Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המדריך המלא לשימור צבע הרכב בפנאטיות

שימו לב! השרשור הזה בן 2279 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

החומר הזה הוא סילר ווקס.

אחרי פלסטלינה אתה מורח אותו בשיכבה מאד מאד דקה והוא משמש כשכבת מגן ואטימה לצבע עם ברק שאף ווקס אחר לא מגיע אליו

לכן יש לו את האפקט של ההחלקה, שכל דבר מחליק מעל הרכב כי השיכבה אטומה לגמרי וחלקה אז אין מה שידבק או יצמד.

את יכול כמובן לשים כמה שכבות (בקבוק אחד מספיק ל 27 רכבים לפי מה שהם אומרים) ואז אתה מקבל הגנה יותר חזקה

ומה שטוב המריחה וההחלקה לא צורכים התאמצות כמו בווקס

מאיפה הזמנת אם אפשר לדעת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 417
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

רציתי רק לעדכן.. הרגע חזרתי. קניתי שמפו לשטיפת רכב עם טפלון ובקבוקון ווקס של טרטל מיועד למטאלי.

כיוון שלא רציתי להסתכן עם מטלית לא מתאימה קניתי בנוסף 2 ספוגים "כיבסה" שמלבישים על היד בד"כ מיועד לשטיפת הרכב . למה 2? אחד כדי למרוח את החומר והשני כדי לנגב .

מכירים את הכפפה הזו? האם היא תתאים לדעתכם לביצוע העבודה?

ושאלה נוספת האם זה קריטי אם אני יבצע את העבודה בשעות הערב (20:00 כשהשמש שוקעת)בחוץ? יש לי חניה פרטית בתוך הבית אבל לא מקורה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה הזמנת אם אפשר לדעת?

מארצות הברית לא ניתן לקבל משלוח לישראל בגלל ההגבלות על "נוזלים" בטיסה.

מהאתר הבריטי שלהם אפשר , וגם מאוסטרליה ניתן

(שלי מ UK )

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רציתי רק לעדכן.. הרגע חזרתי. קניתי שמפו לשטיפת רכב עם טפלון ובקבוקון ווקס של טרטל מיועד למטאלי.

כיוון שלא רציתי להסתכן עם מטלית לא מתאימה קניתי בנוסף 2 ספוגים "כיבסה" שמלבישים על היד בד"כ מיועד לשטיפת הרכב . למה 2? אחד כדי למרוח את החומר והשני כדי לנגב .

מכירים את הכפפה הזו? האם היא תתאים לדעתכם לביצוע העבודה?

ושאלה נוספת האם זה קריטי אם אני יבצע את העבודה בשעות הערב (20:00 כשהשמש שוקעת)בחוץ? יש לי חניה פרטית בתוך הבית אבל לא מקורה..

לדעתי בשעה הזאת כאשר השמש כבר שקעה, הפח של הרכב עדיין חם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסור אף פעם לעשות ווקס על פח חם או בשמש ישירה כי הווקס יתייבש במהירות מטורפת וזה כמו להוריד מלט אחרי שהוא יבש.

בנוגע לשעת הערב, לפעמים יש לחות בערב שיכולה לעשות צרות. מה גם שיש מצב שאתה תעשה שטויות כי לא תראה את שאריות הווקס לאחר המריחה שלו.

אם אתה כבר עושה בערב גש לאיזה חניון שיש בו אפשרות של תאורה, חשוב לשטוף את האוטו טוב טוב לפני ואקס על מנת להסיר שומנים.

הפלסטלינה נועדה להוריד כל מיני גרגרים וכתמים שנדבקים לרכב ושאינם יורדים בשטיפה רגילה ועדינה. אחרי פלסטלינה הרכב אמור להיות חלק כמשי.

ברמה עקרונית אם אין לך סריטות מיקרוניות בצורה של מערבולות, בד"כ רואים אותם באור שמש חזק או במנורות נאון חזקות בלילה, אז אתה לא צריך פוליש. פלסטלינה במקרים נדירים לא צריך.

אופיר רודניצקי, דיאגנוסטר מומחה לרכבי קבוצת VW AUDI SEAT SKODA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסור אף פעם לעשות ווקס על פח חם או בשמש ישירה כי הווקס יתייבש במהירות מטורפת וזה כמו להוריד מלט אחרי שהוא יבש.

בנוגע לשעת הערב, לפעמים יש לחות בערב שיכולה לעשות צרות. מה גם שיש מצב שאתה תעשה שטויות כי לא תראה את שאריות הווקס לאחר המריחה שלו.

אם אתה כבר עושה בערב גש לאיזה חניון שיש בו אפשרות של תאורה, חשוב לשטוף את האוטו טוב טוב לפני ואקס על מנת להסיר שומנים.

הפלסטלינה נועדה להוריד כל מיני גרגרים וכתמים שנדבקים לרכב ושאינם יורדים בשטיפה רגילה ועדינה. אחרי פלסטלינה הרכב אמור להיות חלק כמשי.

ברמה עקרונית אם אין לך סריטות מיקרוניות בצורה של מערבולות, בד"כ רואים אותם באור שמש חזק או במנורות נאון חזקות בלילה, אז אתה לא צריך פוליש. פלסטלינה במקרים נדירים לא צריך.

לגבי הפח החם, אני מחנה כל שעות היום בחניון תת קרקעי. הכוונה היתה נסיעה של כ 5 דק' גג מהחניון עד לחניה שלי ולהתחיל לעבוד. קשה לי להאמין שזה מה שיגרום לבעיה. אולי אם הרכב היה חונה בחוץ כל היום.. (אבל זה לא יקרה הרי זה שירשור של פנאטים). ולגבי הפלסטלינה איפה רוכשים את זה ? כי יש לי מערבולות ממש ממש עדינות כניראה משטיפות הרכב עם המטאטא שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פלסטלינה אפשר לקנות באי באי או בחנות של קאר-פלן.

חשוב לעבוד איתה כאשר הרכב משומן תחפש בYOU-TUBE איך לעבוד עם פלסטלינה זה נקרא-CLAY BAR

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פלסטלינה אפשר לקנות באי באי או בחנות של קאר-פלן.

חשוב לעבוד איתה כאשר הרכב משומן תחפש בYOU-TUBE איך לעבוד עם פלסטלינה זה נקרא-CLAY BAR

שמע, העניין הזה הפך למסובך בשניות. העיקר קניתי את החומרים.. עכשיו מסתבר שזה לא כך.

איפה יש חנות של קאר פלן? באינטרנט? זה אומר הזמנה מחו"ל? זה אומר כ"א בינלאומי.

ומה זה השמן הזה? מאיפה אני קונה אותו? יש שמן מסוים מומלץ?

כל העניין הזה עם יוטיוב מעניין מאוד אבל אי אפשר להשיג את החומרים שהם מראים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פלסטלינה שהומלצה ע"י "אוטו אקספרס הבריטי" "bilt Hamber clay soft" היא

תשלח שם למוכרים מייל ותשאל אם יוכלו לשלוח לך לישראל. תשים לב שאתה צריך את דגם SOFT (הרך). פלסטלינה זאת אינה מצריכה חומר לשימון ומים רגילים מספיקים לה.

פלסטלינה שמוכרים פה בארץ היא של CAR-PLAN קישור

כשעובדים עם פלסטלינה, חשוב מאוד להשתמש בהרבה תרסיס, חלק דורשים תרסיס מיוחד וחלק דורשים רק מים. בכל מקרה כשעובדים עם פלסטלינה חשוב כל הזמן לרסס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

לפני כחודשיים-שלוש עשיתי ציפוי קריסטל ואני מתלבט אם לעשות ווקס בתקופה הקרובה פעם בחודש-חודשיים. האם הווקס לא יפגע לי בציפוי קריסטל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר, כולם מתלוננים על ה"טרטל" שהוא מתייבש מהר, אבל בקישור של קאר פלן הם מתגאים בזה שהווקס שלהם מתייבש מהר.

אבל עדיין הרוב כאן ממליץ עליו.

תתקנו את דרך העבודה שלי אם אני טועה.. שלא יהיה פאדיחה..

אוקי, אז מועד העבודה יהיה ביום שבת בשעה 19:00 בחוץ כשהשמש דועכת ולאחר שהרכב ישטף עם שמפו טפלון+ ייבוש מלא.

המרכיבים: 2 ספוגים "כבשה" רכים מאוד המתלבשים על היד, בקבוקון ווקס "טרטל" מטאלי. העבודה ללא פלסטלינה.

2 שלבים:

1. לשפוך מעט ווקס על ה"כבשה" ולעבוד בתנועות מעגליות ולשמור על אותו קצב סיבובי באיזורים קטנים.

2. לעבוד על האיזור דקה-שתיים ולנגב בעזרת ה"כבשה" השניה היבשה עד למראה מבריק.

חשוב- לא להפעיל לחץ חזק בזמן השפשוף.

ככה איזור איזור בכל הרכב... כולל מדרכות פנימיות. שאלה, על פנסים? מותר/אסור?

הצעות, תיקונים שינויים וטיפים ישמח לקבל... בעיקר מאלו שעובדים עם ה"טרטל" וקיבלו תוצאות מרשימות. לפני יום שבת הקרוב.. אחרי זה זה יהיה מאוחר מידי.

תודה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש בוקס הנוזלי של Turtle כבר הרבה שנים - לעתים בסוג המיועד לצבע מטאלי ולעתים בזה המכיל טפלון. כל בקבוק מספיק לי ל-2-3 מחזורי ציפוי (במשפחתיות סטנדרטיות), כך שעלות כל הסיפור היא כ-100 שח בשנה, אולי קצת פחות.

העבודה קלה מאוד - לאחר רחיצת הרכב, ייבוש שולו וניגוב משקעים אני שופך קצת נוזל על האזור המיועד ומורח אותו עם מטלית כותנה (בד"כ חולצת T או לבנים שיצאו מכלל שימוש), ממתין כמה דקות ומנגב את האבקה שנותרה במטלית נוספת. כך על כל הרכב.

רצוי לא למרוח בכוונה על חלקי פלסטיק שחורים - הווקס משאים עליהם עקבות. לכן אם מרחת עליהם ווקס נגב אותו מיד. רצוי לא להשאיר חומר על הפנסים, הוא יפגע בשקיפותם, אבל ניגוב קל יפתור את הבעיה.

אני בד"כ עובד על משטחים גדולים, מה שגורם לעתים לניגוב להיות קצת קשה (הווקס מתיבש). לי זה לא מפריע כיון שהפסים שנותרים הם בסך הכל אבקה של ווקס וכל נגיעה מסירה אותם. אני לא פדנט לגבי מראה הרכב אלא משתמש בחומרים כדי להגן על הצבע.

מתוך נסיון - מריחת ווקס מסוג זה מדי 3-6 חודשים שומרת היטב על הצבע, מעולם לא נזקקתי לצביעת רכב (למעט לאחר תאונות) - וגם למכוניות שמכרתי בגיל 10-12 שנים היה צבע בוהק.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2279 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...