Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיצוי מחברת ביטוח על טוטאלוס - רכב שהיה ליסינג ועובר במשפחה

פוסטים מומלצים

היי לכולם,

לפני כשבועיים מישהו נכנס בי חזק מאחור, כשאני על 0 קמ"ש, וגרם לי נזק כבד לרכב.

לא היה בטוח אם אפשר לתקן או לא, לפני שבוע המוסך התקשר שזה לא רק עניין של חלקי חילוף, יש נזק לשלדה, והרכב עבר מ-40% נזק לטוטאלוס. 

הרכב (טויוטה פריוס היברידי, 2014) הוא רכב שעבר במשפחה. אבא שלי שכר אותו בליסינג בחברה בה הוא עבד (לפני 10 שנים), אז הוא קנה אותו ממנה. לאחר מכן הרכב הועבר לאחי, ואז אלי. 

השמאי אמר שמשום שהרכב היה בליסינג, אז ערכו יורד ב-17%, כך שאפוצה בסכום משמעותית יותר נמוך מהמחירון. האם יש דרך לעקוף את הדבר הזה משום שאבי היה הנהג היחידי ברכב הזה בליסינג? (החל מ-ק"מ 0). יש לי תחושה שבקנייה אז של הרכב, הדבר היה מגולם במחירו, אבל אשמח לבדוק אתכם אם ניתן לעשות דבר מה.

תודה רבה לכולם ובשורות טובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. השמאי משקלל את ערך הרכב, ובעלות ליסינג משמעותית. אתה במצב טוב (כנראה מתועד "ליסינג נהג יחיד"), כי ההפחתה יכולה להגיע ליותר מזה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על זה.

אם כן, כמו שאמר השמאי, שווי הרכב הוא 34 אלף.

עכשיו קרה משהו מוזר - השמאי התקשר אלי, אמר לי שמחר אני אבוא למוסך - אחד המוסכניקים רוצה לקנות את הרכב (שכאמור, אבדן להלכה). הוא יתן לי 14 אלף בערך (במזומן!), נחתום על זכרון דברים, את השאר אקבל מחברת הביטוח. בנוסף, אני אמור לשלם צ'ק דחוי לשמאי של 1600 (הבנתי שככה זה בדרך כלל). כל הזמן השמאי אמר שאני לא צריך לדאוג, ושאני לא צריך לדאוג.

כל הדבר הזה נשמע לי די מוזר ולא מריח כל כך טוב. איך אני יודע שהמוסך פתאום החליטו על אובדן להלכה, אולי כדי שהמוסכניק יוכל לקנות את הרכב בזול ולתקן אותו? למה אני צריך להתעסק עם כל המכירה של הרכב ולקבל את הכסף בפעימות, בפעם במזומן ופעם מבחרת הביטוח? כשדיברתי עם הביטוח אתמול (ליברה), אמרו לי פשוט לחכות לכסף שיגיע מחברת הביטוח של מי שפגע בי (חברת שומרה). 

אשמח מאד לעזרתכם, כל העניין נשמע לי מוזר. 

עריכה אחרונה על ידי Merofaza
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד לשמאי שאם המוסכניק רוצה לרכוש את הרכב שיתקשר לחברת הביטוח
זה מוזר ומסריח עד השמיים
אל תסכים למכור כלום

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשמאי יש אפשרות לשחק עם רמת הנזק. הוא יכול להוריד כמה אחוזים כדי שזה יהיה אובדן להלכה במקום טוטאלוס.

במקרה של אובדן להלכה, מוכרים את הרכב לסוחר/ מוסך וכו', ואת שאר הכסף אתה מקבל מחברת הביטוח.  ככה זה עובד. מסריח אבל חוקי.

נכון, המוסך אחכ מתקן את הרכב (לו זה עולה פחות) ומשתמש בו בתור רכב חליפי. 

אם הקונה היה סוחר, אז הוא היה מוכר אותו אחרי תיקון (בלי לעדכן את הקונה שהיה אובדן להלכה).

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב אובדן להלכה או למעשה אז הרכב עובר לחברת הביטוח והיא מחזירה לך את שווי הרכב.

אם זה להלכה אז יש מצב שהוא יחזור לכביש. נפתחו כריות אוויר? זה רק נזק מאחור? הבטריות שלמות? היו תקינות גם קודם לכן??

לא מכיר מצב שאתה גם מוכר אותו לסוחר, וגם מקבל כסף מהחברת ביטוח.

זה כנראה קומבינה, שהשמאי עוזר לארגן, השאלה אם זה מקובל על חברת הביטוח והאם היא מרוויחה פה יותר כסף.

לא יודע מה השווי של רכב כזה לסוחר. 14 אלף על פניו נשמע סביר , זה בערך 40% מהשווי של הרכב.

מה האינטרס שלך להתערב בזה? אפס.

אלא אם כן הסוחר מוכן לשלם לך יותר מאשר שהוא כותב שהוא שילם לביטוח וככה אתה יוצא ברווח. שזה בעברית תקינה נקרא העלמת מס. ומה האינטרס של הסוחר לעשות את זה? רק אם הרכב באמת ניתן לתיקון במחיר הגיוני, ואם מוכרים אותו במחיר מלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על העזרה.

המצב הוא כזה - נכנסו בי מאחור חזק (אני הייתי על 0 קמ"ש, היה מלפני רכב תקוע בכביש).

בהתחלה לא היה ברור מהי רמת הנזק. השמאי (אותו השמאי) בדק תחילה, אמר 40% (חלפים של פגוש, מרכב, דלת אחת שהיה צריך לפרוץ ולהחליף). הבטריה תקינה והייתה כך גם לפני כן (חשבתי על להוציא אותה מהרכב למקרה שאקנה פריוס אחרת, לא יודע מה עושים במצב כזה). שאל אותי אם לתקן או למכור (כבר אז הוא הציע לי, נמכור לזה, נמכור להוא, כל פעם אני אקבל קצת כספים והביטוח ישלימו למחירון). אמר ואמרו במוסך, שיכול להיות שאם יראו עוד נזק כשיעלו על הליפט, אז אחוז הנזק יכול להשתנות.

אני רציתי לתקן, האוטו מעולה והוא 10 שנים אצלנו במשפחה. אם זה רק חלפים, אז הכל טוב, לא אכפת לי מירידת ערך, אני מתכוון להשתמש בו לעוד כמה שנים טובות. בכל מקרה, אחר כך התקשר השמאי, אמר שהעלו את הרכב על הליפט ומצאו עיקום בשלדה, והמוסך הרים ידיים ולא רוצה לתקן יותר, ושיחד עם הנזק הזה, הרכב הוא אבדן להלכה.

עם כל מה שהתחיל להריח לי לא טוב עקב ההתנהלות, עלתה המחשבה שאולי מישהו מרוויח מזה שיש עכשיו עוד נזק לרכב. ואולי אולי המצב של הרכב טוב יותר מההערכה. לא יודע. בכל מקרה, אדבר עם הביטוח, אבקש מהם דו"ח שמאי. אני לא הולך להתעסק עכשיו בכל הקומבינות שהולכות פה.

אם למישהו יש עצה מה לעשות, מה לבדוק וכו', אשמח לשמוע. כל מה שרציתי זה שיתקנו לי את הרכב ויחזירו, אם זה היה אפשרי (אם אין באמת נזק לשלדה, רק חלפים וכו'), אז המצב הזה מבאס מאד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נזק שלדה? תעיף את הרכב. זה עניין של בטיחות. אל תתעסק עם קומבינות, שחברת הביטוח תשלם מחירון משוקלל ואתה תדאג להתקדם למשהו יותר מודרני ובטיחותי.

יכול לומרנלך מניסיון בכמה תאונות שהקשר בין האומדן הראשוני לשמאות הסופית מקרי בהחלט. היה לי מקרה שבו השמאות הסופית הגיעה ליותר מפי 3 מהראשונית.

ועוד דבר חשוב - אל תפתח סנטימנטים לרכב, בודאי לא לשגרתי כמו פריוס. בדיוק כמו לאיזה צלחת, אם היא לא מהסרוויס,של סבתא רבתא.

אגב, לגבי הסוללה, אסור לך לפרק שום חלק אינטגרלי מהרכב. גם לא מצבר או צמיג שהותקנו שעתיים לפני התאונה. זה חלק מהרכב שעליו אתה מקבל פיצוי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני על הרכב ויתרתי, הוצאתי ממנו כל דבר שהיה בעל ערך - מצלמת דרך, מובילאיי וכו'. את המובילאיי חתכתי בקאטר - אפשרי להתקין ברכב אחר?

לא הולך להתעסק בקומבינות, אם מישהו רוצה משהו, שידבר עם הביטוח.

אני מניח שיש הפסדים בשקלול של שווי הרכב (צמיגים חדשים, מצבר חדש, סוללה חדשה), זה לא משוקלל במחירון. האם יש דרך לקבל מעל המחירון?

וגם - הבנתי שאני אמור לקבל החזר על הטסט (עברתי טסט יום לפני התאונה). לא מצאתי איפה אני מגיש את זה, וגם ראיתי שיש קטגוריה של 'אובדן גמור' אבל לא 'אובדן להלכה' - אני עדיין אמור לקבל כסף חזרה? לאן אני שולח את הטופס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה תעשה עם המובילאי?
אגב זה חלק מהרכב, כמו שלא פירקת פנסים, אתה גם לא אמור לנתק את המובילאי
לדעתי לא תוכל לקבל החזר על אגרת הרישוי אם הרכב לא מורד מהכביש! ודי אכלת אותה כי אתה "מוכר לסוחר" רכב עם טסט לשנה

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב לא הושבת, הרי שהוא פשוט החליף בעלים, ועכשיו חברת הביטוח היא הבעלים של הרכב. צריך לבדוק מולם מה הפרוצדורה לקבלת החזר ,אם בכלל. אם הרכב מוגדר אבדן גמור/מורד מהכביש, אז ברגע שיתעדכן במחשב של משרד הרישוי,יישלחו לך מכתב בו תוכל לבקש החזר יחסי של אגרת הרישוי. ההחזר מתבצע לחשבון בנק ( יש לצרף צילום של צק שלך עם פרטי הבנק) או לכרטיס אשראי אם הזנת כזה באזור אישי ממשלתי

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השמאי אמר לי גם שהרכב יורד מהכביש, אחר כך אמר לי שרוצים למכור אותו למוסכניק וגם שהוא אובדן להלכה. לא יודע מה רוצים ממני. השמאי גם עוד לא שלח לחברת הביטוח דו"ח שמאי, מחכה שזה יגיע אליהם והם ישלחו לי.

גם השמאי וגם הביטוח אמרו לי שאוכל לקבל את הכסף על הטסט חזרה.

בכל מקרה, אני לא הולך למכור את הרכב למוסכניק או לאף אחד, רק מחכה לכסף שיגיע ישירות אלי מחברת הביטוח.

עריכה אחרונה על ידי Merofaza
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...