצד השני בתור פתרון. כתב כאן מישהו: "המנהיגים הישראלים עסוקים במה לא במקום במה כן", כתב וצדק. 

יד לשלום איננה חולשה, אלא בסיס מוסרי יצוק, המהווה גם יכולת להחזיק יד שניה עם ביג פאקינג גאן. הפלסטינים כפי שרשמתי עשרות פעמים - הם עם פח, מטומטמים גמורים, ולכן הם לא מושיטים יד לשלום ועסוקים בחפירת קברים. הישראלים, במקום ללמוד ולהבדל, הופכים בגישתם עם השנים יותר ויותר דומים לפלסטינים וחושבים שאפשר לעשות את זה בלי לשלם מחיר. 

רק שבמציאות יש מחיר, במציאות אנשים לא גדלו בישראל עם אינדוקטרינציה ישראלית פאתוס ישראלי ואהבה לישראל, כמוני. לא, במציאות, אנשים רבים גדלו במקומות שונים. האנשים האלו רואים שני ילדים ערסים מטומטמים הולכים מכות במזרח התיכון, ילד אחד חזק פי 1000 מהשני ופשוט שובר לו את הצורה. השני מצליח מדי פעם להשחיל איזו מכה לביצים ואז שוב שוברים לו את העצמות. 

פעם, הילד החזק היה אומר לחלש שאם יפסיק יהיה אפשר לדבר על איך משחקים בחול יחד - אבל היום נגמרה לו הסבלנות אז הוא פשוט מפרק לו את הצורה ומדי פעם מפסיק ודואג להבהיר שאם לא יעביר את שארית חייו בשכיבה על הקרקע אז זה ימשיך, ומי שלא צופה בקרב הזה 50 שנים פשוט רואה בריון ענק ששובר את העצמות לערס מעצבן קטן. 

רוב מוחלט מהישראלים בישראל איבדו כל אמפתיה לפלסטינים שמתים בערימות - *אני ביניהם*. לצפות בפלסטינים מתים לא עושה לי תגובה רגשית, אני מאולחש. עדיף שלא ארחיב. 

הבעיה היא שבהתאם לכך, רוב הישראלים איבדו את היכולת לעשות zoom out ולקלוט את תמונת המאקרו. להבין שאנשים בעולם לא מאולחשים, ועבור סתם אדם נורמלי 1,000 אזרחים מתים בסכין מול 15,000 מתים בפגז - וואלה, בעיה. גם דוקטרינת ה"הם התחילו" לא עובדת טוב כשמדובר בסכסוך מעגלי מתמשך.

אבדה היכולת להבין שכשישראל, המדינה החזקה במזרח התיכון, לא מציעה פתרון כבר עשורים - זה לא משרת אותה אלא מחליש אותה כי כל הבסיס המוסרי ל15קיי קברים הנ"ל נשלף מתחת לרגליים. דוקטרינת המקל והמקל לא מוציאה את ישראל טוב, לא כי אנטישמיות אלא כי זו באמת דוקטרינה מאעפנה. 

ישראל הופכת (הפכה?) ע"י ההנהגה שלה ובחסות העם שבוחר בה להיות סתם עוד ערס מטומטם במזרח התיכון, ותושבי העולם מתקשים למצוא למה לתמוך בה. "כן אבל" זו לא תשובה טובה, בטח אם בשביל הצידוק שלך לקטל היום צריך לחזור 20 שנים אחורה בזמן. 

אותי, כל זה הרבה יותר מפחיד מחמאס, אבל קל לפספס את זה. אם יש צלף במרחק 500מ' מאופס על הראש שלך, ואדם עם מקל מולך, אתה עלול להתמקד כ"כ עמוק באחרון ולשכוח שמקל בראש זה מסוכן אבל כדור בראש זה קטלני. 

עריכה אחרונה על ידי oryo
  • אהבתי 2
  • רעיון גרוע 2

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4889

• SlowRide

4757

• פינדר

3774

• m3x7r3m3

2926

יד לשלום... חי בסרט עם הרבה מלל.

• אהבתי 5
  • רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל תראה, כל ההצעות של ישראל תחת הנהגתו של ביבי, מציעות שהעם הפלשתיני יכיר בקיומה של מדינת ישראל. זה לא שאין תכניות, הן פשוט תלויות בסעיף הזה שמבחינת ביבי הוא בל יעבור (והוא הרי סביר לא? אם אנחנו עושים שלום, לפחות תגיד שאתה מכיר בקיום שלי ולא שיום אחרי ההסכם תנסה לחסל אותי). הפלשתינים אפילו לא מוכנים לזה. אז איך מעשית אתה מציע תכנית? להציע תכנית שקרית? מס שפתיים כדי לפייס את העולם? אתה חושב שאם ישראל תניח מחר תכנית כל שהיא, מישהו פתאום יגיד "אה הנה ישראל היא הגוד גאי"? אני באמת שואל כי במבחן המציאות לאורך עשורים רבים שיראל תמיד תיתפס כבאד גאי בגלל שהיא יותר חזקה. גם כשהיו תכניות לשלום. מעט מאוד עובדות מעניינות את העולם הזה שעליו מדבר, ולכן מה תעזור עוד עובדה אחת כל תכנית לשלום או פתרון הסכסוך?

• אהבתי 6

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להסכם צריך כבר להגיע, נמאס לחיות כך.

אבל, אני חושב שהסכם טוב עבורנו יהיה שאם תהיה הפרה ראשונה של הפלסטינים, הם יפסידו בגדול (אני אתן לאדריכלי ההסכמים ולמנהיגים לקבוע מה יהיה המחיר).

אבל מצד שני, למי יהיה אומץ לחתום על הסכם מולם אחרי ה-7/10? כנראה שרק הסמאל הקיצוני יהיה מוכן להמר. השאר לא.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.  ישראל לא צריכה למצוא "פתרון" ליום שאחרי. אנחנו לא פטרונים ולא שוטרים של הנאצים האלה.
  2. הם אומרים עשרות שנים ואנחנו לא מקשיבים שהם לא יתפשרו על פחות מכל ישראל ("פלסטין ההיסטורית").
  3. לערבים הכי חשוב אדמה, לא חיים. אנחנו מוכנים לוותר על אדמה בשביל חיים, הם מוכנים לוותר על חיים בשביל אדמה.
  4. אחרי 7.10 צריך לקחת חצי מהרצועה ועל כל המשך תוקפנות לקחת עוד עד שילמדו את המשוואה החדשה, ותאמינו לי כשמדובר באדמה הם ילמדו מהר מאוד את המחיר החדש של הטרור.

• אהבתי 4
  • רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 2

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, yd b-4 כתב:

תה יודע כמה אירועי פח"ע יש ביום מהפלשתינים המסכנים שם ללא עצורים ואו סיקור תקשורתי בכלל

נניח שאתה צודק.

האם הפתרון לזה הוא אנרכיה שבה כנופיות מתנחלים יורדות לכפר הסמוך ומראה להם את נחת זרועם?

כל עוד הגדה תחת שליטה ישראלית, האחריות לחוק וסדר היא על ישראל.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, ניקו פ. כתב:

מציעות שהעם הפלשתיני יכיר בקיומה של מדינת ישראל

זה צריך להיות תנאי יסודי בתוכנית הגדולה. בלי זה אין על מה לדבר.

• אהבתי 2

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, ניקו פ. כתב:

לפחות תגיד שאתה מכיר בקיום שלי ולא שיום אחרי ההסכם תנסה לחסל אותי

אמרו את זה גם ערפאת וגם אבו מאזן. שניהם טמבלים ויש להם חלק גדול באשמה למצב המחורבן שהעם שלהם נמצא בו, אבל הם אמרו את זה.

• מצחיק 1
  • מעניין 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, פינדר כתב:

ערפאת

בוא, נו. עראפאת זה בערך הבנאדם היחיד שהיה יותר נוכל שקרן מהקיסר.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 21 דקות, oryo כתב:

הבעיה היא שבהתאם לכך, רוב הישראלים איבדו את היכולת לעשות zoom out ולקלוט את תמונת המאקרו. להבין שאנשים בעולם לא מאולחשים, ועבור סתם אדם נורמלי 1,000 אזרחים מתים בסכין מול 15,000 מתים בפגז - וואלה, בעיה. גם דוקטרינת ה"הם התחילו" לא עובדת טוב כשמדובר בסכסוך מעגלי מתמשך.

אנשים בעולם מאולחשים ומורדמים כשיש רצח עם בסוריה או שבניגריה שוחטים כפרים של נוצרים בסיטונאות. רק כשמדובר בישראל זה טיפול שורש ללא הרדמה וצריך לזכור את זה. זו אחת הסיבות למה צריך את המדינה הזאת.

לא שישראל מושלמת, בטח לא עם בני הקופים והחזירים שיושבים כרגע בכנסת והורסים כל חלקה טובה, אבל גם להתכחש למציאות ולפגוע בעצמך כדי לרצות אחרים זו גישה הרסנית לא פחות.

אי אפשר לחיות בשלום עם מדינה/גוף שלא מכיר בקיום שלך איך שלא תהפוך את זה. 

לפני 4 דקות, קורן בן אשר כתב:

זה צריך להיות תנאי יסודי בתוכנית הגדולה. בלי זה אין על מה לדבר.

זהו, שזה חלומות באספמיה. הרשות הפלסטינית לא מכירה בקיום שלנו. חמאס בטח לא. מי כן?

• אהבתי 4

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, ניקו פ. כתב:

אבל תראה, כל ההצעות של ישראל תחת הנהגתו של ביבי, מציעות שהעם הפלשתיני יכיר בקיומה של מדינת ישראל. זה לא שאין תכניות, הן פשוט תלויות בסעיף הזה שמבחינת ביבי הוא בל יעבור (והוא הרי סביר לא? אם אנחנו עושים שלום, לפחות תגיד שאתה מכיר בקיום שלי ולא שיום אחרי ההסכם תנסה לחסל אותי). הפלשתינים אפילו לא מוכנים לזה. אז איך מעשית אתה מציע תכנית? להציע תכנית שקרית? מס שפתיים כדי לפייס את העולם? אתה חושב שאם ישראל תניח מחר תכנית כל שהיא, מישהו פתאום יגיד "אה הנה ישראל היא הגוד גאי"? אני באמת שואל כי במבחן המציאות לאורך עשורים רבים שיראל תמיד תיתפס כבאד גאי בגלל שהיא יותר חזקה. גם כשהיו תכניות לשלום. מעט מאוד עובדות מעניינות את העולם הזה שעליו מדבר, ולכן מה תעזור עוד עובדה אחת כל תכנית לשלום או פתרון הסכסוך?

1. רשמת "זה לא שאין תכניות", אתה יכול להפנות אותי לתכנית ממשלתית המוצגת ע"י ביבי שמציגה עתיד בר קיימא לפלסטינים? אני לא מכיר כזו. נאום בר אילן זה הכי קרוב, זה היה מזמן וביבי כבר הוכיח בכל הזדמנות שזה היה בסהכ שואו. 

2. אתה מזכיר לי דיון עם חבר מאוד קרוב, גם הוא היה עסוק בלהסביר לי שאין פתרון ולכן לא צריך להציע אחד, אני טוען שתמיד צריך להציע פתרון ואם הם לא רוצים לדבר על זה - טוב מאוד, אם לא מדברים על פתרון מדיני מוציאים לפועל פתרון צבאי, וכולנו יודעים מה זה אומר ומי מהצדדים יאכל חצץ/עופרת. אין האחד מתקיים ללא השני, אין פתרון מדיני בלי אלמנט צבאי, ואין בסיס מוסרי לנזק צבאי אדיר בלי שיש פתרון מדיני מוצע. 

3. להציע תכנית שקרית זה מה שביבי ניסה לעשות, זה אף פעם לא עובד כשאתה לא מול קהל שבוי או מטומטם, אני ממש לא מציע את זה וכתבתי על זה בהרחבה. האמת שכתבתי גם על כל הטענה הזו בהרחבה כולל מה אני חושב שצריך לעשות 🤷

4. אתה מדבר על מעט מאוד עובדות המעניינות את העולם, אבל גם התזה שלך לא מתוקפת עם עובדות אאל"ט (לדוגמא סעיף 1). גם אתה כתבת הרבה על מה לא, ומעט על מה כן, חבל. גישה לא יעילה, לדעתי. 

לפני 7 דקות, SlowRide כתב:

רצח עם בסוריה או שבניגריה שוחטים כפרים של נוצרים בסיטונאות

אתה לא קולט את האבסורד... 

אתה משווה את סוריה וניגריה לישראל. 

העולם לא אדיש כשמדובר במדינות מערביות שתופסות מעצמן חלק מהעולם המערבי. 

ובכלליות זו אותה גישה מוכרת של "העולם אנטישמי" במקום להתייחס לטיעונים עצמם, פתרון-על לכל ביקורת על ישראל. אנחנו בסדר, העולם אנטישמי. קצת כמו הדיון עם הברנש החרדי, זוכר מה כתבת לו על אבא וסופרמן? גם כשאתה מבטל כל ביקורת בהעולם אנטישמי אני לא מקשיב לכלום, אתה עושה את זה כי אבא אמריקה נותן לך את האפשרות, אם וכש אבא יוריד אותך לרצפה תקלוט שכל התזה הזו לא עוזרת לך לעוף. 

לפני 10 דקות, SlowRide כתב:

אבל גם להתכחש למציאות ולפגוע בעצמך כדי לרצות אחרים זו גישה הרסנית לא פחות.

מסכים עם החלק הראשון של המשפט, זו ממש הפואנטה שלי. הסיסמא הזו של "לרצות אחרים" היא כ"כ שחוקה ומטופשת, אתה כבר מכיר אותי דקה או שתיים, באמת באמת קיבלת את הרושם שריצוי אחרים זו מטרת העל שלי? שזה בכלל מעניין? 

בחיאת, we're better than this. 

לפני 11 דקות, farkash7 כתב:

מלל יפה ולספר לעצמך סיפורים אולי הופכים אותך ל"בוגר" או "מפוקח" או "מתקדם", בפועל זה מלל ריק מתוכן

ממליץ או שתלמד להתייחס עניינית, או שתדפדף הלאה. 

לפני 16 דקות, farkash7 כתב:

"מה אתה מטומטם?" 

מה לעשות, לא כולנו נולדנו עם היכולות של מר פרקש, לא יפה לשפוט :(

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, yd b-4 כתב:

אתה יודע כמה אירועי פח"ע יש ביום מהפלשתינים המסכנים שם ללא עצורים ואו סיקור תקשורתי בכלל?

תזכיר לי מי שולט שם?

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, oryo כתב:

מה לעשות, לא כולנו נולדנו עם היכולות של מר פרקש, לא יפה לשפוט :(

אם מישהו חושב שזה רעיון טוב להרחיב את "ניסוי ההתנתקות" אל שטחי הגדה ולעשות את זה במן מהלך מהיר או אפילו כזה שיפרש על כמה שנים אחרי מה שראינו שקרה אז כן, מבחינתי זה רעיון מאוד מטומטם ומעיד משהו על מי שהגה אותו.
אין לי שום יכולות קוגנטיביות מיוחדות, אולי בגלל זה אני תופס את המציאות בצורה מאוד פשוטה ולא מנסה למצוא כל מני תאוריות או הסברים או מורכבויות.

לפני 21 דקות, oryo כתב:

ממליץ או שתלמד להתייחס עניינית, או שתדפדף הלאה. 

התייחסתי לזה עניינית. לא מוצא שום צידוק לטענות של "ישראל לא מציעה פתרון" מלבד התייפיפות.
ישראל הציעה פתרונות אפילו קונקרטים ומפורטים לשים סוף לסכסוך הזה. הצד השני לא רוצה.
ישראל אפילו נקטה במהלכים חד צדדיים כי הצד השני לא רוצה, נתנה לו שטח שגובל בים התיכון כדי שיוכל לבנות את עתידו וגם זה נכשל.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 5

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, farkash7 כתב:

התייחסתי לזה עניינית. לא מוצא שום צידוק לטענות של "ישראל לא מציעה פתרון" מלבד התייפיפות

מה זה התייפייפות? התייפייפות... מול מי? שמת לב שהרוב כאן הוא כמוך, לא כמוני? אתה לא קולט שהטיעון הזה, בדומה ל"מה אתה מטומטם" וכו', הוא טיעון אישי, לא ענייני, ולא קשור למציאות? 

מה בעצם הטענה, שאני ממש רוצה להרגיש טוב עם עצמי אז אני מגן על פלסטינים שאני רוצה שימותו ומבקר מדינה שאני רוצה שתצליח? זו רמת הטענה...? 

אתה בעצמך כותב שאין לפלסטינים שום סיכוי לעצמאות או עתיד, ושורה אח"כ מסביר לי שישראל כל הזמן מציעה פתרונות ברי קיימא. תבחר נתיב ודבוק בו, בחיאת. כמו כן מזמין אותך לתקף את התזה הזו שישראל מציעה פתרונות ברי קיימא, בבקשה משהו מהשנים האחרונות, אשמח להשכיל. 

רעיון מטומטם, ואדם מטומטם, אלו שני דברים שונים. אני חושב שמדינה פלסטינית בהליך בזק הוא רעיון מטומטם, ובד בבד חושב שיש אנשים חכמים שעלולים להציג אותו ואיתם אשמח לנהל דיון ולהבין מאיפה הרציונל. 

מדינה פלסטינית זה לא רעיון מטומטם בכלל, לדעתי, התייחסתי לזה באריכות. כמובן שזה לא בר ביצוע בהליך בזק אלא בהליך ארוך עם המון צעדים בוני אמון, אבל זה הפתרון היחיד שאני מכיר שיבטיח את בטחונה של ישראל, לצערי הרב. אני גם מסכים שההנהגה הפלסטינית הנוכחית, אם אפשר לקרוא לזבל התת אנושי הזה הנהגה, לא יסכימו. יופי, שיאכלו טילים לפנים בזמן שהם מסרבים לשבת לדבר על המדינה הפלסטינית שאף אחד מאיתנו לא מתלהב מקיומה. 

בכ"א אם אתה רוצה לנהל איתי דיון אתה מוזמן לעשות זאת עם כבוד מינימלי, או שלא יהיה שיח. אני לא מנהל דיון עם אנשים שתוקפים אותי אישית, כי אז אני צריך להתחיל לשאול שאלות אישיות בחזרה ובוץ וחזירים וכו'. קח את זה לאן שבא לך. 

עריכה אחרונה על ידי oryo
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...