Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

זה טוב שהם מזכירים לנו כל הזמן למה הם צריכים ללכת ולא מצליחים לשמור על פסאדה של "אחדות", שלא נקנה בטעות את הדיבורים הריקים שלהם.

שימשיכו לדבר על הרפורמה ועל מזרחים מקופחים אשכנזים פרובילגים. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57.5 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4715

• SlowRide

4522

• פינדר

3568

• m3x7r3m3

2926

לפני 14 שעות, David32 כתב:

"כבשה למעשה".

לא לפי המפות:

dmbvc9rpaj0c1.jpg

א) לא באמת צריך לשים חייל בכל פינת רחוב כדי לכבוש את השטח, מספיק להשתלט/להשמיד את מוקדי השלטון והמפקדות. 

ב) המפה מאוד לא מעודכנת 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, MiniMiz3r כתב:

א) לא באמת צריך לשים חייל בכל פינת רחוב כדי לכבוש את השטח, מספיק להשתלט/להשמיד את מוקדי השלטון והמפקדות.

אמרת את אותו הדבר על בחמוט? אבדיבקה?

• מצחיק 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ברור לכם שאת המפה האמיתית של המצב אף אחד לא יעלה לאינטרנט כן? לוקחים את הדיווחים לתקשורת של צה"ל ושל החמאס ועושים סוג של ממוצע ולפי זה מציירים מפה. אף צד לא ידווח על כל המקומות שהוא באמת נמצא בהם ומה בדיוק הוא עשה. הרבה דיווחים של צה"ל יוצאים לפרסום יום יומיים אחרי שהביצוע בפועל, ככה שהמפות האלה אף פעם לא באמת מעודכנות. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויש אחד עם כוח דברא ושום דבר אחר

בעצם כן - גמישות של לולב, וגם אז נשבר.

חפש את המאמר של נחום ברנע בטמקא.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, oryo כתב:

אני עוקב אחרי ״אישתון״ כבר מס׳ שנים, אני לא מסכים עם כל דעותיו אבל לגמרי מעריך הן את היסודיות והן את קור הרוח בהתייחסות למצבים מורכבים.
הוא פרסם שני פוסטים לאחרונה: ״סימולציה״ בנוגע לתוצאות המלחמה בעזה ועדכון לאחר מס׳ ימים בין המציאות ואותה סימולציה.
הפוסטים שלו ארוכים, מאוד. רוב מוחלט של אנשים לא יקרא אותם, ובד בבד אני סבור כי התוכן שם חשוב מאוד.
**

אמ;לק? ההתכנות להכרעה צבאית אמיתית, לדעתו וכמשתקף מהנתונים (לצערי - גם לדעתי) הוא אפסי. בשביל להרוג מסה קריטית של חמאסניקים צריך להרוג מסה היסטרית של פלסטינים, וגם אם לא אכפת לנו מכך חשוב לזכור שכשבעלות הברית של ישראל מואסות בכך אז, היסטורית (וטכנית: כלכלית, התחמשותית, פוליטית) מקבלים חדל.
ישנה התייחסות לפתרונות אחרים כמו חיסול החמאס והחלפתו במשטר בובות, כיבוש הרצועה לצמיתות, טרנספר וכו׳. בקצרה: לא יעיל או לא ישים.
באסה.
**

אין כאן הבעה דעה לגבי האם כן או לא מדובר בעניין מוסרי, לצורך הדיון הוא לא מביע יותר מדי דעה מוסרית כי זה בלאו הכי עניין סובייקטיבי גמיש, הדיבור הוא טקטי/פרגמטי. אני מסכים עם הגישה שלו, דיבורים על מוסר הם בגדר זריקת בוץ - זה חסר תכלית.

מצ״ב כמה פסקאות מהפוסט הראשון:

״ כאשר רעיון השלום מועלה בהקשר של הסכסוך הישראלי-פלסטיני, ימנים ואפילו שמאלנים ציוניים נוטים לקשר אותו פעמים רבות אל רגש השלום – הדחף האמוציונלי שלא לפגוע או להפגע. אנשים התומכים ברעיון שכזה מוצגים, בצדק עבור חלק ניכר מהם, כ"יפי נפש"; אנשים שכוונתם טובה ואולי יש בהם מידה גבוהה של אמפתיה, אך לא רואים את הדברים נוכחה והרגש שלהם מעוור אותם. אני לחלוטין מקבל את הביקורת הימנית הזאת, שיש הרבה שמאלנים שניגשים אל רעיון השלום מפרספקטיבה רגשית שכזו ושגישה זו פסולה. אך זו אינה הגישה שאני מגיע ממנה ולי יש את אותה הביקורת, רק כלפי אנשים בימין ובשמאל הציוני שמגיעים עם אותו הבסיס הרגשי אל רעיון ה"הניצחון" או "הכרעה". דהיינו, אנשים שיש להם דחף אמוציונלי לפגוע כדי לא להפגע, אשר אינו נטוע באיזו תאוריה ונתונים ברורים להיתכנות של הרעיון שלהם.

ה"פתרונות" שהתקשורת וההנהגה הבטחונית והפוליטית של ישראל משווקים לנו על "חיסול חמאס", "אנחנו ננצח" או "הכרעת הסכסוך", הם פתרונות בלתי-ריאליסטיים במובן הכי אובייקטיבי שאפשר לחשוב עליו: הם פשוט כמעט אף פעם לא עובדים (בנסיבות כמו אלו של ישראל). מציגים לנו רעיונות שיש להם סיכוי מקסימלי של 5% להצלחה ושהכלי הנדרש כדי להשיג אותם – חיסול החמאס והחלפתו במשטר בובות כלשהו – גם כן מדגים אחוזים בודדים של הצלחה בלבד. לוקחים את שני אלה, שהסיכוי המשולב שלהם להתממש הוא פחות מאחוז אחד, ואומרים לנו שזה "הפיתרון" ושזה "ריאלי". לעומת זאת, סיום בהסכם, האופן שבו כמעט כל הסכסוכים (שלא נכבים מעצמם) מסתיימים, מוצג כאיזו פנטזיה אוטופיסטית מנותקת מהמציאות. המציאות היא מה שקרה בה בפועל, לא מה שאנו מרגישים לגביה ומה שקרה בה בפועל, זו הסטטיסטיקה שהצגתי מעלה.

אני לא מתיימר לדעת את כל הפיתרונות. אולי יש לכם רעיון מקורי לסיום הסכסוך או משהו שעבד במקום אחר ואני בור לו. יתכן אפילו שיש פיתרון צבאי מאוד מיוחד שבכל זאת יכול לפתור את הסוגיה ואלי בעוד כמה עשורים דברים שכאלה יהיו ניתנים להכנעה טכנולוגית. אבל טרנספר, רצח עם או התקנת ממשל בובות שיגרום לעם לא להגיב באלימות למשטר צבאי או מצור, אלו פשוט לא פתרונות רציניים, במובן שיש עלות גבוהה לעצם הניסיון שלהם, הסיכון הנלווה להם בצד המבצע הוא גבוה והסיכוי להצלחה, כפי שאנו רואים הן מניסיונות ישראל לבצע דברים שכאלה בעבר והן מניסיונם של אחרים, נמוך ביותר.

אם הייתם, למשל, עובדים באיזה תאגיד בינלאומי ענק והייתם נכנסים אל המנכ"ל עם רעיון עסקי שאומר "נשקיע עשרות או מאות מיליארדים ברעיון שלי, מאות או אלפים מהעובדים שלנו ימותו בתהליך, ויש לרעיון שלי סיכוי של 1% לכל היותר להצלחה", הייתם מפוטרים מיידית אם לא נשלחים לסקירה פסיכאטרית. אבל מפאת שהבעיה שלנו מערבת אלימות ומחנאות, הרגש משתלט ורעיונות שבבירור לא עובדים ולא עבדו גם בעבר, מוצגים גם כרעיונות חדשים וגם ככאלה שיש להם התכנות אם לא ממש וודאות להצליח. וכל זאת עוד לפני שדיברנו על שלל הסיכונים של הרעיונות הללו ומספיק להעיף מבט על כל נושאות המטוסים מסביבנו והזזת הכוחות בכל הגזרות במזרח התיכון כדי להבין: 1,400 הרוגים זה נורא אבל האסטרטגיה שישראל חותרת אליה, מלבד שעתידה להכשל, יכולה גם (בהסתברות נמוכה אמנם) להוביל למלחמה אזורית עם עשרות אלפי הרוגים בישראל (וגם בסופה, הבעיות האזוריות שלנו לא יפתרו ללא הסכם).

ככל שבכל זאת נדמה לישראל כי הבעיה היא פשוט החמאס ובלעדיו ניתן לגשת להסכם, אז אפשר גם לשלב בין שתי האפשרויות. אפשר להודיע שישראל הולכת להסיר את שלטון חמאס ואז מיד תלך להסכם על בסיס גבולות 67'. זה יתן לגיטמציה בינלאומית לפעולה ואף יצמצם את ההתנגדות בעזה, מקרב אלו שהתנגדותם האלימה התבססה על סרבנות ישראל להסכם שכזה (שליש מהעזתים כלל לא תומכים בחמאס וכפי שראינו בסקר מעלה, אפילו 40% מתומכיו עושים זאת רק כל עוד אין אלטרנטיבה של הסכם על השולחן).

אבל כולנו יודעים שזה לא מה שישראל רוצה. יותר סביר שיוקמו מחדש התנחלויות בצפון עזה, מאשר שישראל תסכים לפרק התנחלויות בגדה. לכן מציעים לנו טרנספר כפיתרון לבעיה שנוצרה מטרנספר ולכן מציעים לחסל את הנהגת עזה הנוכחית, שנוצרה מחיסול הנהגת עזה הקודמת. הם בונים על זה שתאמינו ש"הפעם זה יהיה אחרת", שזו הרטוריקה הרגשית עמה אנו מבצעים חיסול ממוקד בעובדות ההיסטוריות; הדרך שבה אנחנו משכנעים את עצמנו שמה שקרה כל פעם, לא יקרה הפעם. זו הסיבה שמנהיגי ישראל יכולים לשווק עשורים את חיסול חמאס, כשם שחמאס יכולים לשווק עשורים את חיסול הישות הציונית. שניהם יודעים שאלו לא תוצאות אפשריות בשדה הקרב, אך שניהם מבינים היטב שאלו אמירות שמניבות תוצאות מצוינות בשדה הקרב הפוליטי. ״

הלוואי והוא טועה, הלוואי והפעם זה יהיה אחרת, הלוואי וכל החטופים יחזרו למשפחותיהם במהרה וכל מחבלי חמאס יגשימו את עצמם ויעברו לשחק באחו של העולם הבא עם החברים המחבלים שלהם.

הלוואי.

"נסיון העבר" זה טוב ויפה, אבל כל מקרה צריך להבחן לגופו. זה נחמד שלאמריקאים זה לא הצליח בעיראק או שפתרון מדיני הצליח ב... איפה בדיוק אי פעם פתרון מדיני הצליח? בצפון קוריאה? בכל מקרה, ישראל ו"פלסטין" היא מקרה בפני עצמו ששונה בהרבה מובנים מכל קונפליקט מודרני ולכן כך הוא צריך להבחן. אני דוחה את הטענה שהפתרונות הם "לא ריאליים", ובטח ובטח שאת הטענה שפתרון מדיני הוא כן ריאלי.

עריכה אחרונה על ידי MostlyWicked
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, יובל .מ. כתב:

כל מי שהיה חלק מהממשלה הזאת צריך להיות על המוקד. 

אפשר לראות את זה מהתשובה שלה:

"חשבתי שהוא מר בטחון" - "עבד על כולנו בעצם ולא רק עלי שהוא יודע מה הוא עושה"

"יש לי כעס ובגלל זה התפטרתי" - "אני מוסרית ולוחמת בשביל האזרחים נגד ביבי הרשע"

היא רוצה להישאר בכנסת אחרי הבחירות הבאות כי בחוץ היא כלום.

ומצד שני הוא אומרת שהיא חודשים רותחת ועדיין המשיכה לכהן.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Night Driver כתב:

היה נוח בכסא.

היא מפחדת שלא יהיה נוח בתא כלא ולכן היא קמה מהכסא

או גרוע יותר.

היא חושבת שאולי תצליח להתיישב כך בכסא דרך מפלגה אחרת

עריכה אחרונה על ידי om2
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, CX25GTI כתב:

לאור הרמה הגבוהה המקום שאתה יכול ללכת אליו הוא לקיבינימט.

ותשובה עניינית לאישור המכירה למצרים יש לך?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Night Driver כתב:

מה זה כמה חודשים של כעס לעומת לשכה, עוזרים, רכב וכסא מעור של צבי?

"נבחרי ציבור".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא סובל את אטבריאן, אבל לפחות היא צימצמה הפסדים.

שאר השרים המיותרים ממשיכים לכהן ורוה״מ לא יקח להם את הכסף כי ההישרדות שלו יותר חשובה מהכל.

image.thumb.png.36f98f1a5b72a17463b65263eea85b95.png

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, Night Driver כתב:

עד עכשיו לא התרחשה הפאשלה הכי גדולה בהיסטוריה של מדינת ישראל.. מה זה כמה הפגנות של שמאלנים ואנרכיסטים לעומת השתלטות של ארגון טרור על דרום המדינה ופשעי נאצים על אדמת מדינת ישראל?

לפני 1 דקה, פינדר כתב:

שאר השרים המיותרים ממשיכים לכהן ורוה״מ לא יקח להם את הכסף כי ההישרדות שלו יותר חשובה מהכל.

image.thumb.png.36f98f1a5b72a17463b65263eea85b95.png

גם אם ישאירו למאי גולן ואפילו יגדילו היא תרגיש מיותרת. 

גילה גמליאל היא נטל מאז ומתמיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, פינדר כתב:

בגלל שהיא מינוי של הבוס, אם הוא עושה לה כאבי בטן היא צריכה להתפטר מהכנסת, אם יש לה טיפה אינטגריטי.

• אהבתי 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, falou כתב:

אינטגריטי.

Thats-funny GIFs - Get the best GIF on GIPHY

• אהבתי 1
  • מצחיק 2
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...