Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיריים חשמליות, תלת פאזי? אפשר לבטל את זה?

ceyal
שימו לב! השרשור הזה בן 3973 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאינדוקציה אין גוף חימום, החימום נעשה על ידי השראה אלקטרומגנטית, ובכל מקרה זה לא נעשה מיידית, יש לך מספיק זמן להבין שאתה דביל ולהרחיק את הצמיד או כל דבר אחר.

המוכר בחנות סיפר לי שהוא מכיר כמה אנשים שבגלל ההשראה הזאות התאשפזו

ובאו אלו להחליף לקראמיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש לנו אינדוקציה של בוש.

כמובן שבבית יש תשתית תלת פאזית והכיריים האלה פשוט מעולות.

לגבי סיכונים מהצמיד/ טבעת: חשבתי על כך כבר בחנות, אז הנחתי מתכות כדוגמת רצועת שעון/ צמיד כדי לראות מה קורה, ואכן- אם זה לא מתמגנט- אין שום דבר.

האינדוקציה בטוחות בהרבה מכל דבר אחר שיצא לי להתנסות בו (ותק עם גז ונסיון קצר עם קרמיות, שלדעתי אף מסוכנות יותר מהגז- בגלל המשטח הלוהט שלהם).

עוד לא נולדה המלחמה שגבר יכול לנצח בה אישה, ולא לשלם מחיר יקר יותר בטווח הארוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות.

האמת שלא חיכיתי יותר מידי.

לשכן שלי יש כיריים חשמליות רגילות (לא תלת פאזי)

הוא קנה חדשות ולכן לקחתי אותן ליום יומיים לבדיקה.

דווקא עובד יפה. אפשר להדליק 2 ראשים במקביל (ומכונת הכביסה, המייבש והקומקום וגם תנור האפיה עבדו ביחד)

אני לא מבשל ארוחת גורמה שנמשכות שעות ולעניות דעתי לא ראיתי הבדל מיוחד מבחינת זמנים.

השאלה היא איפה יש כיריים כאלו למכירה?

אני עדיין מתלבט בין גז לחשמל..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתכוון לכאלה?

6304b35caf2d394c9fbf805e5e44e38e.jpg

אפשר למצוא אותם בכל חנות חשמל בערך.

החסרונות שלהם זה שלוקח להם קצת יותר זמן מכיריים של גז, ולהשתמש בכלים רטובים זה לא תענוג גדול (טיפות מים נכלאות בין הכיריים לכלי, מתחממות ואז עושות המון רעשים)

וכמובן גם החסרון שהפלטה החשמלית הקטנה חלשה מאוד ומתאימה רק לכלים קטנים, בכלים גדולים היא מבשלת את מה שנמצא ישירות מתחת לכירה, אבל את השאר כמעט ולא

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא איפה יש כיריים כאלו למכירה?

אני עדיין מתלבט בין גז לחשמל..

http://www.pmillion.co.il/Product.asp?Pid=006100&Cat2Cat1ID=45&Cat2ID=267&aff=Zap&lang=he

http://www.olsale.co.il/olsale/heb/itemdetails.aspx?auction_id=22975420&af=2055

http://www.attractivi.co.il/product/%D7%9B%D7%99%D7%A8%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%A7%D7%A8%D7%9E%D7%99%D7%95%D7%AA-delonghi--ndc462n?aff=Zap

רק שים לב שבחלק מהמקרים זה מחייב הכנה של שקע מיוחד, ונתיך גדול יותר בלוח, כאשר זה חד-פאזי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הולך לעשות תלת פאזי בבית בשביל פאקן כיריים...

יש עוד אפשרות.

אם אספקת החשמל ללוח בדירה מספיק חזקה (32A לפחות), אפשר להעביר שני חוטים במקביל מאותו מופע, עם שני מאמ"טים ("פיוזים" בלע"ז) במקביל.

זה לא לגמרי פשוט, וגם לא לגמרי זול. אבל אפשרי.

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתה מדבר שטויות, טועה ומטעה ומסכן חיים.

מוצר שמחובר להזנה תלת פאזית תלוי בסדר מופעים תקני (RST, כשכל מופע חייב להיות ב-120 מעלות ביחס לשאר המופעים), יש סיבה שהכיריים דורשות חיבור תלת פאזי, כיריים שניתנות לחיבור כמו שאתה מציע רשום עליהן "ניתן להפעלה בחד-פאזי" ואז הגישור מתבצע בתוך הכיריים עצמם, כחלק מהתכנון שלהם במפעל, בלי שום אילתורי חשמל שגם ככה לא יעבדו.

כשמחברים צרכן תלת-פאזי לרשת החשמל משתמשים במכשיר כזה:

http://www.m-r-c.co.il/RT-616_מד_סדר_פזות_מקצועי

ע"מ לבדוק את הסדר הנכון.

אם תפצל מוליך אחד לשלוש (עם או בלי מאמת"ים, זה בכלל לא משנה) אתה לא תקבל תלת פאזי, אתה תקבל 3 חוטים בעלי אותה פאזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד דבר שחשוב להגיד (עבר הזמן לעריכה), חלק מהמוצרים שנועדו להשתמש בחשמל תלת-פאזי עובדים על 400 וולט השוררים בין 2 פאזות שונות (בלהבדיל מה-230 וולט השוררים בין פאזה לאפס).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידוע ומוכר ע"י מי?

כל המעכ'רים שיודעים לחבר שקע לתקע וקוראים לעצמם חשמלאים או ע"י חשמלאים שלמדו וקיבלו רישיון ואשכרה מורשים לעסוק בחשמל בצורה חוקית?

תאמין לי, אני בתחום למעלה מעשר שנים, ובזמן הזה ראיתי את כל סוגי הקומבינות שיש, כולל את הקומבינה שאתה מציע (גברת, למה לשלם 4000 שקל לחברת חשמל בשביל תלת-פאזי, בואי אני אסדר לך תלת פאזי באלף שקל בלי קבלה).

אח"כ קורים אסונות, אנשים מתחשמלים או נשרפים ואף אחד לא יודע למה.

הכיריים המודרניות לא יסכימו לעבוד אם חיישן ה-RST מרגיש הזנה מאותה פאזה, אמצעי הגנה שהוחלט ליישם בגלל הקומבינה הזאת בדיוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכיריים המודרניות לא יסכימו לעבוד אם חיישן ה-RST מרגיש הזנה מאותה פאזה, אמצעי הגנה שהוחלט ליישם בגלל הקומבינה הזאת בדיוק.

לא מבין את התגובה שלך, אז חתכתי את ההתלהמות והשארתי את העובדה שאני ומין הסתם רוב האחרים לא היו מודעים לה.

אתה מסביר שיש רגש מובנה בכיריים השראותיות (אינדוקציה) החש בכך שיש לו הזנה תלת-פזית. טוב ויפה.

עדיין נשאלת השאלה אם בסוג כזה של כיריים יש צרכנים תלת פזיים כלומר שבהם סלילי האינדוקציה ניזונים מ-3 פזות בבת אחת, או שזו בעצם מערכת חד פזית הניזונה מ-3 מוליכי הפזות השונות, ובפועל כל סליל מקבל פזה אחת ואפס.

במקרה כזה אין מתח של 380 וולט על אף סליל, ומי שמוכן לחיות עם הפעלה חלקית (נניח פחות משטחי חימום בו זמנית) ויש בביתו הזנה חד פזית חזקה, יכול להסתדר אם ניתן לעקוף את חישן שלוש הפזות.

אז תוכל להסביר מה היא האמת?

נקודה נוספת היא הצעתו של דני להעביר עוד מוליכי פזה דרך צינור הזנה קיים. אם זו אותה פזה אין מתח בין המוליכי הנוספים לפזה המקורית שעברה בצינור. יש אומנם סכנת התחממות ופיזור חום לא מספיקים אבל בשימוש בחתך נכון למוליכים זו סכנה פחותה, ובכל מקרה זו פרקטיקה נפוצה. הרי מדובר בתשתית קיימת. זה בוודאי עדיף על הגדלת הפיוז , למשל 16 אמפר על מוליך 1.5 ממ"ר, ושאר קומבינות.

ממתין לתשובה מפורטת, יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה הראשונה (חלקית) לשאלתך. נמצאת המוצר שקנית.

אם הוא יכול לעבוד תלת פאזי וחד פאזי ישירות מהיצרן.

לגבי הקומבינה של 1.5 מ"מ על 16A. זה רע.!! ממש רע ומסוכן.

יותר טוב וטיפה יותר מסובך.. להחליף את החוט המגיע לנקודה הבסיסית במטבח. לגידים עבים יותר.

2.5 שהם 16A. או 4 מ"מ שהם 20A. למגזימים 6 מ"מ וזה כבר 32A.

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין את התגובה שלך, אז חתכתי את ההתלהמות והשארתי את העובדה שאני ומין הסתם רוב האחרים לא היו מודעים לה.

אתה מסביר שיש רגש מובנה בכיריים השראותיות (אינדוקציה) החש בכך שיש לו הזנה תלת-פזית. טוב ויפה.

...

ההחלטה שכיריים מסויימות יכולות לפעול רק בתלת פאזי בעוד כיריים אחרות מסוגלות לעבוד במצב חד או תלת פאזי זו לא קפריזה של היצרן, המהנדס לא קם יום אחד בבוקר והחליט שרירותית איזה כיריים מאושרות לעבודה בחד-פאזי ואיזה לא.

אין וגם אם היתה, לא הייתי אומר ומציע לאף אחד להתחיל להתעסק ולבטל מנגנוני הגנה שהושומו במקור ע"מ לשמור על החיים שלו, כמה טיפש אפשר להיות?

אם לאותו היצרן יש ליין של מוצרים שמתוכננים לעבוד בחד/תלת וליין שמתוכננים לעבוד רק בתלת, אתה לא חייב לקנות את השני ולקמבן אותו, בשביל זה יש לך ליין שלם של מוצרים שלא נדרשת עבורם קומבינה.

אכן, רוב הכיריים משתמשים ב-230X3, למרות שנתקלתי בכיריים (קרמיות ורגילות, לא אינדוקציה) שמשתמשים ב-400 וולט.

בכיריים המודרניות הממוחשבות יש חישן רוטציית RST שמזהה הזנה כפולה מאותה פאזה.

ולשים מאמ"ת של 16 אמפר על חוטים בחתך 1.5 מ"מ זו טיפשות ברמה של לנסוע ב-200 קמ"ש לתוך קיר בטון ולצפות לשרוד.

אם אתה שואל איזו קומבינה עדיפה, זו שאלה שלא אענה עליה כי (לדעתי) חשמל וקומבינות לא הולכים ביחד, יש יותר מידי שמונח על כף המאזניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההחלטה שכיריים מסויימות יכולות לפעול רק בתלת פאזי בעוד כיריים אחרות מסוגלות לעבוד במצב חד או תלת פאזי זו לא קפריזה של היצרן, המהנדס לא קם יום אחד בבוקר והחליט שרירותית איזה כיריים מאושרות לעבודה בחד-פאזי ואיזה לא.

אין וגם אם היתה, לא הייתי אומר ומציע לאף אחד להתחיל להתעסק ולבטל מנגנוני הגנה שהושומו במקור ע"מ לשמור על החיים שלו, כמה טיפש אפשר להיות?

אם לאותו היצרן יש ליין של מוצרים שמתוכננים לעבוד בחד/תלת וליין שמתוכננים לעבוד רק בתלת, אתה לא חייב לקנות את השני ולקמבן אותו, בשביל זה יש לך ליין שלם של מוצרים שלא נדרשת עבורם קומבינה.

אכן, רוב הכיריים משתמשים ב-230X3, למרות שנתקלתי בכיריים (קרמיות ורגילות, לא אינדוקציה) שמשתמשים ב-400 וולט.

בכיריים המודרניות הממוחשבות יש חישן רוטציית RST שמזהה הזנה כפולה מאותה פאזה.

ולשים מאמ"ת של 16 אמפר על חוטים בחתך 1.5 מ"מ זו טיפשות ברמה של לנסוע ב-200 קמ"ש לתוך קיר בטון ולצפות לשרוד.

אם אתה שואל איזו קומבינה עדיפה, זו שאלה שלא אענה עליה כי (לדעתי) חשמל וקומבינות לא הולכים ביחד, יש יותר מידי שמונח על כף המאזניים.

שוב התלהמות וסדרת חינוך במקום תשובה תמציתית.

הפעם בכלל התעלית על עצמך.

כתבתי מפורשות (נכון לא ניקדתי, אשקול בפעם הבאה.....) שעדיף להשחיל חוט פזה נוסף במקום לקמבן נתיך 16 על מוליך 1.5 ממ"ר. אז מה ההתלהבות, 200 קמ"ש לקיר בטון, ומה עוד? לא שאלתי ואני לא זקוק לשאול שאלות טריויאליות.

אז מה יש לנו - CEYAL - כל המאמץ למענך אז נא תשומת לבך:

1 - יש כיריים אינדוקטיביות שניתן להפעילן בהזנה חד-פזית באופן מקורי.

2 - בדרך כלל גם אם כתוב שיש צורך בהזנה תלת-פזית זה בעצם רק בגלל הזרם החזק הנדרש. במידה וקיים אביזר הגנה מתחכם בצורת חישן המודד הפרשי פזה בין ההזנות השונות כדי להבטיח שאכן ההזנה תלת ולא חד פזית, ניתן לוותר עליו אם אתה יודע מה אתה עושה ומוכן לוותר על אחריות. במקרה כזה, כדי להנות מהאפשרות לנצל כמה משטחי חימום בו זמנית יהיה צורך בהזנה חד פאזית חזקה, כלומר להוסיף מוליך או שניים בצנרת הקיימת, כשכל מוליך יוגן הנתיך נפרד. הקפד על התאמת הנתיך לחתך המוליך. ניתן כמובן להשחיל מוליכים חדשים בחתך גבוה, אבל רק מי שלא התנסה בהשחלת מוליכי 4 ממ"ר ימליץ על כך.

כל זאת בהמלצה חמה של שי222..............

שי, בחייאת, פחות לחץ. אני בעצמי מהנדס וותיק ונתקלתי בהמון שטויות וטעויות שנוצרו ע"י מהנדסים, כולל בייצור מנועי חשמל תעשייתיים ועוד ועוד. תרגיע. הנושא לימד אותי שכמו שיש יצרני מכונות כביסה שמייצרים הגנה נגד שימוש במשאבה תחליפית בעזרת ניטור זרם או השד יודע מה, גם יצרני כיריים נטלו לעצמם את הרשות להחליט עבורי מה טוב.

אז לא בבית הספר שלי. אולי אכן לא שווה להתעסק ולאבד אחריות אבל זוהי החלטה אישית של כל אחד. לטעמי מספיק להתריע על הסכנה הפוטנציאלית, אם בכלל.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...