Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות לגבי ג'ולייטה 120hp VS 170hp גיר ידני

איתמר27

פוסטים מומלצים

היי חברים, כבר כמה חודשים עוקב אחרי שוק הג'ולייטות ידניות

אין הרבה ידניות... יצא לי לעשות נסיעת מבחן על 2 ג'ולייטות שונות עם 170 כ"ס ובאמת שזה תענוג. עכשיו הגיעה אליי הצעה לג'ולייטה עם 120 כ"ס ורציתי לדעת אם שווה לנסות, עד כמה מורגש ההבדל? אני מתכנן ללכת לעשות נסיעת מבחן גם עליה.

כמו כן, אני מכיר היטב את המחלות עם הדאשבורד, ריפודי דלתות וידיות. עוד משהו שכדאי לי לדעת? תודה רבה לעונים.

אתן חידוד קטן לעניין ההתלבטות, האלפא עם 120 כ"ס משמעותית זולה יותר מה-2 עם 170 כ"ס שבדקתי. הבדל של יותר מ-10,000 ש"ח לכן זה מפתה, אבל באמת מחפש להנות מהמכונית, אז אולי שווה להוסיף את הכסף ולקחת 170?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לזכרוני 1.4 עם 120 הוא t-jet ולא מולטיאייר ככה שחסכת לעצמך את הבעיות הנפוצות עם המולטיאייר.

גם עם ה120 ובטח עם ה170 אתה עדיין זריז יותר מהרבה מכוניות, תוסיף גיר ידני ואני לא חושב שתיהיה לך שום בעיה להשתלב או לעקוף את רוב המכוניות שיסעו לידך.

אחרי הנסיעת מבחן תענה לעצמך אם ההבדל משמעותי לך או לא, בכל מקרה אם באמת תשאיר 10K עודף תוכל לשים תוכנה ולצמצם את הפער משמעותית.

מעבר לדאשבורד, ריפודי דלתות וידיות יש את התא פלסטיק באמצע הדאשבורד - לפעמים נשבר ואת הפלסטיק השחור הקטן בצד ימין בפגוש האחורי שמכסה לזכרוני לולאת גרירה שיוצא מהתושבת שלו - אפשר להדביק.

מבחינת מנוע ( 170 ) כמובן החלפת שמן לכל היותר כל 10-15K ובנסיעה עירונית אפילו פחות, תושבת מנוע ימין הולכת כל כמה שנים, טיימינג להקפיד לפי הספר חוץ מזה לזכרוני אין משהו מיוחד ואם מקפידים על התחזוקה אז מקבלים אמינות טובה. (הt-jet כנראה אפילו יותר אמין)

בכל מקרה ממליץ מאוד להתייעץ עם מיכאל (או איציק, יש עוד מומלצים אבל אישית מכיר רק אותם), אני יודע ספציפית על מיכאל שאפשר לשלוח לו היסטורייה טיפולים והוא מסתכל ונותן חוות דעת אם שווה להמשיך לבדיקה (מומלץ גם אצלו,אמנם עולה כמה מאות בודדות אבל שווה את זה) או לוותר עוד לפני שרואים את הרכב, מצד אחד זה מאריך את החיפוש כי כנראה הוא יפסול לך הרבה מועמדות אבל מצד שני אתה בטוח שאתה קונה רכב מטופל ושמור ואולי אפילו יצליח למצוא לך שידוך מלקוח שרוצה למכור שזה בכלל טוב.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זוכר לטובה את המנוע הזה מהבראבו הידנית שהיתה אצלנו במשפחה לפני מספר שנים. לא יודע איך הוא מתנהג בג'ולייטה, אבל אם אופן הפעולה והתגובה דומים לאלו שבבראבו, בובה של מנוע, גם גילה אמינות טובה בכל חמש שנות שהותו אצלנו.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי חבר'ה לקחתי את ה-120 כח סוס לנסיעת מבחן עכשיו, מרגישה לא רע בכלל, אבל כן מורגש ההבדל בכח. 

אני מצרף לכם כאן תמונה של הרישיון... מישהו יכול להסביר בבקשה? מה זה החלק שסימנתי באדום? 

כרגע נמצא עם הרכב במכון בדיקה

IMG_20240516_130533.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נראה שהיא נמצאת אצל סוחר רכבים. אני הייתי נזהר ובודק טוב.

• רעיון טוב! 2

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לדעת קודמי - תבדוק היטב.

כמה ק"מ גמע הרכב  נכון להיום ? (שים לב שהק"מ דיי נמוך ביחס לרישום שבוצע לפני שנתיים)

איזו יד ? (גם נמוכה לפי צילם ששלחת).

• רעיון טוב! 1

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון: יצאתי ממכון הבדיקה תכף אעלה לכם את הצילום אבל המסקנה היא שלא אקנה את הרכב, יצא לא משהו בבדיקה.

תודה לכל מי שענה, אעדכן על המשך החיפושים:) 

IMG_20240516_140543.jpg

IMG_20240516_134321.jpg

עריכה אחרונה על ידי איתמר27
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבא תחסוך לעצמך הרבה זמן וכסף ודבר עם מיכאל (חפש מיכאל אלפא בגוגל) ותתייעץ איתו לגבי רכבים ספציפיים שאתה מוצא, תבקש ממנו להציץ בהיסטוריה טיפולים שתשלח לו ותבקש חוות דעת.

מעבר לזה שהיא אצל סוחר, הטסט נעשה באיחור של חודשיים, בכלל פוסל על הסף.

• רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, Katom כתב:

להבא תחסוך לעצמך הרבה זמן וכסף ודבר עם מיכאל (חפש מיכאל אלפא בגוגל) ותתייעץ איתו לגבי רכבים ספציפיים שאתה מוצא, תבקש ממנו להציץ בהיסטוריה טיפולים שתשלח לו ותבקש חוות דעת.

מעבר לזה שהיא אצל סוחר, הטסט נעשה באיחור של חודשיים, בכלל פוסל על הסף.

לקחתי לתשומת לבי תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפשתי משך כשנתיים ג'ולייטה ידנית וזה היה סיוט

ה 170 מצאתי 3 שמצאו חן בעיני (מבחינת נתונים), שתיים עברו התחממות אז ויתרתי, השלישית זה מה שראיתי כשפתחתי את מכסה המנוע (ועוד נסעתי שעתיים כל כיוון בשביל זה):

WhatsAppImage2024-05-16at19_17_29.thumb.jpeg.4c0c470335862538479a07d3004e2614.jpeg

התייעצתי עם מיכאל אלפא (שלחלתי לו את התמונה) וכמובן אמר לי שזה "הכל חלודה גרוע מאוד".

ה 120 הרבה יותר אמינות, ואישית הייתי מעדיף את המנוע הזה, היה לו אותו באבארט והוא סוס עבודה מכרתי אותה עם 160K ק"מ בלי בעיות במנוע.

עד שמצאתי 120 שמורה, סגרנו מחיר וקבענו לקחת לבדיקה ויום למחר הבעלים עשה תאונה טוטאלוס.

בסוף התייאשתי ומצאתי וולוו ידנית שסגרה לי את הפינה.

• אהבתי 1

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, `Infinity כתב:

חיפשתי משך כשנתיים ג'ולייטה ידנית וזה היה סיוט

ה 170 מצאתי 3 שמצאו חן בעיני (מבחינת נתונים), שתיים עברו התחממות אז ויתרתי, השלישית זה מה שראיתי כשפתחתי את מכסה המנוע (ועוד נסעתי שעתיים כל כיוון בשביל זה):

WhatsAppImage2024-05-16at19_17_29.thumb.jpeg.4c0c470335862538479a07d3004e2614.jpeg

התייעצתי עם מיכאל אלפא (שלחלתי לו את התמונה) וכמובן אמר לי שזה "הכל חלודה גרוע מאוד".

ה 120 הרבה יותר אמינות, ואישית הייתי מעדיף את המנוע הזה, היה לו אותו באבארט והוא סוס עבודה מכרתי אותה עם 160K ק"מ בלי בעיות במנוע.

עד שמצאתי 120 שמורה, סגרנו מחיר וקבענו לקחת לבדיקה ויום למחר הבעלים עשה תאונה טוטאלוס.

בסוף התייאשתי ומצאתי וולוו ידנית שסגרה לי את הפינה.

איזו תמונה מזעזעת על הפנים.

באמת קשה למצוא... בינתיים לא מתייאש, אתן לזה עוד כמה חודשים ואם לא אז אאלץ ללכת על משהו אחר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

הגעתי לכאן כי גם אני מחפש כזאת, והדעה העממית היא כי "באלפא לא נוגעים". לא ידעתי בכלל שיש 1.4, ואני ככלל מעדיף כמה שיותר זול לתחזוקה (נוסע לאט, לא ילד). 

מה שלא הצלחתי להבין זה מדוע ביד-2 יש 1.4 שלעתים כתוב 140 כ"ס ולעתים כתוב 170 כ"ס. האם זו שגיאה?

כך שאם מצאת "חדשות" בעניין זה, אשמח גם אני לשמוע. 

בהצלחה!

עריכה אחרונה על ידי פיגו107שנת2010
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://en.wikipedia.org/wiki/Alfa_Romeo_Giulietta_(2010)#Specifications

תשים פה לינק להודעה, אני לא ראיתי כאלה.

אתה אולי מתלבלבל ומתכוון ל150 כ"ס שזה אותו מנוע כמו ה170 רק בסטנדרט יורו6.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מנוע ה 170 כ"ס, הוא מעולה ולדעתי אם תמצא אחת מהאחרונות ששווקו כנראה שכבר לא תסבול מעניין הבוצה כי איפשהו בשנת 2012-2013 שינו את משטר הטיפולים אחרי שהבינו שטיפול פעם בשנתיים\30 א"ק זה יותר מדיי למנוע הזה.

היה לי אותו במיטו תלתן והוא היה פנינה אמיתית. מומנט בריא בסל"ד מאוד נמוך וגם ידע לטפס למעלה יפה בלי לאבד כוח. לדעתי המיטו נסעה לא פחות טוב מהג'ולייטה 240 כ"ס שבבעלותי כבר שנה שישית. וזו נקודה חשובה:

מתוך 8 שנים בעלות על רכבים איטלקיים בעשור האחרון, פיאט ושתי אלפות.

המכוניות האלו בסדר גמור, אמינות לא פחות מכל רכב מינסטרמי בישראל ואפילו הרבה יותר מדגמים "רגילים" כמו פז'ו והרצועות הטבולות למינהן, הפוקוסים עם בעיות הגיר, ואג עם מחלות מכטרוניקס וסוזוקי שמחליפות מנועים בשקט בלי שאף אחד שומע על כך. שלא נדבר על הטויטות המהוללות שחלפים מקוריים מתומחרים כמשקלם בזהב.

החיסרון של אלפא לדעתי , וזה מחמיר משנה לשנה זה שבעלי המקצוע שמוכנים ללכלך ידיים מתמעטים. והסיטגמא של הספרינט וה 33 חיה ובועטת עד היום.

זה גורם לך להרגיש לא נעים שאתה מגיע לקבל שירות או חלילה עם תקלה באלפא, תמיד מרגיש כאילו "תגיד תודה בכלל שאני מסכים לקבל אותך" וצריכים לרדוף אחריהם. שלא נדבר על מחירים מופרכים ואין מה להזכיר הנחות כמובן. שעת עבודה זה 350 ש"ח ומשלמים על כל אחת ואחת או חלק ממנה. כמו בדקות שיחה עם חבילות הסלולר של פעם.

בקיצור, אם כבר אלפא אז את דגם ה 170. ועצה אישית, אולי עדיף בכלל פולו GTI או איביזה קופרה מאשר להכנס לכת הפראיירים של בעלי אלפא בישראל.

• רעיון טוב! 1

Putting a rear-spoiler on a front-wheel drive car. Yeah, that's gonna help

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...