Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 7 דקות, SurfHigh כתב:

אבל למה תמיד חותכים לפי גיל 60+ ומתחת לזה? 

למה לא להראות לפי עשורים נניח? 

נו באמת

זה עוד עמודה בטבלה

עוד רבע שעה של מאמץ

למה אתה מבקש דברים כאלה?

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני שעה, save כתב:

ממש לא . תראה כתבה של ערוץ 12 .
מחתימים אותם על טופס "ניסוי" . כל משתתף מקבל מענק כזה ובא לציון גואל.

אתם מבלבלים עם הניסוי (באמת ניסוי) שלב 2 ו3 של החיסון הישראלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, Transporter כתב:

שהיועמש יעזוב קצת את הנאשם ויתחילו לחקק חוקים נגד מתנגדי חיסונים.

יועמ"ש (אפילו לפי מחמירי כת האקטיביזם השיפוטי, AKA "קץ הדמוקרטיה" AKA "גנבו לנו את המדינה") לא מחוקק שום דבר.

לפני 14 שעות, David32 כתב:

טרנספורטר, קודם תסיים להתחסן בעצמך ואחר כך תדבר על אחרים, ועל כמה מסוכן שלא מחוסנים יסתובבו ליד הילדים שלך או וואטאבר.

זה בסדר, החיסון השני שלו הוא כמו הילדים שלו, דמיוניים 🤣

לפני 14 שעות, פינדר כתב:

אתה מתנגד לחיסונים כמו ימני גיבור אבל מתבכיין על הסתה כמו סנופלייק שברירי ליברלי מטורלל.

מה מה? איזה ימניים מתנגדים לחיסונים?

הכי קרוב זה להתנגד לחיסון בכפייה, אבל ליברל ימני אמיתי דוגל בגזרים ומקלות. נניח להגביל כניסה של אנשים כאלה למקומות סגורים / צפופים, שימשיכו לעשות קניות אונליין, שהילדים שלהם ימשיכו ללמוד מרחוק וכו'.

לפני 14 שעות, Transporter כתב:

או שתעשה בדיקה מהירה כל יומיים, גם סבבה

זה להבנתי לא הכיוון, אלא בדיקת PCR כל 72 שעות (או שלא, אבל היא תצטרך בדיקה מה-72 שעות האחרונות כדי להיכנס למקומות), אולי עם שילוב של בדיקה מהירה בכניסה למקומות מסוימים, בנוסף, לא במקום ה-PCR.

לפני 14 שעות, korola כתב:

ערוץ 12 פרסם גרפים של פרופ' ערן סגל,

לפי מצב החיסונים היום (30%) , ונניח שכל ה70% ידבקו .. זה באמת בהנחה שהתרחיש הזה ירוץ במהירות שלא יספיקו להתחסן תוך כדי השאר. 

שימו לב שהוא מדבר על חולים קשה. 

נכון להיום 25%-30% מהחולים הקשה מתים.

לכן גם בתרחיש הכי קיצוני , שכל מי שלא התחסן עד כה גם לא יתחסן.. מדובר בעוד כ-5000 נפטרים. 

רוב הנפטרים יהיו מתוך ה 180,000 בני 60  פלוס שלא התחסנו עדיין. 

הם הציגו את זה בגיחוך, הם צחקו על ראש הממשלה שאמר שאם נאבד שליטה יהיה גם ילדים חולים קשה וגם ילדים ימותו.

הם סיימו את השקפים באלה בצחוק שאומנם יהיו חולים קשה אבל לא יהיו הרבה צעירים שימותו.

אני הייתי מציג את אותם שקפים ומסיים באזהרה , שמי שלא מתחסן עלול להיות בתוך הסטיסטיקה הזאת. 

לא מחייב אף אחד להתחסן , אבל משחרר את המשק ומעדכן בשקיפות את האזרחים מה הולך לקרות. 

image.thumb.png.70bc69ba83ff28ef83bf564033f2910a.png

המערכת בישראל מתוחה לקצוות עם 1200 חולים קשה, זה אומר בחישוב פשוט ש-816+17043 = 17859 חולים קשה. על פני תקופה של נניח חודש (מי שמתחסן היום + 21 ימים המתנה לחיסון שני + שבוע).

נכון לעכשיו יש 1000 חולים קשה, אבל נהיה ליברליים מאוד ונניח שעד שיקבלו החלטה על פתיחה כזו הכמות תרד בחצי, כלומר 500 חולים קשה קיימים. יש מקום ל-700 חולים קשה.

כל החולים הקשה הנוספים (שזה 17859 - 700 = 17159 איש) ימותו בבתים או באמבולנסים.

לכן לא מדובר על עוד 5000 מתים, אלא על עוד 17 אלף מתים, 70%-75% מהם ימותו רק כי לא הייתה להם מיטה ורופא.

לפני 13 שעות, sperial כתב:

בכל זאת, נדמה לי שהפוסט שלו שגוי, שכן בשבוע הראשון או קצת יותר, העקומות צמודות. אולי הוא התכוון לשבוע הדני או משהו דומה.

בעברית:

ציטוט

אם מנתחים את הנתונים החל משבוע אחרי המנה הראשונה ועד 7 ימים אחרי השניה מקבלים יעילות של כ-90%

זה שווה ערך ל"שבוע השני".

כמו שהמאה ה-20 התחילה בשנת 1900 ולא בשנת 2000. השבוע השני התחיל שבוע ויום אחרי החיסון הראשון.

לפני 12 שעות, Transporter כתב:

אנחנו לא משפטנים, אבל יש מי שזה תפקידם למצוא איך לחייב

מה? איפה? אין כאלה, כאילו תיאורטית יש כאלה מלא אנשים במשרד המשפטים, אבל בפועל זה כבר מזמן לא תפקידם לקבל הנחיה מהדרג הנבחר ולמצוא דרך להכשיר אותה, אלא הפוך, לקבל הנחיה ולמצוא דרך לבטל אותה משפטית, לדחות אותה או למסמס אותה.

לפני 11 שעות, Transporter כתב:

שוב

אני לא משפטן ולא מתיימר למצוא פרצות בחוק

אבל אני מאמין שיושבים שם אנשים מספיק מתוחכמים כדי למצוא איך להכניס את זה כחלק מהחוק

גם אם הנחת המוצא שלך נכונה, הם משתמשים בכוח הזה לא לצורך הזה.

לפני 11 שעות, Transporter כתב:

מישהו יודע אם בספירת המחוסנים סופרים גם סודנים ?

לא נראה לי, כמו שלא סופרים דיפלומטים זרים.

לפני 10 שעות, Transporter כתב:

שמעתי מאיזה שכן בלובי שבפעימה הבאה מתחילים לחסן גם חיות

בכל זאת אחרי כל ההבטחות לפייזר צריך לשלוח להם נתונים אי אפשר לספר להם שיש פה שבורים שמעדיפים לחלות

זה דווקא יכול לשרת טוב מאוד את פייזר, השוואה בעוד 2-3 חודשים בין אוכלוסיה שלא התחסנה מול אוכלוסיה שכן התחסנה.

כמה חלו, כמה הגיעו למצב קשה, כמה מתו.

טבלה כזו זה זהב טהור לפייזר. זה מאני מייקר מטורף.

לפני 10 שעות, Transporter כתב:

ועוד לא דברנו על זה שלא כל מי שעושה מנה ראשונה עושה גם מנה שניה

באמת צריך להיות דביל כדי לקבל מנה ראשונה ולא שנייה.

כמו שאין חצי הריון, אין חצי חיסון.

כאילו גם דוקרים אותך, גם מכניסים לך חומרים לגוף, וגם בסופו של דבר אתה לא בהכרח מחוסן, לא בהכרח נמנעת ממך מחלה או הידבקות או הדבקה, וגם אתה לא מקבל דרכון ירוק.

ההגדרה ממש של מצב Lose-Lose-Lose.

לפני כשעה, korola כתב:

לגבי החיסון השני שמישהו מחליט על דעת עצמו לדחות אותו

אין לי מושג מה יחליטו לגבי זה, האם יחסנו ? האם יעניקו תעודת מתחסן למי שקיבל 2 מנות לא לפי הפרוטוקול ?

האם מי שהתחסן לא לפי הפרוטוקול יקבל פטור מבידוד? יוכל לטוס לחו"ל?  

אבל מה אני דואג,  יש עו"ד על ריטיינר , אז מה אכפת לי כמה הוא יעבוד. 

יקבל שם של ציפור, לא תעודת מתחסן.

את הפרוטוקול קובעים לפי הניסויים של היצרן, לא על דעת מישהו במשרד הבריאות.

• אהבתי 2

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, SurfHigh כתב:

אבל למה תמיד חותכים לפי גיל 60+ ומתחת לזה? 

למה לא להראות לפי עשורים נניח? 

בגלל לוח הזמנים של החיסונים. המבצע נפתח ב-60+ וצוותים רפואיים והצעיריםמיותר נוספו יותר מאוחר. חוץ מזה, זה הפילוח מבחינת סיכון לסיבוכים.

אפשר לפלח לעשורים, זה מסבך מאוד מבחינת הסטטיסטיקה, וכן מספר החולים בכל קבוצה עלול להיות קטן מכדי לקבל מובהקות סטטיסטית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, sperial כתב:

אפשר לפלח לעשורים, זה מסבך מאוד מבחינת הסטטיסטיקה, וכן מספר החולים בכל קבוצה עלול להיות קטן מכדי לקבל מובהקות סטטיסטית.

למה?

אולי נגלה ש 50+ גם בסדר גמור

ויש בעיה עם 20-30

שזה בעצם לא כזה בעיה..אפשר לחיות עם זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@m3x7r3m3שימותו.

קודם כל ברגע שיראו שהתמותה מגיעה גם לצעירים כולם ירצו להתחסן, דבר שני אם מישהו לא מתחסן בעיה שלו. החיסון זמין, אין סיבה להישאר בסגר ולהרוג את הכלכלה עוד.
מי שלא יכול להתחסן כרגע שיזהר אקסטרה, אין ברירה אחרת. לזה צריך למצוא פתרון ברמה מערכתית (לתת לו למידה מרחוק/עבודה מהבית מה שצריך).

דרך אגב עברו לי היום התופעות לוואי.. בערך 29 שעות של תסמינים וזהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מה מה? איזה ימניים מתנגדים לחיסונים?

הכי קרוב זה להתנגד לחיסון בכפייה, אבל ליברל ימני אמיתי דוגל בגזרים ומקלות. נניח להגביל כניסה של אנשים כאלה למקומות סגורים / צפופים, שימשיכו לעשות קניות אונליין, שהילדים שלהם ימשיכו ללמוד מרחוק וכו'.

רציתי לכתוב פרוגרסיבי, יצא לי ליברל...

בכל אופן, יצאה לי בדיחה גרועה, שדינה להיקבר ולהישכח, בתהומות הנשייה של השרשור הזה...

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, m3x7r3m3 כתב:

המערכת בישראל מתוחה לקצוות עם 1200 חולים קשה, זה אומר בחישוב פשוט ש-816+17043 = 17859 חולים קשה. על פני תקופה של נניח חודש (מי שמתחסן היום + 21 ימים המתנה לחיסון שני + שבוע).

נכון לעכשיו יש 1000 חולים קשה, אבל נהיה ליברליים מאוד ונניח שעד שיקבלו החלטה על פתיחה כזו הכמות תרד בחצי, כלומר 500 חולים קשה קיימים. יש מקום ל-700 חולים קשה.

כל החולים הקשה הנוספים (שזה 17859 - 700 = 17159 איש) ימותו בבתים או באמבולנסים.

לכן לא מדובר על עוד 5000 מתים, אלא על עוד 17 אלף מתים, 70%-75% מהם ימותו רק כי לא הייתה להם מיטה ורופא.

הסתבכת קצת בחישובים, לא נורא זה קורה לכולנו.

עם כל הכבוד למקדם ההדבקה האקספוננצאלי,  הוא עדיין לא מצליח להביא את התחלואה מ 0 ל100 באפס זמן.

הוירוס לא יודע לתפוס בפינצטה את ה 18,000 חולים קשה האלה (ורק עכשיו שמתי לב שהם העלימו תחום שלם של גילאים מהגרף - רמאים).

ולכן גם בתרחיש הכי גרוע, קצב הכפלה של כל שבועיים או אפילו כל שבוע. לוקח זמן להגיע לכל ה 18,000 האלה.

הקטע הקריטי במערכת הבריאות זה קבלת החולים, לכן ניתן להתייחס למספר החולים הקשים כל יום כל מדד. 

100-200 חולים קשה חדשים כל יום זה איזור העבודה של המערכת,   לכן להגיע ל 18,000 יקח בין 90 יום ל 180 יום.

אבל אתה לא צריך לכסות את כולם.  ברגע שהוירוס יגיע ל 10% מהם , והתמותה של הלא מחוסנים תעלה, כבר חצי מהם ירוצו להתחסן 

וזה יאפשר לקצב לרדת

לפני 29 דקות, m3x7r3m3 כתב:

יקבל שם של ציפור, לא תעודת מתחסן.

את הפרוטוקול קובעים לפי הניסויים של היצרן, לא על דעת מישהו במשרד הבריאות.

איזה ציפור? 

בולבול - על זה שהוא התבלבל או על זה שהוא זורק? 

דוכיפת  - דופק את הראש בקיר או בקרקע?

תרנגולת ? 

לפני 6 דקות, יובל .מ. כתב:

@m3x7r3m3שימותו.

קודם כל ברגע שיראו שהתמותה מגיעה גם לצעירים כולם ירצו להתחסן, דבר שני אם מישהו לא מתחסן בעיה שלו. החיסון זמין, אין סיבה להישאר בסגר ולהרוג את הכלכלה עוד.
מי שלא יכול להתחסן כרגע שיזהר אקסטרה, אין ברירה אחרת. לזה צריך למצוא פתרון ברמה מערכתית (לתת לו למידה מרחוק/עבודה מהבית מה שצריך).

יאללה לפתוח הכל ונראה את המתנגדים רצים בהמוניהם להתחסן ..

אני כבר 45 שעות אחרי החיסון השני , מקום הזריקה עדיין כואב למגע. 

כל שאר התופעות נעלמו.

בסוף כאב הראש היה פחות נורא מאשר הכאב במנה הראשונה 

הכאבים ביד של הזריקה היו יותר חמורים מאשר במנה הראשונה (היה ממש עד כף היד ולא רק באיזור הזריקה)

ולקינוח אתמול בערב הייתה הרגשה מוזרה כאילו האצות בדפיקות לב.. היה למשך כ-15 דקות ועבר.  

אם זה מה שמרגישים מהחיסון , לא מקנא במי שחוטף את הדבר האמיתי. 

לפני שעתיים, אליה כתב:

איך תפרנים כמוני מגיעים לזה? או שזה רק למיעוטים?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

אתה באמת רוצה להמר בחייך תמורת חופן דולרים?

א. מקבלים רק מי שלא התחסן בפייזר עד כה. 

ב. אתה מקבל כסף , ולא בטוח מה אתה מעדיף, לקבל את מנת המים או את החיסון הישראלי ,שמבוסס על טכנולוגיה כמו של הסינים או הרוסים, ואסטרהזניקה שלא מכסה את הדרום אפריקאי. 

בקיצור - אם התחסנת אז לא רלוונטי 

אם לא התחסנת אז עדיף לך לקבל את פייזר ולא משהו שבשלב הזה נחות יותר מהסיני והרוסי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, יובל .מ. כתב:

@m3x7r3m3שימותו.

ימותו מי? אני עדיין לא נחשב מחוסן (ועוד הקדמתי את ה"סלוט" של הגיל שלי ביומיים), חסר לי עוד 13 יום לחיסון שני ועוד שבוע.

גם אתה עוד לא נחשב מחוסן, לא עברו לך 7 ימים מאז החיסון השני.

עד לפני פחות משבוע המדינה הגבילה את היכולת של אנשים להתחסן.

לפני 18 דקות, פינדר כתב:

רציתי לכתוב פרוגרסיבי, יצא לי ליברל...

בכל אופן, יצאה לי בדיחה גרועה, שדינה להיקבר ולהישכח, בתהומות הנשייה של השרשור הזה...

הכל טוב

לפני 11 דקות, korola כתב:

הסתבכת קצת בחישובים, לא נורא זה קורה לכולנו.

עם כל הכבוד למקדם ההדבקה האקספוננצאלי,  הוא עדיין לא מצליח להביא את התחלואה מ 0 ל100 באפס זמן.

הוירוס לא יודע לתפוס בפינצטה את ה 18,000 חולים קשה האלה (ורק עכשיו שמתי לב שהם העלימו תחום שלם של גילאים מהגרף - רמאים).

ולכן גם בתרחיש הכי גרוע, קצב הכפלה של כל שבועיים או אפילו כל שבוע. לוקח זמן להגיע לכל ה 18,000 האלה.

אבל אתה לא מתחיל אקספוננציאלי מחולה 0, אלא מ-4800 חולים חדשים.

וקצב התחלואה של וירוס עובד הרבה הרבה יותר מהר מקצב החיסונים, וזה עוד במצב שהוירוס מתחיל מחולה 0 ומתפשט משם.

זה בדיוק דוגמה מהספרים לאקספוננציאלי מול ליניארי.

הקטע הקריטי במערכת הבריאות זה קבלת החולים, לכן ניתן להתייחס למספר החולים הקשים כל יום כל מדד. 

100-200 חולים קשה חדשים כל יום זה איזור העבודה של המערכת,   לכן להגיע ל 18,000 יקח בין 90 יום ל 180 יום.

אבל אתה לא צריך לכסות את כולם.  ברגע שהוירוס יגיע ל 10% מהם , והתמותה של הלא מחוסנים תעלה, כבר חצי מהם ירוצו להתחסן 

וזה יאפשר לקצב לרדת

אם בסגר מקבלים 100-150 חולים קשים כל יום, ברור לך שבלי סגר זה יהיה גבוה בהרבה נכון?

איזה ציפור? 

בולבול - על זה שהוא התבלבל או על זה שהוא זורק? 

דוכיפת  - דופק את הראש בקיר או בקרקע?

תרנגולת ? 

בולבול במקום תעודת מתחסן.

אולי בנוסף לזה גם בת יענה

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, יובל .מ. כתב: