Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ריכוז סרטוני מצלמות רכב של דבילים

יוסי פרנקוס

פוסטים מומלצים

את העצבים תושיב במושב ליד הנהג או שתנעל אותם בבית, אל תקח אותם איתך לכביש, תודה, כלל ישראל.

זה שאתה בשמאל שלא לצורך עקיפה זה בסדר אבל זה שהוא נוסע מהר זה לא?

בסך הכל אני אומר שיותר נוח לך להוציא אותו לא בסדר והוא באמת לא בסדר מאשר להסתכל על עצמך.

שאלה פשוטה.. למה לא עברת לימין כשהוא נצמד אליך? גם אתה לא יודע את התשובה,פשוט נוח לך לנהוג ככה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שאתה בשמאל שלא לצורך עקיפה זה בסדר אבל זה שהוא נוסע מהר זה לא?

בסך הכל אני אומר שיותר נוח לך להוציא אותו לא בסדר והוא באמת לא בסדר מאשר להסתכל על עצמך.

שאלה פשוטה.. למה לא עברת לימין כשהוא נצמד אליך? גם אתה לא יודע את התשובה,פשוט נוח לך לנהוג ככה.

כי הייתי באמצע עקיפה, גם אם מבחינתך זו לא עקיפה.

אם במהלך 10 שניות של סרטון התקרבתי מעל 100 מטר לרכב הנעקף כנראה שאני במהלך עקיפה.

אם במהלך הסרטון עליתי מ80 קמש ל96 כנראה שאני מאיץ, גם אם זה איטי לדעתך.

יש עיקול תוך כדי הסרטון וגם רכב לפניי, בכביש נוהגים כדי להגיע בשלום ממקום למקום ולא כדי לקחת סיכונים, אז מי שמאחוריי ויש לו מח לא מספיק מפותח יאלץ לחכות שאסיים לעשות את העקיפה שלי בבטחון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי הייתי באמצע עקיפה, גם אם מבחינתך זו לא עקיפה.

אם במהלך 10 שניות של סרטון התקרבתי מעל 100 מטר לרכב הנעקף כנראה שאני במהלך עקיפה.

אם במהלך הסרטון עליתי מ80 קמש ל96 כנראה שאני מאיץ, גם אם זה איטי לדעתך.

יש עיקול תוך כדי הסרטון וגם רכב לפניי, בכביש נוהגים כדי להגיע בשלום ממקום למקום ולא כדי לקחת סיכונים, אז מי שמאחוריי ויש לו מח לא מספיק מפותח יאלץ לחכות שאסיים לעשות את העקיפה שלי בבטחון.

עושה רושם שאתה די זוחל בשמאלי,יותר מדי זמן לבצע עקיפה לדעתי גם אם היא מתבצעת באופן בטוח.

תעלה את הסרטון מההתחלה 2-3 דקות אחורה נראה אם אתה באמת בעקיפה או שאתה נוסע בשמאל ללא צורך.

בכל מקרה עדיף לך שלא לעשות דווקא לנהגים לא חסר משוגעים בכבישים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עושה רושם שאתה די זוחל בשמאלי,יותר מדי זמן לבצע עקיפה לדעתי גם אם היא מתבצעת באופן בטוח.

תעלה את הסרטון מההתחלה 2-3 דקות אחורה נראה אם אתה באמת בעקיפה או שאתה נוסע בשמאל ללא צורך.

בכל מקרה עדיף לך שלא לעשות דווקא לנהגים לא חסר משוגעים בכבישים.

העלתי את מה שקדם לסרטון מהמצלמה האחורית לתגובה הראשונה באור ירוק. אם תרצה תעביר לי מייל ותקבל מהמצלמה קדמית זה נמצא אצלי בדרייב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תומאס - בוא נניח שאתה צודק - ואתה טועה - הניסיון מראה שבדרך כלל כאשר אתה מנסה לעבור לנתיב אחר, במקרה זה ימינה, גם מי שמאחוריך יעשה זאת. כיון שאלי היה בשלבי עקיפה די מתקדמים סטיה ימינה, תוך בלימה (כדי להתאים את מהירותו לזו של המאזדה) היתה תמרון מסוכן ביותר.

הפרא בסיאט בלתי צפוי לחלוטין, להערכתי העובדה שאלי לא סטה ימינה הצילה את חייו.

מכל מקום - בשניה 40 גם הסיאט סופג חיתוך קל (מהפוקוסטיישן)

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו קצת מסוכן שקרה לי ביום חמישי,

יצאתי לעקיפה לאחר שראיתי שהנתיב משמאלי פנוי ובזמן שאני עובר נתיב ג'יפון IX35 מחליט לעבור גם כן כדי לעקוף מהימין. אם והיינו נוגעים אחד בשני הייתי יוצא 100% צודק?

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור ממתי הIX35 אותת כדי לעבור נתיב, באם הוא עשה את זה אחרי שהתחלת לעבור נתיב ואתה גם אותת אז זה יותר אשמתו.

דוגמא קלאסית ללמה מערכת בליינדספוט היא משהו חשוב ודווקא היא הרבה פחות נפוצה משאר המערכות(מה שהיה מונע מהIX35 הנ"ל לעוף לנתיב שלך לדוגמא) - אישית למדתי להעיף שניה מבט מאחורי הכתף לפני שאני עובר נתיב(גם שהמראות שלי מכוונות במדוייק לפי הספר), זה חסך לי המון כמעטים מיותרים.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית למדתי להעיף שניה מבט מאחורי הכתף לפני שאני עובר נתיב(גם שהמראות שלי מכוונות במדוייק לפי הספר), זה חסך לי המון כמעטים מיותרים.

+1.

סיטואציה מסוכנת שככל הנראה שהיתה מגיעה לבית משפט אם וכאשר.

מצד אחד הוא בא לעקוף מימין, מצד שני שניכם לא הייתם מקבילים בעת התמרון, כשהוא ממוקם קצת מלפניך (לפי הנראה בסרטון) בעוד אתה מגיח לשטח המת שלו, כך שהוא יכול לטעון להגנתו שאתה ראית אותו אך הוא לא ראה אותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תומאס - בוא נניח שאתה צודק - ואתה טועה - הניסיון מראה שבדרך כלל כאשר אתה מנסה לעבור לנתיב אחר, במקרה זה ימינה, גם מי שמאחוריך יעשה זאת. כיון שאלי היה בשלבי עקיפה די מתקדמים סטיה ימינה, תוך בלימה (כדי להתאים את מהירותו לזו של המאזדה) היתה תמרון מסוכן ביותר.

הפרא בסיאט בלתי צפוי לחלוטין, להערכתי העובדה שאלי לא סטה ימינה הצילה את חייו.

מכל מקום - בשניה 40 גם הסיאט סופג חיתוך קל (מהפוקוסטיישן)

יש לו מספיק זמן לאותת ולעבור ימינה.

אם הוא לא הסתכל במראה הפנורמית אז הצפירה של הלאון בהחלט סיבה טובה לאותת ולעבור ימינה.

שים לב שהלאון בהתחלה צמוד לשמאל כי הוא חושב שאלי25 יעבור ימינה.

אחרי 3 שניות בערך הוא מתעצבן ועוקף בפראות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש בימין שיירה, גם אם הם לא דבוקים, מותר לעקוף את כולם בבת אחת. לא חייבים לרדת ימינה באמצע כי מישהו אחר מהיר יותר.

הסיבה שהרכב שמאחור נצמד לשמאל היא כי הוא קרוב מדי לאלי ולכן אין לו שדה ראיה טוב. הצבת הרכב בהיסט מזה שאליו הוא נצמד עוזרת לו לראות קדימה.

כשמישהו נצמד מאחור, לרוב אין ברירה אלא להאט את קצב העקיפה כדי לפצות על ההיצמדות.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוגמא קלאסית ללמה מערכת בליינדספוט היא משהו חשוב ודווקא היא הרבה פחות נפוצה משאר המערכות(מה שהיה מונע מהIX35 הנ"ל לעוף לנתיב שלך לדוגמא) - אישית למדתי להעיף שניה מבט מאחורי הכתף לפני שאני עובר נתיב(גם שהמראות שלי מכוונות במדוייק לפי הספר), זה חסך לי המון כמעטים מיותרים.

מה זה לפי הספר? יש שתי צורות עיקריות לפתיחת מראות:

פתיחה צרה, שבה חלק מן המרכב נראה במראות הצד.

פתיחה רחבה, שבה לא רואים את צד הרכב במראה. במידה והמראות לא סימטריות, צריך לפתוח את מראת הנוסע עוד יותר החוצה.

היתרון של הכיוון הצר הוא שמראות הצד ״מגבות״ את המראה הפנימית במידה ושדה הראיה בה מוסתר על ידי נוסעים, רכב צמוד, שינויי גובה וכדומה. היתרון בכיוון הרחב הוא ששדה הראיה של המראות נפתח עמוק לתוך השטח המת, כך שאפילו לדו גלגלי קשה להתחבא בו במלואו. מאחר וגם ניתן לראות לאחור במראות הצד על ידי הסטת הראש, היתרון כאן גובר על החסרון.

בכיוון מראות כזה, סביר להניח שתראה רכב בגודל כזה גם ממרחק של שני נתיבים. כמובן שכדאי לזרוק מבט אבל כשהמראות מכוונות ככה לא צריך להביט אחורה אלא מעט הצדה, וזהו.

צעד הזהירות העיקרי למקרה כזה הוא פשוט לעבור נתיב כמה שיותר בהדרגה, בזווית הכי קהה שאפשר, תוך בדיקות חוזרות של המראות.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לו מספיק זמן לאותת ולעבור ימינה.

אם הוא לא הסתכל במראה הפנורמית אז הצפירה של הלאון בהחלט סיבה טובה לאותת ולעבור ימינה.

שים לב שהלאון בהתחלה צמוד לשמאל כי הוא חושב שאלי25 יעבור ימינה.

אחרי 3 שניות בערך הוא מתעצבן ועוקף בפראות.

אם איבדת את הסבלנות אחרי 3 שניות, מקומך לא בכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם איבדת את הסבלנות אחרי 3 שניות, מקומך לא בכביש.

אתם באמת מצפים מהילד להבין מה לעשות בכביש? הוא מפרסם עשרות סרטונים שבהם הוא מביא על עצמו במרבית המקרים, את הבעיות בכדי שיהיה מה לפרסם.

מצטער חביבי, מישהו צריך להגיד את האמת בתור צופה מהצד.

רוב הדברים, פורסמו ככאלו שפשוט היה ניתן להמנע מהם, זה הכל.

עכשיו תגיד "אבל אני מפרסם הרבה ואתה או אחרים לא מפרסמים כלום" = נכון, אתה יודע למה לא אני כמעט ולא מפרסם? אבל כשאני מפרסם תנחש מה? אני תמיד על הימני, מהירות שיוט רגילה... באסה הא?

אני עם כל הכבוד, כן נמצא על הימני ככל הניתן, גם אם זה מהירות שיוט של 90-95 ואני נוסע על כביש תלת נתיבי ורואה שהתנועה גדושה, מה יעזור לי כל כך לעקוף עוד 2 רכבים כדי שגם שם לא אוכל לשייט על 100 נגיד?

גם לי יש 240+ כ"ס ומספיק מומנט לעקוף את כולם ולזגזג, אבל כשאני צריך לצאת לעקיפה ונתקל בתופעות של אנשים שמשייטים להם? זה מעצבן את כולם ומסכן את כולם.

שים לב איך בארופה נוהגים, גם אם אתה על 160 ומישהו רוצה לעקוף? תאפשר לו.

צר לי, אני נמצא ברוב המקרים בימני, מונע את מרבית הדברים שאתה עוד לומד אותם על הכביש ואני ממש לא בוגר יותר ממך, בסה"כ ילדון בן 27 גם כן, תתפלא.

אבל, כפי שהחברים כאן אמרו, יש דברים שאני נמנע מלהכנס אליהם מראש ולמה? בשביל אחר כך לקלל? לרסס גל פלפל על הבן אדם? לעשות סיטואציה של מכות?

בסרטון האחרון, היית לדעתי עם החברה שלך לפי הצרחה ששמעתי, מה היה קורה לו היו יושבים שם 3 בריונים? תופסים אותך? שווה אחר כך את הפגיעה בקרובים לך? נסה לחשוב על זה באחד מן הלילות.

שלא תבין לא נכון, אתה תמיד נמצא במגננה אבל הסרטון האחרון "אני שומר מרחק של 4 שניות מהרכב" או משהו כזה שאמרת, אוקיי ו? תכננת לעשות את זה עד באר שבע או משהו כזה? מקווה שהבנת את הכוונה.

אתה נראה משייט לכל דבר כמעט בנתיב השמאלי, כן תבדוק מראות ותן לאנשים לעקוף, מה הבעיה?

אני רק רוצה להבין, מבחינתך אדם שמחפש לעקוף הוא עושה לך משהו רע? עושה לך דווקא? חבוב, אתה בכביש ואתה כן תיתן זכות עקיפה לאנשים המעוניינים בכך ולא תעשה תרגילים אחרת? אתה תקבל בדיוק את מה שהלאון נתן לך, ובתקווה, אחרים יתנו גם כן ככה.

אלי, פשוט נסה להמנע מהדברים הללו, אל תכנס למגננה, תתחיל לצטט או להגן על עצמך, אני לא תוקף וגם האחרים לא תוקפים אותך בכלל, שים לב שבמידה ויש איזה 10+ אנשים שחושבים כך ועוד הרבה אחרים, לא חשבת שאולי יש משהו בדבריהם? ויש כאן אנשים עם נסיון רב יותר משנינו ביחד עם הכביש.

זאת החשיבה שלי

עריכה אחרונה על ידי Tomas1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן כולם. אני משתדל תמיד לכתוב אחרי שאני נרגע קצת, כי אם לא, כבר לא הייתי פה.

ביום שישי נסעתי להביא את בת דודה של אשתי מירושלים, ובחזור אחד החליט לשחק איתי כי עקפתי אותו. יש סרטןו הממחיש בחלקיות רבה את המתרחש, ברקע ניתן לשמוע את בת דודה של אשתי אומרת לי שיש לי ילדים ולהיזהר.

המצב בו ברכב שלפני עומד, הוא לאחר שעשה עלי מספר רוורסים על מנת שלא אוכל לעקוף אותו.

חמור חמורתיים, רוצח! זה מה שהנהג הזה צריך להיקרא. לשיפוטכם:

עריכה אחרונה על ידי roeibf

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה משחק ביחד איתו, אז מה ציפית? אם היית נותן לו לעקוף ושומר מרחק ומראה שאין לך עניין בו, בטח שלא להוציא טלפון ולצלם , הוא היה מתרחק כמו בסוף הסרטון ונוסע לקיבינימט.

אם בכל זאת זה מאוד מציק לך תגיש עליו תלונה במשטרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...