Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

שמע אתה נעול לחלוטין ולא מסוגל לחשוב מעבר לאידיאולוגיה שלך, הבנתי ואני חושב שכולם הבינו את דעתך.

חרדים=לא תורמים כלכלית=שלא ישתמשו בשירותיים ציבוריים=כי אני (יבגני וחברי) ממנים אותם= הם מגיעים רק לי . 

הבעיה שאנחנו חיים במדינה עם משטר דמוקרטי וכרגע לפי חוקי המשחק התזה שלך לא פעילה במציאות. 

נחזור למציאות

לצערך יש עדיין חרדים ובעיוות היסטורי מאפשרים להם לצרוך ללא הגבלה שירותי בריאות, מה אתה מעדיף אלפי מדביקים פוטנציאלים שידביקו את המשפחות הגדולות שלהם ואז כווולם יעוטו על המנשמים שלך? או לבודד באופן מוחלט אלפים נטולי סיכון מרצון  במקסימום הם ידבקו ויעברו את זה בלי לתפוס לך מנשם חילוני יקר ערך.

אם יהיה לך רעיון חכם יותר ומציאותי זה יהיה נפלא (מצד שני לא נמות והבעיה החרדית תחריף)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 14 דקות, yd b-4 כתב:

חרדים=לא תורמים כלכלית=שלא ישתמשו בשירותיים ציבוריים=כי אני (יבגני וחברי) ממנים אותם= הם מגיעים רק לי . 

הציבור החרדי מתעלם מההנחיות, רבנים קוראים לאנשים לא להיבדק ומקיימים חתונות ענקיות כאילו הכל כרגיל. אחרי זה שכמות הנדבקים מרקיעת שחקים אתם מאשימים את כל העולם ואישתו, כאילו אין כזה דבר היגיון בסיסי ואחריות אישית. זה הרבה לפני תרומה לכלכלה, זו הגינות בסיסית כלפי שאר הציבור.

• רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב מוחלט של הבציבור נקרא על ידי הרבנים להיבדק. ההנחיה הנ"ל היתה על הישיבות את הרציונל הסברתי.

לגבי אחריות אישית בהשערה גסה הציבור הכללי בישראל לא שומר טוב יותר על ההנחיות לפחות באזור בגורי (עיר דרומית לא חרדית או קרוב  לכך) מדי פעם אני יוצא למרינה באקלון עם הילדים כל צפעם אני נפעם איך הרשויות מאפשרות את זה.

אבל באופן טבעי קל לסמן אוכלוסיה שנראית אותו דבר. זבה לא מרשעות זה פשוט בולט בעין יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזבו שנייה ישיבות, תעברו לצה"ל.

בצבא ההתנהלות ממש דומה להתנהלות בישיבות. 

ומה לגבי בתי הספר, בדיוק אותו דבר.. כאילו קפסולות של 18.

בפועל , לכל תלמיד מותר להיות בעד 5 קפסולות שונות.

לכל מורה מותר ללמד עד 5 קפסולות.

בפועל אף אחד לא דואג לחפיפה בין הקפסולות 

image.thumb.png.58630c091582c1a5ff696cb1ead9a138.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yd b-4 כתב:

שמע אתה נעול לחלוטין ולא מסוגל לחשוב מעבר לאידיאולוגיה שלך, הבנתי ואני חושב שכולם הבינו את דעתך.

כן, שמע, כי כשמנגד אתה ממצב לי הסברים ברמה של "ביטול תורה" - זו חגיגת הרציונליזם ופרצת דרך למדע. 

לפני כשעה, yd b-4 כתב:

הבעיה שאנחנו חיים במדינה עם משטר דמוקרטי וכרגע לפי חוקי המשחק התזה שלך לא פעילה במציאות. 

אנחנו חיים בדמוקרטיה *למרות* החרדים. לא בזכותם. ובהתאם, הרשה לי לגחך. נחזור לדבר על דמוקרטיה כשאת גפני או ליצמן תחליף אישה, וההחלטות לא יתקבלו על ידי רבנים בני 100. וזה שאתם מנצלים עד המקסימום עד מה שהמעטפת המדוקרטית מאפשרת לכם - זה חביב. אבל בחייאת. להתגאות בזה? חייב להיות גבול לציניות, לא?

לפני כשעה, yd b-4 כתב:

לצערך יש עדיין חרדים ובעיוות היסטורי מאפשרים להם לצרוך ללא הגבלה שירותי בריאות, מה אתה מעדיף אלפי מדביקים פוטנציאלים שידביקו את המשפחות הגדולות שלהם ואז כווולם יעוטו על המנשמים שלך? או לבודד באופן מוחלט אלפים נטולי סיכון מרצון  במקסימום הם ידבקו ויעברו את זה בלי לתפוס לך מנשם חילוני יקר ערך.

הסברתי. התחלואה שלכם לא מעניינת אותי, בערך כמו שלא מעניינת אותי התחלואה בזימבאבווה הצפונית. אני רוצה שתלמדו לקחת אחריות על החיים שלכם. 

ומה שחסר בגישה שלך זה *זמן*. כאילו נחתנו מהירח הישר לתוך מציאות בה יש מאות ילדים בישיבות, והאלטרנטיבה שלהם זה לחזור לדירת שני חדרים עם ששת האחים שלהם.

זה לא היה מקרי שהמחלה התפרצה ככ חזק דווקא בישובים חרדיים, וכבר הוסבר למה.

זה לא מקרי שיש מאות חולים בישיבות, וגם זה כבר הוסבר למה.

ההנחה שלך כאילו מימלא כולם יהיו חולים לא נכונה. חלק גדול מהחולי בישיבות היה נמנע אם לא היו לומדים שם. חלק מהחולי בבני ברק היה נמנע אם הרבנים היו מוצאים הנחיות בזמן, או סתם החוק היה מעניין את החרדים. ומצב הנתון, בו אתם לא מוכנים להתפשר על גרגר מאורח החיים שלכם בשביל למנוע התפרצות - אז כן, הערים שלכם ימשיכו להיות אדומות ובחורי הישיבות ימשיכו להדבק בהמוניהם. 

ושוב. זה אחלה.

אבל זו ההחלטה שלכם. היו שלמים איתם. אם הדת קודמת לכל, אם זה בסדר לכם לחיות בגטאות, אם זה בסדר לא לעבוד ולשלוח מאות בני נוער לניסוי בבני אדם בישיבה - אז חיו עם ההשלכות.

אבל לא. הפוזיציה שלך היא שאין ברירה, כי אסור לשנות שום דבר. אבל משום מה את החשובנית אתה מגיש לי.

אגב, שיהיה ברור: את אותה האמפתיה בערך יש לי גם לסלבס שמצטלמים רוקדים במסיבות ואז מעלים לרשת פוסטים קורעי לב על החולי שלהם. אבל שם זה בודדים. לא מאות אלפי בני אדם.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 29 דקות, yd b-4 כתב:

אבל באופן טבעי קל לסמן אוכלוסיה שנראית אותו דבר. זבה לא מרשעות זה פשוט בולט בעין יותר

אז אתה רוצה לומר לי שהווירוס רשע ונטפל רק לחרדים בגלל המראה? איך אתה מסביר את הנתונים?

• מצחיק 1
  • מעניין 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, SlowRide כתב:

אז אתה רוצה לומר לי שהווירוס רשע ונטפל רק לחרדים בגלל המראה? איך אתה מסביר את הנתונים?

אתה באמת רוצה הסבר אפידמיולוגי או דמגוגי? 

הוירוס לא נטפל לחרדים וערבים בגלל שהם חרדים או ערבים, בדיוק כמו שהוא לא נטפל לאוכלוסיית השחורים בגלל שהם שחורים.

התפשטות הוירוס היא בקורולציה למספר המגעים הממוצע שיש לכל אחד באוכלוסיה.

וזה הולך ביחס ישר למספר הנפשות שחיות בבית אחד/בדירה אחת.

אם אדם בודד בממוצע נפגש עם 50 אנשים ביום. 

אז לאדם באוכלוסיה שמספר הנפשות  הממוצע בדירה הוא 3 - יש חשיפה אפקטיבית ל 150 אנשים.

ולאדם באוכלוסיה שמספר הנפשות הממוצע בדירה הוא 10 - יש חשיפה אפקטיבית ל 500 אנשים.

ולכן הסיכוי לאדם כזה להידבק הוא פי 3 יותר גבוה. 

אתם ישר משליכים זאת על ההתנהגות וחוסר ההיענות שלהם להנחיות , אבל בפועל אולי ההנחיות לא ממש רלוונטיות?

אולי צריך הנחיות אחרות לאוכלוסיה הזאת ?

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, korola כתב:

אתם ישר משליכים זאת על ההתנהגות וחוסר ההיענות שלהם להנחיות , אבל בפועל אולי ההנחיות לא ממש רלוונטיות?

אולי צריך הנחיות אחרות לאוכלוסיה הזאת ?

קורולה, בוא נזכור שכשהמחלה התפרצה, היה צריך תיווך של הרבנים כדי לשכנע (אחרי שהרבנים בעצמם השתכנעו) שיש טעם בהנחיות, היו בתי כנסת שפעלו חצי בסתר, כינוסים בבתים בניגוד להנחיות וכו'. על "אנקדוטות" כמו אזרחים שנולדו כאן ולא יודעים ממש עברית, קבוצות דת קיצוניות שמבחינתן כולנו "נאצים" אני אפילו לא מדבר. למרות שזה לא מעט אנשים במצטבר.

אבל נניח. נניח ששמים את כל זה בצד. נניח שזו בכלל לא בעיה שבמדינת "חוק" צריך שאיש דת יאשרר שהחוק חוקי כדי שהאוכלוסיה תתייחס אליו. ונניח שהבעיה היא רק בצפיפות. 

באמת לא מבינים שגם עשרה אנשים בשני חדרים זה סמפטום, שמעיד על הבעיה? למה מדברים על מיליון מובטלים כבעיה? למה למישהו איכפת אם יש תקציב או אין? שעסקים נסגרים?

אני מניח שרובינו מבינים שלא הכל זורם ומסתדר מעצמו, נכון? שזה לא מקרי שהמדינות שבהן יש כ"כ הרבה ילדים במשפחה בממוצע, וחיים בצפיפות כזו, הן מדינות עולם שלישי שאיש מאיתנו לא היה רוצה לחיות בהן? כולל החרדים?

הבחירות של החרדים הן לא סקלביליות בשיט. בשגרה אנחנו עדיין יכולים לסחוב את זה. כי הם מיעוט ואנחנו מספיק פראיירים כדי לשמוע את גפני מדבר על "ילדים רעבים", "לשכוח" שלהביא 7 ילדים לעולם זו בחירה, ולהמשיך לשלם. אבל הנה. הגיע מצב חירום שאיש לא ציפה לו. ומגדל הקלפים מתפרק לו. זה באמת מפתיע? וזה הלקח שצריך ללמוד. חצי פורום פה אוהב להטיף למי שלוקח הלוואה לקנות רכב חדש ולא בטוח ידע להחזיר אותה במקרה שיפוטר. ומה עם מי שמביא 7-8 ילדים לעולם בלי יכולת בסיסית לספק להם אפילו מקםו מגורים ראוי? לא. על זה אסור לדבר.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה פשוט לא מכיר את האוכלוסיה ולכן משליך את מה שאתה שומע בתקשורת על כולה.

היו מספיק בתי כנסת שסגרו וצימצמו את מספר האנשים עוד לפני שהאוכלסייה הכללית בכלל התעוררה.

היו מספיק חרדים שהיו קשורים למשפחות בחו"ל והבינו את היקף המחלה עוד הרבה לפני שערוץ 12 ויונית לוי הבינו בפני מה עומדים. 

אבל הכי קל זה להשתמש בדוגמאות שלא משליכות על הכלל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שלא צריך הרבה ארועים כדי לגרום את הנזק. צריך שיהיו גדולים וצפופים.

בעיית צפיפות המגורים בשכונות החרדיות אינה חדשה, עוסקים בה שנים רבות.

ולגבי הציות - בחיפה מסתובבת ידיעה על חתונה גדולה של נכדתו של איזה אדמו"ר שצפויה השבוע. 1000 מוזמנים. כאילו שאין לנו התפרצות מספיק חמורה בשבועיים האחרונים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאלה שמפרים את ההנחיות יש בכל המגזרים.. מה לגבי האירוע יום הולדת המפורסם על הגג בתל אביב שכלל זיקוקים?

יש חרדים ששומרים על ההנחיות ויש כאלו שלא. וככה גם בציבור הכללי ממש לא חסר מסיבות,חתונות,ואירועים..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאן אפילו לא מתביישים להפיץ את הידיעה מראש, וסאת בעיר שחווה כעת התפרצות חמורה מאד.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה ארוע חמור, אבל זה היה בתקופת רגיעה. מאז היו עוד כמה ארועים שמישהו היה צריך ללמוד את הלקח. אבל כאן מסרבים, בעוד שלא ידוע לי על מסיבות בתי ספר מסודרות בחודשים האחרונים. מסיבות פיראטיות זה עניין שונה, בלי להמעיט בחומרתו.

כעת, כיוון שיש הרבה יותר חולחם, עם ריכוז גבוה במיוחד באוכלוסיה החרדית, סכנת ההפצה בארועים האלה הרבה יותר גדולה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שונה הישיבות ממלון קורונה?

נחשיב את הישיבות כאילו הייתה מלון קורונה,  הרי הם נמצאים במקום סגור עד יום כיפור. וכשיגיע יום כיפור רק מי שיקבל 2 תוצאות שליליות יצא הביתה. הרי זה עדיף מאשר שיהיו בבית וידביקו את בני משפחות וכך הלאה, לא?

בנוסף מה הסיכוי של אותם צעירים בגילאי 16-20 להיות נטל על בתי החולים? נמוך מאד, אז בעצם איפה הבעיה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...