Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אושריקו
שימו לב! השרשור הזה בן 1491 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 741
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני רוצה להודות לאסף התותח!

כבר המון זמן שאני מדבר איתו בהודעות והוא מסייע לי בתשובות לעניין ובחוות הדעת שלו,

אתמול בצהריים הגעתי אליו כדי להחליף שמן דיפרנציאל קדמי ואחורי ולבצע החלפה מלאה של כל נוזל הבלמים.

הרכב - סובארו B4 2004 מנוע 2.0i,

המצרכים: 4 ליטר שמן 89W90 GL5 של חברת KIXX, חצי ליטר נוזל בלמים של IADA DOT4, שמן דיפ' - בערך 80 ש"ח (נקנה מאבי חלקי חילוף), נוזל בלמים - סביבות ה30 ש"ח.

אסף עבד ביסודיות ובמקצועיות תוך כדי הסבר של כל דבר, אין ספק שהבחור מקצוען אמיתי.

החלפת שמן דיפרנציאל:

תחילה הרכב הועמד על זוג בוקים מקדימה, נפתח בורג הניקוז העקשן של הדיפרנציאל הקדמי (בורק טורקס 70 T70), מילוי של 1.2 ליטר דרך המדיד (עם משפך וצינורית).

מאחור זה הלך ככה: הנחת מעצורים לגלגלים הקדמיים, העמדה על זוג בוקים, פתיחת בורג המילוי (עליון) כדי שהניקוז יהיה חלק בלי "קפיצות" של השמן בריקון ולמען הביטחון, חייב לפתוח ראשית את בורג המילוי ורק לאחר מכן את בורג הניקוז (היו מקרים שאנשים פתחו קודם את בורג הניקוז, ואז לא הצליחו לפתוח את בורג המילוי העליון ונתקעו עם רכב בלי שמן בדיפ' האחורי..), פתיחת בורג הריקון התחתון, ניקוי המגנט שבבורג משבבי מתכת, הברגה חזרה ומילוי עם צינורית ומשפך 0.8 ליטר~ עד שמתחיל לנזול טיפה שמן מפתח המילוי וסגירת הבורג.

החלפת נוזל בלמים:

ההחלפה התבצעה עם מכשיר ייעודי להחלפת נוזל הבלמים:

ריקון כל נוזל הבלמים מכוסית המילוי/רזרבה, העמדת הרכב על זוג בוקים, פתיחת הפטמה עם מפתח 10, חיבור הצינורית ומשאבת הנוזל ופמפום עד שרואים נוזל חדש יוצא בלי בועות אוויר.

זה התבצע לפטמות בכל הגלגלים, סה"כ נכנס בערך 0.5 ליטר של נוזל בלמים חדש.

אדגיש שבמשך כל ההליך יש לשמור על מפלס תקין של נוזל הבלמים בכוסית כדי שלא ייכנס אוויר.

כמובן שכל השמן/נוזל שרוקן הוכנס למיכל ייעודי ויימסר למוסך כלשהו.

אז תודה לאסף! שמחתי לפגוש בן אדם כזה עם גישה כמו שלי לטיפול עצמאי ולמידה בכל הקשור לטיפולים שוטפים,

ואם תצטרכו עזרה אז בכיף!

20150728_155856.jpg

20150728_155904.jpg

20150728_161256.jpg

20150728_161451.jpg

20150728_162941.jpg

20150728_162946.jpg

20150728_163736.jpg

20150728_163742.jpg

עריכה אחרונה על ידי shlomi_e11

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב תודה גדולה למאור!

בפעם הקודמת מאור הראה לי מס' דברים שמתחילים לסיים את דרכם. קניתי ואתמול הגעתי אליו להחלפה.

מה היה בתוכנית?

תושבת מנוע שמאלית עליונה.

2 גרמושקות עם סדק.

2 רצועות מנוע שמתחילות להראות סימני יובש.

כרגיל מאור עם העבודה המקצועית והחיוך מכל הלב משתף בכל צעד שנעשה ברכב ומחלק עבודה (שלא ישעמם :wink:).

מרפי קפץ גם אתמול לבקר, התושבת מנוע החדשה שהבאתי היתה על הפנים ולא ישבה טוב. בדרך הביתה עברתי בחנות חלפים שקניתי ממנה והחלפתי אותה לחברה אחרת. נפגשים שוב בקרוב!

IMG_0745.jpgIMG_0743.jpgIMG_0747.jpgIMG_0749.jpg

You may kiss the bride.

בא לשאול על חשבון בנק, יצא נשוי. קארספורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה לפרגן לבנאדם יקר כאן מהפורום, יגאל זלצר מכנופיית הטיפולים השוטפים.

הגעתי לבנאדם דרך הפורום עם בעיה ברכב שלי (טריוס שנת 2000)

ישר הזמין אותי אליו הביתה דרך הפורום, בפעם הראשונה כשהייתי אצלו גילה את מירב הבעיה.

קניתי כמה חלקים שצריך והם הורכבו.

לאחר שהבעיה לא נפתרה בשלומותה ביקש שאגיע אליו שוב להמשך טיפול וכך פתר לי את הבעיה

וכל זה מתוך רצון ייתר לעזור! בנאדם פרפקטציוניסט ברמה ובחור על הכיפאק!

עשה את כל זה מתוך 100% רצון לעזור מפרגן לו מכל הלב.. אין הרבה כאלה היום

כן יירבו ומה לעשות הרבה כאלה לא יירבו :(

תודה רבה רבה רבה ליגאל התותח

ולכנופיית הטיפולים השוטפים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותי מונדאו 2010 שנקנה לפני חצי שנה, בדרכ אני עושה את הטיפולים בעצמי, אבל כבר נעזרתי בעבר בדוד, כדי לאתר קוד תקלה סורר במחשב הרכב.

גם הפעם בטיפול שמנים היה לי פקק "סרבן" ופניתי לדוד שעזר לי, נתקלנו בבעיה ואז "הוקפץ" אסף שהגיע מנתניה עם מכשור נוסף ובכוחות משותפים הפקק חולץ.

הטיפול היה מקצועי אדיב ועם הרבה רצון טוב.

טוב לדעת שישנה רוח התנדבות ועזרה, ועל זה מגיע להם ולכנופייה ישר כח!!

תודה מכל הלב דודו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

תודה לחברי הכנופייה שטיפלו לי באוטו אתמול

תודה ליגאל אסף ודוד

טיפלו ברצועת טיימינג ומותחן . זוג זרועות גלגלים ותושבת מנוע.

אנשים אחד אחד מופלאים עם אנרגיות חיוביות חזקות.

כל הכבוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי היום שוב אצל מתן,לאחר שהפיוז שוב נשרף.עוזר בהודעות שיחות ו כמובן שהזמין אותי גם היום.למרות שהבעיה לא נפתרה עדיין,מאור פנים סבלנות ורצון לעזור שלא נתקלתי בו. תודה רבה על היום,שלוש פעמים בשבוע וחצי זה לא רגיל.תודה רבה מתן

שלום חברים, עדכון למי שעקב.

חזרתי איך לא למתן, ו הוא החליט לשנות כיוון ולפתוח מתחת להגה להתחיל לעבור על כבלים.אני לא יכול להסביר איך זה נראה בסמוראי97 עם עשרות קומבינות חשמל. אם אני הייתי רואה את זה, הייתי סוגר הכל ונוסע רק באור יום.

מתן ישב עם וולטמטר לאט לאט,עבר דבר דבר הוריד זמזמן שהתעלק על הידית ופתח את הדש לעבור על הנורות ומגעים מאחור ( ותוך כדי לנקות אותו.) עבר כבר שבוע,טפו טפו הפיוז לא נשרף. כמובן שעל הדרך שניסינו לתת למערכת לעבוד קצת יותר זמן החלפנו רצועות מנוע ברבע שעה עם הסברים ( הוא החליף אני עודדתי) וכאשר ראינו שהפיוז לא נשרף החלטתי לחזור לאופקים ו לראות איך מתקדם.

בנימה אישית,מתן שמייצג מבחינתי את הקבוצה הזו ( רק בו נתקלתי אישית ) מאפשר לחייל כמוני להחזיק רכב. את העבודות שעשה לי אפשר להעריך במעל 1000 שקל ( כמעט פי 2ממה שאני מקבל בחודש) .

אני משתדל לא לנצל ,להשאיר "בטעות " דברים אצלו בבית או לדחוף כסף לתיבת דואר, כלום לא עוזר.

מצטער על החפירה, תודהענקית שהבעיה הסתדרה למתן.שבת שלום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני רוצה להודות למאור!

רק בשבוע האחרון נרשמתי לפורום, וכבר היום נפגשתי עם מאור.

כתבתי פה פוסט בנוגע לנוזל קירור מנוע שמתרוקן לאט לאט, ושנאמר לי במוסך שצריך לעשות ראש מנוע.

מאור הגיב לי לא לרוץ לעשות ראש מנוע, ושכדאי לעשות בדיקת לחצים ואף הזמין אותי אליו.

לאחר כמה הודעות פרטיות, קבעתי עם מאור להיפגש.

התרשמתי מאוד מאדם עם חיוך רחב שמבין מאוד במכונאות והכי חשוב עושה זאת מאהבה ועם רצון טוב לעזור.

מאור היה איתי קרוב לשעתיים (!!) ועשה לי את הבדיקת לחצים - שאגב שללה ראש מנוע.

תוך כדי גם הוא הראה, הסביר, ופירט על כל צעד וכל דבר שעושה.

תוך כדי הבדיקה, גם הוא המליץ לי על דברים שכדאי להחליף, איפה לקנות,

וכמובן, מאור אף אמר לי לתאם איתו ושביחד יוכל לעשות איתי את הטיפולים שצריך.

שמח מאוד שהכרתי את מאור, וקבוצת הכנופייה ששמה לה מטרה חשובה שכזאת.

כייף לדעת שיש אנשים טובים שמוכנים לעזור מכל הלב!

תבורכו על העשייה שלכם, תודה רבה!

ניפגש בטיפולים הקרובים...(:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום זכיתי לפגוש את מאור, בחור משכמו ומעלה, מעבר לעבודה המקצועית, מהירה ונקייה מדובר באמת על בחור נחמד בצורה יוצאת דופן, מהסוג שמחזיר לך אמון באנושות, מלא רצון טוב לעזור ללא כל תמורה.

כשלקחתי את הזמן לקבוע פגישה איתו הוא דחף ודאג לזה יותר ממני, הסביר כל פרט קטן ולא פסח על שום בדיקה.

תודה רבה מאור!

על הזמן, על הקפה, על העבודה ועל החברה, מאחל לך רק טוב בחיים!

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...