Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות על כדאיות החלפת בית

phpclub
שימו לב! השרשור הזה בן 1386 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• אחראי פורום
לפני 45 דקות, A_lex כתב:

גינות ענק זה לא בבית פרטי בעיר. ציינתי במפורש שלא להשוות לנחלה במושב וכד'.

לגדל עצים בשביל פירות? אתה רציני? יהיה לך הרבה יותר זול לקנות פירות אורגניים מאשר העלות והזמן שאתה משקיע בעצים. יש לי במרפסת כמה עצים קטנים (תפוז סיני וכד'), אני בטח לא מגדל אותם בשביל הפירות אלא בעיקר בשביל הנוף הירוק.

יש לי גם מנגל גז במרפסת ולשכן מתחתי יש מנגל פחמים. אנחנו בישראל לטוב ולרע, מה שאומר שכל עוד לא מגזימים, כל אחד ממנגל מתי שבא לו...

אני משווה את הדירה שלי לבית של חמי (מניח שזה מה שנקרא קוטג' טורי)... אצלו בשביל שטח דומה צריך לטפס במדרגות בין שלושה מפלסים. הגינה כנראה גדולה פי שלוש מהמרפסת, אבל השימוש לא שונה מהמרפסת (ואני בטוח שהשכנים שלו נהנים מעשן הגריל\מעשנה בדיוק כמו שלי). השכנים יכולים להשקיף על הגינה די מקרוב (עניין הפרטיות שציינתי).

"גינות ענק"? בית על חצי דונם יש לך בכל עיר. בית סטנדרטי של 150-200 מ"ר תכסית וכל השאר גינה, מה כזה נדיר בזה?

ואני הכי רציני לגבי העצים, למי בכלל אכפת מהעניין הכלכלי? זה לא שקניתי לימונים, אבוקדו ועוד 3-4 סוגי פירות כבר כמה שנים לא עשה אותי עשיר בצורה מיוחדת אבל עשה לי טוב בלב ותענוג גדול לקטוף פרי שהשקענו בו וישר להשתמש בו.

אתה לוקח דוגמא מחמך שגר בבית עם שטח קטן וצפוף, ברור שלא יהיה מקום לכלום. 

ופרטיות? הצצה לגינה? בשנתיים שגרתי בבניינים סבלתי מחדירה לפרטיות, רעשים וחוסר התחשבות כללית שלא היה לי בערך 25 שנה של בתים פרטיים. ולא נחלות ולא כלום, 500-700 מ"ר.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, Night Driver כתב:

אני מעדיף בית בלי מדרגות. ככה גם יותר קל לזרוק את הדברים המיותרים ואפשר להסתפק במחסן יותר קטן.

לא הייתי קונה מבחירה בית שמצריך ממני מאמץ פיזי כדי להגיע אליו.

אני מחפש לשכור דירה ואחרי שעליתי פעם אחת ברגל לקומה 4 הבנתי שלעשות את זה 4-6 פעמים ביום זה לא סביר.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, sperial כתב:

שעדיף בית גדול עם מקום אחסון על פני בית קטן עם מיטת מתקפלות? הרי בכך זה התחיל ,וגלש, כרגיל בפורום הרכב, לשוליים.

לא, זה לא "גלש" כרגיל לשולים, "מישהו" מאוד ספציפי שנוהג פעם אחר פעם להגליש אין ספור שירשורים אל עבר מחוזות ה"בובע מייעשה" שלו, ומספר סיפורים משעממים על ההחלטות החשובות בחייו כמו למשל להחליף מקרר כל 10 שנים גם אם הוא תקין, שמירת סירי סולתם לנכדים, הרגלי הלמידה המשובחים של יוצאי חלציו (הם מסכמים שיעורים עם מחברת ועט, אז כדאי לכולכם גם לנהוג כך)

די, יאלה, שחרר

לא חייבים להדחף לכל שרשור

אם יש שאלה שאין לך תשובה ישירה עליה, ברורה וחד משמעית, תחסוך מאיתנו בבקשה את הטרחנות הזאת. הבחירות האישיות שלך טובות ומצוינות עבורך בלבד. כל השאר לא רלוונטי.

הנה אני אישית למשל, כשאני בא לענות תשובה בפורום, אז אשתי מפצלת את הקניה בין כמה סופרים באזור, ובכלל כשיש מבצע על שימורי מלפפון חמוץ אנחנו קונים סטוק, וסולדים מסובארו כי המוסך הקרוב אלינו לא היה מקצועי.

אתה רואה? נדבקתי ממך

עריכה אחרונה על ידי avargel
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.7.2020 בשעה 01:10, phpclub כתב:

היי חברים יקרים,

אני זקוק לדעתכם בנושא שמטריד את מנוחתי.

אני גר כ 10 שנים לערך בדירת 4 חדרים גודל 96 מטר, מטבח סטנדרט מהקבלן, ללא השקעה מהותית בדירה כי לא היה כסף זמין.

בתחילה היה לי חדר עבודה, הילדים גדלו והחדר עבודה הפך לחצי עבודה וחצי משחקים.

מאז שהילדים נולדו כל הבית התחיל לאגור כמויות אדירות של צעצועים ומשחקים, חדר המשחקים מתפוצץ, חדר השינה שלהם התפוצץ גם וכשהם מוציאים משחקים אז זה לסלון ...

לא מזמן נולד הילד השלישי ואיתו נולדה גם הדילמה - איפה אני שם אותו ?

אז התשובה הברורה מאליו היא שהחדר עבודה הולך קפוט ונהפך לחדר שינה + חצי חדר משחקים.

מה אני עושה עם המחשב (שמשמש גם לעבודה) ? 2 מסכים שכל כך התרגלתי אליהם, צפוף כבר אמרנו ?

מצבנו לא מאוד שונה, חוץ מהקטע של בעלות על דירה (שוכרים עד המוות).

4 חדרים, 100 מ״ר, 4 ילדים קטנים, וחדר אחד מוקדש לעבודה (פעם היה לתחביבים, הודות לקורונה - עבודה!).

הפיתרון שנבחר היה... להפוך את הסלון מהרגע/הילד הראשון לחדר משחקים. כן כן.

הכול נזיל ומשתנה והצרכים משתנים מאוד עם גדילת הילדים, אבל בשלב הזה אין שום בעיה לתחוב 3 לחדר, ובקרוב יהיו גם 4 באותו חדר.

חדר השינה מוקדש לשינה ולגו בלבד, והסלון - למשחקים של הפושע... סליחה, הדרדק השובב בן השנתיים,

וכל השאר - ערימות של ספרים, רכבות, דופלו, תחפושות, משחקי שולחן וכיו״ב.

השולחן העצום בסלון הוא למעשה פינת יצירה שתבייש גן עירוני מצוי מבחינת שפע חומרי הגלם (אשתי היא תכל׳ס גננת בהכחשה),

והוא מתפנה רק כשניגשים לארח.

מכיוון שאנחנו מאלפים אותם מגיל קטן לסדר בעצמם את המשחקים בסוף היום לקופסאות גדולות, המצב סביר בסך הכול -

אין עיצוב לבן ויפה ונקי של מגזינים מפונפנים, אבל האקוסטיקה נהדרת בלי החזרים (מרוב חפצים).

אגב, ככל שהילדים גדלים, כך מתכווץ גודל המשחקים שלהם, אצלנו זה ממש מתכנס ללגו, לגו ועוד לגו + חומרי יצירה.

בקיצור ולעניין, אופן חלוקת הבית הוא נושא מאוד מאוד אישי ואני לא יכול לכתוב שום משפט בסגנון ״תעשו ככה״,

אבל שווה לשקול שינוי מחשבתי - סלון בתור חדר משחקים - מה ש״מנקה״ את שאר החדרים בבית ומחזיר את חדר העבודה לייעודו המקורי -

לפחות כדי להחזיר את השפיות לטווח הקצר עד שמחליטים על אופן שדרוג דירה, נניח.

הרי מפה התחיל השרשור, לא? ״מטריד את מנוחתי״ :-)

בהצלחה ואנא עדכן בהתפתחויות.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, sperial כתב:

. עם דגש על כך שצפוי להיות שימושי לעוד הרבה שנים, ושיש מי שישתמש בו.

אני לא הייתי כל כך בטוח בזה שהבת זוג של הבן שלך תתלהב מזה שהוא מביא כל מיני סירים ומגבות מהמחסן של ההורים.

95% שכל מה שתעביר להם יעבור למחסן שלהם או למגירות העליונות של המטבח ולא ייגעו בו לנצח ויישאר אצלם מתוך נימוס.

עם כמה שאתה מנסה להצטייד פרקטי(ולרוב ההחלטות שאתה חולק רק מראות שאתה לא) יש דברים חשובים יותר כמו זוג חדש שרוצה לאבזר את המטבח וחדר השירותים בעצמו ולפי טעמו(חלק מהחוויה בלעבור לדירה חדשה-וזה כסף קטן ללא ספק).

אתה יכול לזרוק את כל מה שיש במחסן,להשכיר אותו ב500 שקל לחודש ותוך שנה להחזיר את התכולה שלו.

עריכה אחרונה על ידי halperin96

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יניב, כמו שכתבתי גם קודם מסכים לחלוטין לגבי התוקפנות אבל זוג צעיר בתחילת דרכו צריך 2 סירים, 4 צלחות וסכו"מ. זה גרושים.

אל תשכח שהיום יותר ויותר הולכים לכיוון של אינדוקציה שמייתרת את רוב הסירים הישנים.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ענייני האגירה פוצלו לשרשור חדש.

מוזמנים להגיב לגופו של נושא מקורי. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 5.7.2020 בשעה 02:26, hans כתב:

מצבנו לא מאוד שונה, חוץ מהקטע של בעלות על דירה (שוכרים עד המוות).

4 חדרים, 100 מ״ר, 4 ילדים קטנים, וחדר אחד מוקדש לעבודה (פעם היה לתחביבים, הודות לקורונה - עבודה!).

הפיתרון שנבחר היה... להפוך את הסלון מהרגע/הילד הראשון לחדר משחקים. כן כן.

הכול נזיל ומשתנה והצרכים משתנים מאוד עם גדילת הילדים, אבל בשלב הזה אין שום בעיה לתחוב 3 לחדר, ובקרוב יהיו גם 4 באותו חדר.

חדר השינה מוקדש לשינה ולגו בלבד, והסלון - למשחקים של הפושע... סליחה, הדרדק השובב בן השנתיים,

וכל השאר - ערימות של ספרים, רכבות, דופלו, תחפושות, משחקי שולחן וכיו״ב.

השולחן העצום בסלון הוא למעשה פינת יצירה שתבייש גן עירוני מצוי מבחינת שפע חומרי הגלם (אשתי היא תכל׳ס גננת בהכחשה),

והוא מתפנה רק כשניגשים לארח.

מכיוון שאנחנו מאלפים אותם מגיל קטן לסדר בעצמם את המשחקים בסוף היום לקופסאות גדולות, המצב סביר בסך הכול -

אין עיצוב לבן ויפה ונקי של מגזינים מפונפנים, אבל האקוסטיקה נהדרת בלי החזרים (מרוב חפצים).

אגב, ככל שהילדים גדלים, כך מתכווץ גודל המשחקים שלהם, אצלנו זה ממש מתכנס ללגו, לגו ועוד לגו + חומרי יצירה.

בקיצור ולעניין, אופן חלוקת הבית הוא נושא מאוד מאוד אישי ואני לא יכול לכתוב שום משפט בסגנון ״תעשו ככה״,

אבל שווה לשקול שינוי מחשבתי - סלון בתור חדר משחקים - מה ש״מנקה״ את שאר החדרים בבית ומחזיר את חדר העבודה לייעודו המקורי -

לפחות כדי להחזיר את השפיות לטווח הקצר עד שמחליטים על אופן שדרוג דירה, נניח.

הרי מפה התחיל השרשור, לא? ״מטריד את מנוחתי״ :-)

בהצלחה ואנא עדכן בהתפתחויות.

אצלנו כל הבית נהפך לחדר משחקים, בונים בתים ממגנטים על הרמקול, על השולחן סלון, על השיש במטבח, ובערך על כל פיסת נדל"ן פנויה בבית.

בהתחלה זה פחות הזיז לי, אבל אני נהנה לפעמים מקצת סדר, וכל פעם שאני נכנס הביתה יש ערימות משחקים ובלאגן בכל מקום (גם שלנו המבוגרים אנחנו לא חפים מאשמה), פשוט כי אין מקום לדברים.

הסבתא/סבא מביאים שטות חדשה כל פעם שהם באים, הולכים לקנות ארטיק אז חוזרים עם איזה מכונית נוספת ב 10 שקל (והכל כפול 2 כי זה תאומים).

אני נכנס לבתים של אחרים וכמעט כל פעם אני רואה סדר, פה משחק, שם משחק, אבל סה"כ מסודר ואני מקנא.

לשאלת האגרנות, אז כן יש לי את הקטע הזה בקטנה (עד לפני שנתיים הייתי עצמאי והחזקתי מלאים, כבלים, מתאמים וחלקים נדירים) ולאחרונה התחלתי להעיף את הכל.

מעבר לכך יש לי עמדת עבודה עם 2 מסכים, מדפסת, כלי עבודה, קלסרים ואין לי שמץ של מושג איפה אני הולך לשים את זה, המחשב הזה הוא המרכזי שלי ויש לי שם המון דברים שאני לא יכול/רוצה לשים על לפטופ

אני מעיף ומעיף ומעיף, אז המחסן טיפה התרוקן ועכשיו הוא מתמלא מחדש בדברים שאני מעיף מהבית.

אל תשכחו שאת כל הבגדים, הצעוצעים, הספרים וכמעט כל דבר של הילדים אני שומר לילד החדש, אז זה כשלעצמו תופס המון מקום, יתחיל להתרוקן ככל שהילד יגדל (לא מתכנן ילד נוסף).

בסופו של דבר אני מפנה ומרוקן, אבל עדיין הכמויות הם גדולות, גם של המשחקים העכשווים של הילדים וכל הדברים האלה בדירת 4 חדרים זה נהיה צפוף.

לא יודע איך אתה אומר שהגודל מתכווץ, כל משחק רכבות תופס הרבה מקום, פאזלים, חרבות, סקסופונים, גיטרות, עד לא מזמן היה תופים, יש לי איזה 5 קופסאות גדולות של לגו, קופסה גדולה של מגנטים (3 משחקי מגנטים מעורבבים), 3 מדפים מפוצצים במשאיות, מכוניות ויש עוד זרוקים בחדר שלהם.

בחדר של הילדים למשל מעבר ל-2 מיטות שמנו שטיח שיוכלו לשחק, אז בפינה הפנויה הם תקעו מטבח, נעליים ולא מזמן קנו להם גם ערכת גלידה שמצאה את עצמה על הרצפה.

לגופו של עניין, כרגע חזרנו להתלבטות, אני ממשיך לדגום דירות כי מדי פעם צצים מציאות אבל כנראה שלא נקבל החלטות גדולות בזמן הקרוב (בגלל הקורונה).

תודה לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כבר עניין של אופי יותר מעניין של מקום.

אנחנו 4 נפשות בדירת 5 חדרים ועדיין מרכז החיים הוא בסלון (כשהבנות היו קטנות היו משחקות בסלון, גם אשתי וגם אני עובדים בסלון וחדר העבודה עומד די מיותם).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני 54 דקות, phpclub כתב:

אני נכנס לבתים של אחרים וכמעט כל פעם אני רואה סדר, פה משחק, שם משחק, אבל סה"כ מסודר ואני מקנא.

שכח מזה, דקה לפני שבאת היה תוהו ובוהו.

אין בית עם ילדים עד גיל 10 נניח, שהחדר שלהם פלוס חדר משחקים אם יש, שלא עושים רילוקיישן לסלון.

בהתחלה זה היה לי קשה לעיכול, היום אני מבסוט שהם סביבנו. עדיף מאשר נעולים בחדר.

עריכה אחרונה על ידי itaysamurai
  • רעיון טוב! 1

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, itaysamurai כתב:

אין בית עם ילדים עד גיל 10 נניח, שהחדר שלהם פלוס חדר משחקים אם יש, שלא עושים רילוקיישן לסלון.

גם עם ילדים בני 50.

אצלנו במודע רצינו את הבנות איתנ בסלון. גם היום אין מחשבים וטלויזיות בחדרים כדי שנראה אותן מידי פעם.

עריכה אחרונה על ידי Night Driver

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, phpclub כתב:

אתה אומר שהגודל מתכווץ, כל משחק רכבות תופס הרבה מקום, פאזלים, חרבות, סקסופונים, גיטרות, עד לא מזמן היה תופים, יש לי איזה 5 קופסאות גדולות של לגו, קופסה גדולה של מגנטים (3 משחקי מגנטים מעורבבים), 3 מדפים מפוצצים במשאיות, מכוניות ויש עוד זרוקים בחדר שלהם.

בחדר של הילדים למשל מעבר ל-2 מיטות שמנו שטיח שיוכלו לשחק, אז בפינה הפנויה הם תקעו מטבח, נעליים ולא מזמן קנו להם גם ערכת גלידה שמצאה את עצמה על הרצפה.

שכחתי לציין גיל - הצעצועים מתכווצים החל מכיתה א'.

בנוגע לשאר -אין מה לעשות, אתה צריך לשנות את השיטה.

סבתא לא קונה יותר צעצועים גדולים, נקודה - רק לגו (זה גם פי 15 יותר יקר, אז היא תקנה פחות...)

לגו - יש לנו תפזורת שמורכבת בערך מ-30 ערכות, הכול בקופסה גדולה אחת, הוראות ההרכבה בקלסר נפרד.

בכל יום משחקים רק בסט מוגדר מראש של מספר משחקים ***מוגבל*** - סתם לדוגמה, היום זה יום מגנטים ופאזלים ומשאיות, מחר זה יום לגו ואבירים וגיטרות.

במידה ועברנו על מספר המשחקים המותר - הילדים חייבים להחזיר קודם את המשחק הקודם לפני שמוציאים אחד חדש. שיחקו בגיטרות ופתחו פאזל ועכשיו רוצים פלסטלינה? אין פלסטלינה עד שהפאזל כולו מפורק ומסודר חזרה בקופסה.

בקיצור, אתה מבין לאן זה הולך.

המטרה היא שפיות בסך הכול. חטפתם את הזפטה של החיים בדמות תאומים בנים, עכשיו מתנערים ומתאוששים ממנה. :-)

הוספתי שתי תמונות אקראיות מהסלון - איך מאחסנים 50+ פזלים, ואיך מאחסנים דופלו, משחקי מטבח, ורכבות בכמה קופסאות משופצרות מאיקאה.

למדפים העליונים הילדים לא מגיעים כמובן, אבל את ארגזי הדופלו והרכבות הם מוציאים ומחזירים בכוחות עצמם.

סידור המשחקים בסוף היום הוא רוטינה מגיל קטן, קצת מלחמה בהתחלה אבל בהמשך הם פשוט נולדים לתוך המערכת.

נ.ב. המסילות שאתה רואה בתחתית הן ערבוב של כל מיני ערכות מאיקאה + תרומות, כמית פסיכית, באורך שמאפשר להקיף חצי מהדירה במעגל... הכול בקופסה אחת.

נ.ב. 2

הפיתרון האולטימטיבי לסבתא - שתקנה רק בגדים. אחרי כל מיני מפחי נפש עם צעצועים גרועים שנשברים תוך יום, החלטנו במשותף על השיטה הזאת. סבתא נהנית לבחור בגדים, היא מרוויחה את חוויית הקנייה שלה, והצורך הפרקטי נענה (בגדים מתבלים מהר אצל בנים, מי כמוך יודע).

20200706_090035.jpg

20200706_090019.jpg

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזרה לנושא המקורי,

גם אני בהתלבטות כזו בימים אלו.

גר בדירת 5 חדרים בת 8 שנים שעוצבה בדיוק כמו שרצינו ומספקת את כל צרכינו (יש לי אפילו יותר ממחסן אחד), באיזור טוב עם חינוך מצויין.

על הדירה יש משכנתא של כ200K שאני יכול לסגור מחר בבוקר ולחיות ללא דאגה.

אבל...

מאז שעברנו לאיזור הזה (רחובות), אשתי חולמת לחזור לאיזור בו גדלה, ליד המשפחה שלה. איזור בקעת אונו, שהוא כמובן יותר יקר וגם אני מפנטז על בית פרטי עם גינה, בלי לחכות למעלית כל בוקר...

אז פירסמתי את הדירה שלי וגם קיבלתי הצעה קרובה לסכום שאני רוצה. וראינו כמה בתים פרטיים שיכולים להתאים, אבל ידרשו משכנתא של 800K עד מליון. ואני לא יודע אם בא לי לקחת כזו משכנתא ל20 שנה, כשאני בן 47.

ויש גם את העיניין של הילדים. שני הגדולים עולים לתיכון. הבת שלי עוד מוכנה לעבור אבל הבן מתנגד ואני מבין אותו. הוא די ביישן ולא מוצא חברים במהירות ואני פוחד שיעביר את שנות התיכון בבדידות.

שקלנו גם לעבור לבית פרטי ברחובות. הבעיה שבאיזור שלנו אין בתים למכירה ואם יש, אז במחיר מאוד גבוה של 4-4.5 מליון. ובאיזורים היותר זולים של רחובות, שוב יצא שהילדים יהיו רחוקים מהתיכון ומהחברים.

בקיצור, התלבטות קשה.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי בהתלבטות אם לעבור או להישאר בדירה שלי לפני כ 14 שנים כשסגרתי את המשכנתא (חי בדירת 5 חדרים שמספיק מרווחת לי בשכונה שאנחנו אוהבים בבנין של 8 דיירים עם אחלה שכנים). השיקול היה לעבור לפנטהאוס (אצל אשתי בית קרקע מחוץ לתחום בגלל פחד מזוחלים למיניהם ומפורצים) תמורת משכנתא חדשה או להישאר, להגדיל את ההפרשות לחסכונות ולשדרג את רמת החיים.

בסוף בחרנו באופציה השנייה כי הגענו למסקנה שיותר נחמד לחיות בלי חרב על הצואר, עם כסף נזיל בצד, עם חיסכון יותר גדול לבנות ועם שדרוג רמת החיים מבחינה כלכלית.

בגיל 30-40 אנחנו מתייחסים בקלות להתחייבות של 3500 שקל לחודש אבל בגיל 63-65 זה כבר לא טריביאלי. אנחנו לא יודעים אם נהיה בריאים, אם נעבוד ובאיזה תנאים. תחשוב על אלה שאיבדו עכשיו עבודה גיל 58 למשל. מה הסיכוי שלהם למצוא עבודה חדשה ועוד בתנאים קרובים למה שהיה להם?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, Night Driver כתב:

תחשוב על אלה שאיבדו עכשיו עבודה גיל 58 למשל. מה הסיכוי שלהם למצוא עבודה חדשה ועוד בתנאים קרובים למה שהיה להם?

אפסיים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...