Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, dorsht כתב:

הבעיה שממה שאני שומע הרבה מכשירים סובלים מבעיות פוקוס

אני לא מכיר עניין כזה, מלבד קשיי הפיקוס שהן נחלתן של כל המצלמות, ושהדרך להתגבר עליהן זה לדעת לתפעל מצלמה יותר טוב (וגם זה לא עובד תמיד, כי פוקוס מתפספס מכל מיני סיבות).

לכל מכשירי הפרימיום מערכי צילום מצויינים, יחסית. שיומי יצאו לאחרונה עם מכשיר שמצוייד בחיישן שעדיף בהרבה על כל דבר אחר שקיים בשוק, אבל עוד אין מספיק מידע כדי לדעת כמה המכשיר טוב. אם מצלמה זה הדבר הכי חשוב, מדובר בשובר שיוויון מהותי (כל זמן שהכל עובד).

אבל כמו שציינתי קודם, תמונות טובות זה קודם כל ולפני הכל, להבין בצילום ולדעת לצלם.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, falou כתב:

אני לא מכיר עניין כזה, מלבד קשיי הפיקוס שהן נחלתן של כל המצלמות, ושהדרך להתגבר עליהן זה לדעת לתפעל מצלמה יותר טוב (וגם זה לא עובד תמיד, כי פוקוס מתפספס מכל מיני סיבות).

באייפון חלק גדול מההתמודדות עם זה בדגמי הפרו - זה השימוש בליידר.

זה מאוד מקצר את העניין הזה בצורה מאוד מרשימה גם בתנאי תאורה בעייתיים מאוד.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, falou כתב:

לא על זה אני מדבר.

הבעיה שלי היא לא תפעול המצלמה.

ב-S20 Ultra (ולפי שיחה עם טכנאי סלולר זה עלול לקרות גם במכשירי דגל העכשווים) יש קטע שהמצלמה הראשית (שהיא המצלמה העיקרית שבה אני משתמש, מצלמה עם חיישן גדול יחסית - 1\1.33" שמספקת תוצאות טובות גם בתאורה לקויה) מאבדת פוקוס.

זה הדבר העיקרי שמפריע לי בטלפון. זה תוקן בעבר במסגרת האחריות אבל חזר לאחרונה שוב ולכן עולים בי הרהורי החלפה.

לפני 3 שעות, Nemesis כתב:

לא הבנתי, מה לא טוב לך במכשיר הנוכחי שאתה רוצה להחליף אותו? 

קרא את תגובתי ל-falou.

לפני שעה, falou כתב:

אבל כמו שציינתי קודם, תמונות טובות זה קודם כל ולפני הכל, להבין בצילום ולדעת לצלם.

אני חושב שאני מבין מספיק בצילום. אם אני הייתי הבעיה, הייתי סובל מהבעיות האלו כנראה גם עם ציוד הצילום שלי.

כשהטלפון היה תקין הוא הפיק תוצאות שמרצות אותי (ביחס לטלפון כמובן).

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, dorsht כתב:

מאבדת פוקוס.

המונח ״מאבדת פוקוס״ יכול לתאר מס׳ מצבים, מהעדר יכולת לעקוב אחרי נקודת פיקוס שזזה ועד ניסיונות לבצע פוקוס שוב ושוב, והתקבעות לבסוף על נקודת פוקוס שונה ממה שהמצלם מעוניין בה או כזו שהמערכת אמורה לבחור בה  או העדר עקביות בבחירת נקודת הפוקוס באותה סצינה או העדר בחירת נקודת פוקוס בכלל וכו׳

זה לפני שבדקנו אם בכלל העדר החדות הרצויה היא בכלל בעיה של פוקוס (יש דברים אחרים שמשפיעים על תפיסת התמונה בכללותה או איזורים ממנה כ-״חדים״ דיים).

מה שאני אומר זה ש-״מאבדת פוקוס״ זה לא מונח טכני. 

בגלל זה בקשתי הפנייה לעניין בעיית הפוקוס, כדי להבין במה מדובר כי...

לפני 3 שעות, dorsht כתב:

אני חושב שאני מבין מספיק בצילום. אם אני הייתי הבעיה, הייתי סובל מהבעיות האלו כנראה גם עם ציוד הצילום שלי.

...כי יכול להיות שלמצלמה מסויימת יש בעייה טכנית עם פוקוס בתנאים מסויימים, ואם הצלם. מודע הוא יכול לעקוף את הבעיה או להתמודד איתה לפחות.

למשל, פוקוס בסמארטפון עובד, טכנית, אחרת מאשר ב-DSLR. הדרך ״לעזור״ למצלמה שמתקשה להתפקס שונה בטכנולוגיות שונות.

אז אני חוזר על הבקשה: יש תיעוד של בעיית הפיקוס האמורה?

בבקשה לא משהו של איזה בלוגר/טיובר/משפיען, אלא אם הוא איש מקצוע או לפחות מישהו טכני. קשקשנים יש מאה בשקל. משהו ממקור מוסמך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, falou כתב:

בבקשה לא משהו של איזה בלוגר/טיובר/משפיען, אלא אם הוא איש מקצוע או לפחות מישהו טכני. קשקשנים יש מאה בשקל. משהו ממקור מוסמך.

+10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, falou כתב:

המונח ״מאבדת פוקוס״ יכול לתאר מס׳ מצבים, מהעדר יכולת לעקוב אחרי נקודת פיקוס שזזה ועד ניסיונות לבצע פוקוס שוב ושוב, והתקבעות לבסוף על נקודת פוקוס שונה ממה שהמצלם מעוניין בה או כזו שהמערכת אמורה לבחור בה  או העדר עקביות בבחירת נקודת הפוקוס באותה סצינה או העדר בחירת נקודת פוקוס בכלל וכו׳

זה לפני שבדקנו אם בכלל העדר החדות הרצויה היא בכלל בעיה של פוקוס (יש דברים אחרים שמשפיעים על תפיסת התמונה בכללותה או איזורים ממנה כ-״חדים״ דיים).

מה שאני אומר זה ש-״מאבדת פוקוס״ זה לא מונח טכני. 

בגלל זה בקשתי הפנייה לעניין בעיית הפוקוס, כדי להבין במה מדובר כי...

...כי יכול להיות שלמצלמה מסויימת יש בעייה טכנית עם פוקוס בתנאים מסויימים, ואם הצלם. מודע הוא יכול לעקוף את הבעיה או להתמודד איתה לפחות.

למשל, פוקוס בסמארטפון עובד, טכנית, אחרת מאשר ב-DSLR. הדרך ״לעזור״ למצלמה שמתקשה להתפקס שונה בטכנולוגיות שונות.

אנסה לפרט קצת יותר.

בעיקרון הבעיה מופיעה בעיקר כשמצלמים דברים שדורשים פוקוס למרחק גדול, כלומר הבעיה תהיה פחות רלוונטית כשאני מצלם משהו קרוב (פרחים למשל) אבל כן יכולה להופיע כשאני מצלם את הרכב (מרחק קצת יותר גדול) או מצלם נופים.

הבעיה הזו לא קרתה בעבר כך שזה לא משהו שאני עושה לא נכון, כי אני מתפעל את הטלפון באותה צורה בדיוק.

כמובן שבדקתי דברים סטנדרטיים כמו לכלוך על העדשה, איפוס של אפליקציית המצלמה וכדומה.

לדוגמה:

20220624_110142.thumb.jpg.e4a88e1844ce9c02be53de5475cea245.jpg

גם אם מנסים לבחור במסך איזור לפוקוס זה לא עוזר.

הנה דוגמה יותר מאתגרת מבחינת תנאי תאורה (חניון סגור) שצולמה כחודש לפני שהתקלה הופיעה:

20220527_134102.thumb.jpg.cf6cfe721dc8345b9cdd89265b59ccd1.jpg

וכמו שניתן לראות כאן התוצאה הרבה יותר טובה בנושא של הפוקוס.

במצב תקין המצלמה מפקסת עצמאית ומתקבלות תוצאות טובות (כמו זו בתמונה השניה).

אין תיעוד של הבעיה הזו באופן ספציפי ואין לי מקור מידע מתאים לתת לך,

אבל כן שוחחתי עם טכנאי סלולר והוא מכיר את הבעיה הזו במכשיר שלי.

בנוסף הרשת (וגם הקבוצה של ה-S20 בארץ בפייסבוק) עמוסות בתלונות על בעיית הפוקוס במכשיר.

והנה עוד דוגמות:

gXXzEklQs6NJ1vebxF4VlXmQhMUttDIZmSwhm7bom7XyZnmkjgLFxAPrmH86TN-ZjJFnl3D7pRG61IGVLVpcI7SxBpgtNTsnaYgw85qZ8foSQ_cGiFC1yAvhdNAVh3vdsoCPAApgcac23X8A6Vd4K24PysCEEi8jwLMsH8PF3ThE5jPsMGaC3uybVZGnsLYxPfAO1pO7hSjVx0A-yUeJ5PYtA31iTX-fiAhD5XHTiAHoLBq5_tVfVbOeGP6xsHVqj75Ix4OZh8svA0N7Bvwu7I7aTuqYLSUkEl6L_qGoaCFg4eMwErsJAMQgHJbwEQJRpULqNWO0yVpzcQf-SN76YyvrJ7o3iDILLZVbyogIkYGKa5jOt1Psu2tBXp-df7--H5SzhJhzf8LLoZ0uc5zHR1yfV2wiBHCShSnHmsu9FUPAfKGQLQXcLwGa4lOzyY19_JOF0svWzfDfy3eE-QmHBEXARERefOXBfPav5kCpYgrzjT84Zbfz9mSwk1HdaSiSnE-fFfPd3ncbw7tV2ULiRu-buAes6Q3rhRvpiSgGuRtxSDcDThANLue-iPa7g8hF2rG9M_rh4pMBDm_U88eh3FaEo34hbKuQ3VTyhcdweJ_OHloNbw33Het1AJdqBwfVl2DIycIJ33TiQAX-SLabS5AQUydR48j2__kcMh_l0iYDV6zjTj2gw3Y9XdH4RBbE74t0uZfMQRRjVEPGFGc9shdLY6CD_cjwJxh28GJzJuIxtVPxAl2y3LBiOiu0FnRbkaVMpyA3YEe6LVFQqjhfubKzmZ55vEnMNkconKc6Z0fKQms0q8HDpVndx-kW4FR17IM6m0g=w1199-h899-no?authuser=0

_wmwLKTWgXYMWJ4XgfDytenAoBX_dnghZNkCqSzhsh02-LjmMSFQmOiFfG9siffKqjsS7eiaArNgn_zJvaxhbgNUbbmdTnhH0USMTovooWYIDiOpeDTo_xMq4AxwpJdtX6iyq1zFcfhZC5doLeeopYL2YMyZ2o7Jb6POEddvEdZSKXn0RW-XZLTCvkkRZ1jlgVnzU4DlybtgKdrQnyLPJzo26W0v2PSP0h4YV_qB7M52U1RPZfnZ1rR-e0NfpoMhxri_e_ao3dGb9hkn1BYTzaOS8ZZGPu7mQvSmcJ-ZASuwpzriSoZ8Hv2spch2vD5eMSYiM8M-uN6K_fxbIvHpoWjYld3jF1-CMmoL04mwgGvZ9wZQChk8fxEuvRRGZC_uk_HbGA6bQO9LHdI2wZHZBMICueokIdC0_GgKanHhDN-d9uAh5tHDLN1DcyPZtaIhEvrYRr8LpeuFmQ12WnZuvR5pHg8qUV-UvcySmcW1WSy9oaI0KIjERwUnT6z_nCdUsxPKNPb_9oAKsZBBd8I-gIPJa53Lo03gv0ANlANrp70Pbg3_zquGAT4Uo7B6hHOdqe_KqvQeumb_287JEMov0prTLp1pfesyma8KEYxM8zNqL5GaYB-OzTXjnLSv1vSwS24EiEIDAKBVtndgX7Jc4urEDQPTYs73jZ1x0pqrsGqO7BhFeMQp498i-EXpE4Zz4aUcx4NEadUaqNJN8R3C6dXCf3FIhDET6buL4fgysFVy8KBWPZsBw3Rva_k972ga0vK_dl2gGZEeJIAI_WtsSBFQWtKjMzAvJ7T8sQkUpE1mVyVt9TkDuPKfusRgvLpVmqEg3AQ=w1199-h900-no?authuser=0

gQ8j3BqU9uFNph6PTPT9vWA2tz9pXhFrmbx8CLfbAITtk53AJW1P1iQ1vKRnghjIXUkK7QnegyKLWw0o4c8gmuN_cWRnLiWnY6tf_S5zrXKrTv3TvZ1muheV6MEF2db7qUM4l4VhDctUH15660PXlW3QT5OyJIEpouKCe5O5Ek0GV9iud5WIENL1X7Rvim5HQhevaHYNDGEurDhf5uFgX9j3YxibMT9IzNoMEp1qKTbgSbj1C3261ObdWveO2kGwQnl8hbisQw9wk1CkLt5IcbQNZcB97oljyJ3CrnJQCEEOIaT7oPZ5klshg_SLLTh5L0g4bxxb5nrm9JS-ml_WK8loafYFEHWyspD4ec3c6HPchl7rlalXZxtvzT54Xz2FO3mNC5U_dGz-VtHRZZ1zOLHVzTue3IuHxModMzrpoVhX29vpcX1qtSJd2qE4dWX0N8rvharKfM8yiWysBj8tlLUCn2ObuEucDBi07eTSTsBaQd0_QmLCiMaw9n1CtHsLwDoASMsbZyBouAJ8jdsT3kdeOXbDaYuOWuLNop6XhK4w2TmoSslQZq1pX_OR9n9SarV35z7TFVoc7axBJXbSdknT6R8j4-lKuduAnMP2ECoSHgLYmSpMEuhywED9TZ2DKj-k2mPYSY2EqxL2Vov0FEVl7fthbbRvsJEnDpy4zvPanb6OIs-oryiTNvkgFXW-8WljPQhKRcUy56ow_XFE2d80w7JO0pTE0Kfk5ggRqmhOWDAM0O8IrqtFsQ3sNGzQjnPdnwIpsQAcZzTZIk9Nq2FACnZ2QqcHt1Q4bh-5LAxZTyGRAzEz5pYI3M9tRIMb56hpBGk=w675-h899-no?authuser=0

עריכה אחרונה על ידי dorsht

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה רק את שתי התמונות הראשונות. תנסה להעלות את השאר מהמחשב?

בראשונה הפוקוס הוא על הקצה של המכונית הכחולה, משום מה. לא מניח שלשם כוונה נקודת הפוקוס, לכן הייתי מהמר, אולי, על בעיית אפליקטיבית, אבל זה הימור. צריך לבדוק, האם המצלמה מפקסת בצד הימני תחתון כברירת מחדל?

נ.ב. במבט שני, כל הטשטוש בתמונה נראה לא ״טבעי״. זה לא טשטוש של העדר פוקוס בעיקר, זה טשטוש שנראה כמו shutter shock, מה שאין במצלמה בלי תריס, אז אני מניח שיש בעיה בייצוב של החיישן או של האופן בו המצלמה מייצבת אפליקטיבית. בכל מקרה, תקין זה לא, אבל זו לא בעיית פוקוס, לפחות לא בלבד. זו בעיית חדות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן לא לשם כוון הפוקוס אלא לשמיניות.

המצלמה בדרך כלל מפקסת במרכז, בעבר ההתנהגות הייתה טובה.

יש לציין שאם מנערים את המכשיר (שזה הזוי לכשעצמו) כשהמצלמה דלוקה (האפליקציה פתוחה) זה לעיתים פותר את הבעיה. ככה שאני לא חושב שהבעיה היא ברמת התוכנה אלא ברמת החומרה אם כבר.

לא ברור לי מה אני צריך ייצוב של חיישן בתנאי תאורה טובים עם שמש בחוץ (אלא אם כן המייצב עובד תמיד) שכן אפשר לעשות חשיפה קצרה ולקבל תמונה טובה מאוד בלי שום בעיה בתנאים בה צולמה הסוזוקי.

כמדומני בסמסונג הייצוב הוא חומרתי, אולי יש גם משהו תוכנתי בנוסף.

הנה דוגמה נוספת:

20220624_114304.thumb.jpg.464fefcdc545d0eeebecfb0e432597e1.jpg20220606_170817.thumb.jpg.a9502915ef2a3eb5dd548bacb222ae5d.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אותה תופעה בתמונות שהבאת. מפקסת למטה מימין והשאר נראה כמו תנועה של החיישן. 

מייצב אופטי תמיד עובד, זה כמו תושבת גמישה שמפצה על התנועה של היד. זה מאוד מועיל בייחוד בסלולרי, גם כשהתאורה טובה, כי קשה לייצב סלולרי ביד. כמובן שזה לא משנה מעל מהירות חשיפה מסויימת.

זו ללא ספק תקלה, גם אם אי אפשר לדעת אם זו בעיית חומרה ו/או תוכנה. 

אם זו בעיה מוכרת וסמסונג לא פותרים אותה זה די ביזיון. במקומך הייתי הולך לכיוון של אפל. מערך הצילום שלהם מצויין, האפליקציה גם, עובד מצויין. השיומי שהבאתי הוא באמת ליגה אחרת מבחינת החומרה, אבל סלולרי הוא לא רק מצלמה, וכחבילה האייפון הוא מכשיר מצויין מכל הבחינות.

יכול להיות גם שהבעיה לא קיימת באולטרא החדש אבל, אני הייתי קודם כל דורש ממי שמכר שייתן גיבוי למכשיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי אותו טכנאי שדיברתי איתו הבעיה הזו ממשיכה הלאה גם במכשירי האולטרה החדשים (S21 ו-S22). לא יודע מה קורה בדגמים הרגילים ובדגמי הפלוס. זה לא אותו מערך צילום שיש בדגמי האולטרה. מצד שני הוא אמר שהוא נתקל בבעיה דומה גם באייפון 13 פרו מקס.

אני מחפש מכשיר שהוא מכלול טוב ולא רק מצלמה טובה.

יש לסוני דגמים מעניינים מבחינת מצלמות, אבל החשש שלי הוא מנושא של תיקונים בארץ. המכשירים האלו לא נמכרים בארץ ולא ברור לי מה יקרה כשאצטרך חלק אם משהו יתקלקל.

עריכה אחרונה על ידי dorsht

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לקבל את מה שהטכנאי הזה אומ, סבבה.  תקנה מה שהוא מוכר. 

נ. ב. היה לי אייפון 13 מיני חצי שנה. אפס בעיות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, dorsht כתב:

לסוני דגמים מעניינים מבחינת מצלמות,

סוני, באופן עקבי להבהיל, מייצרים טלפונים גרועים, התחתית של התחתית, כל פעם עם אוסף באגים אחר שלא מתוקן לעולם בגלל שסוני לא מאמינים בעדכונים. לא משנה מה מספרים לך בביקורות, אל תקנה.

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי סוני Z2 לפני 8 שנים, דווקא לא זוכר שסבלתי מבאגים.

אבל ארד ממנו בגלל היעדר חלקים בארץ (וגם לנוכח העובדה שאולי הם באמת נהיו גרועים כמו שאתה אומר).

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוף, אם רק נוקיה היו משכילים להבין מספיק מוקדם ש WP וסימביאן נידונו לכשלון וזורמים עם אנדרואיד מלכתחילה בלי להפסיד הון (בייחוד לאחר ההשקעה האבודה בשת"פ עם מיקרוסופט), אולי היינו מקבלים אלטרנטיבה ראויה (לפחות מבחינת איכות החומרה) לסמסונג.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...