Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון
לפני 3 שעות, stum כתב:

לא חושב שהבחור בן אדם רע ולא חושב שהוא מאחל רע למישהו.

הוא מתוסכל שאנשים במצבו או גרוע ממנו, לקחו סיכון גבוה יותר ממה שהוא היה מוכן ורכשו נכס שהוא רצה.

ואז כשהמצב מתחרבן, והסיכון מתממש, יש אמפתיה כלפיהם בזמן שהוא שלא רכש את הנכס, שקוף מבחינת כולם לא זוכה לכזו אמפתיה.

כלומר באותו זמן שאנחנו מזדעזעים שאנשים יהפכו מבעלי דירות לשוכרים -

יש עוד אוכלוסיה, אלו השקופים, שלא רכשו דירה, שאפילו את הפריווילגיה לבחור אם להישאר בעלי נכס או להפוך לשוכרים לא הייתה להם 

ואלו לא זוכים לאותה הזדהות.

אתה צודק, אבל שים לב למשפט הבא: "עכשיו הכל יתפוצץ להם בפנים ואני שמח" (נלקח מתגובה בעמוד 472).

שמחה לאיד שנייה בעיני רק לאיחול רע למישהו אחר. וכשאתה אפילו לא מכיר את מי שאתה שמח שהוא נפגע, והוא לא עשה לך רע מימיו - זה גרוע פי כמה.

משתמע בעיני שהוא יותר שמח מזה שהם נפגעו, מאשר מזה שהמחירים יירדו. וכל הדבר הזה מתחבר בעיני למה שאני רואה סביבי ביומיום - שבטים-שבטים מפולגים ושונאים - ופשוט קצת חבל לי...

• רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, ישה כתב:

^^^

מה הקשר בין רכישת דירה למסחר בבורסה

דירה מוצר בסיסי המגיע לכל משפחה במדינה אם בשכירות אם ברכישה.

וכיוון שהמדינה לא השכילה ליצור היצע שפוי של דירות להשכרה הרוב הולך לכיוון רכישה.

בורסה   אמור להיות מוצר למי שהפרוטה מצויה בכיסו ואם אתה לא מהמר אז הפסד שם אמור להיות מכה קלה בכנף 

כן מערכת החינוך שלנו לא מספקת את הכלים להבין את  ההשלכות

לכן אתה סומך על הבנק "ויועציו"

וכאשר אלה מספקים לך תרעיל ולא תמהיל אז התוצאה בהתאם.

עזוב יועצים חיצוניים שאתמול הוא מכר בבסטה בשוק ( מבלי לפגוע חס וחלילה במוכרים הללו )  והיום הוא יועץ משכנתאות  

גם דירה וגם מניה או אג״ח זה נכס פיננסי. זה שאתה גר בו לא משנה

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנקים וכך גם המדינה יד ביד בטירוף שקורה פה.

המדינה התנהלה בצורה פושעת לאורך שני העשורים האחרונים. 

הדוגמא הכי טובה זה הגבלת מסלול הפריים. 

במשך עשור וחצי מנעו מאיתנו להנות מריבית נמוכה, דאגו לבנקים, דאגו שלא יהיה כמו בארהב ועוד כל מיני סיבות דאגה. 

שנה לפני, כאשר כולם מבינים ואפילו מדברים על אינפלציה ועליה בריבית בנק ישראל ככלי להילחם באינפלציה, בנק ישראל מוריד את המגבלה על מסלול הפריים  ונותן לשוק להתנהל חופשי ( מה שנקרא, בול בזמן ) אנשים ממהרים למחזר משכנתאות בשביל לקצר תקופה/להקטין החזר חודשי, אחרים לוקחים משכנתאות כאשר מסלול הפריים הוא העיקרי. 

נתנו לבנק להרוויח יפה כאשר הריביות היו נמוכות על ידי הגבלת מסלולים וכאשר הריביות היו על סף עליות נתנו לאנשים לבחור מסלולי התאבדות. 

אם זה לא לשים מכשול בפני עיוור אני לא יודע מה כן. 

עריכה אחרונה על ידי rev-Match
  • רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, wa11a כתב:

גם דירה וגם מניה או אג״ח זה נכס פיננסי. זה שאתה גר בו לא משנה

בן אדם צריך מקום לגור, בין אם בבעלותו או בשכירות.

מניה או אגח, הם דברים שרוב בני האדם יכולים להעביר חיים שלמים בלי לדעת עליהם דבר.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, rev-Match כתב:

הדוגמא הכי טובה זה הגבלת מסלול הפריים. 

אתה צועק על הגבלת מסלול הפריים למרות שהיא לא הפשע האמיתי.
הפשע האמיתי הוא הייעוץ הקלוקל שקיבלו אנשים תמימים או אידיוטים מבחינת הבנה פיננסית כן. מה לעשות? לא מלמדים את זה בבית הספר, אבל הם שילמו על ייעוץ!
חילקו "כסף חינם" בדמות ריבית קל"צ נמוכה באופן חריג בגלל ריבית אפס ששררה בשוק תקופה ארוכה. זה מאורע נדיר מאוד.
כשאתה קונה דירה בעסקה ל-25 שנה מה שחשוב זה לא רק לפגוע במינימום, אלה גם לגדר את עצמך מסיכונים. אתה רוצה לדעת כמה תעלה לך הארוחה הזו של 4 קירות 110 מ"ר שהזמנת. אתה לא רוצה פתאום לגלות שאתה משלם על פנטאוז למרות שהזמנת דירה.

אם אתה יכול לקחת ריבית קל"צ של 2.5-3% קח אותה ומהר וכמה שיותר!
כל השאר זה הימורים בקזינו.
יש פה צדיק אחד שחזר על המסר הזה לאנשים פה במשך שנים, אבל בשוק? "שליש שליש שליש" או כל מני שקרים אחרים. כאילו המטרה היא להביא את הסכום למינימום התאורטי, או למצע. לא! המטרה היא להצליח לשלם על הדירה ולחיות כמו בני אדם. המטרה היא לדעת במידה גבוהה של וודאות כמה היא תעלה לך. זה כמו לחתום חוזה שכירות לטווח ארוך מול חוזה לשנה, רק שאתה חותם את החוזה על הדירה שלך.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 3

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, rev-Match כתב:

, דאגו לבנקים, דאגו שלא יהיה כמו בארהב ועוד כל מיני סיבות דאגה. 

בתור אזרח אתה לא רוצה לשלם את המחיר של התמוטטות בנק. נזכיר רק את הפרשה הקטנטנה של אתי אלון. עכשיו תחשוב מה יקרה לאזרחי ישראל אם לאומי או הפועלים יקרסו.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האינפלציה באמריקה עדיין נושכת. הפד צפוי להמשיך בהעלאות ריבית, כשעכשיו העלאה של חצי אחוז מתחילה להיראות סבירה.

בנק ישראל צפוי להמשיך להעלות את הריבית בהתאם.

• אהבתי 3

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים מחירי הקרקעות שהקבלנים משלמים בקריסה חופשית.

אם עוד מישהו חושב שהמחירים לא ירדו פה באחוזים דימיוניים, ומדובר באזורים במרכז הארץ, לא דימונה או ירוחם ולא טבריה.

מדובר על מחיר קרקע לכל דירה נמכרת.

בבקשה:

image.jpeg.f8ebd324dcfde5a72b1110e20406e4a1.jpeg

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, אלו היו מחירים מופרכים, עכשיו הם רק הזויים... אז אולי יש עוד תקווה.

1.8 מלש"ח ליח"ד בבניה מולטי-רוויה, זה מחירים של מנהטן. פה זה כולה "רמת חן החדשה". 

וברוחובות מליון וחצי? לא מכיר את אופי התב"ע שם, אבל בחייאת דינק...

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, natco כתב:

ברוחובות מליון וחצי? לא מכיר את אופי התב"ע שם, אבל בחייאת דינק...

קריית משה זה האיזור הכי עני ורווי פשע של רחובות, מאוכלס ברובו בקהילה האתיופית.

יש שכונות חדשות סמוכות, שהמחירים שם עד לפני שנתיים היו שפויים ביחס לשאר העיר ומאז גם הם קפצו לגובה לא הגיוני.

• אהבתי 1

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, ישה כתב:

איזה איחולים לאנשים תמימים שכל מטרתם הייתה להגיע למשהו בסיסי שנקרא דירה ולצערם התייעצו עם "יועצי" משכנתאות של הבנק שהונחו על ידי ההנעלה ( הטעות במכוון ) הראשית ( הרשעית ) לקחת מסלולים "זולים"  שכעת יוצאים יקרים.

אלה לא אנשים תמימים, אלא אנשים טיפשים

שידעו שאין להם כסף ממשי ביד

ואמרו לא נורא, נחפש מישהו שיגיד לנו שכן יש לנו כסף

ואם צריך ניקח עוד 2-3 הלוואות כדי להוכיח שיש לנו כסף

ואז נמצא דרך להחזיר מליון שקל, כשבפועל עד גיל 25 לא הצלחנו לחסוך אפילו 100 אלף ביחד כזוג רווקים בלי ילדים

אז כנראה עוד שנתיים שלוש עם שני תינוקות בטח לא תהיה לנו בעיה לחסוך ולהחזיר את ההלוואה

זה לא תמימות, זה טיפשות

והאמת אין לי בעיה עם זה כל עוד: 1. הדירות שהם קנו לא באו על חשבון אחרים שכן יכלו לקנות מבלי להסתבך 2. המדינה לא צריכה להציל אותם מהשטויות שהם עשו. להציל = להשתמש בכספי הציבור כדי לעזור להם בכל מיני דרכים

אם אתה כזה יפה נפש שמוכן שהמדינה תתן גב כלכלי לכל אזרח

בוא פשו נעודד אזרחים להיות יזמים ולפתוח עסקים, ניתן הלוואות בתנאי סופר נוחים ונבטיח להם שאם הם לא יסתדרו המדינה תשמור עליהם

הגיוני בסך הכל

איזה רע מי שלא תומך ברעיון הזה!

לפני 15 שעות, ArikM כתב:

אף אחד לא כיוון אקדח לראש שלהם. 

מי שלוקח משכנתא ל 30 שנה ולא חושב לבחון סיטואציה של ריבית עולה הוא פשוט חסר השכלה פיננסית. "השיעור" שילמד, במידה ויצליח למכור את הדירה שלו, יהיה יקר אבל לא נוראי. 

מי שלעומת זאת יחליט להשאר עם 4 קירות בכל מחיר כנראה ישלם מחיר הרבה יותר גדול.

אנשים לומדים רק דרך הכיס. 

אגב, גם אני שילמתי שכר לימוד, קטן לאין שיעור ממה שיקרה כאן, כשהתחלתי את דרכי במסחר בבורסה, אפרופו יועצים. 

זה בדיוק מה שאני אומר

מי הכריח אותם לקנות דירה?

אני הייתי רואה אנשים שמתגאים(!!) שהם קנו דירה בלי שקל

"הלכתי לקחתי הלוואה חוץ בנקאית, הלוואה מההורים, הלוואה מהמעסיק, הלוואה מויזה כאל, משכנתא על 90% והנה יש לי דירה והוכחתי שזה אפשרי"

ווואו....כל הכבוד

חשבת איך תחזיר את זה? הרי כבר היום אתה בבעיה

מה יהיה כשיהיו לך ילדים ?

זה בדיוק מה שמפריע לי. למה קנית?  סתם כי זכית והלכת ראש בקיר נגד כל הגיון ?

לגבי הבורסה כל מי שהתעסק אי פעם הפסיד. לא חושב שיש מישהו שנולד עם מניות שכולן ריווחיות וידע תמיד לצאת בזמן

לפני 13 שעות, yuvalganim כתב:

חלק מהפנינים שהפה המלוכלך שלך הפיק כאן.

אז המדינה יצרה כשל שוק, גרמה לכולם לרוץ אחרי דירה כמו משוגעים כי "המחיר בורח".

לא פתרה את הבעיה ועכשיו הצעירים אשמים כי הם "מטומטמים"

אני מציע שתסתכל מעבר לקוויאר שאתה אוכל והבלו לייבל שאתה שותה, כי אותם "מטומטמים" הם האנשים שבזכותם אתה מחפש פנטהוז ברמת אביב.

אתה מעורר בחילה בכל כך הרבה צורות בהתבטאויות המתנשאות שלך.

אני מציע שפעם הבא שזוג כזה של "מטומטמים" בא אליך לסגור אירוע אז תראה להם מה אתה חושב עליהם לפני, אתה יודע מן גילוי נאות שכזה.

תתבייש לך

המדינה לא יצרה שום דבר

המדינה לא חייבת לדאוג לכל אזרח לדירה במיקום שמתאים לו ובמחיר שמתאים לו ובזמן שמתאים לו.

גם  לי יש חלומות והייתי שמח להשתדרג אבל אני לא לוקח החלטות מטומטמות כי אני יודע שהלוואות צריך לשלם. ולא צריך להיות דוקטור לכלכלה בשביל להגיד את זה

מי שאין לו מספיק הון עצמי שלא יקנה. שיעבוד קשה, יגור אצל ההורים, יצטמצם, ישקיע את המעט כסף שלו איפה שכן אפשר (ואפשר...גם אם זה לא עושה מליונים)

וזה גם לא בושה להגיד.....אם לא מסתדר לקנות דירה כאן ועכשיו אז לא !!!! הכל בסדר !!!

לכל אחד יש חלומות כאלה ואחרים. חלק רצים להגשים אותם בכל מחיר גם אם המצב לא מאפשר, וחלק מתאפקים או דוחים או מוותרים.

אף אחד לא קבע שכל זוג צעיר חייב לגור במרכז, בבניין חדש, בדירת 5 חדרים עם נוף ומרפסת מפנקת עם 2 חניות !!

כשאני רציתי להרוויח כסף הייתי חוזר הבייתה ברגל כדי לא לשלם 30 שקל מונית באמצע הלילה כי חסכתי לרכב. אין שום בושה בזה

לפני 12 שעות, ArikM כתב:

אגב, מה לדעתך האינטרס של יעוץ משכנתאות בנקאי? אתה חושב שבתיאור התקפיד שלו רשום פילנטרופ?

אין תחליף להשכלה, קודם תעשה שיעורי בית ורק אח''כ תתייעץ עם כל מיני "מומחים". 

עזוב את היועצים

כל אחד (!) שרוצה לקנות דירה יודע שהמושג הראשון שצריך להכיר זה הון עצמי

לא קל"צ ולא פריים ולא ריבית

קודם כל הון עצמי

אין לך הון עצמי? שב על הגדר ותחכה!

מי שהלך ליועץ משכנתא כדי שיהפוך בשבילו את העולם כדי שיקנה דירה כשאין לו כסף ביד יכול להאשים רק את עצמו

לא את המדינה ולא את היועץ

כמובן שליועצי משכנתא יש אינטרס. ברגע שאתה ביצעת עיסקה עם מקבלים את הכמה אלפי שקלים שלהם. מה אכפת להם שתסתבך אחר כך

עריכה אחרונה על ידי Transporter
  • אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בין לאמר שהם טיפשים = תמימים לבין לאחל להם שישברו את הראש הפער הוא אדיר.

ויש לי ויכוח מהותי איתך כן, המדינה צריכה לדאוג לדיור הגון לתושביה זה צורך בסיסי זה לא מותרות

האם 150 מ"ר בפנטהאוס  במגדלי  יו   או אוהל סיירים במדבר.

התשובה היא לא זה ולא זה. 

דיור הוגן ברכישה או בשכירות.

הפעם הראשונה שמדינת ישראל החלה לממש את הרעיון של דיור לזוג צעיר הייתה בתחילת שנות ה 70 של המאה שעברה

דירות של 3 חדרים בגודל של 72 מ"ר.

עלות בערים כמו תל אביב חיפה הייתה כ 30-40 אלף לירות = 60- 80 משכורות של יחיד.

ותנאי המשכנתא לא היו מן המשופרים  בד"כ הלוואות צמודות ולא בהיקף נרחב לכן היה קושי לא למעט זכאים לנצל את זכאותם.

לכן כותב שורות אלה הרחיק מעיר הולדתו חיפה ( בה גם עבד ) לבירת הפלך נצרת עילית שם היה ניתן לרכוש דירה דומה ב 28 אלף לירות בהלוואה של 24  אלף לירות לא  צמודה בריבית של 7.5% ל 30 שנה

לימים התברר גודל הבוננזה כאשר האינפלציה גאתה בשנות ה 80 ל עשרות ומאות אחוזים בשנה.

לפני זה בתחילת חיי המדינה שהגיעו גלי העליה של מיליונים שיכנו אותם במעברות ולאט לאט העבירו אותם לשיכונים ציבוריים.

שיכוני הרכבת שנמצאים בכל עיר ואם בישראל עד לעצם היום הזה.

כך גם העליה הגדולה בשנות ה 90 של עולי רוסיה ואתיופיה

ואחרי שתסכים עם הרעיון שזה חלק מתפקידי המדינה תבין כי המדינה צריכה לדאוג לכך שמה שהיא העניקה יישאר בידיה של אותה משפחה ולא יצא למכירה שבהם כולם מרוויחים חוץ מאותה משפחה והמדינה.

ולשאלתך כן מדינות רבות, לרבות ישראל נותנות סיוע אדיר לעסקים בארה"ב הלוואות לסטודנטים שילכו ללמוד ועוד ועוד.

ולשאלתך כן זוג צעיר בתחילת דרכו כושר ההחזר שלו לא משהו אבל עם הזמן כושר ההחזר הולך וגדל כאשר הקריירה מתקדמת ולצד זה גם צרכי המשפחה גדלים כי ילדים זה שמחה אבל גם הוצאה.

לשמחתי "עסקתי" במשך מספר שנים  לא קטן בהתנדבות מלאה בייעוץ ללוקחי משכנתאות.

לא אגזים אם אומר שבערך ל עשרת אלפים זוגות כאן ובעיקר בתפוז משכנתאות.

כל מי ששמע בקולי ישן היום בשקט כי יעצתי נגד הזרם בהתאמה למשפחה וצרכיה לא היום אלא גם בעוד 10-15 שנים. 

לא מיקסמתי הלוואות לאותו הרגע אלא גידרתי סיכונים בדיוק לימים האלה ועוד לא נאמרה לצערי המילה האחרונה בעליות הריבית.

גם יעצתי ללא מעט משפחות קפצתם מעל הפופיק ריכשו משהו שפוי יותר.

זו הייתה תרומתי הצנועה וכאימרתו של פלאטו שרון במבטא צרפתי כבד

"מה אתה עושה בשביל מדינה"

• אהבתי 6

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה, זה הדור שלא ידע את פ"ש.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, ישה כתב:

בין לאמר שהם טיפשים = תמימים לבין לאחל להם שישברו את הראש הפער הוא אדיר.

לא הבנתי למה אתה מעוות כל פעם מה שאני כותב?

אני לא אמרתי שהם תמימים

מי שתמים רואה שאין לו כסף ביד ואומר אוקי לא נקנה דירה.

מי שטיפש הולך ומחפש מתחת לאדמה קומבינות כדי לקנות מוצר שעולה המון כסף, בלי כסף

לפני 6 שעות, ישה כתב:

ויש לי ויכוח מהותי איתך כן, המדינה צריכה לדאוג לדיור הגון לתושביה זה צורך בסיסי זה לא מותרות

.

.

******** דמגוגיה מיותרת שסתם תופסת נפח בפורום *********

בוא תחסוך מאיתנו את הדמגוגיה, אתה לא כותב כאן לילדים בני 15 בחופשת קיץ ולפחות אחד מבין האנשים שמדבר איתך כאן מתעסק יום יום כבר 20 שנה במו"מ וקניה\מכירה עם אנשים מאוד ממולחים

אז בוא נחסוך את הזילזול והזמן המיותר שזה גוזל ממני לקרוא דברים שלא רלוונטים לדיון וסתם גובלים בזלזול באינטיליגנציה של הקוראים 

אמרתי ואגיד שוב

המדינה לא מחוייבת לאף אחד לדירה בתל אביב או ראשון או רמת גן או הרצליה, בטח לא לדירת 5 חדרים עם חניה ומרפסת או נוף כזה או אחר

ובאופן כללי, דירה זה מוצר שעולה המון כסף והמדינה לא יכולה להבטיח לכל אזרח מליון שקל במתנה.

המדינה כן יכולה לעזור לאזרח ששוכר דירה פשוטה וצנועה דרך הטבות כאלה או אחרות

דירה פשוטה לזוג רווקים אפשר למצוא גם ב 3000 שקל

מי קבע שהם צריכים לגור באיזורים הכי יקרים בארץ?

אני מכיר אנשים שמשלמים גם  2000-2500 שח וגרים עם ילדים באיזה קיבוץ או מושב בדירה סבבה לגמרי. יצא לי אפילו להתארח אצל אנשים כאלה ולא הרגשתי שאני יושב ברחוב. מי קבע שחייבים לקנות?

מי שהמצב לא מאפשר לו לקנות דירה לא חייב לקנות אותה היום ויכול לחכות ליום שהוא כן יוכל.

אין בזה שום רע וזה נכון לא רק לישראל

פשוט בישראל כל אחד חושב שהוא חייב לגור במרכז של המרכז

ואם הוא זכה בהגרלה בדירה במרכז? אז בכלל, יהרוג את אמא שלו כדי לקנות שם גם אם אין לו כסף

זה ממש לא תמימות, זה טיפשות ואף אחד לא צריך לשלם על זה

כל הקישקוש על שנות ה 50 והמעברות לא קשורות לזוג צעיר שהחליט שהוא קונה דירה בכל מחיר

אם הוא לא יכול לקנות, שישכיר דירה צנועה ומצומצמת, ופה אני מסכים שהמדינה צריכה לעשות עם הטבות כאלה או אחרות כדי לעזור לו לסגור את החודש

ממש לא צריכה או מחוייבת לחלק נכסים לכל דורש

ברור שיש גם כאן בפורום אנשים שקשה להם לחסוך לדירה וממורמרים מהמצב ואני מבין אותם לחלוטין

גם מי שמרוויח טוב פלוס פלוס פלוס לא רץ בהתלהבות לשלם 8 מליון על דירה בת"א

זה סכום הזוי ולא מוצדק בשוק צורה

לא משנה איזה נוף לים יש לך  או כמה חדרים יש לך. לא מוצדק לשלם סכום כזה על דירה וגם מי שמשלם את זה לא זורק את זה מהשרוול כאילו הוא קנה סיגריות בקיוסק.

וגם מי שמרוויח טוב, בסוף בסוף יש לו איזו מגבלת תקציב והוא מודע אליה ומשתדל להשאר בתוכה ולא לקפוץ מעבר ליכולות שלו.

עריכה אחרונה על ידי Transporter
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שהבנת הנקרא זה החלק החלש שלך

אז נעצור את הדיון כאן.

בגלל האטימות שלך עלו על הבסטיליה.

• אהבתי 3

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש