Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת נוזל רדיאטור

pipinoadar
שימו לב! השרשור הזה בן 6811 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב לכולם!

לפני העצבים..עברתי בחיפוש ו"שאבתי" את כל האינפו' לגבי אופן החלפת הנוזל(פתיחה,העברת לחימום,ריקון,פלאשינג וכו')הבעיה שלי היא שהנוזל שקניתי להוספה (טעות לעולם חוזרת...מצ'מפיון)

מגיע בשפות שונות,רק לא באנגלית..וכך יוצא מצב שאין לי מושג לגבי כמות החומר לעומת המים(מזוקקים?)

החבר'ה בצ'מפיון ניסו להסביר לי אבל קיבלתי את התחושה הברורה שאף אחד שם לא באמת יודע...

צרפתי תמונה של הנוזל..מישהו יודע??

(ד.א..יש אנגלית בחזית..אבל חסר הדף של האנגלית מאחור..ההסבר)

DSC00178.JPG

"היום הוא המחר שאתמול דאגתם בגללו כל כך"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנית נוזל קירור איכותי.

המלצתי 40 אחוז נוזל קירור + 60 אחוז מים.

יש לערבב לפני הכנסת הנוזל למיכל העיבוי.

אסור לערבב עם מים מזוקקים

השתמש במי ברז המיועדים לשתיה

מצורף דף מתוך ספר אחזקה של VW.

Pages from Jetta Golf GTI-1999-2005 Service Manual-Bentley Publishers.pdf

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היצרן ממליץ להשתמש במי ברז המיועדים לשתיה.

מצורף דף מתוך ספר אחזקה רשמי.

מתוך ניסיון שלי:

12 שנים אני נוסע ברכבים של קונצרן VW ואני תמיד מקפיד להשתמש בנוזל קירור של היצרן ולפי ההנחיות שלו.

תוצאות:

אף פעם המנוע לא התחמם או ראש מנוע נאכל.

משאבת מים החלפתי אחרי 80000 קילומטר.

בהתחלה השתמשתי עם נוזל קירור G10 לאחר מכן G11 וגם G12 ועכשיו G12 PLUS ועדין לא התאכזבתי.

למה לא מזוקקים ?

קרא את המאמר בקישור:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=68137

Pages from Jetta Golf GTI-1999-2005 Service Manual-Bentley Publishers.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה...לאחר חיפושים נוספים החלטתי להשתמש במים מזוקקים לדילול התערובת..

אני מקווה שהעסק יצליח..

נ.ב - יש לי או אין לי ברזים לריקון אויר מהמערכת?

"היום הוא המחר שאתמול דאגתם בגללו כל כך"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בצד השני של הבקבוק שקנית יש מדבקה דו שכבתית שאפשר לקלף אותה (את השכבה הראשונה) ומתחתיה יש כיתוב באנגלית

לא כתוב על הבקבוק לערבב את החומר G12 PLUS , אני מילאתי רק G12 והכל כמו חדש.

כמו כן מותר לערבב G12 עם G12 PLUS (כך כתוב על האריזה)

תהנה!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בצד השני של הבקבוק שקנית יש מדבקה דו שכבתית שאפשר לקלף אותה (את השכבה הראשונה) ומתחתיה יש כיתוב באנגלית לא כתוב על הבקבוק לערבב את החומר G12 PLUS , אני מילאתי רק G12 והכל כמו חדש. כמו כן מותר לערבב G12 עם G12 PLUS (כך כתוב על האריזה) תהנה!!
עשית שגיאה חמורה מאוד.

נוזל הקירור שנמצא במערכת הקירור אצלך ברכב ממש לא יעיל מבחינת הסעת חום.קרא את הוראות היצרן הרשמיות בקובץ שצירפתי קודם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה שהעסק יצליח..
מי שמקווה, אינו בטוח. הוא מקווה. מרק10 מדבר כאחד שיודע, למה לסמוך עליו חלקית? עם נסיון של שנים והסברים מפורטים, אל לך להתווכח.

בקישור הזה: http://www.carsforum.co.il/vb/attachment.php?attachmentid=45788 שצירף מרק 10, למטה, הערה 2 מורה להשתמש אך ורק במי שתיה.

dirty old man

need love too

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצורף קטע מתוך מאמר של אחד היצרנים הגדולים בגרמניה ליצור נוזל קירור BASF.

In which relationship is to be merged with water?

In the case of use that glysantine ® standard products recommend we a mixing proportion of to 50:50 (glysantine/water) (-40 °C) or 40:60 (glysantine/water) (-25 °C), in order to ensure the optimal frost and above all corrosion protection. A minimum concentration of 33 % (glysantine ® ) should not be fallen below. Maximally 60 % glysantine can be used ®. The use of glysantine is simplest ® protect plus ready-mixes, which is ready for use and no more should be mixed with water.

Can "normal" tap water be used for merging?

Yes, if the water is not harder as 20° of German hardness (hardness range 3 - 4). If you should have very hard water, merging tap water with distilled water is recommended.

היצרן כותב במפורשות במידה והמים קשים מאוד ,מומלץ לערבב מים קשיים עם מים מזוקקים .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שמקווה, אינו בטוח. הוא מקווה. מרק10 מדבר כאחד שיודע, למה לסמוך עליו חלקית? עם נסיון של שנים והסברים מפורטים, אל לך להתווכח.

בקישור הזה: http://www.carsforum.co.il/vb/attachment.php?attachmentid=45788 שצירף מרק 10, למטה, הערה 2 מורה להשתמש אך ורק במי שתיה.

תודה על התמיכה.

אני פשוט מסתמך על הוראות יצרן הרכב וגם המלצות יצרן נוזל הקירור.

לפעמיים אין התאמה מלאה בין המלצות יצרן הנוזל לבין יצרן הרכב בנושא דילול התרכיז במים.הסיבה כנראה נובעת מכך שיצרן הרכב לוקח בחשבון שיקולים כגון:הרכב החומרים של צנרת המים,הרדיאטור,הבלוק.

וכמובן כיסוי תחת מסויים בזה שהם ממליצים במקומות מסוימים להשתמש במים טהורים שזה H2O.

כמו כן מצורף דף נתונים של חברת MOBIL עם אותה המלצה.

אני חושב שאפשר לסגור את האשכול יש מספיק הוכחות.

Pages from Car_Care.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לסתבך ולהתכווח על כמויות המים יש את הPRESTON באדום זה כבר מוכן לשימוש ל5 שנים ומומלץ לשימוש ברכבים גרמניים ...

נניח ואתה נוסע במהירות האור מה יקרה אם פתאום תדליק אורות.....

איך הנהג של המפלסת שלג מגיע לעבודה ביום מושלג....

it's better to die on your feet than to live on your knees

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6811 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...