Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לא הבנת. הדת שאני מדבר עליה היא מדינת ישראל עצמה, או, ליתר דיוק, התחושות הפטריוטיות שמצופה מאיתנו (ושאתה מצפה להן מ-Oryo) לחוש כלפיה.

פטריוטיות זו דת על כל פרטיה ודקדוקיה, ויש כאן אנשים שהיא לא מדברת אליהם. אבל חופש מדת מותר לנו, וחופש מרחשים פטריוטיים משום מה נתפס במינימום כבגידה והתגובה המיידית לו היא ERCO DECEDO.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.8 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4657

• SlowRide

4477

• פינדר

3527

• m3x7r3m3

2926

והנה עוד קצת מבית היוצר של האנשים הערכיים בארץ:

התוכנית הדבילית למדי של יצירת קמפוסים לחרדים מתרחבת, וכעת גם דתיים לאומיים יוכלו לבקש ללמוד אך ורק מגברים.

מה הם יעשו באזרחות, שם יש גם נשים מנהלות? איך זה מסתדר עם האג'נדה של הכלכלה החופשית וכו'? מן הסתם, זה לא. בטח לא בהתחשב בעובדה שהתכנית זוכה לתקציב נדיב למדי של 1.5 מיליארד שקלים.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן, הצהרת מגילת העצמאות של מדינת ישראל לפני כ 70 שנים קבעה זאת.. לא אני.

ומגילת העצמאות היא גם הבסיס לחוקיה של מדינת ישראל, כמדינה יהודית ודמוקרטית בארץ-ישראל.

מגילת העצמאות כבסיס לחוקי היסוד, אומרת וקובעת כי מדינת ישראל.

היא מדינה יהודית ו דמוקרטית. (שם-לב מה קודם..מדינה יהודית, והיכן ו החיבור)

ולגבי דת - רשמתי , יש להכיר כי זו מדינת העם היהודי.

לכן זה הגיוני כי כדוגמה - שבת היא יום המנוחה.

.

אאאאאאאאפאפאפאפאפאפאפפפפ, פה בדיוק התבצע אחד המחטפים הגדולים של המאה.

מגילת העצמאות לא מדברת על דת למעט השורה "חופש דת". כוונת המשורר הייתה שהמדינה תהיה מדינת העם היהודי, על מנהגיו, צביונו, וכדומה. הדת היהודית נלווית ומשפיעה על כך, אבל לא התכוונו בשום צורה אפשרית שמדינת ישראל היא מדינת הדת היהודית.

מכיוון שיהודי זה גם לאום וגם שם של דת, אנחנו בבעיה. יש לא מעט פלגים דתיים שהתיישבו חזק על השורה הזו, ועל מכתב הסטטוס קוו (שהם החליטו לשדרג להסכם רשמי, למרות שלא קרה מעולם דבר כזה). ויודע מה, זה הצליח להם. הרוב המוחלט של האנשים שתשאל אותם בנוגע למגילת העצמאות, יגידו לך בדיוק מה שאתה אמרת.

במדינת ישראל 2017 מעט מאוד אנשים יודעים היסטוריה, אבל כולם יודעים לעוות את ההיסטוריה. כמובן שאין פה שום תלונה או מתקפה אישית כנגדך, נא לא לפרש את זה ככה.

מדינת ישראל יכולה להתקיים גם כמדינה ש 100% מהתושבים שלה יהודים אתאיסטים (שילוב מצחיק, נכון?), זה לא יסתור כלל וכלל את מה שרשום במגילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני, קשה להעמיד פנים שה״צביון״ של עם, שמזוהה עם אמונה דתית מסוימת, לא קשור לדת הזו בקשר גורדי.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרתי, זה קורה לאט.

חכה שמונים שנה.

בעוד שמונים שנה הם ימשיכו להתלבט אם מותר לשתות חלב 5 או 6 שעות אחרי אכילת בשר, בעוד אנחנו נטוס במכוניות מעופפות.

על מי אני עובד, בקצב הזה עוד שמונים שנה לא תהיה לנו מדינה...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני, קשה להעמיד פנים שה״צביון״ של עם, שמזוהה עם אמונה דתית מסוימת, לא קשור לדת הזו בקשר גורדי.

קשור. אז מה? זה אומר שכל מי שמשתייך ללאום היהודי גם מציית לכל חוקי הדת היהודית?

רוב האנשים שאני מכיר מגדירים עצמם כיהודים (בין השאר). חלקם צאצאים לאנשים שנרצחו בדיוק בגלל זה. כמעט כולם מדליקים נרות בחנוכה. מיעוט קטן מתוכם שומר שבת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ו? זה לא סותר את מה שאמרתי. מסורות ומנהגים יכולים להיות נטועים במקור דתי, זה לא אומר שזו חייבת להיות הסיבה מדוע ממשיכים לחגוג אותם או לשלב אותם בחיינו. אם תרצה אשמח לתת דוגמאות כאלו משלל דתות ואמונות ברחבי העולם, כולל כמובן ישראל.

קח לך דוגמה קטנה וחביבה- חפש ברחבי הפייסבוק תיוגים מתקופת פסח האחרון. אתה תמצא אינספור תמונות של חבורות צעירים חילוניים לחלוטין, במקרים מסוימים אתאיסטים מוצהרים ומיליטנטים, שעושים סדר פסח ביחד, בלי אף אדם קרוב להיות דתי ברדיוס 3 דירות משם. דוגמה אחת מרבות (מאוד) שאוכל לתת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהמשך רשמתי די ברור - למדינה אסור לכפות חוקי דת כלשהם על האזרחים.

רשמתי דוגמה, איך אפשר להגיע לתחבורה ציבורית נכונה בשבת.

אבל,, זה הבסיס של העם היהודי, אשר הקים מדינה יהודית ודמוקרטית בישראל.

ודעתי היא כדעת חן, הדתיים לאט לאט יכנסו פנימה ללימודים ולעבודה.

הדתיים האשכנזיים לאט משחררים, ומאפשרים יותר לימודים ופתיחות לשוק העבודה.

אני יותר מודאג מהדתיים החדשים המזרחיים אשר ש"ס היא פטרונם.

היום הם מקצינים כדי להשתוות לדתיים האשכנזים, ונדרשים יותר ויותר לתקציבים של המדינה.

מאחר ולהם אין הרבה תורמים גדולים מחו"ל.

לדתיים הללו, יקח אולי יותר זמן וכברת דרך לעבור כדי להבין.

כי המדינה חייבת את כלל האזרחים מעורבים בכלכלה בריאה.

ובמיוחד לטובתם כדאי כי יכנסו לשוק העבודה, מאחר וזה לא כייף לחיות בחוסר ולהתחנן לקצבאות.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד הטעונים החוזרים לאחרונה מצידם של אנשי ימין נגד השמאל, הוא שהימניים הם ריאלים יותר, בעוד שבשמאל סובלים מתמימות ומאמינים שכל בני האדם יכולים להתיישר לאיזה קו ערכי, תרבותי וכו' וכו'. מעניין איך הטעון הזה כאילו נעלם, כשמדובר ביהודים דתיים. פתאום יש איזו אמונה שכולם יישרו קו או ישתלבו.

אני לא אומר שזה בהכרח לא יקרה. אני כן אומר שזה לא בהכרח יקרה. ומי שלא מבין מה אני רוצה מחייו, שיעשה את הרדוקציה המתבקשת ויחשוב עם עצמו האם זה מובטח שמהגרים מוסלמים לאירופה ישתלבו לחלוטין בחברה שם. כן, זה לא בדיוק אחד לאחד זה. בכל זאת, כשאן מקדמים חקיקה שמטרתה להחריב את סמכויות בתי הדין הרבניים, אז מי שמזדעזע משמועות ודיבורים על קידום בתי דין מוסלמים באירופה (או קיומם של בתי דין לא פורמליים כאלו), יכול לשאול את עצמו מה בעצם ההבדל ממה שקורה כאן.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם לקרוא לזה כפיה דתית אבל נק' שמאוד הפריעה לי שבוע שעבר. הלכתי לבקש הנחה בארנונה כיוון שאני סטודנט ולא היו מוכנים לתת כי הם לא מכירים בזה. לאברכים הם כן נותנים הנחה משמעותית ואני לא מצליח להבין למה לאדם שהוא כרגע אולי הכי יצרני (בכל זאת אני עובד כמעט משרה מלאה) אבל בראיה לרחוק כדאי לעודד אותו להצליח לא נותנים עזרה. ומנגד, לאברך שזה מלכתחילה אבסורד מבחינתי לממן אותו מכספי מדינה נותנים עוד עזרה מעבר. אותי זה ממש מכעיס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שידוע לי, לקבלת הנחה בארנונה עושים מבחן הכנסה.

גם דתיים העוברים סף מסוים לא מקבלים, לדוגמה האישה מרוויחה הרבה.

מה שכן - הרבה מהם עובדים על המערכת, רשומים כתלמידים שלא מרוויחים.

ובפועל עובדים מהצד ואו לא לומדים.

כאן זה יותר בעיה של שקר ואי כיבוד האמת, ובדיקה ואכיפת החוק ע"י המדינה.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...