Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

לפני 43 דקות, Nemesis כתב:

זה לא מסתדר עם העובדה שיש חנויות תיקונים כמו פטריות. לא היתה עבודה, היו סוגרים.

אה, אבל הם לא רק מתקנים. וזה שאנשים מתקנים לא אומר שזה כדאי. אבל בו נחזור רגע לעניין עצמו.

פיקסל 6 עולה 1800 ש״ח.

מסך מקורי עולה 126 דולר, שנעשה את זה 400 ש״ח. תוסיף לזה עלות שילוח/ייבוא + עלות התיקון, אני משער שאנחנו ב-800 ש״ח, במקרה הטוב.

רגע... מחיר מפורסם לתיקון - 1000 ש״ח.

אז אם המכשיר חדש, נו. אפשר להצדיק. אבל במכשיר שכבר עשה כברת דרך, לשים יותר מחצי עלות על תיקון זה נראה לי לא כדאי.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון מסך ל- S22 לפי זאפ, 675 ש"ח לחלקים מקוריים.

עלות תיקון זולה יותר למכשיר שבמהותו יקר יותר (לפחות בהשקה) עם מסך טוב יותר. האם זה לא מדגים בדיוק את החסרון בנושא התחזוקה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המכשיר הקודם שלי היה "איזוטרי" מבחינה מסחרית, היה לו יבוא רשמי והכל, אבל איזוטרי (Razer Phone2).

יודעים למה הוא הוחלף בסוף? בגלל שני חלקים שניתן יחסית בקלות (למכשיר עם IP67 כן?) להחליף, ואם זה לא היה מכשיר איזוטרי - גם היה ניתן להשיג אותם בקלות, מודול של פורט USB וסוללה.

מחיר מחירון לשני הרכיבים ביחד פחות מ-50 דולר.

אז נכון שהטלפון חדש עלה בערך 2200 שקל, ואחרי שנתיים היה שווה הרבה פחות, אבל זו לא הבחירה שעמדה בפניי, כי לא יכלתי לקנות כזה חדש ב-1000 שקל נניח.

הבחירה שעמדה בפניי היא לתקן ב-50 דולר, או לקנות טלפון אחר, חדש, ב-2400 שקל.

בסוף האופציה הראשונה נפלה, כי Razer לא היו מוכנים למכור לי ישירות את החלקים, והיבואן לא רצה להתעסק בכלל עם המכשירים האלה יותר ("הוא באחריות? לא? אז אנחנו לא נוגעים").

כמו כן הטענה שאנשים לא מתקנים טלפונים מנותקת מהמציאות. יש הרבה חנויות שמוכרות סלולרי / ציוד מקיף / מעבדות, ובד"כ המכירות מתוך המחזור אצלם לא כזה גבוה, אחד אפילו טען שבערך 50% מההכנסות שלו מגיעות מתיקונים. השאר מתחלק בין מוצרי גיימינג, ציוד מקיף (מטענים, כבלים, מחזיקי סלולר לרכב וכו') ומכירת מכשירים חדשים.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Nemesis כתב:

תיקון מסך ל- S22 לפי זאפ, 675 ש"ח לחלקים מקוריים.

עלות תיקון זולה יותר למכשיר שבמהותו יקר יותר (לפחות בהשקה) עם מסך טוב יותר. האם זה לא מדגים בדיוק את החסרון בנושא התחזוקה?

מחירים יורדים ככל שהמכשיר מתיישן.

ושבר זו לא ״תחזוקה״

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה זה תחזוקה? בכל מקרה, תקרא לזה איך שאתה רוצה, אבל 

שבר ושקע טעינה אלה תקלות נפוצות שלרוב יתקנו אותן במכשירים יקרים כל עוד המכשיר לא ישן מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשמדובר במסך יקר, אני חושב שאנשים עושים טעות שהם מתקנים, בטח כאלו שמחליפים מכשיר כל שנתיים-שלוש (אם לא נשבר ממש אחרי הקנייה). שוב, כפוף לעלות.

שקע, אתה צודק, אבל לא צריך מומחיות לזה.

רב האנשים קונים ומשתמשים. זהו. זה לא משנה איפה קנו וממי. 

בכל מקרה, תמיד צריך מכשיר ספייר בבית, אחד זול ו/או ישן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

תזכורת!

חברים תתכוננו,

שלא תגידו לא ידענו, לא שמענו.

אז האירוע הגדול בפתח וכולנו במתח!

:popcorn:

1817060578_.thumb.JPG.252033fba43694e3bd28dacc2533bc82.JPG

עריכה אחרונה על ידי Shmelov

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי תיקונים : שלחתי לתיקון מכשיר של שיומי שעלה חדש ₪620 . שיומי x4 . החלפת מסך עלתה ₪150 ועוד מסך שהזמנתי ב 20$ . לא כלכלי בעליל אבל הבעלים פשוט אהב אותו. את הגודל שלו. כבר לא מכרו כאלה חדשים. 

כעבור כמה חודשים גם הוחלפה בטרייה בעלות דומה.

לא תמיד אנשים עושים את הבחירה מטעמי כסף.  

היום יש כבר את right to repair בו היצרן , כמו סמסונג/ גוגל , שולח לך קיט והוראות תיקון (הכל מקורי). יש אתר ידוע fixit שעובד בהרבה מדינות 

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא כלכלי? יצא לו בחצי מחיר ממה שהיה אם היה קונה חדש באותה רמה.

במקרה יש לי את ה-x4 הזה בבית בתור מכשיר יתום, הוא סוס עבודה, חטף אינספור נפילות, מכות והתעללויות מאת שלושה ילדים ואישה עם נטייה להשבית טלפונים(בעברה: סמסונג ס2, HTC one, נקסוס5 ועוד שמתו באיבם עד שפגשה את השיומי הזה)

והוא עדיין עובד סבבה במעט שיוצא לי לפתוח אותו סתם כי אני רוצה לנסות עליו כל מיני שטויות.

את הבסיסי הוא עושה כמו גדול, והאמת הטלפונים שעולים היום 600-800 מרגישים פח וברמה סופר נמוכה לעומת מכשירים לפני חמש שנים במחיר הזה.

עריכה אחרונה על ידי aviaviavi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לשוכני הגיבוב.

מחפש טלפון חדש לאמא במקום הסמסונג J7 העתיק שלה, שסר חינו, ונהיה מטרד גדול לאחרונה. דרוש טלפון פשוט יחסית ופונקציונלי, שיהיה נוח לאנשים מבוגרים, הרבה איחסון (מינימום 64 גיגה אני מניח), סוללה סבירה, מכשיר שצפוי שיוכל לתת עבודה הרבה שנים כמו הJ7, ושיעבוד ישר מהקופסה. עדיפות להשאר בעולמות הסמסונג מסיבות ברורות - אלא אם כן לדעתכם זה לא ממש חשוב. ושיהיה אנדרואיד.

תקציב אני לא מגדיר כרגע, נאמר שעדיף אם אפשר לא לעבור 1300 ש"ח, רצוי פחות אם זה אפשרי ביחס לתמורה.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-VFM הכי טוב כרגע זה A33, עד לא מזמן היה אפשר למצוא אותו ב-1080 ש"ח יבואן רשמי. אחסון שך 128 גיגה, זיכרון 6גיגה, 5G, NFC. וזה לא סיני. אם היא לא צריכה NFC יכול להיות שאפשר בפחות. עד כמה שראיתי עכשיו הוא נמכר בסביבות ה1200 ביבוא רשמי.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.9.2022 בשעה 18:27, save כתב:

פיהוק ...

תן לי לנחש: מעבד יותר מהיר . זה כמעט מרגש. 

אפילו לא נרגיש את השינוי במהירות אבל נזמין בהזמנה מוקדמת.

אין מה לעשות, חייבים לרכוש ולהנות!

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...