Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ריכוז סרטוני מצלמות רכב של דבילים

יוסי פרנקוס

פוסטים מומלצים

למיטב ידיעתי, אין בהערות שלנו משום הפרה של חוקי הפורום כהוא זה.

ומאחר והן נכתבות לשם מטרה חיובית, אולי כדאי להטות להן אוזן במקום לבקר אותן?

סע כחוק, תהיה בימני, תעקוף בחוכמה, והורדת לעצמך את רוב הדאגות.

היום כל דבר מסוכן, אז לא נעשה כלום?

אתה מזכיר לי שיחה עם אמא אחת שפוחדת לעקוף משאית כי אולי המשאית תפגע בה.

תראה לי פעולה אחת ביומיום שלך שהיא מסוכנת כמו נהיגה, אפילו בקירוב.

לא מדובר כאן על הסיכון שתלך ברחוב וייפול עליך צ׳מבלו או אפילו צ׳לסטה. מדובר כאן על סיכון ממשי, שנכון לנקוט צעדי זהירות בעניינו.

ולא, ״לנסוע כחוק, להיצמד לימני ולעקוף בחוכמה״ זה ממש לא מספיק. אם זה היה כל כך פשוט כולם היו עושים את זה.

יודע מה, אולי, רק אולי, יש מצב הקטל בדרכים הוא בעיה מורכבת? שדורשת, לא עלינו, לנקוט מספר רב של צעדי מנע כחלק מן הפתרון במקום רק רשימה של שניים-שלושה דברים?

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מזכיר לי שיחה עם אמא אחת שפוחדת לעקוף משאית כי אולי המשאית תפגע בה.

כרגע, לפי הפוסטים האחרונים שלך, הייתי מעדיף להיות נוסע שלה ולא שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה לי פעולה אחת ביומיום שלך שהיא מסוכנת כמו נהיגה, אפילו בקירוב.

לא מדובר כאן על הסיכון שתלך ברחוב וייפול עליך צ׳מבלו או אפילו צ׳לסטה. מדובר כאן על סיכון ממשי, שנכון לנקוט צעדי זהירות בעניינו.

ולא, ״לנסוע כחוק, להיצמד לימני ולעקוף בחוכמה״ זה ממש לא מספיק. אם זה היה כל כך פשוט כולם היו עושים את זה.

יודע מה, אולי, רק אולי, יש מצב הקטל בדרכים הוא בעיה מורכבת? שדורשת, לא עלינו, לנקוט מספר רב של צעדי מנע כחלק מן הפתרון במקום רק רשימה של שניים-שלושה דברים?

לעבוד בחומרים מסוכנים, לעבוד בגובה. סתם דוגמאות שיכולות להיות יומיומיות שאתה יכול למות אם אתה לא שומר על בטיחות. כי אם אתה נפגע, זו תוצאה שלך, ולא של אדם זר.

קח דוגמה בתקופה אחרונה: משאיות נוסעות עם מטען גבוה ופוגעות בגשרים. הפגיעה בגשר הולך רגל, גרמה לקריסה של הגשר.

אני צריך לעבור גשר הולכי רגל (לצורך הדוגמה בהרצליה). אז לא העלה על הגשר כך עוד לא אראה באופק משאית? הרי זה מגוחך.

לסיכום: יש חוקי תנועה. אין חוק שהוא לא הגיוני. סע כחוק, ותגיע בשלום. לא צריך להיכנס להיסטריה כשאתה על הכביש, אתה צריך להנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...

אבל ההערות לא מביאות לשום דבר פרודוקטיבי, אלא לוויכוחים חסרי תוחלת, כי כל אחד מתבצר בעמדתו (מפני שהוא חושב שהצדק עמו).

וסופו של דבר שההערות מחטיאות את המטרה לגמרי, וממאיסות את השרשור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אבל יש גם אנשים ניטרליים שקוראים מהצד וכן לומדים משהו מכל סיפור הזה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

מה הם לומדים, איך להתווכח? הרי לא מגיעים כאן להסכמה מה נכון או לא, וזו כל הבעיה. טוחנים מים, ואפשר לראות את זה ממש בעמוד זה, למשל בתגובה לתגובה שכאן. וויכוח אינסופי.

אם יש איזשהו עובר אורח שנתקל בשרשור הזה, הוא יבחר במה שמראש דיבר אליו, אם (למשל) זו הגישה המגננתית של חן או "נהג כחוק ותו לא" של ביגנדב.

כסוג של אוף טופיק: אני טוען שכל הפורום עבר להתנהל ככה כבר כמה זמן, עם שונאי\מצדדי VAG\איטלקיות\אסייתיות\צרפתיות וכן הלאה. זה לא מפתיע כי זה שיקוף של החברה הישראלית, שמתנהלת בקצוות. אין יותר אפור, הכל שחור או לבן, וזה בעיקר בשפה. אין רכב סטנדרטי - או "פח" או "מדהים". סתם כדוגמא, ראה את התגובות לעיצוב של הג'מיני החדש פה. "מדהים" ו"מדליק" או "נוראי" ו"גועל".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נכון חביבי, בזכות השרשור הזה למדתי המון דברים שלא שמתי לב אליהם בעבר, אני משתדל להיות יותר אדיב, שומר מרחק תמיד ובנוסף משתדל לנהוג רגוע יותר. לולא התגובות פה לא הייתי מנסה לשנות את דפוס הנהיגה שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

יוחאי, זה פשוט לא נכון. כמעט בכל נושא יש 50 גוונים של אפור בתגובות ועל הקורא להחליט איפה הוא ממקם את דעתו בסקאלה בין "מדהים" ל"פח".

בנושאים שיש בהם הסכמה מלאה, כמו למשל הנזק הנגרם מרחיצת רכב עם מטאטא בפורום דיטיילינג, ברור ששם לא תמצא תגובות פושרות. זה שיש פה ושם תגובות קיצוניות ברמות של טוקבקים בטמקא, זה בלתי נמנע.

בשורה התחתונה הדיונים בפורום משנים ומשפיעים על דעות של קוראים והרבה יכולים להעיד שלמדו כאן דבר או שניים.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעבוד בחומרים מסוכנים, לעבוד בגובה. סתם דוגמאות שיכולות להיות יומיומיות שאתה יכול למות אם אתה לא שומר על בטיחות.

זה שהסיכון בעבודות כאלו יותר מוחשי, לא אומר שהוא יותר מובהק (סטטיסטית) מאשר בנהיגה.

לסיכום: יש חוקי תנועה. אין חוק שהוא לא הגיוני. סע כחוק, ותגיע בשלום. לא צריך להיכנס להיסטריה כשאתה על הכביש, אתה צריך להנות.

החוק זה הקריטריון הכי טריוויאלי לנהיגה נכונה. צריך הרבה מעבר לזה כדי באמת לנהוג טוב. הרי, אף אחד לא פשוט לומד נהיגה נטו מקריאת החוקים. צריך הוראת נהיגה.

מה הם לומדים, איך להתווכח? הרי לא מגיעים כאן להסכמה מה נכון או לא, וזו כל הבעיה. טוחנים מים, ואפשר לראות את זה ממש בעמוד זה, למשל בתגובה לתגובה שכאן. וויכוח אינסופי.

אם יש איזשהו עובר אורח שנתקל בשרשור הזה, הוא יבחר במה שמראש דיבר אליו, אם (למשל) זו הגישה המגננתית של חן או "נהג כחוק ותו לא" של ביגנדב.

אז? כדי שפלוני אלמוני יילמד משהו מן השרשור חייבים להגיע להסכמה ולייצר מסמך מסכם לדיון עם המלצות לנהג כאילו אנחנו בצה"ל? או שמספיק לשטוח את שני צדי הטיעון ולתת לקורא המשכיל לבחור ביניהם?

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נכון חביבי, בזכות השרשור הזה למדתי המון דברים שלא שמתי לב אליהם בעבר, אני משתדל להיות יותר אדיב, שומר מרחק תמיד ובנוסף משתדל לנהוג רגוע יותר. לולא התגובות פה לא הייתי מנסה לשנות את דפוס הנהיגה שלי

יוחאי, זה פשוט לא נכון. כמעט בכל נושא יש 50 גוונים של אפור בתגובות ועל הקורא להחליט איפה הוא ממקם את דעתו בסקאלה בין "מדהים" ל"פח".

בנושאים שיש בהם הסכמה מלאה, כמו למשל הנזק הנגרם מרחיצת רכב עם מטאטא בפורום דיטיילינג, ברור ששם לא תמצא תגובות פושרות. זה שיש פה ושם תגובות קיצוניות ברמות של טוקבקים בטמקא, זה בלתי נמנע.

בשורה התחתונה הדיונים בפורום משנים ומשפיעים על דעות של קוראים והרבה יכולים להעיד שלמדו כאן דבר או שניים.

אני חולק עליכם במידת ההשפעה של הוויכוחים להשפיע על גולשים, ובמיוחד על כמות הגולשים שלמדו או לא מהשרשורים, כי אי אפשר בכלל למדוד את זה - אין לכם נתונים.

אבל אני בהחלט מקבל שאולי אני טועה ויש השפעה חיובית במידה כזו או אחרת. בכל מקרה זה לא משנה, התנהלות השרשור לא תשתנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין פה צורך במבחן סטטיסטי למדגמים תלויים, עם נתוני נהיגה לפני ואחרי קריאת השרשור.

אני מספר לך פה מבחינה אישית, שהאשכול עזר לי ליישם כמה כללים לנסיעה בטוחה יותר בכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזבו שטויות!

מצאתי את אפי נהיגה ישראלית האמיתי ממש כאן ליד הבית

אם נתעלם מהצופר הממושך בזמן שכולם עומדים שהתנועה תתפנה, הוא הגדיל לעשות ופתח נתיב נוסף לפניה ימינה, וטען שאני לא בסדר בסיטואציה, יפה.

2 הערות לפני שתגיבו ותצלבו אותי על מיקום בצומת:

* כמו שאתם רואים הרחוב נהיה צר ומתרחב לכל אורכו, והמצלמה יוצרת אפקט שאני די גולש לצד שמאל, המסחרית הגדולה שעוברת אותי בתחילת הסרטון תעיד שזה רק נראה ככה.

* התמקמתי במרכז-שמאל הנתיב לפניה מאחר וכמו שרואים בסוף הסרטון - אני מיד בצומת הקרוב (10 מטר משם) צריך לפנות 2 נתיבים שמאל, כך שלקחת פניה חדה ימינה זו שטות במצב כזה.

אין איזו לשכת מורי הנהיגה שישללו מהבחור הזה את הרישיון ללמד, בדומה למה שיש בסרטים עם עורכי דין?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ העליתי פה פעם סרטון שלי של ״אפי נהיגה״ מתרגל מעבר באור אדום:

[video=youtube;8cs9qe-CsMc]

גם אני, בדיוק לפני שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...