Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניסאן פרימרה VS פורד מונדאו

שמעון שלו
שימו לב! השרשור הזה בן 3772 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בס''ד

שני הרכבים הנ"ל בעלי שוק חלש ורכבים מצויינים לכשעצמם

רציתי לקנות פרימרה מסוחר בסוף לא יצא לפועל ויש לי שני רכבים שהתמקדתי

האחד פרימרה 2003 - יד 2 - 162000 ק"מ

השני פורד מונד 2002 - יד 1 - 162000 ק"מ

מחיר: ניסאן 16K פורד 12K

ניסאן טופלה במורשה

פורד טופלה עד לפני 5 שנים במורשה

יתרונות/חסרונות: ניסאן אמינות מופלגת רכב יפה חזק יציב מאד

פורד מהנה לנהיגה יחסית אמינה לפי מה שהבנתי עם צריכת דלק זהה בשני הדגמים

מישהו מכיר טוב את הפורד מחלות כלשהן ? יש משהו שצריך לשים לב אליו ?

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק את הגיר בניסאן. אם אני לא טועה מדובר בגיר רציף שלא היה מוצלח בכלל. אם אכן מדובר בגיר הרציף הייתי מעדיף את הפורד.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר של הנ יסאן זה רק רציף ידני שווק בחו"ל והגיר אמין ביותר והכי נעים שיש זה הגיר שמשמש גם בקשקאי .

אני ישמח ליותר מידע על המונדאו שדווקא אצלה הבנתי שהגיר אמנם יפני של מאזדה אך מעט בעייתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי מונדאו.

חוץ ממעט בעיות בחשמל ששמעתי עליהם וזה שהרכב שתיין - הוא יחסית מוצלח.

עצם העובדה שאתה קונה ב 4K פחות משאירה לך תקציב ליישור קו רציני.

מעבר לזה, כמו כל רכב משומש, תחפש את השמורה מביניהם. גם טויוטות שנקרעו יכולות לגרום לך לבקר הרבה במוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בענין הפרימרה -

היה לי את הרכב תקופה קצרה, מדובר בגיר cvt בעל 6 הילוכים אוטומטים.

לפי הספר, צריכים להחליף כל 60 אלף שמן גיר, עלות ההחלפה בין 1200-1600 ש"ח (תלוי בך כמה תעשה סקר שוק), שהמרכיב העיקרי הוא השמן.

הגיר נהדר כשהוא תקין, אבל אם הגיר הולך אני מעריך שיהיה לך בעיה מסוימת כי הרכב לא נפוץ בכלל.

אז כדאי לבדוק אם החליפו במועד, ואם הרכב זקוק להחלפה קח זאת בחשבון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשתי המכוניות התיבה האוטומטית רגישה; רוב המנודאו שנתקלתי בהן עברו שיפוץ תיבה, וגם כשהיא תקינה היא פועלת רע, וחבל כי זו מכונית מצויינת.

התיבה בניסאן אמינה אך רגישה למדי, ודורשת החלפות שמן מסודרות, והזנחה עלולה להיות יקרה.

בדוק היטב את הנושא.

בכל מקרה, שתי המכוניות מעניקות תמורה מצויינת לכסף מכל הבחינות.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי מונדאו.

חוץ ממעט בעיות בחשמל ששמעתי עליהם וזה שהרכב שתיין - הוא יחסית מוצלח.

עצם העובדה שאתה קונה ב 4K פחות משאירה לך תקציב ליישור קו רציני.

מעבר לזה, כמו כל רכב משומש, תחפש את השמורה מביניהם. גם טויוטות שנקרעו יכולות לגרום לך לבקר הרבה במוסך.

המונדאו נמכרה לפניי שהספקתי לבדוק כנראה הייתה באמת מציאה

בפרימרה נהגתי היום בדקתי את הרכב אין לו תאונות חוץ מנשיקה מאחורה שהייתה לפני 7 + שנים

הרכב טופל רק במורשה והוא במצב מעולה רק הגיר משתהה קצת וזה לא בגלל שאני לא רגיל לרציף פשוט יש שם בעייה

מה הבעייה לא בדקתי כי זה יכול להיות חיישן ועד לגיר שנדפק בגלל שהם הזניחו אולי החלפה של שמן וכו

אמרתי ב11 אלף אני יכול לקחת את הרכב ככה שאם הולך גיר שיפוץ 6 אלף והגיר יחיה עוד 12 שנה בשקט

אבל זה בנאדם פדנט אני אתן לו להתבשל כשהוא יראה שאין לו קונים הוא יתקשר בטח לראות מה אפשר לסגור על מחיר ואז נסתדר

לפי מה שהבנתי שהגיר של הקאשקאי זה הגיר של הפרימרה וקאשקאי יש מלא בכביש אז יכול להיות שמפירוק יהיה אפשר למצוא גם בפחות מ6 אלף

לגביי המונדאו מה זה רגישות בגיר ? ואיזה בעיות חשמל נפוצות יש לו שיכול להיכנס להרפתקאות ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגביי המונדאו מה זה רגישות בגיר ? ואיזה בעיות חשמל נפוצות יש לו שיכול להיכנס להרפתקאות ?

הבנתי משהו עם האלטרנטור, חפש שרשורים בפורום.

לחבר הייתה מונדאו 2003 וובמבט לאחור הוא אומר שזה היה אחד הרכבים המוצלחים שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני הרכבים מוצלחים מאד רק השוק שלהם גרוע מה שלא מעיד על הרכבים עצמם

אני מאמין שהגיר בפרימרה שבדקתי יחזיק עוד הרבה שנים אבל אני לא רוצה לקחת סיכון מיותר

לגביי המונדאו כמה עולה החלפת אלטנטור ואיזו עוד מחלה יש לרכב שכדאי להסתכל ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלטרנטור הוא לא סיפור יקר, כמה מאות שקלים פחות או יותר. וזה משהו שלא מתקלקל כל חודש.

לגבי מחלות נוספות - לא שמעתי גם לא בהקשר לגיר שבמונדיאו, אבל זה לא ראיה כי מעולם לא החזקתי מונדיאו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעלים של מונדאו 2006 אני יכול רק להמליץ לך עליה הרכב נוח מרווח ומפואר

הבעיה היחידה שנתקלתי בה עד היום מזה שנתיים היא האלטרנטור שהוחלף באחד משופץ בעלות של 600 ₪.

בהעלותי::smilecolr:hihi:

Ford cortina mk5 1982 2100cc

Ford focus 2013 titanum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן היא מאד מוצלחת יש בלובנסקי טרייד דיברתי היום 21 אלף שקל אני יכול לקחת את הרכב אבל יש בבדיקה שם רשום נקישות בגיר אז ירדתי ממנו

לזה שכתב על הגיר כנראה יש שם איזה רגישות מסויימת והזנחה וודאית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן היא מאד מוצלחת יש בלובנסקי טרייד דיברתי היום 21 אלף שקל אני יכול לקחת את הרכב אבל יש בבדיקה שם רשום נקישות בגיר אז ירדתי ממנו

הרבה בדיקות מכוסת"חות עם נקישות בגיר, במערכת התזמון ואיפה לא.

אם היא נראית לך שווה השקעה והמחיר הוגן ורק עניין הגיר צריך בדיקה - קח אותה לבדיקה ספציפית אצל מומחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי מה העבר שלה, ליסינג, פרטית, קילמטראז'...

יש הרבה משתנים שמשפיעים.

דבר שני ההגדרה 'משתלם' אמורה להיות מה משתלם לך. תגדיר תקציב כולל, ולפי זה תנסה למצוא את הרכב הטוב ביותר במסגרת התקציב, אחרת אין לזה גבול

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3772 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...