Jump to content

Cerebral Cortex

 • הודעות

  2,940
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי Cerebral Cortex

 1. אני משתמש במים של מזגן מסוננים עם תרכיז סבון מרוכז של ווירט. עושה עבודה טובה. בשום פנים ואופן לא מים רגילים כי האבנית סותמת את השפריצרים כפי שהזכירו כאן.
 2. ואלה הם השני סנט שלי. בשביל עבודה שנמצאת 3 ק"מ כל כיון הייתי קונה אופניים חשמליים וזהו זה. כאשר עבדתי בכזאת עבודה שנמצאת 3 ק"מ כל כיון היו כאלה שהגיעו על אופניים רגילים. אני אישית בשביל כזאת עבודה החזקתי פורד פיאסטה שהייתה במצב מעולה ושמור. עשתה את העבודה יופי. מבחינתי, כאשר אתה נוסע עם רכב בית עבודה בלבד אין צורך ברכב יקר בכדי שיעמוד 8 שעות בחניה מחוץ לעבודה בשמש. פורד פיאסטה ישנה או טיוטה חדשה עושות בדיוק את אותה העבודה. גיסי עבר לקטנוע 125 סמ"ק. הקטנוע אוכל 1 ליטר ל 40 ק"מ. חיסכון אדיר של זמן להגיע אל העבודה וממנה וגם לקפוץ לסידורים בעיר. נכון שהביטוח שלו לא ממש זול אבל בשביל בית עבודה וקצת סידורים בעיר ולנוכח העבודה שהכלי אוכל 1ליטר על כל 40 ק"מ זה הרבה יותר משתלם מאשר להחזיק קורולה ישנה בת 10 שנים ומעלה שאוכלת 1 10 בממוצע. היום אני מתנייד לעבודה 30 ק"מ כל כיון ברכב יותר מודרני כמובן. הפיאסטה עברה לאחסנה.
 3. לא מעניין אותי מה עושים שם. הנושא הוא מקורות לייצור חשמל היתרונות והחסרונות שלהם.
 4. לכל דלק כלשהו מייצר פסולת. מה עושים עם מוטות הדלק בכור גרעיני לאחר שהם לא טובים יותר לשימוש בקור? איפה מאחסנים כזאת פסולת? דבר נוסף מה יקרה אם אירגון טירוריסטים קיצוני ישים יד עם החומר הרדיואקיטיבי אם לא יכין ממנו פצצה?
 5. Cerebral Cortex

  מחירי דלק

  אל תגיד לי, שם התחנה שאתה מתדלק בה מתחיל באות א'? אם כן גם שם מצאו בנזין עם בעיות.
 6. אם אתה שואל אותי, הייתי מחכה שהילדים יגדלו עוד קצת. במיוחד הקטנה בת ה 3 חודשים.
 7. Cerebral Cortex

  מחירי דלק

  שמעת על זה נכון? היה להם שם של מוכרים בזול. אנשים שהיו באים מהמרכז לטיול בצפון היו ממלאים שם והנה מה קרה? https://haipo.co.il/item/297935 https://blinker.co.il/קריות/חדשות-קריות/חשד-לדלק-מהול/329640/
 8. מזכיר לי את הבחור שקניתי את האופנוע ממנו. לא רק שהיה לו טמפרטורה מבוקרת בגראז שלו אלא גם לחות מבוקרת. האופנוע הגיע ללא נקודת חלודה.
 9. Cerebral Cortex

  מחירי דלק

  השאלה האמיתית שצריכה להישאל היא האם התחנות שנותנות הנחה באמת מוכרת דלק ראוי ולא איזה נוזל מדולל?
 10. חלק מדברייך נכונים אבל בהחלט ישנם צדדים אחרים. הנצילות של מנוע חשמלי היא גדולה בהרבה משל מנוע בערה פנימית. כאשר עושים חישוב של תועלת אל מול מחיר אז עדיף שיהייו מכוניות חשמליות שנטענות מרשת החשמל מאשר מנועי בערה פנימית שמזהמים. עדיף תחנות כוח שפועלות על פחם, דלק ואפילו על ידי דלק רדיאקטיבי שמייצרות חשמל שבאמצעותו מכוניות נוסעות מאשר מכוניות שנוסעות על בנזין וסולר. כפי שאמרתי זה קשור לנצילות של מנוע חשמלי. אתה מקבל הרבה יותר בהרבה פחות ממנוע חשמלי מאשר מנוע בערה פנימית.
 11. בכל אתר שבדקתי לא ראיתי שום התייחסות למיסוי הפנימי בתוך המדינה על ערך פריט שפקטור לחישוב ערך הפריט לרף ה 75 דולרים. מישהו יכול להביא סימוכין?
 12. הפריט נשלח לחברת שילוח בתוך ארה"ב והיא שולחת לארץ. החברה טוענת שהיא חייבת להוסיף את שווי המיסים המקומיים לערך הפריט. מצד שני הפריט נשלח לארץ אז למה אני צריך לשלם מס על מס?
 13. שלום לכולם. מכירים את המשפט שלפיו ברגע שחשבתם שאתם יודעים הכל פתאום צצה לה הפתעה? ובכן, קניתי פריט באיביי במחיר 70 דולרים. עלות המיסים באיביי יוצאת 5.95 דולרים. המשלוח 20 דולרים והכל מופיע בקבלה בנפרד. חברת הבלדרות אומרת לי שבגלל שמחיר הפריט פלוס מחיר המיסוי מאיביי בהתאם לסכום הקניה הוא 75.95 דולרים ולפיכך הפריט עובר את רף ה 75 דולרים. ממתי מחיר המס המקומי משפיע על מחירו הסופי של הפריט לקביעת האם הוא עובר את רף ה 75 דולרים? זה אמיתי או שיטת מצליח כלשהיא? למען ההפהרה הפריט לא נשלח לישירות לארץ מהמוכר אלא נשלח לחברת שילוח שאמורה לשלח אותו לישראל. מה אומרים אתם?
 14. שלא ימכרו סיפורים ומעשיות. יש רק סיבה אחת לרעיון המקורי הזה. גביית מיסים על מכירת רכב משומש כפי שקורה בארצות הברית. קופת המדינה מתרוקנת וישנם כאלה שמחפשים רעיונות מקוריים באיך למלא אותה.
 15. בניגוד למה שאמרו כאן אני ממליץ בחום ךהשתמש בשמן מנוע בצמיגויות ובתקנים שהיו נהוגים באותן שנים. שמן 10W-40 הוא על בסיס סינטטי ובעל תקן API SJ לפחות. בשנים הללו היו שמנים מינראליים בתקנים API SF,SG,SH. ה SF מתאים לשנות השמונים.
 16. לא רוצה להרוס לך את המסיבה אבל אורך חיים של מצבר מושפע מאוד מהשימוש ברכב. אחותי עובדת במקום עבודה המרוחק 100 מהבית. היא גומעת את המרחק הזה יום יום כבר קרוב ל 15 שנים כמעט. בזמן הזה היא החליפה 3 רכבים. בכולם כולל כולם המצברים החזיקו מעמד לא פחות מ 5 שנים. ברכב הנוכחי יש עדיין את המצבר המקורי שבא עם הרכב אבל הוא כבר בן 3. כאשר מצבר נמצא רוב חייו בטעינה אם זה בטעינה מהקיר על ידי מצבר חכם או בטעינה בנסיעות ארוכות הוא אמור להחזיק מעמד שנים. מה שגומר את המצברים זה נסיעה איטית בעיר בסל"ד נמוך מרובה בעצירות וכיבוי מנוע. המצבר במכונית הראשונה היה מצבר מדבקה מחנות רשת עשה זאת בעצמך כלשהיא. אני חושב שקראו לו סטאר משהו. החזיק כמו גדול 5 שנים.
 17. מה הקשר? בשני המקרים הדבר נעשה פרופר לפגוע בהנאה המינית של שני הזוג. רק שאצל האיסלאם הם גם רוצים לספק לגבר עליונות על האישה. זה מה הקשר. הרמב"ם בכבודו ובעצמו מסביר בספרו מורה נבוכים שברית המילה נועדה בכדי להפחית את ההנ6ה בקיום יחסי מין ובהפחתה של תלות בני הזוג במין. אז אם אחד מגדולי היהדות אומרים זאת מה נגיד אנחנו?
 18. אין בעיה, מקובל. אז למה לעצור שם? צריך לכרות לבנות צעירות את השדיים וגם לכל ילד שנולד צריך לכרות את התוספתן. זה מתכון בטוח למניעת מחלות עתידיות. אז אתה בטח גם בעד ה"פרוצודורה" של כריתה חלקית או מלאה של איברי המין של האישה. ובכלל, לאלה שנוהגים למהדרין כורתים לנשים את הכל ומשאירים רק נקב שדרכו היא יכולה להטיל את מימייה. להטלת מום באיברי המין של הגבר או האישה יש מטרה אחת ואחת בלבדץ לפי אנשי הדת החשוכים וזה בכל הדתות, יחסי מין והנאה ממין נחשבים כחטא. לכל כל גריעה מהנאה זאת הרי זה מבורך. אבקש ממך לספק הוכחה ברורה ועדכנית לביסוס טענתך.
 19. כמה שטויות בהודעה אחת. מדברייך עולה כאילו אנשים רוכשים רכבי או אופנועי אספנות כדי לחסוך בביטוח. מה זה" רוכשים אספנות רבע מחיר". ביטוח אספנות כשמו הוא מיועד לכלי אספנות קרי גילו מעל 30 שנים. ייאמר שאני גם בעל אופנוע אספנות. החדשות הטובות הן שרוב רובם של בעלי האספנות למינהם עושים זאת באמת מתוך אהבה לתחביב ומעט מאוד, קומץ קטן מאוד של אנשים רוכשים כלי מעל 30 שנים בכדי להשתמש בו על בסיס יומיומי. כאמור עם כל הכבוד, למרות שכלי אספנות נהנה מביטוח מוזל אני יום יום בכדי להגיע לעבודה משתמש ברכב הרגיל ולא מעיז לשים קילומטרים מיותרים על האופנוע. מבחינתי אופנוע אספנות זה לשבתות, חגים ורגעים מיוחדים ולא לנסיעות מנהלתיות יום יומיות. זאת הסיבה שרכב או אופנוע אספנות זוכים להטבה משמעותית בעלות הביטוח. את רוב חייהם הם מעבירים בחניה. אדם שפוי יודע שבלאי של רכב אספנות הוא גבוע והקושי להשיג חלקים רק הולך וגדל. לכן לא משתמשים בכלי על בסיס יומי ולכן הביטוח בהתאם. עכשיו אני אסביר לכם עד כמה מעוות ההיגיון של רוכבי הדו גלגלי שלא מבטחים את עצמם וחושבים שבכך הם דופקים את המערכת אבל בסופו של דבר דופקים את עצמם ואת אלה שכן משלמים. נתחיל מזה שלפי השיעורי בית שעשו הגיעו למסקנות שקרוב ל 50 אחוזים מרוכבי הדו גלגלי לא מבטוחים. אלה שרוכבים ללא ביטוח מבוסטים כי הם חושבים שהם דופקים את המערכת אבל בעצם הם דופקים את עצמם ואיך בדיוק? נתחיל מזה שתחום ביטוח האופנועים מהווה הפסד גדול וכואב לחברות הביטוח. זה לא שהן לא מרוויחות, הן כן אבל מתחומים אחרים. ביטוח סקטור הדו גלגלי מהווה להם מכה כואבת והפסדים גבוהים. זה לא סוד ולא הפתעה. כל שנה המספרים הם אותו הדבר פלוס מינוס. לכן, בהתחשב בכמות אלה שכן מבטחים את עצמם ובהתחשב בעלויות חברות הביטוח מתמחרות את מחיר הפוליסות שלהם אבל עדיין, זה רחוק מאוד ממה שהן היו רוצות. אם המדינה הייתה מניחה להן, פוליסת ביטוח לאופנוע הייתה חוצה את ה 10 אלף שקל לשנה. ועכשיו, איך החמולוגים שרוכבים בלי ביטוח דופקים את עצמם ואת אלה שכן משלמים? הנה האנלוגיה הבאה, נניח שבעבודה שלכם רוצים למלא טופס לוטו קבוצתי. נניח שיודעים בראש ובוודאות שאתם הולכים להפסיד. אז ככל שיותר אנשים ישתתפו ברכישת הכרטיס הנזק הכספי לכל אחד ואחד מהרוכשים יקטן נכון? אותו הדבר לגבי רכישת ביטוח חובה לאופנועים. חברות הביטוח יודעות מראש שהן יפסידו, ולכן הן מתמחרות את הפוליסה לאלה שכן משלמים בעלות מקסימלית שהן יכולות. אילו יותר היו רוכשים ביטוח אז הסכום היה מתחלק על יותר אנשים ולכן כולם היו משלמים פחות. וכאשר הביטוח זול יותר , אלה שלא רוכשים ביטוח כי הוא יקר כן יוכלו לרכוש ביטוח. אז בעצם זה כמו כדור שלג שהולך ומתעצם. זה כאילו, אני לא רוכש ביטוח לאופנוע כי הוא יקר, הביטוח יקר כי פחות ופחות אנשים רוכשים ביטוח. בתור רוכב אופנועים קרוב ל 30 שנים, לפי צורת הרכיבה של הרבה רוכבי אופנועים אני מבין למה חברות הביטוח לא מעניקות הנחות בביטוחי אופנועים. ישנם רוכבים שהם פשוט חיות על הכביש.
 20. לי נאמר שהמצבר המת של האופנוע בעצם "צמא" למתח ולכן הוא "שואב" הרבה מהכוח של המצבר התקין של הרכב. האם זאת הבעיה או שבעצם הכבלים עצמם הם הבעייתים? נתקלתי במקרה הזה בעבר כאשר הייתי בטיול עם חבורת רוכבי הארלי. היה שם בחור עם מנוע 1500 סמ"ק שהמצבר שלו התרוקן כי הוא לא הטעין אותו וכל הדרך הוא נסע עם אורות אז לא היה למצבר אפשרות להטעין את עצמו. ניסו להתניע עם מצבר של סילברדו ולא הצליחו. לבסוף הכניסו מצבר של נפח קטן יותר ובעזרת שני בוסטרים פלוס המצבר התורם הקטן מאופנוע אחר המנוע התניע. אז מה בעצם הסיפור כאן? מדוע מצבר של רכב 45 אמפר מלא ובריא יתניע רכב בעל מנוע 1300 סמ"ק עם מצבר 60 אמפר ריק אבל לא יתניע אופנוע עם מנוע בנפח 1300 סמ"ק עם מצבר 20 אמפר ריק?
 21. הפוסט הבא מיועד לחשמלאים או למביני החשמל מבינכם. מצב נתון, אופנוע הארלי בעל מנוע 1340 סמ"ק בעל מנוע תקין לחלוטין. המצבר של האופנוע ריק לגמרי. מת, לא מסוגל להחזיק מתח יותר מיום. המצבר הוא 12 וולט בעל קיבולת של 20 אמפר. מחברים כבלים ממצבר רכב 45 אמפר 12 וולט למצבר של האופנוע. המנוע עושה טובה שקצת מסתובב אבל כלום. המנוע לא מצליח להסתובב. איך זה שמצבר חדש, צעיר ובריא בעל קיבולת של 45 אמפר לא מצליח להניע מנוע שמצבר בריא בעל קיבולת של 20 אמפר 12 וולט מצליח ללא בעיה? זה הכל עניין של חשמל. המנוע תקין, האופנוע תקין. לבסוף האופנוע הניע בדחיפה. העניין כאן זה לא האופנוע אלא העובדה שמצבר חדש ובריא בעל קיבולת מעל פי שניים מהמצבר של האופנוע ועדיין לא הצליח לבצע את המשימה. איך אתם מסבירים את זה? תודה לעונים.
 22. אחרי שנים על טיוטה ועכשיו על סוויק, למרות שהיא בת 10 אני נהנה מכל רגע ועכשיו מבין מדוע הונדה זאת הונדה.
 23. מצטער להשבית מסיבות אבל סוויק 2012 ומעלה, אין סיכוי שתמצא ב 33 אלף שקל. אם כן, רק השד יודע מה עבר עליה. אני כרגע נוהג על סוויק 2010 ונהנה מכל רגע.
 24. אלא נורות לא חוקיות ולמה הן לא חוקיות?
×
×
 • תוכן חדש...