Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 49 דקות, Transporter כתב:

למה?

אולי נגלה ש 50+ גם בסדר גמור

ויש בעיה עם 20-30

שזה בעצם לא כזה בעיה..אפשר לחיות עם זה

טרנספורטר - סטטיסטיקה היא מקצוע  מורכב מאד. לענייננו, בקצרה - השוואה בין שתי קבוצות הרב יותר פשוטה א שר השואה בין קבוצות מרובות. שנית - ככל שיש לך מספרים יותר גדולים המובהקות הסטטיסטית יותר גדולה. אם תפלח, נניח ל-9 קבוצות (פחות מ-20, 7 עשורים מ-20 עד 90 ומעל 90, הפילוח שמדווח על ידי משרד הבריאות) תקבל כל כך הרבה קבוצות, שבכל אחת מהן מספר יחסית קטן של נקודות סיום, עד שאתה עלול להפסיד את המובהקות ולא לראות את ההבדלים ביניהן.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא הבנתי למה יש אנשים שעושים רק זריקה אחת במקום 2 כמו שהיצרן תכנן. מה ההיגיון בזה?

• מצחיק 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Potato כתב:

רבע שעה?

ברגע שיש לך את הנתונים לעשות 

plot(x,y) לוקח מספר שלילי של שניות.

תוסיף xlabel,ylabel הגעת לשניה וחצי בגג.

לא

מי שיושב על הגרף צריך לבקש נתונים של כל השכבות גיל ולא רק 0-50 כנתון אחד בודד

הטלפון\מייל לוקח זמן ?

להזין את הנתונים לגרף לוקח זמן ?

זה זמן שאפשר לבזבז על ארוחת צהריים או סיגריה

למה שיעשו את זה

לפני 3 דקות, SlowRide כתב:

לא הבנתי למה יש אנשים שעושים רק זריקה אחת במקום 2 כמו שהיצרן תכנן. מה ההיגיון בזה?

כי בדרך הם פגשו רב שאומר שזה מסוכן

או קראו פייק ביוז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@SlowRide החיסונים העכשויים (פייזר, מודרנה, AZ, ספוטניק V) מחייבים כולם שתי מנות, ויש גם לוח זמנים לקבלתן. מי שמקבל מנה אחת אינו עומד בדרישות. יש נוהל השלמת חיסון, אבל אין סיבה להזקק לו.

@Transporter הסברתי קודם - סטטיסטיקה היא עניין מורכב. זה לא להסתכל בעין בלתי מזויינת על עקומות צבעוניות, אלא לכמת הכול ולבצע תיאורים והשוואות בכלים מתמטיים. בפרסום מדעי כל עקומה כזו תלווה בסדרת ערכים מספריים שמבטאים את משמעות הממצאים. הכלים האלה עובדים הרבה יותר טוב כאשר משווים שתי קבוצות מאשר שלוש או יותר. כלומר - יש כלים כאלה, אבל הם הרבה יותר מורכבים והרבה יותר נתונים לטעויות. כמובן שבחירת הכלי המתאים נתונה לחוקרים.

דרך אגב, בתוך מקצוע הסטטיסטיקה יש ענף שקרוי ביוסטטיסטיקה, והוא עוסק בדיוק בדברים האלה. במחקרים גדולים, כמו אלה של יצרני החיסונים, הסטטיסטיקאים יושבים בצוות המוביל ויש להם אחריות עצומה הן בתכנון המחקר והן בפענוח התוצאות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התייאשתי סופית מלנסות לשכנע מתנגדי חיסונים.

לא משנה כמה נתונים, פוסטים של רופאים ועוד תביא להם, תמיד זה יחזור בסוף לחוקי נימפומברג, ועדת הלן ניסקי וזה שאנחנו פה בישראל בניסוי של פייזר (למרות שכבר הסברת שזה לא ניסוי).

דקלום של מושגים שהם שמעו איפשהו, ערבוב של תיאוריות וחזרה על אותם רעיונות שגויים שוב ושוב.

מרגיש לי שהנושא של כן או לא להתחסן נהיה כמו "רק ביבי" מול "רק לא ביבי" או ויכוח עם כתות של טבעונים.

עריכה אחרונה על ידי gadik6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לשאול אותם, יש לך אחד כזה ממש כאן בשרשור, הוא אפילו הגיב לך על ההודעה הזאת (צחק על עצמו? אני כבר לא מצליח להבין מה הולך כאן)
  • אהבתי 1
  • מצחיק 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

@gadik6, איך אנשים אוהבים להקצין את הוויכוחים האלה...

הוא באף מקום לא כתב שהוא *נגד* החיסון. בסך הכל טען שזה לא טוב שהמדינה תכפה על כולם להתחסן, או ששיח רעיל נגד מתנגדי חיסונים תורם למשהו. וזה נכון. 

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי זה הוא?   אני דיברתי בכלליות בעקבות ויכוח עם ידידה.

אם אתה מדבר על מי שהגיב כאן לגבי ועדות נימפוברג, אז ברגע שהוא התחיל להשוות לנאצים, לאפליה נגד שחורים ועוד שאר שטויות לא קשורות הוא איבד אותי.

יש לפחד מהחיסון, לשאול ולחקור, זה בסדר. לקפוץ מפייזר להיטלר ב-2 תגובות זה לא בסדר (וזה גם לא נכון, לא מוסרית ולא עובדתית).

עריכה אחרונה על ידי gadik6
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, khalil כתב:

נוסטלגיה 2.0

לא יכול להיות. איזה יולי? יולי שלנו?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

ימותו מי? אני עדיין לא נחשב מחוסן (ועוד הקדמתי את ה"סלוט" של הגיל שלי ביומיים), חסר לי עוד 13 יום לחיסון שני ועוד שבוע.

גם אתה עוד לא נחשב מחוסן, לא עברו לך 7 ימים מאז החיסון השני.

עד לפני פחות משבוע המדינה הגבילה את היכולת של אנשים להתחסן.

נכון ותוך 20 יום גם אתה תיכנס לחיסוניות מלאה, אפשר לפתוח את הכל ואתה יכול לבחור לא לקפוץ לקניון או לספר,

או להצגה ב -20 יום הקרובים. 

כל זה שצריך זה להוגיע למעבידים שפותחים את הכל, אבל ב -20 יום הקרובים מי שכבר קיבל מנה ראשונה יכול להישאר במוד של הסגר עד שבוע אחרי המנה השניה. 

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

הכל טוב

אבל אתה לא מתחיל אקספוננציאלי מחולה 0, אלא מ-4800 חולים חדשים.

וקצב התחלואה של וירוס עובד הרבה הרבה יותר מהר מקצב החיסונים, וזה עוד במצב שהוירוס מתחיל מחולה 0 ומתפשט משם.

זה בדיוק דוגמה מהספרים לאקספוננציאלי מול ליניארי.

נכון , מתחילים אקספוננציאלי עם 5000 או יותר, אבל החיסון עובד האופן לינארי על המקדם האקספוננצאלי .

כלומר עם מתחילים עם מקדם של 1.25 , הוא יורד באופן לינארי ל 1.21 .. 1.17 .. 1.13 ביחד עם החיסונים.

ואם אתה מוריד את המקדם האקספ' באופן לינארי אתה כן מביס את האקספ'... ואפילו מביס אותו בנוקדאון.

כי גם שמגיעים ל 0.99.. המקדם ממשיך לרדת ל 0.94 ...0.91 במקביל עם ירידת התחלואה.

כך שברגע שנתחיל לרדת , קצב הירידה יתגבר עד לצלילה חופשית 

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

אם בסגר מקבלים 100-150 חולים קשים כל יום, ברור לך שבלי סגר זה יהיה גבוה בהרבה נכון?

כן ולא.  

עכשיו מקבלים את החולים קשה שאובחנו לפני שבוע ונדבקו לפי שבוע וחצי שבועיים.

מאז מספר המחוסנים גדלו .. בעיקר באוכלוסיית הסיכון , לכן יש חוסר ודאות כמה חולים קשה חדשים יהיו עוד שבוע. 

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

בולבול במקום תעודת מתחסן.

אולי בנוסף לזה גם בת יענה

אני רוצה סטייק יען ... יש כזה בוואגיו? 

זה יולי החדש

https://www.mako.co.il/news-lifestyle/2021_q1/Article-0096792af9b8771026.htm?sCh=31750a2610f26110&pId=173113802

image.thumb.png.45071bc38280b8641545e76766d61b30.png

image.thumb.png.09eb8c8c2e5b608e501b6b55e5254409.png

אני רוצה לראות את בעלי האולמות סוגרים את הכניסה לכל נותן שירות שהוא לא מחוסן.. 

ואז פתאום נגלה את אלו שויתרו על החיסון השני מתחילים להפעיל עו"ד לבדוק מה הם יכולים לעשות על מנת לקבל תעודת מתחסן.

ומישהו מוציא פרוטוקול שצריכים לעבור שוב מנה ראשונה + 21 יום + 7 ימים עד לתעודת מתחסן. 

ובנתיים יהיו 28 יום שהוא לא יכול לעבוד.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...