Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מי מכם הוציא רישיון נשק?

Shaike.Zam

פוסטים מומלצים

לפני 4 דקות, איציק נ. כתב:

בימים טובים אני מגיע לשם, אבל כרגע - ראה תשובתי לאסי.

אני זוכר נכון שאתה מראש העין? 

כי אם כן הדרך לאריאל היא ממש לא מסוכנת (אולי אני לא אובייקטיבי כי כל חיי גרתי ביו"ש).

בכל אופן המטווח ממש בכניסה, צמוד לכביש 5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשוב מאוד - שיהיה נוח. לא יהיה נוח ישאר בכספת.

נרתיק טוב זה מאוד חשוב כדי שלא ישבר לך הגב.

גודל הכלי - אנשים שמסתובבים איתו ביום יום מחפשים כלי קטן ומוסלק.לכן כולם הולכים לכיוון המיקרו. לכלים האלה יש חסרון לגבי הרטע ( ובחלקם כמות כדורים מועטה).

משפחת ה  COMPACT  אומנם קצת יותר גדול, קצת יותר כבד אבל לדעתי זאת הקטגוריה הנכונה למי שרוצה כלי טוב ולא גדול וכבד מדי.

כמות כדורים - לא פחות מ 13 כדורים למחסנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, asix כתב:

כולם הולכים לכיוון של המיקרו ( שילד פלוס - שים לב לגבי האחריות והיבואן, גלוק, זיג זאוור ועוד).

אם היום היתי צריך לקנות הייתי עולה לקטגוריה של ה SUB COMPACT כמו סמית קומפאקט CORE 3.6. טיפה יותר גדול אבל הרבה יותר איכותי.

שים לב גם לכמות כדורים.

זה לא סאב-קומפקט, זה קומפקט. סאב=מיקרו.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, asix כתב:

כולם הולכים לכיוון של המיקרו ( שילד פלוס - שים לב לגבי האחריות והיבואן, גלוק, זיג זאוור ועוד).

אם היום היתי צריך לקנות הייתי עולה לקטגוריה של ה SUB COMPACT כמו סמית קומפאקט CORE 3.6. טיפה יותר גדול אבל הרבה יותר איכותי.

שים לב גם לכמות כדורים.

הצעצועים הקטנים פחות מושכים אותי, אבל לא אדע עד שלא אשים עליהם יד.
רובם עם מחסנית 6 כדורים בגלל הידית אחיזה הקטנה, זה לא מעט מידי ?

נכנסתי לאתר של "להב", רק מלראות את כמות האקדחים בקטגוריית "גלוק" קיבלתי חום.

בקטגוריית הסאב קומפקט אני רואה את ה 43X שהוא יחסית קל (460 גרם בערך) עם מחסנית של 10 כדורים.

צריך לבדוק עד כמה ה-45 כבד בפועל. 

מה דעתך על ה סמית CSX ? בתיאור: "אקדח נשיאה יום יומית עם גוף אלומיניום ומנגנון פטיש". שוקל 552 גרם עם מחסנית של 12.

ממה שראיתי עד עכשיו, הסמית (S&W) מדגם M&P9 M2.0 (שילד פלוס) נראה הכי מעניין
https://www.lhbltd.com/catalog/אקדח-סמית-אנד-ווסון-shield-plus/

572 גרם, מחסנית 13, צר, לטענתם "נוחות נשיאה מעולה".

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתבת הארגונומיה חשובה מאוד וכנראה יותר חשובה מכל פרמטר אחר כל עוד אתה לוקח כלי שהוא מראש מבית טוב ואמין.

ההחלטה הראשונה - שלא קל תמיד לעשות מראש זה הגודל של האקדח (נו ... ותקציב אבל על זה אח״כ)

ה43 וחבריו אחלה (אחלה לרמה שיש לי אחד) - אבל יש מחיר כבד לפעמים (בעיקר בדיוק וביכולת להוציא הרבה יריות מדויקות מהר).

ובצד השני יש אקדחים full size שלהסליק אותם במילים מעטות לא יהיה כיף.

דבר שני זה ההחלטה אם אתה הולך על אקדח עם ניצרה או לא. זה דורש אימון וזה לא טריוויאלי אבל זה מאפשר (מה שלא אהוב במיוחד בישראל - אבל המצב הסטנדרטי בערך בכל מקום אחר בעולם) יותר ״רוגע״ להיות עם כדור בקנה. (כי מה לעשות בפועל אם אתה לא עם מחסנית בפנים וכדור בקנה - אתה בונה על העוד חצי שניה עד שניה שיהיה לך בזמן אמת ו2 ידיים פעילות ופנויות)

זה בפני עצמו מאוד יצמצם לך את מה שיש לך גישה אליו (בערך אקדחים מבוססי 1911/2011 וp365 בדגמים עם ניצרה)

בגלל מספר 1 והעובדה שיש לי כמה אקדחים בבית לשימושים / מצבים שונים (שלומדים גם העדפות עם הזמן) -> האמת עם הזמן אני יותר ויותר מחבב את הפלטפורמות המודולריות של סיג.

ה320 (לאשתי יש xcompact) ובצד הקטן הp365 מאפשרים לעבור בין גדלים שונים של הgrip ושל הקנה בלי להחליף אקדח ושניהם אחלה פלטפורמות.

החסרון היחיד שלהן זה הכוונות השלכה של סיג (not a fan + מחיר יקר לתמורה מול הולוסאן לדוגמא) או להביא מתאמים לאחרות שזה לפעמים קצת כאב ראש. אז אם הייתי אתה - לגמרי זה היה 2 המשפחות אקדחים הראשונות שהייתי מנסה למשהו שזה יהיה האקדח היחיד שלו + הראשון.

ה365 דק מאוד וקטן מאוד ברוב הקונפיגורציות - הדק - נח להסלקה - אבל בהחלט קשה יותר להיות מדויק , דווקא העובי של ה320 לדעתי הוא יתרון בירי.

מכיוון שאתה בישראל - אם התקציב באמת מאפשר להתפרע - הייתי בודק גם את המחיר של הBUL ARMORY SAS II ULTRALIGHT 3.25″

הוא אקדח 2011 מ ד ה י ם שמייצרים בישראל. אבל הוא overkill מוחלט כן ? זה לקנות פורש 911 לנהג חדש :)

יש בגדול 2 תצורות עיקריות של מנגנוני ירי - striker fire וhammer fire , ובנוסף יש מה שנקרא single action (רק יורה) וdouble action (דורך את הפטיש ויורה). זה אקדח hammer fire single action - וכמה שההדק יותר טוב בקונפיגורציה הזו ... oh boy ... 

אבל חלומות באספמיה בצד :)

חוץ מהתקציב של האקדח:

1. תשאיר כסף לאימונים ותחמושת. והרבה. 50-100 כדור זה נחמד - אבל זה בערך חצי ממה שאני יורה בשבוע. והשיפור הוא שמיים וארץ (בעיקר באימונים)

2. תשאיר כסף לעוד מחסניות (אחת באקדח , אחת נוספת לפחות או 2 עלייך - ועוד אחת 2 בצד) - מקוריות בלבד!

3. תשקול באמת כוונת השלכה ולהתאמן איתה - הסרטון הבא מיועד למי שכותב ״זה לא משנה״ / ״אני יורה אותו הדבר בלי״ וכו:

במטווח שלנו הוסיפו תחרות דיי פשוטה - 10 כדורים , 6 צלחות של 5״ במרחק 7 מטר.

יורים מנוסים יחסית אבל גם חדשים - הזמנים עם כוונות ברזל כפולים והדיוק היה יותר נמוך. כשמלחיצים אותך - הפערים מתגלים.

4. נרתיק - על באמת שמיועד לאקדח שקנית + דרך נשיאה שבחרת. לא מעלי אקספרס , לא מעור ולא כל מני קשקושים.

בגיזרה הגדולה ולא מוסלקת -> אורפז (אחלה חברה ישראלית) עושים אחלה נרתיקים טקטיים. בגזרה המוסלקת -> אני קונה פה מחברות אמריקאיות שעושות לפי האקדח - Tier 1 concealed , tenicor , trex arms - אבל ראיתי כמה שעושים קאסטום קיידקס בארץ לא רעים.

5. חגורת נשק (קשיחה יחסית). חגורות רגילות לא מספיק קשיחות. גם לא עור.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, RK כתב:

זה לא סאב-קומפקט, זה קומפקט. סאב=מיקרו.

צודק. התבלבלתי. תודה.

לפני 12 דקות, איציק נ. כתב:

שילד פלוס יש לו מחסנית של 10 כדורים ( לא נוח), 13 כדור ( קלאסי), ו 15 כדורים (קצת מסרבל אותו אבל פותר את עניין הכדורים).

מגיע עם 2 מחסניות של 10 ו 13.

יבוא רשמי - אחריות כל החיים. יבוא מקביל - אחריות שנה.

גלוק 43X מגיע עם 3 מחסניות בדגם האירופאי ו 2 מחסניות בדגם האמריקאי.

יש את ה זיגזאוור 365X שמגיע עם חבילה טובה גם מבחינת מחסניות, כוונות ומחיר טוב.

אני אישית אוהב את הסמית. מבחינת ההדק והנוחיות. אני קניתי את השילד פלוס PC.

היום אני אומר שהייתי קונה את הקומפאקט CORE 3.6 שלא היה במלאי בעת הרכישה ולא ידעו לומר מתי יגיע.

הכי חשוב שתנסה את הכלים, תחוש אותם, תבקש לירות בהם ואז תחליט. היום כבר אין המרוץ להתחמשות שהיה לפני 9 חודשים.

דווקא לא הייתי הולך על CSX אבל מה שלא נוח לי ייתכן שמאוד יהיה נוח לך. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, איציק נ. כתב:

כן - 10 כדורים מינימום.

ברשימת הנחמדים שיריתי בהם אישית:

גלוק 43x והp365x לגמרי עושים את העבודה. דורשים הרבה יותר אימון בגלל הגודל.

HK VP9SK אמנם יותר שמנמן - אבל יורה כמו קטגוריה מעליו.

באמצע - p320 xcompact מעולה , Walther pdp - הדק מדהים

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כל ספק, שהסאב-קומפקטים משמעותית יותר נוחים לנשיאה, ומשמעותית יותר קלים להסלקה. אבל גם אין כל ספק, שהרבה יותר קשה לפגוע איתם, והם דורשים הרבה יותר אימון כדי להבטיח פגיעות סבירות.

אחרי 4.5 שנים עם גלוק 43 החלפתי לבול אולטרלייט, וכבר על המטווח הראשון נתתי תוצאות טובות יותר מאשר עם ה-43 אחרי 4.5 שנים שהתאמנתי והתרגלתי אליו. ההבדל בין הכלים (סאב-קומפקט סטרייקר גנרי מול קומפקט פטיש ממשפחה של כלים תחרותיים) פשוט תהומי.

לפני 18 דקות, Liviur כתב:

מכיוון שאתה בישראל - אם התקציב באמת מאפשר להתפרע - הייתי בודק גם את המחיר של הBUL ARMORY SAS II ULTRALIGHT 3.25″

הוא אקדח 2011 מ ד ה י ם שמייצרים בישראל. אבל הוא overkill מוחלט כן ? זה לקנות פורש 911 לנהג חדש :)

אני ממש לא אובייקטיבי, וקניתי אולטרלייט, אבל בעיני הדיוק, הנוחות והכיף בירי יותר משווים את הקושי היחסי (אבל בהחלט קיים, שלא יהיה ספק) בהסלקה. אני פתרתי את הקושי עם מעבר לאפנדיקס, ונרתיקים איכותיים.

• אהבתי 1

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, RK כתב:

אני ממש לא אובייקטיבי, וקניתי אולטרלייט, אבל בעיני הדיוק, הנוחות והכיף בירי יותר משווים את הקושי היחסי (אבל בהחלט קיים, שלא יהיה ספק) בהסלקה. אני פתרתי את הקושי עם מעבר לאפנדיקס, ונרתיקים איכותיים.

לגמרי.

כשרציתי נשק עם ניצרה -> ניסיתי את האח המקומי שלו (Staccato CS) מול ה43x שלי שיש לי דרכו כנראה 2000 כדורים כבר ומול ה365X - ואפילו עם כוונות ברזל בלבד עליו מול red dot שאני מאומן עליו - פשוט יריתי יותר מדויק על ה סטאקטו גם ל20 מטר.

עם נרתיק טוב באפנדיקס - ההפרש הוא יחסית זניח.

מה שלא - זה תחזוקה יותר קבועה שנחוצה ושימון יותר קבוע.

הגלוק יעבוד גם אם הוא יבש ואני אזרוק אותו במדבר לחול :)

(בנוסף כמובן להפרש העצום במחיר)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, Liviur כתב:

דבר שני זה ההחלטה אם אתה הולך על אקדח עם ניצרה או לא. זה דורש אימון וזה לא טריוויאלי אבל זה מאפשר (מה שלא אהוב במיוחד בישראל - אבל המצב הסטנדרטי בערך בכל מקום אחר בעולם) יותר ״רוגע״ להיות עם כדור בקנה. (כי מה לעשות בפועל אם אתה לא עם מחסנית בפנים וכדור בקנה - אתה בונה על העוד חצי שניה עד שניה שיהיה לך בזמן אמת ו2 ידיים פעילות ופנויות)

על פי חוק אסור להיות עם כדור בקנה בישראל מלבד בעת ביצוע ירי. זו גם הסיבה שלא טורחים להתעסק עם נצרה בארץ.

בסוף - אף אחד כאן לא מאבטח ואפילו לא שבכניק. עדיפה בהרבה עוד חצי שניית דריכה מאשר פליטת כדור או גרוע מזה - לא להוציא כדור על מחבל כי מהלחץ שכחת להוריד את הנצרה.

פתרון ביניים (לאו דווקא חוקי אבל יכול לספק) - בזמנו כשהייתי נוהג במקומות מאוד מסוכנים בתקופות בעיתיות הייתי שם כדור בקנה ומשמיט פטיש ("דאבל-אקשן"). מאפשר ירי בלי לדרוך ואין סיכוי שיפלט כדור מנפילה של הנשק וכדו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, taranta כתב:

על פי חוק אסור להיות עם כדור בקנה בישראל מלבד בעת ביצוע ירי. זו גם הסיבה שלא טורחים להתעסק עם נצרה בארץ.

בסוף - אף אחד כאן לא מאבטח ואפילו לא שבכניק. עדיפה בהרבה עוד חצי שניית דריכה מאשר פליטת כדור או גרוע מזה - לא להוציא כדור על מחבל כי מהלחץ שכחת להוריד את הנצרה.

אני לא גר בארץ אז אני לא מכיר את החוקים - אבל קיבלתי וטוב לדעת.

לגבי ההורדת ניצרה - לכן ציינתי בפירוש את הצורך להתאמן עם זה. קבוע. גם כשאתה מתאמן באקדח ללא ניצרה - התנועה צריכה להיות לך בראש.

לגבי העוד חצי שניה -> נסה עכשיו מצב לא מופרך שיש לך יד פצועה או אתה בטווח מאוד קרוב שאנשים כבר עלייך ויש לך רק יד אחת פנויה. עכשיו תוציא את הנשק ותדרוך אותו בבקשה.

יחד עם זאת - אם זה לא רלוונטי בארץ זה לא רלוונטי.

לגבי דאבל אקשן וhammer drop - זה לדוגמא מה שיש בsig 226 שהוא גם אחלה אקדח אגב לשקול כנראה.

לגבי פליטת כדור מנפילה - striker fire מודרנים בנויים לזה.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, taranta כתב:

על פי חוק אסור להיות עם כדור בקנה בישראל

לא מכיר חוק כזה.

אפשר קישור למקור?

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Liviur כתב:

לגבי העוד חצי שניה -> נסה עכשיו מצב לא מופרך שיש לך יד פצועה או אתה בטווח מאוד קרוב שאנשים כבר עלייך ויש לך רק יד אחת פנויה. עכשיו תוציא את הנשק ותדרוך אותו בבקשה.

יש די והותר מצבים לא מופרכים. צריך לשקול מה הכי רלוונטי אליך.
אני כותב את זה דווקא כי בזמנו לפני שנים הייתי מאומן ברמה גבוהה מאוד באקדח והיום פחות.

כאשר הייתי יורה כמה מאות כדורים בחודש, הייתי מתנהל בצורה קצת שונה.

בפועל היום כשיורים במקרה הטוב 50 כדורים במקרה הטוב פעם בכמה חודשים ובמקרה הרע פעמיים בשלוש שנים זה אחרת.

המיומנות לא גבוהה והסיכוי לפגוע כמו שצריך מעל ל10-15 מטר (בטח במצב אמת) בלי לסכן אחרים הוא לא כל כך גבוה.

השיקול שלי הוא איך אני מוציא כמה כדורים במינימום תקלות של חוסר מיומנות. המענה שלי הוא לדעת שתמיד אני דורך ויורה וזהו. בלי להסתבך עם חשבונות אחרים.

לשאלת המקורית - דורך עם החגורה.

לפני 8 דקות, tinoki כתב:

לא מכיר חוק כזה.

אפשר קישור למקור?

צריך לחפש. יש לי רישיון מעל ל20 שנה וכל פעם בחידוש מצטטים לנו את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אפשרות לייבא מחו"ל?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, taranta כתב:

צריך לחפש. יש לי רישיון מעל ל20 שנה וכל פעם בחידוש מצטטים לנו את זה.

אין שום חוק כזה וזה גם לא ניתן לאכיפה אם היה, הנשק שלך יושב בנרתיק ואף אחד לא אמור לגשת אליו.

הגישה של לא להסתובב עם כדור בבית הבליעה מגיעה מצה"ל.

https://www.nevo.co.il/law_html/law00/72225.htm

לפני 6 דקות, DareDevil כתב:

יש אפשרות לייבא מחו"ל?

נשק, כוונות אופטיות/ברזל, וכל חלק שמתחבר לנשק, אפילו פנס, יכול להיות מיובא רק על ידי סוחר נשק בעל רישיון יבוא.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...