Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות על כדאיות החלפת בית

phpclub
שימו לב! השרשור הזה בן 1380 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 7 שעות, phpclub כתב:

בית פרטי הצלחתי למצוא בבית דגן במחירים שפויים (2.5-2.6 - אוסיף ואומר שטרם דגמתי את השכונות, איכות החינוך ושאר פרמטרים של האזור ולכן הדיון הוא על הקונספט ולא על דירה ספציפית)

אני כרגע גר בבית דגן ולא יכול לענות מבחינת החינוך.

אבל שכנים כמו בכל מקום זה סטטיסטיקה - יש שכנים של קריוקי ויש שכנים שקטים(נכון לכל בית פרטי).

אם תרצה לשאול שאלות אתה מוזמן (פרטי או פה).

לא בטוח שעל הכל אני אוכל לענות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, sperial כתב:

נושא ביטוח המשכנתא כן משמעותי כיוון שמדובר בבחור בן 40 שמתכוון לקחת משכנתא גדולה לטווח ארוך.  לפני 7 שנים הייתי בסיפור הזה. נכון שהייתי בן 55, אבל בריא, עם משכנתא קטנה ולטווח קצר. ועדיין פרמיית ביטוח החיים, אחרי הרבה התמקחות, היתה כמה מאות ש"ח בחודש. אז פות"ש יותר צעיר, אבל המשכנתא שהוא מבקש גדולה ובעיקר צפויה להפרע רק כאשר יהיה בן 70, וזה סיכון שחברת הביטוח תחשב בפרמיה. לכן, לפני כניסה להתחייבויות, הייתי מהצע סקר ביניין הזה, כדי לוודא שאין כאן הוצאה נוספת של 1000 ש"ח בחודש שלא הובאה בחשבון.

לאכול לו את הראש אפשר על כל דבר, רק שלא תמיד זה רלוונטי.

ביטוח המשכנתא, הוא לא שיקול שכרגע הוא צריך לקחת בחשבון.

לתת לו סיבות למה לא כדאי לו בית פרטי - אפשר מבית דגן ועד אלסקה. השאלה אם זה שיקולים רלוונטיים. לספר לו שבית פרטי מצריך תחזוקה בהיקף של 10.0 - 20.0 אש"ח לשנה ועוד אחרי שיפוץ, מצביע על זה שהשיפוץ היה בין גרוע לחובבני. מנסיון. שיפצתי וגרתי, מכרתי וקניתי, וזה לא מדוייק. 

בממוצע, סטטיסטית הוא יסגור את המשכנתא כנראה בפחות מ 20 שנים, אז להפחיד אותו עכשיו כמה יעלה לו ביטוח המשכנתא כשהוא יהיה בן 70, אין בזה שום ערך. גם השכר שלו יהיה שונה בגיל 70 (סיכוי טוב שהוא בכלל יהיה בפנסיה), אז למה להכניס למשוואה דברים שלא רלוונטיים? 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 4

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדוע לא לעזוב את באר יעקב לעיר זולה יותר?

משיטוט קצר ביד2 נראה שברחובות הסמוכה ניתן למצוא דירות 5 חדרים 120 מ"ר בטווח של 1.8-1.9 כך שתוכל לשדרג לדירה גדולה יותר ללא תוספת משמעותית אם בכלל. אני לא מכיר את האזור אז יכול להיות שיש בעיה משמעותית עם רחובות שאני לא מודע אליה🙄

גם פתח תקווה יכולה להיות אופציה אם מתפשרים מעט על השכונה (שכונות כפר גנים א' וב', והמרכז השקט), לדוגמא: https://www.yad2.co.il/item/1yx5gj/?utm_campaign=m-ToAd&utm_source=clipboard&utm_content=Nadlan

הדירה לא באזור חדש ונוצץ אבל האוכלוסיה שם סבבה, היא צמודה ליציאה לכביש 471 (למרות שהוא פקוק כל בוקר ואחרה"צ) ויש באזור בתי ספר לא רעים בכלל.

עריכה אחרונה על ידי Michaelr
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיסקו - אני קצת חולק עליך.

לגבי השיפוץ - נכון. לא שיפצתי את הגג. אחרי 3-4 שנות מגורים הופעה רטיבות, התברר שאיזה לוחות שהובילו פח למרזבים סבלו מקורוזיה אחרי 30 שנה. זה תיקון לא פשוט. וההבדל בהשואה לבית דירות הוא שכל התיקון עליך. כספית אני לא בטוח שזה פחות או יותר מדמי ועד לתקופה מקבילה (שוב, תלוי בבניין), אבל זו התעסקות עם בעלי מלאכה וצורך להיות אתם בבית, שהשאלה היא האם הבחור רוצה אותה. לטעמי זה דבר שצריך להביא בחשבון. אז גם בבית דירות יכול להתפוצץ צינור, אבל לפחות הצד החיצוני לא על הראש שלך.

לגבי הביטוח - חצי מסכים אתך. פשוט שיקול שצריך להביא בחשבון בתחשיב הכספי, שכן מטריד אותו. אבל כאשר יגיע לגשר יעבור אותו.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, Michaelr כתב:

מדוע לא לעזוב את באר יעקב לעיר זולה יותר?

משיטוט קצר ביד2 נראה שברחובות הסמוכה ניתן למצוא דירות 5 חדרים 120 מ"ר בטווח של 1.8-1.9 כך שתוכל לשדרג לדירה גדולה יותר ללא תוספת משמעותית אם בכלל. אני לא מכיר את האזור אז יכול להיות שיש בעיה משמעותית עם רחובות שאני לא מודע אליה🙄

גם פתח תקווה יכולה להיות אופציה אם מתפשרים מעט על השכונה (שכונות כפר גנים א' וב', והמרכז השקט), לדוגמא: https://www.yad2.co.il/item/1yx5gj/?utm_campaign=m-ToAd&utm_source=clipboard&utm_content=Nadlan

הדירה לא באזור חדש ונוצץ אבל האוכלוסיה שם סבבה, היא צמודה ליציאה לכביש 471 (למרות שהוא פקוק כל בוקר ואחרה"צ) ויש באזור בתי ספר לא רעים בכלל.

בדקנו ברחובות, נראה שזה כמו ראשון, אפשר למצוא מחירים זולים אבל זה בשכונות פחות טובות.. 

פתח תקווה פחות רלוונטי עקב ריחוק מהמשפחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, ChemGuy85 כתב:

אני, אישית, אדם הרבה פחות אופטימי בדברים מהסוג הזה. הנה, תראה, כולם חשבו שיהיה פצצה ופתאום נולד וירוס בסין ושינה לחלוטין את העולם בחצי שנה. 

עוד לא ראיתי אותך פעם אחת מפגין אופטימיות בנושא כלשהו אבל פה אני מסכים איתך.

מעבר לשקט הנפשי כשאין משכנתא צריך לעשות חשבון מה יתרום יותר לאיכות/רמת החיים. בית פרטמ או כמה אלפי שקלים בשנה של ההפרש הכללי בין הפרטי לדירה 

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, A_lex כתב:

בית פרטי זה תמיד היה החלום הישראלי (גם שלי), אבל שאלה שעברה לי כבר כמה פעמים בראש... מה בעצם היתרונות לעומת החסרונות בבית פרטי, בהנחה ומדובר בבית בעיר ולא נחלה במושב או משהו?
- פחות שכנים זה כמובן יתרון סטטיסטית.
- ברור לי שהגינה גדולה ממרפסת ממוצעת, אבל מה עושים בה שאי אפשר לעשות במרפסת? (שוב, לא מדבר על וילה בארסוף עם בריכה אולימפית ומגרש טניס).
- היכולת לעשות דיטיילינג לאוטו? סבבהemoji3.png

בצד החסרונות... לעיתים יש פחות פרטיות, סיכון גבוה יותר לפריצות, עלויות תחזוקה והשקעת זמן נדרשת גבוהות יותר, נו וכמובן... עלות התחלתית גבוהה בהרבה.

בקיצור, לא בטוח שזה כל כך חד משמעי.

הרבה יתרונות.

אני מזה 8 חודשים גר בדירה בהרצליה אחרי שכל חיי גרתי בבית פרטי "באמצע שום מקום".

בכנות - לא הערכתי.

אחרי השנה האחרונה - למדתי להעריך.

להעריך את השקט, להעריך את זה שאני לא רואה אנשים אלא אם אני רוצה לראות אנשים, להעריך את הגינה עם השמש כשרוצים...

אני לא יודע מה הייתי מעדיף - כי כשגרתי בבית פרטי, אם זה אצל אמא ואם ביחידת דיור אצל ההורים של בת הזוג - עמדתי בממוצע 6 שעות בשבוע בפקקים, בזמן שבשנה האחרונה גג 5-10 דק' לכיוון.

מצד שני זה נושא מסובך... בית פרטי עולה הרבה יותר - וכל פעם שאני מדבר על הנושא עם בת הזוג אני מקביל את זה לחופשות בחו"ל, שזה אחד התחביבים הגדולים שלנו:

האם בית פרטי שווה לנו בערך פחות 2-3 חופשות בשנה? לא בטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש - אתה צריך לחשב את מחיר הדירה ואת מחיר הבית לא לפי מחיר המוצע על ידי המתווך או הקבלן, אלא לחשב מראש את ההוצאות הצפויות, במיוחד כאלה שאתה יכול להעריך כעת - כלומר כמה ריבית תשלם על כל אחת מההלוואות (ועניין הביטוח מצטרף, כיון שגם זו הוצאה שלא תחזור אליך בערך הבית), הוצאות נלוות כמו מיסים ודמי תיווך (על הדירה הנוכחית שלי שילמתי 50,000 ש"ח למתווכת, אתה מדבר על דירות ובתים יותר יקרים כך שיתכן שמדובר בסכום יותר גדול) ועל חשבון מה זה יבוא, הן באיכות החיים בטווח הקרוב והן בחסכונות שלך לגמלאות, לסיוע לילדים כאשר ירצו ללמוד ולהקים משפחה וכו'. 

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי טוב לשים להם מיטות כמו בצוללות במוצבים בלבנון. אפשר להכניס 12 מיטות ב 3 קומות בחדר רגיל.

אנחנו לא יפאניםואף אחד לא יטרח לקפל ולפרוש ריהוט.

• רעיון טוב! 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל. מדובר בפתרונות שיכולים להקל משמעותית על מצוקת המקום.

אולי יש מקום להתייעץ עם איש מקצוע על סידור מחדש של הדירה זה בטוח יהיה יותר זול.

בנוסף נשמע שהבית מלא בדברים שאפשר לזרוק/לתרום/למכור. לא תאמין כמה דברים אנשים אוגרים במהלך השנים. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כ"איש מקצוע", אני יכול לומר שב100 מטר, נכנסים 4 חדרים.

לא יותר.

אז "איש מקצוע" בצורת מעצב פנים חרוץ יחלק את ה100 מטר ל5 חדרים.

הדירה תהיה צפופה, יהיו ויתורים (בד"כ בשטחי אחסון, היכן שבעה"ב לא מבין את משמעות הויתור).

זה יעלה לפחות 200 אש"ח (שלא יחזרו לעולם במכירה, למרות הפנטזיות שמפמפמים בתכניות טלוויזיה לעקרות  בית) ויתן פתרון חלקי ביותר.

**אני לא אומר ש5-6 נפשות לא יכולות לחיות באושר ועושר ב100 מ"ר.

אני רק אומר שזה יהיה צפוף באותה מידה עם כל חלוקת פנים, יצירתית ככל שתהיה.**

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אכן תפיסות מודרניות עדכניות. אני מקווה שאתה שומר להן גם מגבות, סדינים וחיתולים רב-פעמיים, כמו גם בגדים שהיו שלהן כשהן היו קטנות. 

לעולם לא אצליח להבין את ההיגיון למלא את הבית בחפצים במשך 20 שנים, כשניתן יהיה לקנות חדשים בעת הצורך ב 500 שקל. 

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.7.2020 בשעה 11:14, itaysamurai כתב:

מרפסת של 12 מ"ר מול גינה של 50-100-200?

שחק כדורגל עם הילדים, תגדל עצים ותהנה מהפירות שלהם, שים מחסן בשביל כל הדברים שאין להם מקום בבית, מקום ראוי לאוטו שרובנו אוהבים, על האש בלי לחשוב על השכן מלמעלה...עוד?

בשבילי זה ממש חד משמעי :)

גינות ענק זה לא בבית פרטי בעיר. ציינתי במפורש שלא להשוות לנחלה במושב וכד'.

לגדל עצים בשביל פירות? אתה רציני? יהיה לך הרבה יותר זול לקנות פירות אורגניים מאשר העלות והזמן שאתה משקיע בעצים. יש לי במרפסת כמה עצים קטנים (תפוז סיני וכד'), אני בטח לא מגדל אותם בשביל הפירות אלא בעיקר בשביל הנוף הירוק.

יש לי גם מנגל גז במרפסת ולשכן מתחתי יש מנגל פחמים. אנחנו בישראל לטוב ולרע, מה שאומר שכל עוד לא מגזימים, כל אחד ממנגל מתי שבא לו, בלי לתאם עם אף אחד.

להמון דירות בימינו יש מחסן משלהן. אני אישית חיפשתי דירת ארבע חדרים פלוס מחסן כשנקרתה בדרכי דירת חמישה חדרים ללא מחסן בערך באותו מחיר, אז קניתי חמישה. הממ"ד משמש מחסן למחצה (שמתי ארון של 3 מטר רוחב עד גובה תקרה), ועדיין יש מקום לספה נפתחת ופינת עבודה קטנה לשימושים לא תכופים.

אני משווה את הדירה שלי לבית של חמי (מניח שזה מה שנקרא קוטג' טורי)... אצלו בשביל שטח דומה צריך לטפס במדרגות בין שלושה מפלסים. הגינה כנראה גדולה פי שלוש מהמרפסת, אבל השימוש לא שונה מהמרפסת (ואני בטוח שהשכנים שלו נהנים מעשן הגריל\מעשנה בדיוק כמו שלי). השכנים יכולים להשקיף על הגינה די מקרוב (עניין הפרטיות שציינתי).

אז אם זה היה באותו מחיר של דירה מקבילה, היה אפשר להתלבט (בעיניי זה עדיין לא חד משמעי), אבל כשזה עולה משמעותית יותר בשביל אותה עיר \ איזור? אני מדבר על ההבדלים שבין 2 מיליון לדירה לעומת 3.5-4 לבית בעירי. זה לא אופציה בכלל.

PHP, אם אתה כבר שוקל מעבר לעיר אחרת בשביל בית, למה לא דירה בעיר\שכונה אחרת שלא תגרום להוצאה גדולה? יש גם דירות בבית דגן או שזה רק בתים? (מכיר רק את הצומת, בחיים לא הייתי בישוב).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שעדיף בית גדול עם מקום אחסון על פני בית קטן עם מיטת מתקפלות? הרי בכך זה התחיל ,וגלש, כרגיל בפורום הרכב, לשוליים.

אתה יודע שעוד נדל״ן משמע עוד דברים שאתה מאחסן בבית שלא לצורך?
בדיוק כמו זוגות עם שלושה ילדים שרצים לקנות דירת חמישה חדרים כדי שלכל ילד יהיה חדר למרות שאין שום סיבה שהילדים לא ישנו ביחד עד גיל מסוים...
אני אחי ואחותי ישנו באותו החדר עד שהייתי בן 9 או 10 (אני הבכור) והאמת שאני זוכר את זה בתור חוויה ממש טובה ואני אשמח להעביר אותה ״הלאה״ במשפחה שלי.

Sent from my iPhone using Tapatalk
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...