Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 9 דקות, Potato כתב:

צריך להפסיק אם האוננות העצמית הזו.

אוננות היא עצמית כמעט בהגדרה 😂😂

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא התכוון שאתה מאונן לעצמך תוך מחשבות על עצמך

• מצחיק 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, yuvalganim כתב:

זה שאנחנו חאפרים מוחלטים זה חלק מהעניין.

בסוף יש מנטליות של עם, אנחנו כיהודים, תמיד חושבים שאנחנו יודעים טוב יותר מאחרים.

אנחנו הכי חכמים, הכי נבונים, הכי לא פראיירים וכו'...

זה אחד הדברים שמונע מאיתנו את הביות הכל כך נדרש כדי למגר מגיפה למשל.

אותו חוסר ביות הוא גם כנראה חלק מהסוד להצלחה שלנו כעם.

זה שיש גם ערסים שנוסעים לאילת זה בסדר, אבל לא קשור לעניין.

יובל, אין שום ביסוס לתאוריות האלו. נאדה. אנחנו לא יותר טובים מאחרים, רמת החיים בישראל לא הכי גבוהה בעולם. באינספור דברים אנחנו מפשלים ונדפקים. 

זה סתם. סיפור שישראלים אוהבים לספר לעצמם כדי להרגיש שהם "חלק מ". כאילו הזכיה בנובל של איזו פרופסורית לכימיה נוגעת בכל אחד מאיתנו ומצדיקה כל שיט שאנשים פה עושים.

לפני 3 דקות, yuvalganim כתב:

גם אם כל אחד שמצליח עושה את זה 100% בכוחות עצמו (אני זורם עם ההנחה הזאת) עדיין בפרספקטיבה של עם (יהודי) אנחנו הרבה הרבה מעל הממוצע מול עמים אחרים. זה כבר הרבה מעבר לסטייה הסטטיסטית.

איזו פרספקטיבה? אתה מכיר שמות ואנקדוטות, כמו רובינו. אנחנו יודעים על מי שהצליח. לא על מי שלא. קרא את שלום עליכם שמתעד יפה איך נראו החיים בתחום המושב של מי שאנחנו לא שמענו עליו, כי הוא לא זכה בנובל או לא היה איזה בנקאי מוצלח. אנספור אנשים פחות או יותר מתו מרעב.

במציאות היום ילדים ישראלים בקושי מצליחים במבחנים השוואתיים במתמטיקה.

אגב, יש מחקרים או ניסיות למחקרים בארה"ב שמנסים להסביר למה קבוצות מהגרים מסוימות הצליחות מאחרות. יחס להשכלה זו סיבה אחת. בישראל עדיין יש אוניבריסטאות מחקר מצוינות. הטופ העולמי לא כאן. וזה לא שכל הסגל בכל האוניבריסטאות המובילות באירופה או אמריקה זה רק יהודים.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מנסה לצייר הכל שחור, זה לא המצב גם אם יש מה לתקן.

אחוז היהודים באקדמיה, בפרסי נובל, בתפקידי מפתח כלכליים גם ברמה הגלובאלי - עצום.

הוא גדול הרבה יותר מאחוז היהודים באוכלוסיה העולמית ששואף לאפס.

ובוודאי שיש ביסוס לטענות - אפשר לראות באחוזים את ההבדלים, לא צריך מחקר מדעי עבור זה.

שלא תבין - אני רחוק מלחשוב שאנחנו הכי טובים בעולם, אני רק סקרן לדעת מדוע אצלנו יש כזאת הצלחה פנומנלית ביחס לאחרים.

רוצה עוד פרספקטיבה? מה שאצלנו בנו ב-70 שנה אני לא חושב שיש עוד הרבה מקומות שעשו.

אז נכון, יש עוד הרבה חרא, יש פה המון בעיות (טונות) אבל להפוך הכל לשחור - אנחנו לא שם.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, Potato כתב:

מי שהתקדם להצליח עשה את זה 100% בכוחות עצמו והקרובים אליו,למדינה ולאעלק מנטליות אין שום קשר.

100% זו הגזמה פראית. סתם בשליפה מהמותן, גם אותה זוכת פרס נובל לכימיה למדה באונ' שהמדינה מממנת (גם אם חלקית).

למנטליות (בחלק מהאוכלוסיה) יש השפעה על מספר האנשים שמגיעים ללימודים גבוהים, וזה בתורו מגדיל את הסיכויים שיהיה חוקר מוצלח כלשהו.

לפני 6 דקות, יבגניפ כתב:

כאילו הזכיה בנובל של איזו פרופסורית לכימיה נוגעת בכל אחד מאיתנו ומצדיקה כל שיט שאנשים פה עושים.

היא נוגעת במובן הלאומי. בשום אופן לא מצדיקה את השיט שמבוצע על ידי רבים.

לפני 6 דקות, יבגניפ כתב:

איזו פרספקטיבה? אתה מכיר שמות ואנקדוטות, כמו רובינו. אנחנו יודעים על מי שהצליח. לא על מי שלא. קרא את שלום עליכם שמתעד יפה איך נראו החיים בתחום המושב של מי שאנחנו לא שמענו עליו, כי הוא לא זכה בנובל או לא היה איזה בנקאי מוצלח. אנספור אנשים פחות או יותר מתו מרעב.

במציאות היום ילדים ישראלים בקושי מצליחים במבחנים השוואתיים במתמטיקה.

נכון. ועם זאת לעם היהודי יש הרבה זוכי פרס נובל ביחס לגודלו (מי בכלל אמר שזה סרגל נכון לפיו צריך לבדוק טיב של עם, אני לא יודע).

אנספור אנשים מתו גם בעמים ולאומים אחרים. גם בנרטיבים אחרים שומעים את המצליחים והטובים.

לפני 6 דקות, יבגניפ כתב:

אגב, יש מחקרים או ניסיות למחקרים בארה"ב שמנסים להסביר למה קבוצות מהגרים מסוימות הצליחות מאחרות. יחס להשכלה זו סיבה אחת. בישראל עדיין יש אוניבריסטאות מחקר מצוינות. הטופ העולמי לא כאן. וזה לא שכל הסגל בכל האוניבריסטאות המובילות באירופה או אמריקה זה רק יהודים.

לפי הטיעון של יובל (הטיעון המתייחס להצלחה ביחס לגודל האוכלוסיה), לא צריך שכל הסגל בכל אוניברסיטה יהיו רק יהודים, מספיק שמספר היהודים יהיה חריג לטובה ביחס לגודלם באוכלוסיה (נאמר אוכלוסיית החוקרים).

אבל, מי אמר שיהודי אירופה וארה"ב של היום רלוונטיים לישראליים?

אבל כדי לחדד את הטיעון, רק 12 זוכי פרס נובל הם אזרחים ישראליים, בעוד שיהודים (או מי שאחד מהוריו יהודי) זכו ב-204 פרסי נובל. נוריד את ה-29 (אם לא טעיתי) זוכים שקיבלו את הפרס לפני קום המדינה, ועדיין נקבל תמונה ברורה.

אז אני עם @יבגניפ פה, הטיעון עבור הישראליים לא מחזיק מים. אבל אולי באמת אצל היהודים יש משהו (לכל הפחות בזכיה בפרסי נובל).

• רעיון טוב! 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מנסה לצבוע שום דבר בשום צבע.

יצאנו מתוך דיבורים על עיגול פינות בישראל ותרומתם לזה שאנחנו מוצלחים. אספר לך,  בתור עלה חדש לשעבר, שיהודי שמגיע לכאן מחול בדרך כלל מופתע מהחוצפה הישראלית ועגול הפינות כאן. עכשיו אתה לוקח את זה למקום של טענות כלליות על יהדות בעולם. אבל כל הפואנטה של מחקרים היא לנסות להוכיח או להפריך משהו כזה. וגם בלי להתעמק בזה המון, ההיסטוריה של קהילות יהודיות שונות בעולם מאוד שונה. 

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש קשר בין היצירתיות לבין עיגול פינות? לא יודע, והתחושה היא שלא. לפתיחות דווקא כן (שוב, תחושה אישית).

קראתי פעם מאמר שנכתב על ידי כמה אנשי אקדמיה ותעשיה בכירים מהעולם. הם דיברו על כך שישראל היא מוקד לחדשנות. אבל, מצד שני, דיברו על גרמניה כדוגמא לשילוב של תעשיה ואקדמיה כמקדמי חדשנות. 

אז מה עדיף? החפיף והמרדנות הישראליים או המרובעות והצייתנות הגרמניות? או אולי משהו אחר?

ועניין אחרון, עם כל המוניטין האלה של מדינות שונות אין לי מושג כיצד הדברים נמדדים, או שמדובר בתחושות בטן ומוניטין ללא נתונים תומכים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק תבחנו את הדברים מבחינה היסטורית. 

קחו לדוגמא את תקופת המלכים , אומנם שאול היה המלך והיה לו בן , אבל דוד התחמן הצליח לגנוב את המלכות לבן המלך. 

אחר כך הבן של המלך התחמן,  גיייס לטובת פרוייקט השבחת הגנים  של העם 1000 נשים.

בהמשך, התלמידים החכמים היו זוכים לכבוד גדול ולהתחתן עם בת הרב, לחיות טוב על חשבון הקהילה ולייצר הרבה ילדים.

עכשיו קחו את המתחרים שלנו , התלמידים החכמים והתלמידות החכמות היו נבחרות מהעם ונשלחות לחיי התנזרות. 

הכמרים לא מתחתנים ולא תורמים להמשך השבחת הגזע. 

אני לא מדבר על ה-100 שנים האחרונות, אלא על 2000 שנה של התנהלות העם שלנו, העם שבתמימותו האמין בספרים ובכתבים. 

יש עוד הבדלים בין התפתחות העמים ב 2000 שנה,  אתם יכולים לחפש אותם לבד 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנצרות בכלל והכנסיה הקטולית בפרט, במיוחד המנזרים, שיחקו תפקיד מכריע בהתקדמות אירופה עד הרנסאנס. יש סיבה למה רוב הספרים לבסיס למדעים המדויקים היום באונברסטאות מלאים בשמות של גרמנים וצרפתים מהמאה ה14 עד ה19. יש גם מי שמקביל את עליית התרבות התאגידית במערב כהמשך לבניית האוכלוסיה במערב סביב המנזרים. גם כאן ד"א, רוב ריכוזי האוכלוסיה הערבית, במיוחד הנוצרית, נבנו מסביב למנזרים שבאו מהמערב, והיתה אחת הסיבות להמרות מאורתודוקסית לקטולית של חלק מהאוכלוסיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, korola כתב:

עכשיו קחו את המתחרים שלנו , התלמידים החכמים והתלמידות החכמות היו נבחרות מהעם ונשלחות לחיי התנזרות. 

הכמרים לא מתחתנים ולא תורמים להמשך השבחת הגזע.

עשית סלט, אבל כזה סלט, מעורב ירושלמי עם מכולה שלמה של פח זבל.

כמרים כן מתחתנים חוץ מאשר בזרם מאוד מסוים, והתלמידים החכמים לא נשלחים לחיי התנזרות,

והנשים שמגיעות למנזר (שוב, רק בזרם מאוד מסוים) בלי שום קשר ליכולות הלימוד שלהן, מדובר בכלל במערכת לניהול נידוי חברתי.

בקיצור, עזוב.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • מצחיק 1
  • מעניין 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבדות מחקר מתוקצבות על ידי גראנטים,מלגות,פרסים ומענקים.

יכול להיות של ארגון הבריאות העולמי/האיחוד האירופי/IBM/תבחר אתה....

למדינת ישראל ולתקציב האוניברסיטאות חלק דיי זניח ולא משמעותי במחקר של אותם האנשים.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, m3x7r3m3 כתב:

להמחשה בלבד נא לא לנסות במשרד.

unnamed.jpg

לפני כשעה, sperial כתב:

האם יש קשר בין היצירתיות לבין עיגול פינות? לא יודע, והתחושה היא שלא. לפתיחות דווקא כן (שוב, תחושה אישית).

אין קשר,עיגול פינות בכל דבר בחיים יניב תוצאה פחות טובה.

לפני כשעה, sperial כתב:

קראתי פעם מאמר שנכתב על ידי כמה אנשי אקדמיה ותעשיה בכירים מהעולם. הם דיברו על כך שישראל היא מוקד לחדשנות. אבל, מצד שני, דיברו על גרמניה כדוגמא לשילוב של תעשיה ואקדמיה כמקדמי חדשנות. 

שזה בעצם אומר "זרוק רעיון ותן למישהו אחר לפתח אותו"?

לפני כשעה, sperial כתב:

אז מה עדיף? החפיף והמרדנות הישראליים או המרובעות והצייתנות הגרמניות? או אולי משהו אחר?

הם לא כאלה מרובעים וצייתנים כמו שאתה מנסה להוציא אותם,התעשיה שלהם מאוד חדשנית ומתקדמת ומציבה את הרף בלא מעט תחומים

לפני כשעה, sperial כתב:

ועניין אחרון, עם כל המוניטין האלה של מדינות שונות אין לי מושג כיצד הדברים נמדדים, או שמדובר בתחושות בטן ומוניטין ללא נתונים תומכים.

גם בצפון קוריאה אומרים שיכולות הסייבר מאוד טובות והם מפתיעים,גם ברוסיה.

אולי אם תהיה פה דיקטטורה נצליח יותר?

שוב,יש מכלול של נתונים ואתם מנסים בכוח למתוח ביניהם חיצים.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, korola כתב:

שימו לב לגרפים .... כל הנקודות שאתם מעלים ככישלון היו גם ביולי וגם באוגוסט.

בכל הזמן הזה מקדם ההדבקה היה סביב ה -1 .. בכל השלב הזה היה מספיק טיפה להגביר אכיפה ולהוריד את התחלואה.

מה שקרה ב 1/9.. פתחו את מערכת החינוך בעלק קפסולות. 

כל תלמיד היה יכול ללמוד ב-5 קפסולות שונות - 18 כפול 5 .. זה 90 תלמידים.

כל מורה יכל ללמוד הרבה קפסולות.

התלמידים נסעו בהסעות בלי קשר לקפסולות.

אמרו לפחות יומיים בשבוע, בפועל הרבה בתי ספר מצאו תרגילים ללמד 4 או 5 ימים בשבוע את רוב התלמידים.

ככה זה שמשחררים בבת אחת 2.4 מיליון תלמידים למערכת החינוך. 

מי שיספר לי שחתונות של 3 שעות עם 200 או 300 אנשים זה הבעיה... אז הבעיה היא 2.4 מיליון ילדים יושבים כל יום 6 עד 8 שעות ביחד בכיתות סגורות. 

בהפגנה אחת פעם בשבוע ? גם 15,000 איש .. יקח המון זמן עד שזה יגיע להיקף של 2.4 מיליון תלמידים. 

הכישלון היחיד הוא פתיחת מערכת החינוך בהפקרות!! בלי שום מחשבה. 

ומי שמופיע עכשיו בבתי החולים אלו ההורים של התלמידים האלה.. המחלה זזה לגילאי 45 , אלו ההורים של תלמידי מערכת החינוך

image.thumb.png.a5a38680d914245fb8ca224c771cb8d9.png

פעמיים פתחו את בתי הספר, פעם אחרת ביוני למספר שבועות ואז יצאו לחופש הגדול 

פעם שנייה ב 1/9. 

image.thumb.png.0449521a6d3180623c6f8f036b1848d9.png

לפחות גמזו מקשיב לי לפעמים , הברים הכתומים זה ילדים בגיל 10-19 .

לפי פתיחת הלימודים - אחוז החיוביים בבדיקות היה 18% , היום קבוצת הגילאים הזאת כבר 26%. 

הזוי זה שהיה יכולים פשוט לא לפתוח את מערכת החינוך ב 1/9 והיינו יכולים להמשיך כרגיל בלי סגר 

ובלי כל העלויות ההזויות הלאה.

אפילו לקנות מחשב מתנה לכל ילד היה עלה יותר זול מהסגר. 

אבל, לא ... כל מה שעיניין את משרד החינוך היה 1500 מורים בסיכון האם לשלם להם משכורת מלאה מהכיס שלו,

או להוציא אותם לחל"ת ושיקבלו 70% מהשכר מסעיף אחר מהקופה הציבורית. 

image.thumb.png.2085573184ed793cc9b20dda407ab250.png

image.thumb.png.8e89711c1df11639d1538489d2537a12.png

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, korola כתב:

לפחות היה טעים

זה סלט... בינוני זה במקרה הטוב.

• מצחיק 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...