Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 31 דקות, David32 כתב:

אמממממ

4K מאושרים שמקבלים תוצאה חיובית כול שבוע.

25 מתים , 50+ מתאשפזים.

כרגיל אני יודע.

גם פה כבר שומרים פחות ופחות. פה חייבים מסיכות בתח"צ, מקפידים אחרת קנס.

לפני שבוע לדעתי ביקשו לצמצם אירועים ופגישות בבתים למקסימום שישה אורחים.

אתמול  ראש הממשלה הכריז שמועדונים ודיסקוטקים לא הולכים להיפתח.

הילדים בבתי הספר אבל אין לי מושג איך, פשוט כי אין לי ילדים, אבל לא נראה לי שמסיכות חובה.

חיים ברגוע, כמו ברוב העולם, גל שני ולאף אחד לא אכפת.

אני גם בכוונה לא מפרסם פה כול מיני הכרזות מפחידות על זה שהוירוס הזה מזיין חלקים חשובים כאלה או אחרים בגוף. חבל על הפאניקה, צריך להדחיק את זה.

לעומת זאת שני ההורים שלי כבר היו במגע עם חולה מאומת, כי ישראלים לחוצים לחזור למשרד או משהו, לא יודע אני לא הבנתי למה מנסים להחזיר אותם למשרדים כשהם עבדו כול התקופה הזאת מהבית.

ראיתי ביוטיוב איזה בחור שמטייל בעולם, אז הוא נדבק בסרביה, עכשיו הוא בפראג אחרי שהחלים, והוא עשה טיול אופניים והעיד על עצמו שהריאות שלו מרגישות נורא 

כאן בדקה 19:10
דודה שלי חלתה ואושפזה במשך חודש, זה היה באפריל, עכשיו היא עדיין מרגישה חרא במאמץ (סחיבת שקיות, עבודות בית ועוד)

• מעניין 1
9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלאס חברים זה לא מעניין אף אחד

2000 חולים

5000 חולים

פשוט לא מעניין

הכל חזר לשגרה

ומה שלא חזר מתבצע מתקיים מתחת לרדאר בלי שאף אחד יפריע

לרוב האנשים כבר לא אכפת משום הנחיה

נכון אני לא אוכל לחברים מהמזלג ומתנשק איתם

אבל כבר אין את הלחץ שהיה פה בחצי שנה האחרונה

לא נראה שמישהו מתרגש מהמספרים שמתפרסמים בכלל

אנשים יותר מתרגשים מכתבות על אונס או על מורים ששלחו תלמידים הבייתה כי באו עם מכנס קצר

צריך להתרגל לרעיון שיש את המחלה הזאת וזהו. מי יחלה יחלה כמו כל מחלה

כשיפסיקו לפרסם נתונים  אנשים יורידו לחץ ויבינו שזה חלק מהחיים וזהו

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פה אתה טועה..  היום התעוררנו למספר חדש, שיא חדש.

עברנו את ה-3000 מאובחנים חדשים ליום, לדעתי זהו אנחנו מקום ראשון בעולם למספר מאובחנים לנפש ליום.

ואני גם בטוח שזה תרגיל אקסל , ביומיים האחרונים עיכבו פרסומים של מספרים , ואתמול הצליחו לעבור את ה-3000 ואז פרסמו.

זה תרגיל על מנת לאפשר הטלת מגבלות חזקות יותר והכשרת הסגר.

ואם אני צודק, אז המספרים של היום יהיו נמוכים יותר  (בסביבות ה 2600). 

יכול להיות שיחכו לראות את מספר החולים הקשה עולה בהתאם ורק אז יפעלו. 

אבל בטוח שלא חזרנו לשגרה, ובטוח שלא ימשיכו להעלים עין מהמסיבות הפראטיות שאתה משתתף בהם.

מה שכן, יש מצב שתוכנית הרמזור תיעלם ולא תזכה להתממש לעולם.  

• אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, khalil כתב:

העיר שלי הפכה לאדומה, אם ישביתו בתי ספר,אכריז על ג'יהאד נגד הממשל, אחטוף את רפי גינת ואפיץ סרטוני תעמולה בכיכובו נגד הממשל והוירוס, תמות נפשי עם ההיפוכנדרים, אללהו אכבר!

מכל ההודעה הזו השאלה היחידה שלי זה - למה רפי גינת? מה אתה מוכר מקררים של האייר עכשיו?

לפני 13 שעות, מרק10 כתב:

בעקבות העלייה המדאיגה במספר הנדבקים והמונשמים אני מציע כמה דברים:

1. גמזו הבייתה שישחק עם מצגות פאוורפויינט וחידת RO בבית.

2. הטלת סגר כללי על מדינת ישראל וביטול כול הטיסות והארועים.

אתה בכוח רוצה שטרנספורטר יחזור ב-100% לשרשור הזה ונגיע ל-2000 עמודים?

לפני 10 שעות, David32 כתב:

וואי איזה היסטוריה

לפני 10 שעות, David32 כתב:

לעומת זאת שני ההורים שלי כבר היו במגע עם חולה מאומת, כי ישראלים לחוצים לחזור למשרד או משהו, לא יודע אני לא הבנתי למה מנסים להחזיר אותם למשרדים כשהם עבדו כול התקופה הזאת מהבית.

אצלי ספטמבר אוקטובר עבודה מהבית, ואז מתחילים חורף כאילו שזה הולך להשתנות.

בקיצור נראה לי נדבר כשיהיה חיסון או במרץ הבא.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה כבר אפשר לעשות כשאוכלוסיות שלמות שמות זין אחד גדול על החלטות המדינה מצד אחד והאזרחים הנורמטיביים כבר מאסו בשינויי תקנות כל יומיים במשך חודשים רבים. סגר או לא סגר, החיים ימשיכו כרגיל עד שיהיה חיסון זמין או שכולם כבר ידבקו, לדעתי. הממשלה כבר איבדה את היכולת להשתמש בפתרונות חיסול מהירים, כמו גם את אמון הציבור.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 3

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הינה הדוגמא הכי טובה לאיזה מדינה אנחנו נמצאים.

היום היה אמור להתקיים דיון בכנסת, גמזו לא יכול להגיע.. אז דוחים את הדיון ב-3 ימים ליום ראשון. 

כאילו WTF , הוא הפרוייקטור של הקורונה. מה יש לו לעשות יותר דחוף מאשר לטפל בקורונה?

הבנתי , לא יכול בשעה 10:00, אז תקיימו ב 12:00... לא יכול ב 12:00, אז יש גם את 22:00.

ואם לא אז יש זמן גם ב 1:00 בלילה ואפילו 3:00 בלילה. 

מה כבר יש לו יותר דחוף שזה נדחה ליום ראשון?  הוא סגר צימר בצפון ולקח את חמישי , שישי שבת חופש?

אני מניח שהוא יושב עם הצוות שלו עכשיו ומעדכן את האקסלים , או מכין מכתב התפטרות.

או מכריז על עוד כמה ערים כערים אדומות 

image.png.6bbadea1de7209954b17de81662f9621.png

עריכה אחרונה על ידי korola
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כי ברור להם שמהדיונים האלה לא יוצא כלום. הם יושבים ומחליטים כל מיני דברים אבל אף אחד לא שם על זה ואנשים מתנהגים רגיל. אדום, כתום, למי אכפת? 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מדוייק.

יש תוכניות שיכולות לעבוד יפה מאוד אם יהיו רק 200 מאובחנים חדשים. 

זה כמו תוכנית טיפולים לרכב, החלפת שמן ומסנן כל 15,000 ק"מ.

זה יכול לעבוד טוב אם המנוע במצב טוב.. אבל אל תצפה שתוכנית הטיפולים תתקן מנוע מקולקל.

אם המנוע מקולקל, קודם כל צריכים לתקן אותו ואז לעבור לתוכנית טיפולים סדירה.

גמזו התחיל עם מנוע מקולקל ומנסה לתקן אותו ע"י תוכנית טיפולים של החלפות שמן.

לא מבין שקודם כל צריך אוברול (סגר) ואז לחזור לתוכנית טיפולים (קטיעת שרשראות הדבקה)

ב- 100 מאובחנים חדשים ליום, אתה יכול לבצע את הבדיקות בצורה זריזה (תוך 12 שעות מהרגע שאדם מבקש עד שיש תשובה)

לבודד  50 איש בממוצע על כל מאובחן חדש - זה רק 5,000 מבודדים חדשים ליום. 

לסיים את החקירות תוך זמן קצר.

ואז ניתן להחזיק את ה R0 מתחת ל-1 ועל ידי כך לקטוע על התפרצות חדשה שמופיעה.

אבל אם יש לך 3000 ליום.. אתה לא מסוגל לאבחן אנשים תוך 12 שעות.

אין מצב להכניס 50 איש לבידוד על כל מאובחן חדש .. שזה 150,000 מבודדים חדשים כל יום.

ולכן יש איזה מספר שעל מנת לחזור ל-100 ליום אתה חייב סגר מלא על כולם למשך פרק זמן מסויים.

בהגדרות התפקיד של הפרוייקטור זה בדיוק הפרוייקט שנתנו לו לנהל,  קטיעת שרשרת ההדבקה.

הוא היה אמור להגיש תוכנית של:

בדיקות - איך בודקים מהר

איבחונים - תחקירים זריזים 

בידודים - תוכנית בידוד לקטיעת שרשרת ההדבקה

והמלצה על איזה מספר התחלתי של חולים הוא רוצה שהמערכת תהיה - וזה רק סגר כללי יכול להביא.

אבל במקום להיות פרוייקטור , הוא החליט להיות פליטיקאי  - והחליט שהוא יכול להתמודד עם המצב ע"י הטבות עם הציבור.

ככל שאני קורא יותר על הרמזור שלו , זה יותר אבסורד. 

קחו חודש אחורה, המגבלות שהיו על כלל האוכלוסיה דומות למגבלות שהוא רצה להכיל על ערים אדומות ,

התוכנית שלו רק נתנה הקלות לאיזורים ירוקים /כתומים/צהובים ולא באמת הכבידה יותר על אדומים.

מה היה קורה אם היו מאשרים לו את תוכנית ההקלות (הרמזור) לפני חודש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורולה אני לא מבין אותך, אולי לא קורא לעומק.

אתה לא חושב שצריך סגר על ערים אדומות?

...

אין לי בעיה אפילו עם ההחלטה העקרונית של הרבי החביב שבחורי הישיבות לא יבדקו. פשוט, שוב, שישארו בישיבה ולא יגיעו לקבל טיפול רפואי בבית חולים כשהם לא מרגישים טוב. אם רוצים ככ למות על קידוש השם - בבקשה. רק שיעשו את זה בגטו שלהם.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תנסה להבין אותי , אני משנה את דעתי כל 5 דקות, בכלל אני אוהב רק להעיר הערות לאנשים

ובסוף ההחלטות הטובות  מתקבלות ע"י הרבה אנשים ולא ע"י אדם בודד.

ככה אני מנהל את כל הפרוייקטים שלי וזה עובד הכי טוב. 

אבל אם שאלת אז אני אענה.

לדעתי המגבלות צריכות להיות אחידות על כולם, 

צריך להיות הוראות ברורות ושקופות לציבור, עדיין אין שום הנחיות והוראות הפעלה ברורות.

איך יכול להיות שילד של חברים שנמצא במסגרת כלשהי, מצלצל להורים שיש לו חום והוא לא מרגיש טוב.

ואז ההורים נוסעים ברכב שלהם להחזיר הבייתה!!!  ועכשיו יום חמישי, לך תדע מתי הוא יקבל בדיקה?

מתי תהיה התוצאה? ומתי יכניסו לבידוד את שאר החברים שלו מהמסגרת?

עזוב שנייה סגר על ערים אדומות - אבל תחשוב שאם אתה קובע קריטריון לבידוד.

- על כל חולה מאומת צריכים להכניס בממוצע 100 אנשים לבידוד.

- אם מישהו נכנס לבידוד - כל בני הבית נכנסים גם לבידוד  , מספיק עם הבדיחה הזאת שהאמא בבידוד אבל הילדים הולכים לבית הספר.

עכשיו מה יקרה? בעיר "ירוקה" אין הרבה מאובחנים ולכן לא יהיו הרבה אנשים בבידוד.

עיר אדומה - יש הרבה מאובחנים ולכן דה-פאקו זה יהיה סוג של סגר, כי נכניס המון אנשים לבידוד.

אישית - שכל אחד ידע שאם הוא מסתובב ויש לו הרבה מגעים , סיכוי טוב שהמערכת תאפס אותו מידי פעם ב-14 ימים בידוד.

אחרי 2 סבבים כאלה אנשים יחשבו פעמיים לפני שהם קופצים לקניון לקפה , או קופצים לחנות למדוד בגדים סתם.

ואז קיבלת שינוי התנהגות.

וזה גם הוגן, מי שמסתובב במקומות המוניים יקבל סגר אישי של שבועיים מידי פעם. 

ועכשיו לשחר שלנו:

רוצים חתונות ענק או הופעות של 1000 איש? 

אין בעיה, בדיקת קורונה שלילית מה-3 ימים האחרונים לכל מי שרוצה להיכנס למופע/חתונה.

ועוד 7 ימי בידוד (עם אופציה ל-7 ימים נוספים) אחרי המופע/חתונה , אם מתגלה חולה ב-7 ימים הראשונים מהמופע או החתונה 

הבידוד מוארך ל 14 ימים (האופציה מופעלת). 

אבל.. חייבים קודם כל לתקן את המנוע, חייבים להוריד את המספרים למצב נורמלי - כי 3000 ביום זה לא נורמלי.

בשבועיים יהיו לך בערך 30,000 - על אוכלסייה של 9 מיליון זה 1 ל- 300.

כלומר כל מי שהיה במגע עם 300 אנשים בשבועיים האחרונים צריך להיכנס לבידוד - לדעתי זה כ-30% מהאוכלסייה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחוז האוכלוסיה שנמצא בערים האדומות והכתומות כבר די גבוה, ולאור מגמת העליה החדה במספר המאובחנים היומי אנחנו קרובים לסגר ארצי ואיפוס המערכת. ככל שידחו אותו הוא יהיה יותר ממושך והרסני. 

אבל כנראה שלהדביק אלפי אנשים ולהכניס לבידוד (שאינו יעיל, בגלל חוסר משמעת) מאות אלפים אם לא יותר, זה פחות מזיק בקלפי מסגר יעיל.

דרך אגב, עם דבר אחד גמזו הצליח, וזה הבדיקות. הגיעונלסדר גודל של 35000 בעום עם מגמת עליה. 

ומצד שני שגריר ישראל בסין ערך אתמוך חתונה המונית לביתו. בעל האולם נקנס ב-5000 ש"ח, אני מניח שזה לא מזיז לו יותר מדי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"הדבר החשוב ביותר לעשות כאשר אתה מוצא את עצמך בתוך בור הוא להפסיק לחפור"

אחרי סגר ממושך של חודשיים, וחודשים של עצירת טיסות וגבולות סגורים ומניעת התקהלויות גדולות, עשרות אלפי נשאים מאומתים וכנראה מאות אלפים בלתי מאומתים, אין גרגיר של הגיון בסגר, אבל הגיון נעלם מכוכב לכת זה circa מרץ.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי שכחת, אבל בסוף הסגר מספר החולים ירד מאד. בדרך שבה אנחנו מתקדמים כעת תוך מספר שבועות לא תוכל לקבל שום טיפול רפואי. ובינינו, הכלכלה תעצר מרוב חולים ומבודדים.

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...