Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטוח צד ג' ותכולה לדירה, כמה זה קריטי והאם (התכולה) באמת יעיל?

ניקו פ.
שימו לב! השרשור הזה בן 1014 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, אני גר בדירה שכורה. 

רציתי לשאול לדעתכם, כמה ומה אתם מבטחים. ביטוח מזומן לדעתי נראה מיותר. בטח כשלא מחזיקים מזומן בכלל. 

מצד שני צד ג' נשמע מאוד חשוב. תמיד משהו יכול לקרות. מה קורה אם אני מארח למשל ומישהו נפצע בביתי בלי שיש לי ביטוח צד ג, אני אצטרך לשלם לו הוצאות רפואיות כי זה קרה בביתי? כי במקרה כזה 350 שח בשנה נראים no brainer.

אשמח לשמוע האם לכם יש ביטוח כזה, מה הרציונל והמחיר שאתם משלמים. 

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הביטוח חשוב, ומדובר בסכומים קטנים. 

חבילת הביטוח כוללת מיליון פרטים שאתה לא חושב עליהם, מאופניים ועד מצלמה.

שלם גם תמורת ביטוח מבנה - דווח על מקרים שבהם הביטוח של בעל הדירה שילם לו אחרי, נניח, שריפה, ואז תבע את הדיירים בטענה שהשריפה נגרמה באשמתם.

בדירה קטנה מדובר בכמה מאות ש"ח בשנה, לא כדאימלהתקמצן על סכום כזה.

שאלתי את בני לגבי ביטוח התכולה בדירה שהוא שוכר - תשובתו " כמה מאות, לא רבות" (כמובן לשנה). אני מניח שצרכי הביטוחצשלך דומים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב ששוכר צריך לשלם על ביטוח מבנה. רק  תכולה.
לפני 14 שנים פרצו לי הביתה וגנבו לא מעט פריטים - קיבלתי כסף מהביטוח בלי הרבה בעיות.

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו משלמים עבור ביטוח תכולה (דירת 4 חדרים), צד ג', ומבנה אך ורק בעקבות שריפה בעקבות עקשנות של עו"ד של בעל הבית שלי לא לגעת בביטוח הדירה שלהם ולהוסיף סעיף איסור זכות שיבוב.

שילמנו השנה 350 ש"ח (18 ש"ח תוספת בעקבות התענוג של עו"ד של בעל הדירה) וזה כולל גם תכשיטים בסכום של עד 30 אש"ח (גם מחוץ לבית, ז"א אם נאבד ברחוב וכו').

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוכר חייב להיות מבוטח אחרת יישא בהוצאות במקרה ביטוח. המשכיר ,אם הוא מבין ידרוש סעיף ביטול זכות שיבוב.

משכירי דירות מוסיפים  לחוזי השכירות בדירה סעיף חובה בחוזה שכירות של ביטול זכות שיבוב. כלומר, על הדייר לרכוש ביטוח דירה (רכוש) עם כיסוי צד שלישי ולהוסיף סעיף ביטול זכות שיבוב כלפי בעל הדירה. 

בעל הנכס לא רוצה להיתבע ע"י חברת הביטוח (של הדייר) במקרה של נזק ובעצם מחייב את הדייר בביטוח שיגן עליו (על הדייר)במקרים אלה.  

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא עשיתי ביטוח תכולה לדירה, אבל נשמע שרצוי -במיוחד לאור מכת השריפות (כולל הצתות מטעם גורמים מסויימים בעיר שבה אני גר) בשנים האחרונות.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול בחדשות הראו מקרה קלאסי למה צריך ביטוח תכולה לשוכרי דירה. בניין ברמת גן נהרס על תכולתו. בביניין גרו רק שוכרים ב 7 דירות. לא פינו כלום! 

https://www.mako.co.il/news-money/real_estate/Article-fcf317fe6a95b71027.htm

עמוד תמך שקרס בבניין ברמת גן הוביל לפינוי מהיר של הדיירים לצורך בדיקה • לאחר מספר שעות התברר שקיים חשש לקריסה מידית ואיש לא הורשה להיכנס יותר לבניין, אפילו לא כדי להוציא ממנו חפצים • הבניין נהרס באופן מבוקר ו-7 דירות מלאות נקברו תחת ההריסות

• אהבתי 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הולי שיפט.

מה צריך כדי לעשות ביטוח תכולה? צריך להזמין שמאי לבדיקות או משהו?

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולקח חשוב לכולם - גיבוי וקבצים חשובים (עבודת ה MA שלך) שומרים בענן, לא במחשב המקומי בבית.

תכשיטים סנטימנטליים שלא עונדים ביום יום, אפשר לשכור כספת בבנק. כל השאר ניתן לשיחזור או לקנות חדש.

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה לשמוע את זה מבומר נוסף?

כן. תעשה ביטוח תכולה. זה עולה גרושים, ויכול לחסוך הון.

כי- שיט הפנס, יו נואו...

כמו שאמרו- יש המון "צ'ופרים" על הפוליסה הבסיסית- לכלי העבודה שלך, "כל הסיכונים" על תכשיטים יקרים (אם יש) אבדן מפתחות, ועוד מליון דברים.

יעלה לבחור צעיר כמוך גג 400 שקל בשנה.

שווה את זה.

עריכה-כן. הם משלמים כשצריך.

מנסיון.

אלא אם ביטחת בחברה קיקיונית לגמרי,  או תבעת משהו שנשמע כמו הונאת מוחלטת- בביטוחי רכוש וסכומים לא גדולים החברות לא עושות בעיות.

עריכה אחרונה על ידי natco
  • אהבתי 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבקשה דוגמא נוספת שלי ולא מבומר... :)

אשתי איבדה את אחד מהעגילי יהלום שלה מהסט של החתונה, ככל הנראה פשוט נפל מהאוזן, הפכנו את הבית ולא מצאנו את העגיל (נאבד אחד מתוך 2).

תביעה לביטוח, קיבלנו את מלוא הסכום של עלות העגיל תוך פחות מ30 יום מרגע הגשת התביעה.

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, BloodFist כתב:

בבקשה דוגמא נוספת שלי ולא מבומר... :)

אשתי איבדה את אחד מהעגילי יהלום שלה מהסט של החתונה, ככל הנראה פשוט נפל מהאוזן, הפכנו את הבית ולא מצאנו את העגיל (נאבד אחד מתוך 2).

תביעה לביטוח, קיבלנו את מלוא הסכום של עלות העגיל תוך פחות מ30 יום מרגע הגשת התביעה.

אוקיי תודה לכולם אתם נהדרים, אבל אתה הכי שכנעת כי בהחלט יש לי עסק עם מאבדת כפייתית :)

תכולה שכנעתם, צד ג' גם. 

מתלבט לגבי הביטוח של המבנה. ההיגיון אומר שזה אמור להיות על בעל הדירה ולא עליי. למה בכל זאת שאני אעשה? אין בחוזה שלנו שום אזכור לביטוח או למילה שיבוב.

אני אמור ליזום משהו? לברר? 

400 שקלים בשנה בהחלט לא יהרגו אותי. 

אגב בעל הדירה איש נחמד מאוד ואני לא רוצה ששום נזק יפול עליו במקום על חברת הביטוח. במקרה ואני מבטח יש דרך שאני יכול להגן עליו גם? כלומר שחברת הביטוח תשלם ולא הוא. אל זה כמה עשרות שקלים נוספים בשנה אני מעדיף כך. 

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.
  • מצחיק 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבנתי, אין לך צורך בביטוח מבנה.

במקרה של שריפה חס וחלילה, הביטוח צד ג אמור להיות לטובתך, במידה ובכל הדירה יפעיל את הביטוח שלו יתבע אותך(בשביל זה הצד ג).

אני גם בשנה שעברה עשיתי ביטוח תכולה + צד ג לדירה שאני גר בה בשכירות, בגלל הודעות דומות שקראתי כאן בפורום (לפני כן מי חשב על זה).

סהכ כסף קטן ונתן לי לישון בשקט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, ברווז כתב:

הולי שיפט.

מה צריך כדי לעשות ביטוח תכולה? צריך להזמין שמאי לבדיקות או משהו?

לא צריך שיפט, אפשר להסתפק ב-lowercase.

צריך לפנות לסוכן ביטוח או חברת ביטוח. כנראה יבקשו איזה אומדן של הרכוש, ואחרי שתבטח ישלחו אליך "סוקר" שהוא שמאי שבודק את הרכוש לפני הנזק. יעשה סיבוב בבית, יסתכל איזה טלויזיות, מקררים ומחשבים יש, יעריך את המבנה (לא כולל הקרקע) ואת התכולה, יעביר את הרשימה לחברת הביטוח ואז תקבל פרמיה מעודכנת. הסקירה הזו נערכת פעם בכמה שנים, ואם אתה מוסיף איזה רכוש בדרך (אני מניח שתרוקן את שזר) - דווח לחברת הביטוח יחיבו אותך בעוד כמה לירות.

במקרה שלך - אני מבין שאתה בעל הדירה - נושא המבנה חשוב מאד כי, מה לעשות, כמו שלמדנו לאחרונה שיט הפנס למוליכי השיט ודומיהם.

@zaf בנסף למה שאתה כותב וצודק בכל מילה, אני מחזיק בבית משהו שנקרא "תיק נירות חשובים מאד" - מזוודה קטנה (מהסוג שהיה משמש למחשבים נידים לפני 15 שנה) ובה דרכונים, רשיונות מקצועיים, תעודות סיום תארים, פוליסות ביטוח ועוד כמה ניירות חשובים, וגם דיסק קשיח נייד עם העתקי קבצים של תמונות ומסמכים חשובים. משהו שבמקרה של פינוי בהול שולפים ולוקחים על הכתף או ברכב. זה, למשל, מה שאשתי לקחה כשהתפנינו בשריפות הגדולות של נובמבר 2016 ושל דצמבר 2010

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...