Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לפעילות מיסיונרית, ג'ון 3:16

locomotive
שימו לב! השרשור הזה בן 1302 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הוא התיר לאכול חזיר ולחלל שבת, מה ציפית שיעשו יגישו את הלחי השניה?

הוא לא. שמעון התיר. במשך 200 שנה+ היהודים-הנוצרים הקפידו קלה כחמורה והיו נחשבים יהודים לכל דבר ועניין. הפיצול מהיהדות התרחש לאחר שהם הפסיקו להקפיד על שמירת הלכות.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב הצלחתם לגרם לי אי נחת בחוסר הדיוק.

אבל לפני, ג.נ - קראתי את הברית החדשה, ואולי אני צריך גם לקרוא את הקוראן, וגם את תרבות ההינדי.

רושמים ישוע, לא ישו לא ישועה.

הבן אדם נולד יהודי ומת יהודי, מעולם לא קידם דת חדשה ולא רצה זה. למעשה הנצרות הוקמה עשרות שנים אחרי שמת וגם אז לא מדובר בנצרות שאנחנו מכירים כיום, היא גם לא ממש נקראה נצרות.

לפי חומרים היסטוריים אנו אכן יודעים שדמות כזו הייתה, ככל הנראה גם תלמיד חכם שהוכר אז באליטות, רק אחרי שהוא התחיל להטיף מוסר לאליטות הוא נפסל מהם, זה היה תהליך של שנים ולא במכה אחת.

מהסיפור שלא הוכח עדיין אך יש היגיון

הוא פנה לאנשים המוחלשים בחברה, בהתחלה זה לא הדאיג אף אחד אך אחרי כמות מסיבית האליטות חששו למעמדם.

לרומאים לא ממש היה אכפת, כל עוד אין מרידות ומשלמים מיסים. אותם זה שעשע המצב ותו לא.

בקיצור הנצרות אימצה את ישוע או יותר נכון חטפה אותו מאיתנו היהודים. שכן זהו יהודי שבסה"כ נתן דעה שלא הייתה מקובלת על האליטות, לא יותר מזה.

הוא לא היה היחידי בהיסטוריה וגם לא האחרון. וגם בתקופתנו יש דברים כאלה. היסטורית מהזיכרון עוד מהמאה ה-15 כל כ-100 שנים הוקם איזה אדם שטען שהוא המשיח ובסוף נקרא משיח משקר. ישוע התחיל לרמוז שהוא המשיח לקראת סוף הסיפור שלו, בעיקר וזה לדעתי כבר כי הגדילו אותו ואולי אף השתן נכנס לו לראש.

כמו אדם שברגע שנהפך לעשיר מופלג, קונה מכל הבא ליד. אפשר גם לדמות את זה לאירועים הפוליטיים שקורים בימינו.

אם אני צריך לרשום על ישוע במשפט אחד מה הוא דרש אז: ואהבת לרעך כמוך, דרך ארץ קדמה לתורה.

זה בגדול, אישית מאוד מתחבר לזה.

פשוט הוא מפורסם כי המציאו דת בעקבותיו (שוב שלא מרצונו ולא מכוונתו, הוא בכלל חף מפשע מהנושא הזה) והיהודים סבלו ממנה מאוד אחרי זה. אבל היהודים כל הזמן סבלו גם ככה. עוד אחד לרשימת הסבל.

אם אתם שואלים אותי ישוע זה היהודי הכי מושמץ על לא עוול בכפו.

ואגב ישוע היה יהודי כשר, שומר שבת ומצוות.

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי אמר שהוא לא היה המשיח?
בס"ד

כיוון שלפי היהדות, ביאת המשיח תבשר את הגאולה השלמה והקמת בית המקדש השלישי ותחיית המתים.

מה שבפועל קרה, במקום שהמתים יגיעו אליו, הוא הגיע אליהם.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב הצלחתם לגרם לי אי נחת בחוסר הדיוק.

אבל לפני, ג.נ - קראתי את הברית החדשה, ואולי אני צריך גם לקרוא את הקוראן, וגם את תרבות ההינדי.

רושמים ישוע, לא ישו לא ישוע.

לפי ויקיפדיה גם ישו הולך.

הבן אדם נולד יהודי ומת יהודי, מעולם לא קידם דת חדשה ולא רצה זה. למעשה הנצרות הוקמה עשרות שנים אחרי שמת וגם אז לא מדובר בנצרות שאנחנו מכירים כיום, היא גם לא ממש נקראה נצרות.

שוב...לפי ויקיפדיה הוא אחז מעצמו שהוא בן האל (כביכול ביצע מופתים) וסחף אחריו קהל לא קטן.

לפי חומרים היסטוריים אנו אכן יודעים שדמות כזו הייתה, ככל הנראה גם תלמיד חכם שהוכר אז באליטות, רק אחרי שהוא התחיל להטיף מוסר לאליטות הוא נפסל מהם, זה היה תהליך של שנים ולא במכה אחת.

לפי הגמרא, הוא "נתן" הערה לא במקום לעניין כמה מכוערת בעלת מקום שהוא ועוד (כמדומני)תנא התאחסנו שם, עכשיו צריך להבין, מדובר בדור אחר לגמרי ממה שאנו מבינים מבחינת יראת שמים, הערה כזו, זה BIG NO NO מה שמעיד על רקבון פנימי, וגם בגמרא לא הוזכר שהוא היה תלמיד חכם ברמה יוצאת דופן.

אין כאן שום עניין להטיף לאליטות כיוון שהתנאים והאמוראים היו ברמה רוחנית בהרבה יותר גבוהה ממנו, חברים יקרים פה בפורום מבלבלים עם המצב של היום וזורקים שוב את עניין האליטות, לא היה ולא נברא.

מהסיפור שלא הוכח עדיין אך יש היגיון

הוא פנה לאנשים המוחלשים בחברה, בהתחלה זה לא הדאיג אף אחד אך אחרי כמות מסיבית האליטות חששו למעמדם (ממה חששו?).

לרומאים לא ממש היה אכפת, כל עוד אין מרידות ומשלמים מיסים. אותם זה שעשע המצב ותו לא.

בקיצור הנצרות אימצה את ישוע או יותר נכון חטפה אותו מאיתנו היהודים. שכן זהו יהודי שבסה"כ נתן דעה שלא הייתה מקובלת על האליטות, לא יותר מזה.

הוא לא היה היחידי בהיסטוריה וגם לא האחרון. וגם בתקופתנו יש דברים כאלה. היסטורית מהזיכרון עוד מהמאה ה-15 כל כ-100 שנים הוקם איזה אדם שטען שהוא המשיח ובסוף נקרא משיח משקר. ישוע התחיל לרמוז שהוא המשיח לקראת סוף הסיפור שלו, בעיקר וזה לדעתי כבר כי הגדילו אותו ואולי אף השתן נכנס לו לראש.

כמו אדם שברגע שנהפך לעשיר מופלג, קונה מכל הבא ליד. אפשר גם לדמות את זה לאירועים הפוליטיים שקורים בימינו.

אם אני צריך לרשום על ישוע במשפט אחד מה הוא דרש אז: ואהבת לרעך כמוך, דרך ארץ קדמה לתורה.

זה בגדול, אישית מאוד מתחבר לזה.

פשוט הוא מפורסם כי המציאו דת בעקבותיו (שוב שלא מרצונו ולא מכוונתו, הוא בכלל חף מפשע מהנושא הזה) והיהודים סבלו ממנה מאוד אחרי זה. אבל היהודים כל הזמן סבלו גם ככה. עוד אחד לרשימת הסבל.

אם אתם שואלים אותי ישוע זה היהודי הכי מושמץ על לא עוול בכפו.

ואגב ישוע היה יהודי כשר, שומר שבת ומצוות.

​הערות בגוף הטקסט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין דבר כזה ישו, זה לא בעברית. אלא אם אתה מחשיב שם שאחרים נתנו לו אז זה כן. הרי השם ישוע ניתן ע"י ההורים גם. בברית החדשה רשום ישוע.

שם זה המצאה של בני אדם, זה מבחניתי תקרא לו באיזה שם שתרצה. (רק לא בגינוי גנאי כמובן)ץ

מי שמבצע מופתים נחשב בן של אל? הרי גם בתנ"ך יש לנו כאלה והם אינם נחשבים בנים של אל. הוא סחף אחריו אנשים עוד הרבה לפני שביצע ניסים.

בעניין הערה, זה כמו לקחת ציטוט מסיפור מבלי לקרוא מה קרה לפני ואחרי, את ההקשר, ומה הכוונה. ישוע העליב רק את האליטה, מי אלו האליטה? אלו שעבדו בבית המקדש והחשיבו את עצמם ל"בעלי הבית". אגב לא העליב באימרה של גנאי אלא בשאלות ותשובות שהם לא הצליחו למצוא לזה תשובה. כך לפי הכתוב בברית החדשה.

אני לא יודע למה אחרים התכוונו (בעצם אני יודע), אצלי אליטה (ובוא נודע לאמת יש אליטה בכל מקום, אתה יכול לקרוא לזה בעל תפקיד, מעמד רם, רבנים ראשים, בעלי ישיבה וכו') אלו הם האנשים שהיו אחראים לניהול השוטף של אזור בית המקדש. תבדוק מה קרה למשפחות הכוהנים ומתחרותיהם (משפחות כוהנים אחרות).

לפי הברית החדשה עוד הרבה לפני שהוא התחיל "לאתגר" אותם, אותם מלומדים "הפסידו" בוויכוחים איתו וטענו שיש לו ידע רב.

במה אתה מאמין זה כבר משהו אחר, אחד מאמין רק בתנ"ך, אחר מתחשב מאוד גם בגמרא (וגם מאמין בו), אדם אחר מאמץ את הברית החדשה.

אני רשמתי מה רשום בברית החדשה בסה"כ, מעניין לדעת שבגמרא נותנים עניין בברית החדשה.

אני לא יודע מה אמת ומה לא, הרי גמרא וברית חדשה ובטח תנ"ך לפחות נביאים כתובים נכתבו ע"י בני אנוש. 100% בטח אין שם.

מה שבטוח ישוע סחף אחריו תוך זמן קצר הרבה מאוד יהודים וגויים, צריך לתת לו את הקרדיט הזה.

ושוב מדובר על אדם שבזמנו נחשב יהודי שומר מצוות שמת יהודי ולא תכנן להקים דת חדשה, אפילו סלד מזה. (כי דרך ארץ קדמה לתורה), הוא גם לא היחיד, בתנ"ך יש לנו נביאים כאלה שדיברו דברים דומים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

כיוון שלפי היהדות, ביאת המשיח תבשר את הגאולה השלמה והקמת בית המקדש השלישי ותחיית המתים.

מה שבפועל קרה, במקום שהמתים יגיעו אליו, הוא הגיע אליהם.

אם אינני טועה לפני הנצרות ישוע קם לתחייה ובאמצעות ייסוריו גאל את האנושות מהחטא הקדמון.

אגב, מי אמר שבית המקדש חייב להיות בירושלים? אולי בית המקדש השלישי זה הוותיקן?

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

בשוב השם את שיבת ציון(ספר תהילים).

אין עניין של בית המקדש בנצרות בכלל.

בכתובים מדובר על בננית בית המקדש בירושלים.

בתורה מוזכר חלום יעקב ששם יוקם בית המקדש וזה בירושלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב כבר בנו מבנה דמוי בית המקדש בברזיל: Templo de Salomão

כמה מיליונים שמחכים ליום פקודה לעזור לישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

למה אתה משתמש במילה כמו החונטה היהודית?

הוא התיר לאכול חזיר ולחלל שבת, מה ציפית שיעשו יגישו את הלחי השניה?

הבחור אחז מעצמו סוג של משיח.

איפה הוא התיר לאכול חזיר ולחלל שבת?

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נראה, נניח ומפעל סמסונג נמצא בקוריאה ואין כרגע תעבורה אווירית או כל דרך אחרת להגיע לשם,

האם תחשוב לרגע אחד שבעצם אין מפעל?

אני אחשוב שמוקדם להחליט ולכן ההחלטה אם יש או אין תידחה.

אוקיי, בהנחה והדרך להגיע לשם עדיין אינה קיימת,

אבל חשוב לך משום מה לדעת את התשובה,

לא תסיק מעצם מורכבות המוצר שיש לו יוצר רק כי עדיין לא הגעת לשם?

אם תראה מסך סמסונג ולא תדע איפה הוא מיוצר אתה לא תדע שיש לו יצרן?? בכנות.

האם כשלא רואים את היוצר, ולפניך מונח דבר שמצד עצמו מוכרח שיהיה לו יוצר,

מה תבחר- אין יוצר, או יש יוצר ואני לא רואה אותו?

אבל כיצד החלטת כבר שמוכרח שיהיה לו יוצר? הרי על זה הדיון.

לא,

אני אמרתי שמוכבות דורשת תכנון,

אתה לא התווכחת באותה שורה עם הלוגיקה הזו,

אלא טענת שזה שלא רואים את המתכנן משמע ( כראיה חיצונית) שאין לו מתכנן,

ועל זה אני אומר לא ראינו אינה ראייה אלא עצימת עיניים.אז למה יש רק אחד? יש אלפי אלים...

עניתי קודם, בכל אופן אנסה שוב,

שני תשובות בדבר יתכן שאף יותר,

א. א-ל אינו מוגבל,

משום שאם הוא מוגבל בהכרח שהדבר שבו הוא מוגבל קדם לו,

וא''כ הוא אינו היוצר הראשון שאינו מוגבל לתהליך יוצר נוצר, אלא הוא נברא ככל הנבראים, ואינו א-ל. אם הא-ל אינו מוגבל באף הגבלה לא יתכן שיש שני א-לים כאלה כי הם אחד,

אין שום חילוק ביניהם, אינך יכול ליצור הבדלה בגודל/משקל/צבע/וכו'

כי אם תגיד שהוא בצבע כזה אזי הוא מוגבל וא''כ אינו א-ל.

זה קצת עמוק אבל אני בטוח שאתה יכול להבין את זה.

ב. אני לא אומר דברים שאין להם הכרח, ישנו הכרח שיש יוצר אחד, אין הכרח לשני יוצרים,

דבר שאין הכרח שהוא קיים אינו קיים עד שתוכיח אותו.

דוגמא- ראית מסך בהכרח יש לו יוצר כי תכנון דורש מתכנן,

ראית מסך נוסף לידו, בהכרח יש לו יוצר כי תכנון דורש מתכנן,

יתכן שיש יוצר אחד לשניהם ויתכן ששניים,

על אחד יש לנו הוכחה לקיומו לכן מניחים אנו שהוא קיים על השני לא ולכן עד שאין לנו הוכחה לקיומו מניחים אנו שלא.

אתה טוען שדבר מורכב מצריך מתכנן/מייצר. נו, אז מי יצר את הבורא?

שאלה יפה!

תשובה- אם כל החומר המוכר מוכרח שיהיה לו יוצר ואינו יצר את עצמו,

נשאלת השאלה אז איך הכל התחיל?

מוכרח שיהיה חומר יחודי שאינו כפוף ומוגבל לתהליך זה,

כי אם לא אין שום היתכנות לקיום היקום..

כל אנשי הפילוסופיה והמדע עד התפשטות תאוריית המפץ הגדול האמינו שהעולם הוא קדמון,

דהיינו היקום עצמו אינו מוגבל לתהליך יוצר נוצר אלא תמיד היה,

וזה כי היה ברור שללא זה אין התחלה,

היהדות תמיד אמרה שהעולם הוא נברא כמו שהוכח במפץ הגדול,

ואילו הבורא הוא קדמון.

קיצור- החומר הפיזי המוכר - חייב שיהיה לו יוצר,

היוצר הראשוני יהיה מי שיהיה - חייב שלא יהיה לו יוצר,

א''כ בהכרח יש בורא חיצוני שאינו מוגבל שיצר את העולם.

בניגוד לאנשי הדת, אנשי המדע מודים שאין תשובה מדוייקת למה שקדם למפץ הגדול.

אבל, וזה אבל גדול, היקום פועל תמיד תחת אותם החוקים, הכוונה לפיזיקליים.

אותה המשוואה מסבירה אירוע שקרה לפני 4 מיליארד שנים ותמשיך לחזות אירועים גם בעוד 4 מיליארד שנים.

תשובה בסוף הציטוט.

אבל לשאול שאלה כמו אם השעון נותר באירופה גם היקום נוצר באירופה? הוא רציני?

זו האנולוגיה שלי?

כן. שאלה חשובה. כי אם המסך נוצר בסין ואנחנו מצאנו אותו בניו יורק, אז איך הוא הגיע לשם בעצם?

ושוב, אני ואתה יכולים לבדוק, להגיע למפעל, לראות איך המסך עולה על משאית, מגיע לשדה תעופה, מועמס וכו.

עכשיו אני שואל, אם ליד המסך אנחנו מוצאים שולחן, גם אותו יצרו במפעל של המסכים בסמסונג? ואם לידם יש שקית שקדי מרק, אז גם היא יוצרה שם? התשובה היא לא, ולכן גם לשיטתך לאדם יש בורא אחד, לנמרים אחד אחר, לעצים בורא שלישי וכו'.

עניתי כבר על השאלה של ריבוי האלים.

מה שבאמת מעניין זו מה היא השיטה שלפיה אנחנו מחליטים מה המקור של מה שאנחנו רואים מולנו. לא מה המקור, מה השיטה לגילוי המקור.

ואם היא שיטה טובה אז היא עומדת במספר מאפיינים שביניהם:

1. אם נחזור עליה תמיד נגיע לאותה התשובה

2. אם ניתן אותה לאחרים והם יחזרו עליה, גם הם יגיעו לאותה התשובה.

אתה טוען טיעון מעניין, שאם אסכם אותו אז הוא רוצה לומר כך,

כל דבר שלא ניתן לשחזור והגעה אל אותה התוצאה, אני לא מקבל אותו,

בוא נעשה תרגיל קטן - אתה שופט, (לא, לא אתה באמת, מטאפורית, שלא יפגינו נגדך עכשיו:lol:),

מגיע לפניך סיפור ראובן רצח את שמעון, אתה חוקר את העדים 10 במספר,

ומגלה התאמה מוחלטת בין הגרסאות של כולם לפרטי פרטים,

החוק מאפשר לך להושיב את האיש מאחורי סורג ובריח לכל חייו, או גרוע מזה.

קם הסניגור ואומר לך כך - תראה אני לא מקבל ולא מאמין בשום דבר שלא ניתן לשחזור,

הוי אומר נחזור על סדר הפעולות ונקבל את אותה תוצאה,

אני מציע שבמקום לסמוך על עדים ננסה לשחזר את הרצח שוב,

אך כל עוד שהנרצח לא יגיע אל הזירה הרי רצח זה הוא בלתי ניתן לשחזור!

הרי ברור שאתה תגלגל אותו מכל המדרגות, ולמה? כי זה נכון ששחזור הוא ראיה חזקה אבל גם אם אין פשרות לשחזר אנו מסתמכים במהלך חיינו על עוד היסקים לוגיים ופועלים ומנהלים את כל חיינו על פיהם, כמו עדות, קל וחומר ועוד,

א''כ אני חושב לא הוגן לקבל החלטות בכל תחומי החיים ע''פ לוגיקה מסויימת וכשזה מגיע לאלוקים לתפור קריטריונים חדשים להסקת מסקנות.

אגב מה שכתבת על אנשי המדע ועל אי התשובה שלהם למה שקדם וכו'

איש מדע בתור איש מדע לא יכול להציג את אלוקים בתור תשובה כי זה סותר את מהות המדע,

דהיינו בדיקות אמפיריות, ניסיון חושי, ותצפיות, ז''א המדען מגביל את עצמו מראש לתשובות שנסמכות על ידע אמפירי כאמור, ואינו יכול לפטור עצמו בתשובות שאינם כאלה,

זה כאמור בלתי אפשרי כשמדובר בא-ל, לכן המדע כביכול אומר זה מה שאני יודע שקיים, השאר לא.

אבל אנשי מדע רבים מאמינים באלוקים, לא כמדע כי כאמור מראש הגדרתו היא ידע אמפירי, אלא מתוך ההיסקים הלוגיים האמורים.

יום טוב.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי כוח לצטט הודעות קודמות בקשר לישו,

Cortex טוען שהוא הוכיח את ההנהגה היהודית על מעילות וכו' לכן הלשינו עליו,

זו תאוריה נחמדה,

אני למשל יכול לטעון שישו היה מת על קישואים, הוא גם היה גונב לרומאים מידי פעם..

הרומאים שסבלו מגניבות קישואים גדולות תפסו כמה יהודים והכריחו אותם להסגיר את הפושע ולכן הם הלשינו עליו,

אין אדם אחד בעולם שיכול "להוכיח" שהסיפור שלי לא נכון,

מנגד אף אחד לא יכול להוכיח שהוא נכון..

זו בדיוק התאוריה של cortex,

אפשר היה, אפשר לא היה.

המשקל של הטיעון הזה הוא 0 מבחינתי, ואי''צ להתייחס איליו.

מאידך גם היהודים וגם הנוצרים טוענים משהו אחר,

הם כמובן היו בדור הרבה יותר סמוך איליו ומסורות אלו התקבלו ע''י יותר ממקור אחד,

אינני אומר שזו אמת מוחלטת כי צריך לבדוק כל מסורת מה רמת הדיוק שלה,

אינטרסים של המפיצים ועוד ועוד,

אבל יש לזה יותר משקל מבחינתי מעוד תאוריה מונפצת.

בגמרא כתוב שהסית והדיח את עם ישראל,

הנוצרים טוענים משהו מאוד דומה של התחזות למלך היהודים המרדה וכו',

מקור ויקי צליבת ישו.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...