Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורד פוקוס ST ליין: ניסיון למבחן דרך קצת אחר

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1396 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מתחת לכתבה, אבל היא מופיעה רק בדקסטופ.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 265
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

דסקטופ = מחשב

וכן, בסלולרי זה לא מופיע. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, bar72 כתב:

בתקציב הזה, גברים במשבר יקנו סקודה 1.2 בכחול VRS... וישימו badge של VRS, או ג'נטים של VRS.

או - אם הם ממש במשבר רפיסות כללי ויש להם תקציב - קופרה, למשל ;-)

למה ככה 😉  אם חוסכים את הכאילו של משבר ה 40 מגיעים לקופרה עשור אחר כך שזה כבר ה 40 החדש 😃

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברנו על הסרטון הזה כאן וכאן ונאמר שהשיטה הזאת לא עובדת, וגם אם היא כן, זה חתיכת סיבוך מיותר שלא צריך להיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ריפרפתי כמה פעמים על העמודים ולא הצלחתי למצוא את הכתבה,

מישהו יכול לכתוב מס' עמוד? קישור?

@פבל אם אתה ממשיך בקונספט הזה של המבחנים לדעתי צריך כפתור כמו -

"להודעה הראשונה שלא נקראה" == "למבחן".

יש אנשים שרוצים קודם את המבחן עצמו בלי כל הדיבורים מסביב.

עריכה אחרונה על ידי איצי בר

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסוף, כרגיל, יצא לא בדיוק מה שתוכנן בהתחלה, אבל אני לא יכול שאני מרגיש צורך להתלונן (בין היתר כי אני אחראי גם על התכנון וגם על הביצוע, אז...)
הנה מה שחשבתי על פורד פוקוס ST ליין החדשה.

176335540_--ST--2020-10.thumb.jpg.1d12fc29d04df62b3658dfaa46f34355.jpg1822321028_--ST--2020-02.thumb.jpg.ebf6ba9314027d581d83b773b364fe48.jpg1743523543_--ST--2020-06.thumb.jpg.28c34627dafbaf6823b617ef12b09f2e.jpg
1761047082_--ST--2020-14.thumb.jpg.91c784c10049392115dd205764f4c549.jpg1745707276_--ST--2020-17.thumb.jpg.1d9ca607fb2782ff8b426fbec9b07286.jpg
1531918299_--ST--2020-18.thumb.jpg.1426e0314befa77af626869b62c6ad6d.jpg1765361340_--ST--2020-19.thumb.jpg.7453ce9e1b38838e42107d2b9897ec7d.jpg
הודעה מספר 163
  • אהבתי 1

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד הבוחנים הנוספים שפבל דיבר עליהם, אתחיל בווידוי מסוים. מכיוון שלא אני הובלתי ולא הייתי אמור לכתוב את המבחן, לא עשיתי שיעורי בית לפניו. לא משהו חריג או מחדל בקנה מידה ווטרגייט, אבל בהחלט משהו שהוביל אותי לשוק מסוים מספר דקות אחרי שיצאתי מהפוקוס (יש לי יש לי...)

וכשהסתיימה הנסיעה ונדלקו הסיגריות (לא PC במיוחד, אבל ציורי להפליא), התחיל מניין החסרונות. הוא לא קטן - היא לא ממש נוחה. המתלים הקשיחים מרגישים מאד "עסוקים" ותזוזות קטנות מורגשות כל הזמן במעבר על כביש לא חלק במיוחד. אני גם לא משתגע במיוחד על מסכים שנראים כמו טבלט שתקוע באמצע הדאשבורד, וחוגת העברת ההילוכים לא אינטואיטיבית מספיק לשימוש לדעתי (ברור שמתרגלים להכל, אבל עיין, בעיני זה חיסרון). גם פתחי האוורור המרכזיים נמוכים מדי, צבע הצכלצ של תאורת הדאש של פורד מעצבן, וכשמתחילים ללחוץ באמת בכבישים מפותלים, ולמרות ההתנהגות המשובחת בהחלט, מורגש שחסכו ושמו קורת מתח במקום מתלה רב-חיבורי טוב ומתקדם, ומנוע שכמיטב מסורת מנועי הטורבו הקטנים מתחיל להיחנק בסביבות 4500 סל"ד במצב רגיל ובסביבות 5500 סל"ד במצב ספורט. וכטאץ' אחרון - המיקום המטומטם ביותר למתג התנעה שאי פעם יצא לי לראות.

ואז פבל שאל - כמה אתה חושב שהיא עולה? הסתכלתי על האוטו - נראה טוב ומרשים, מאובזר היטב, יומרה ספורטיבית עם הספק וכיוון התנהגות (ומיתוג ה-ST-ליין), ועניתי 150-155K. 

126K השקה, 130K מחיר רגיל ענה פבל. אמנם לא הייתה מראה בסביבה, אבל אני מניח שהפרצוף שלי הזכיר את הקהל והשופטים בהטבעת המרפק של וינס קארטר בתחרות ההטבעות של אולסטאר 2000. אולי לא באותה מידת דרמטיות מדהימה, אבל בהחלט הלם מסוים.

כל החסרונות של הפוקוס קיבלו את הפרופורציות המתאימות להם. כלומר - נעלמו כמעט כולם, למעט אחד (הנוחות הלא-מצטיינת). ומה שנותר הוא משפחתית מצוינת, מרווחת מלפנים ומאחור (מאד), עם תא מטען סביר + לכל צורך משפחתי (פרט להעמסת חצי בית בכל טיול קטן, אבל מעולם לא התחברתי לזה), איבזור בטיחות מקיף ומצוין, תיבה אוטומטית פלנטרית מודרנית עם 8 הילוכים (שבניגוד לרוב הרשמים, התאימה לי במצבה האוטומטי גם בנהיגה נמרצת, ולא הפריעה לי כלל), תנוחת נהיגה מצוינת וטווח כיוונים טוב, גלגל הגה מאד נעים למגע (נקודת זכות מסורתית של הפוקוס) וכבונוס התנהגות כביש מרשימה וטרן-אין מהיר ביותר ומהנה (בטרייד-אוף די הוגן מול אותו חוסר נוחות מסוים). מכונית שמתאימה הן למשפחה והן לנהג הנמרץ. המנוע אמנם לא מצטיין בסל"ד גבוה, אבל מעולה ושימושי בסל"ד ביניים ואינו מסגיר את היותו משולש-צילינדרים בשום רעידות, לא בעמידה ולא בנסיעה.

השאלה המהותית היא, כמובן, כיצד תתאושש הפוקוס מהמכה התדמיתית של הפאוארשיפט והדור הקודם, אבל ידוע למי ניתנה הנבואה. כמכונית - מגיע לה להצליח והיא קיבלה את כל הכלים (אבזור ותמחור) להצלחה. לפחות מהבחינות האלה - מגיע לה.

• אהבתי 2
  • מעניין 4

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרשה לי לא להאמין לנכתב על ידך מעלה - 
"אז פבל שאל - כמה אתה חושב שהיא עולה? הסתכלתי על האוטו - נראה טוב ומרשים, מאובזר היטב, יומרה ספורטיבית עם הספק וכיוון התנהגות (ומיתוג ה-ST-ליין), ועניתי 150-155K." 

כאחד שמתעניין ברכבים ברור שהמחיר של הרכב היה ידוע לך.
אבל כמתפורה לגבי עלות הרכב ביחס למתקבל ממנו זה מקובל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי נושא הנוחות עניין סובייקטיבי ברכב הזה, כמו שפבל אמר לי מקודם, שמומלץ לבצע נסיעת מבחן לפני שמחליטים ממבחן כזה או אחר.

אחרי נסיעת המבחן שבאה מיד אחרי נסיעה שגרתית שלי על ה208 שהיתה, לא הרגשתי כזה הבדל משמעותי בנוחות, הכסא עצמו נוח מאוד, המרכב באמת הרגיש לי טיפה יותר נוקשה על שיבושים רציניים שדי מוכרים באזור נשר ואזור התעשיה צ'ק פוסק בחיפה שנמצא בתהליך שיפור כבר הרבה מאוד זמן, אך לא ברמה של חבטות בלתי נסבלות או בכלל שהכריחו אותי להתלונן על נוחות, ובעיקר כאשר רוב הנסיעות שלי לא יהיו על כבישים גרועים כאלה, בסה"כ נסיעה נוחה למדי, ובכלל על שיבושים גדולים או פסי האטה הרכב נעים ולא מרגיש נוקשה בכלל.

בנוסף נושא הרעש, משום מה הרכב היה לי מאוד שקט במהירות קצת יותר "מהמקובלת", בטח הרבה יותר מה208 שגם היא לדעתי מספיק שקטה.

נושא הקורת מתח באמת קצת מעצבן, לא יודע כמה יפריע לי אישית בנסיעה יומיומית שגרתית, פשוט מאמין שהרכב היה יכול להיות נוח יותר עם מתלה רב חיבורי, לא יודע באיזה הפרש, אך קשה להתלונן יותר מדי ברכב במחיר הזה, במיוחד כאשר יש רכבים אחרים מוצלחים באותו מחיר או אפילו יקרים יותר שמגיעים גם עם קורת מתח, כמ מאזדה 3, סקודה סקאלה, אוקטביה, קאמיק, גולף ובטח יש עוד.

עריכה אחרונה על ידי wildlands2019
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@RK @פבל  האם יש צפי לנסיעת מבחן על האקטיב-X? אני חושב שזה נדרש, במיוחד לאור העובדה שזה הרכב שימכר בפועל יותר.
האם המתלה הרב חיבורי אכן מספק נוחות גבוהה יותר? האם ההגבהה המעטה של הרכב פוגעת בצורה משמעותית בהנאת הנהיגה? (כל זה לעומת ה-ST Line כמובן).

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישבתי הבוקר באוטו כזה, לא נהגתי ולכן כל מה שאני כותב מסויג לבחינה לא מעמיקה במיוחד באולם התצוגה, אז מהבחינה הזו מה שהצלחתי לגבש הוא  : "נחמד", לא יותר גם לא פחות. שני דברים בהחלט מרשימים, האחד, מרחב מצוין במושב האחורי, השני ג'אנטים מעוררי התפעלות, בין מושחרים לבין מואפרים גם על הנמוך ST LINE, גם על הגבוה יותר X ACTIVE, שם הם שונים בעיצוב, כנראה גם בגודל ועדיין, סבבה. משהו כזה דמוי הוראקן על פורד "פושטית", רספקט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1396 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...