Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ריכוז סרטוני מצלמות רכב של דבילים

יוסי פרנקוס

פוסטים מומלצים

לא ממש, האמת שלא תכננתי שיקרה דבר כזה, בסרטון המלא רואים שהאצתי מ82 ל96 בשניות האלו והייתי בדרך לעקיפה, מה גם שיש רכב לפניי במרחק לא רב וגם נהג המזדה מאיץ במקביל , ברגע דראיתי את נהג הסיאט תכננתי להשלים עקיפה אחרי המזדה ורואים בבירור שהאצתי וכמעט השלמתי את העקיפה אבל הוא לא היה סבלני. אתה יכול להגיד ששיקול הדעת שלי היה שגוי אבל כל זה בדיעבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה אומר שהופתעת ממה שקרה, אז אני לוקח את דבריי בחזרה. אני קיבלתי תחושה אחרת.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה אומר שהופתעת ממה שקרה, אז אני לוקח את דבריי בחזרה. אני קיבלתי תחושה אחרת.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

לא הופתעתי מנוכחותו אלא מהעובדה שהוא לקח על עצמו עקיפה מסוכנת כל כך. מה שהיה אחר כך כבר היה צפוי קצת, ובגלל זה לא יכולתי לחזור לימני גם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי את הסרטון כמה פעמים, והערס הלאון הוא ללא ספק ערס מטומטם שהעולם היה מקום הרבה יותר בלי הנוכחות שלו.

אבל, בין הרגע שהוא נצמד אלייך, ועד שהוא עוקף אותך כמו בבון מפגר, עוברות 10 שניות, שזה נצח על הכביש. בין הרגע שאפשר לזהות בבירור שהוא נוסע הרבה יותר מהר ממך, עוברות איזה 2-3 שניות יותר מזה. נכון, לא טריויאלי לראות אותו במראה כי הוא אידיוט ונוסע בערב, ברכב שחור, בלי אורות. אבל היה לך מספיק זמן לראות, להבין, להחליט, לזוז, לחזור שמאלה, ולעקוף את המאזדה, כנראה אפילו בלי להוריד מהירות.

הסיטואציה הזאת קורת לי מלא, לרוב אני נוסע מהר יותר מהתנועה, אז באופן טבעי אני נמצא הרבה בנתיב השמאלי. לפעמים דעתי מוסחת ואני "נרדם" בשמאלי ומישהו מגיע מאחוריי במהירות גבוהה יותר. אין פה התלבטות בכלל, לא "הוא יחכה שניה" ולא "מה אכפת לו", אני מפנה את השמאלי כי הוא נוסע מהר יותר ממני. זהו. אין פה בכלל עניין של מחשבה.

וזה לא ממש מפתיע שמעולם לא קרתה לי סיטואציה כזאת.

קודם כל ניכר שהושקעה מחשבה בתגובה, והיא מאוזנת. לא בקטע מתנשא שמחלק ציונים לתגובות, אבל בהחלט יש פה תגובות עם פנקסנות שמחפשות אישית את אלי, שיכול להיות שבסרטונים אחרים ביצע אי אלו פרובוקציות, אבל אם מדובר על הסרטון הזה, שאגב לא ראיתי שציינו - ערוך מצויין: מצלמה קדמית, מצלמה אחורית, אקספוזיציה שברור ממנה בדיוק מה קרה לפני ומה אחרי, ותזמון.

ההצמדות הייתה משנייה 6-7 ואז האדיוט בצעצוע השחור שלו חיכה עוד 4-5 שניות כדי לחתוך ימינה (בלי לאותת כמובן) ולחתוך במיוחד את הרכב של אלי. אם האדיוט היה עושה את השטות שלו בלי להסס, אז הוא לא היה צריך לחתוך את הרכב של אלי, לי נראה שמה שהוא רצה זה לחתוך את הרכב של אלי.

אתם שופטים את הנהיגה של אלי קצת (בהגזמה) במונחים של רינג.

אני יודע שכל פעם שיש ויכוח ימין-שמאל אז יש מחנאות, ויש בפורום משום מה כאלה המצדדים באידיוט בסיאט, ותמיד יהיה ויכוח אינסופי.

אבל אם לשפוט משום מה דווקא את הנהיגה של אלי בסרטון הזה, נניח במונחים של מבחן נהיגה (ולא רינג):

בתחילת הסרטון, לפני שהאדיוט נצמד מאחור, רואים שאלי לא תקוע בשמאלי אלא עוקף בהפרש מהירויות סביר מהרכב הנעקף, וכן מתקדם לכוון המאזדה הצהובה, אבל לא יכול להאיץ יותר מדי כיוון שיש עוד רכב בשמאלי ואלי לא חושב שהוא נמצא כרגע במסלול אלא בכביש ציבורי, וכך נוהג.

אני כן מקבל את הטענה שצריך לפנות את הנתיב השמאלי במידת האפשר, אבל כל מעבר נתיב צריך להיות מתוכנן, אני משתדל לאותת ולבצע את המעבר לאחר סקירת מראות נוספת, רק בין האיתות הרביעי לחמישי. לא "לעוף מהשמאלי" בצורה לא מתוכננת.

אם לאלי הייתה טלפתיה וראיית הנולד, והיה יושב כמוכם מול הסרטון הערוך, אז אולי כן ניתן היה לעבור לנתיב הימני מיד לאחר שחלף על פני הרכב הנעקף הראשון (ומבלי להקפיד על שתי שניות כחוק מרווח מהרכב הנעקף ומהרכב העוקף, כמו שחן.ג. אוהב לציין, ובצדק). אבל אני מניח שפה לא פורום טלפתיה.

גם אותי מטריף נרדמים על השמאלי, גם את אלי אני מניח. הכי גרוע זה התפלגות אחידה של רכבים בין הנתיבים בלי שום קשר למהירות, גם בכביש ריק לחלוטין: ארבעה נתיבים ושלוש מכוניות שתופסות את כולם באותה מהירות.

אבל כמעט בכל נסיעה אפשר לראות את אלה ש"יותר ממהרים", לא פעם הם מגיעים בזוגות, והם לא סופרים אף אחד בכביש. האדיוט בסיאט הוא לא אחד מהם, הוא לא היה מהסס לעקוף מיד כשהתאפשר אם היה מעניין אותו לעקוף ולא לחנך (את מי שלא צריך לחנך לדעתי לפחות בסיטואציה הספציפית הזאת).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שהוא אמר.

הנתיב השמאלי אינו נתיב מהיר, הוא נתיב עקיפה. לכן, אין טעם לזרז עקיפה שכבר מתבצעת רק כדי לפנות מקום למישהו עוד יותר מהיר. זה נכון בין אם זירוז העקיפה הוא על ידי האצה נוספת או על ידי חזרה מוקדמת (ומסוכנת) לימין.

האם לא הייתי נוטש עקיפה כדי לפנות מקום לרכב הרבה יותר מהיר שמתקרב? כן. אבל זה אפשרי רק בתחילת המהלך, לא באמצע.

חפשו ביקורות מהותיות. לא זוטות.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לשניכם על ההיגיון הבריא והחוקי, ולא על ערבוב של מציאות בריונית עם החוק.

בכל אופן ביקשתי מאור ירוק שיסירו את הסרטון מהעמוד שלהם, מאחר והתגובות שם גורמות לי להתייאש מהעם הברברי שלנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית אני לא חושב שתהיה תועלת בהסרת הסרטון, רק תשתדל להתעלם מתגובות מטופשות. אבל כרצונך כמובן!

המשטרה לא עומדת לטפל במר סיאט?

התנהגות בריונית פר-אקסלנס!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית אני לא חושב שתהיה תועלת בהסרת הסרטון, רק תשתדל להתעלם מתגובות מטופשות. אבל כרצונך כמובן!

המשטרה לא עומדת לטפל במר סיאט?

התנהגות בריונית פר-אקסלנס!

בשביל שהיא תטפל עלי להגיש תלונה נגדו, אין לי בעיה לעשות זאת אבל אני יודע שלא באמת יטפלו בו, אז אני מוותר.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין אותך לחלוטין.

מה שמובן מאליו ולא נשמע בפורום: האינטרס הציבורי הוא להרחיק את ה"נהג" הזה מהכביש, לכמה שיותר שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל שהיא תטפל עלי להגיש תלונה נגדו, אין לי בעיה לעשות זאת אבל אני יודע שלא באמת יטפלו בו, אז אני מוותר.

לא חובה בכלל.

תתפלא לשמוע שהתנהלות המשטרה בנהיגה בריונית השתנה מעט לטובה.

שלח קישור לסירטון לפייס של המשטרה, הם רק יפנו אליך כדי לקבל אישור להגיש תלונה בשמך + הצהרת כוונה שתהיה מוכן להעיד נגדו.

מנסיון :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדכן שהוגשה תלונה ופרטיו ופרטיי הועברו למשטרת ישראל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלי, אין לי מה לומר על הנהיגה שלך כשהוא עקף אותך בפראות כזאת, אתה היית בסדר

מה שכן יש לי זה טיפ בשבילך להבא כשמישהו משחק איתך חתול ועכבר על הכביש

הוא נוסע על הנתיב שלך ומאט בכוונה? הוא מסתכל במראה ומחכה לראות את התגובה שלך, אל תגיב, תאט מאחוריו וסע לאט כמוהו באדישות

ברגע שהוא יראה שזה לא מעצבן אותך הוא יפסיק לשחק את המשחק כי יבין שאתה לא משחק איתו בכלל וזה גם יפוצץ אותו מבפנים שלא התרגזת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלי, אין לי מה לומר על הנהיגה שלך כשהוא עקף אותך בפראות כזאת, אתה היית בסדר

מה שכן יש לי זה טיפ בשבילך להבא כשמישהו משחק איתך חתול ועכבר על הכביש

הוא נוסע על הנתיב שלך ומאט בכוונה? הוא מסתכל במראה ומחכה לראות את התגובה שלך, אל תגיב, תאט מאחוריו וסע לאט כמוהו באדישות

ברגע שהוא יראה שזה לא מעצבן אותך הוא יפסיק לשחק את המשחק כי יבין שאתה לא משחק איתו בכלל וזה גם יפוצץ אותו מבפנים שלא התרגזת

כן זה מה שעשיתי , בגלל זה הוא המשיך לנסוע.. לא הי לי יותר מדי להאט כי גם ככה ירדנו ל30 קמש
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן זה מה שעשיתי , בגלל זה הוא המשיך לנסוע.. לא הי לי יותר מדי להאט כי גם ככה ירדנו ל30 קמש

במקום להיות חכם אתה רוצה להיות צודק ולחנך את העולם..

אתה שם לב כמה אתה מתעסק עם השטות הזאת?

למה לא לחסוך את כל הכאב ראש הזה ולזוז לנתיב הימני ל 2 שניות ולתת לו לטוס קדימה..

תאמת אני אגיד לך נהגים כמוך יותר מעצבנים מאשר הנהג ההוא,נהג שנמצא בשמאל בעאלק עקיפה ורואים בבירור שלא עקפת שום דבר,הרכב הצהוב בימני היה רחוק מאוד ממך ויכלת לעבור לימין ולתת להמשיך,במקום זה העדפת לעצבן אותו ולא להתייחס לזה שהוא רוצה לנסוע קצת יותר מהר ממך.

רוב התאונות לא נגרמות בגלל מהירות מופרזת אז זאת לא הבעיה של התאונות דרכים פה בארץ.

סע בזהירות בכל מקרה!

שבת שלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקום להיות חכם אתה רוצה להיות צודק ולחנך את העולם..

אתה שם לב כמה אתה מתעסק עם השטות הזאת?

למה לא לחסוך את כל הכאב ראש הזה ולזוז לנתיב הימני ל 2 שניות ולתת לו לטוס קדימה..

תאמת אני אגיד לך נהגים כמוך יותר מעצבנים מאשר הנהג ההוא,נהג שנמצא בשמאל בעאלק עקיפה ורואים בבירור שלא עקפת שום דבר,הרכב הצהוב בימני היה רחוק מאוד ממך ויכלת לעבור לימין ולתת להמשיך,במקום זה העדפת לעצבן אותו ולא להתייחס לזה שהוא רוצה לנסוע קצת יותר מהר ממך.

רוב התאונות לא נגרמות בגלל מהירות מופרזת אז זאת לא הבעיה של התאונות דרכים פה בארץ.

סע בזהירות בכל מקרה!

שבת שלום.

את העצבים תושיב במושב ליד הנהג או שתנעל אותם בבית, אל תקח אותם איתך לכביש, תודה, כלל ישראל.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...