Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מי מכם הוציא רישיון נשק?

Shaike.Zam

פוסטים מומלצים

אם ככה לך על הטרנד החם (שאני גם חלק ממנו כי אנחנו לא לוחמי קומנדו) - סמית אנד ווסון שילד פלוס, הלקט/הלקט פרו, מוסברג MC2SC, סיזד P10S, גלוק 43X (לא ממליץ מבחינה כספית תמורה הכי פחותה).

בלהב למשל האקדחים יעלו בין 3600 ל4300 פלוס מינוס, הכשרה סביב 450 אם אתה רוכש ואם לא 650. 

לפני 1 דקה, mikyl כתב:

אם חשוב לך המחיר אולי כדאי לחפש יד 2. זה לא אוטו, אקדח שבא מבן אדם פרטי כמה כבר ירו בו?

את האקדחי הסאב קומפקט אין יותר מדי ביד 2 כי הם חדשים יחסית, והבדל של 2000 שקל זה יחסית זניח כשמדברים על רכישה ל-10+ שנים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, timur2008 כתב:

קודם כל תודה לכל המגיבים. 

המטרה הגנה עצמית בלבד והגנה כללית במקרה הצורך מקווה שלא נצטרך. אבל בכל זאת. חשוב לי שיהיה קליל כמה שיותר ולא מורגש ביום יום, נוסע המון ברכב במשך היום. פשוט רלוונטי עבורי באמת הרמות הגבוהות אני משתמש חדש כמו רבים שהחליט שכדאי שיהיה אקדח למקרה ש... עובד הרבה בבכל מני מקומות בארץ שעדיף כנראה היום שיהיה אקדח. וכמובן למילואים ולהגנה על אזרחים אחרים במקרה הצורך. התקציב הוא חד משמעית מוגבל. לא רוצה להתפרע בכלל. 

מחיר סביר 

טוב 

נוח 

אחריות למקרה שמשהו מתקלקל או הולך איזה חלק. 

קיצר טויוטה קורולה כזה או מזדה 3. 

לא מרצדס

לא פרארי. 

וגם לא שברולט קרוז ולא  אופל 🤣

אתן את השני שקל שלי-

כמוך, כמוני, גם אני נכנס ויוצא מרכבים כל היום והיה לי מאוד חשוב שיהיה קטן ונוח. דגמתי את רוב האקדחים הקטנים והכי נוח היה לי השילד פלוס ( לא בא לשכנע אבל אישית הרגשתי איתו הכי בנוח מכל שאר הדגמים בזמן הקצר).

אותו גם קניתי. נוח - הוא נוח. באמת כמעט שאני לא מרגיש אותו.

אני גם יכול לומר שדי הייתי נעול על אקדח קטן. 

היום אני חושב שהייתי הולך על אקדח טיפה יותר גדול ( ניסיתי וממש אהבתי) הסמית core 3.6. במעמד הרכישה ( כשקנו אקדחים במשקל) הוא לא היה במלאי . לאחר כמה חודשים ניסיתי אותו. הוא לא גדול בהרבה אבל הרגיש בירי הרבה יותר איכותי מכל האקדחים הקטנים אבל....באמת אני לא יודע כמה ההבדל בגודל משנה את נוחות הנשיאה ולכן אני לא מחליף למרות שבהחלט המחשבה בראש.

ההבדלים - אורך צינה 3.1 אינץ בשילד פלוס ( וזה גם רוב האקדחים הקטנים) לעומת 3.6 אינץ ב core שזה כבר sub compact.

כל האקדחים של ה 4 אינץ ומעלה כבר הרגישו מסורבלים מדי.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי ניסיון עם כל הנשקים שהוזכרו למעלה, אבל אחרי כמעט 30 שנה עם FN שבדרך כלל נשאר בכספת בגלל המשקל שלו, רכשתי באפריל זיג זאואר 365. כזה הבדל באיכות חיים. כמו השם שלו ניתן לשאת אותו 365 יום בשנה בלי שיפריע, לא בנהיגה ולא בהליכה. רק לחו"ל אני לא לוקח אותו. פחות ממחצית המשקל מהנשק הקודם.

נכון שיותר קשה לפגוע איתו, אבל אחרי 2-3 מטווחים למדתי את ההבדל.

נשק גדול וארוך זה יותר טוב, אבל אם לא הבאת אותו בגלל שהוא מפריע לך, אז הוא לא יעזור.

עריכה אחרונה על ידי amosbmw
  • אהבתי 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, asix כתב:

אתן את השני שקל שלי-

כמוך, כמוני, גם אני נכנס ויוצא מרכבים כל היום והיה לי מאוד חשוב שיהיה קטן ונוח. דגמתי את רוב האקדחים הקטנים והכי נוח היה לי השילד פלוס ( לא בא לשכנע אבל אישית הרגשתי איתו הכי בנוח מכל שאר הדגמים בזמן הקצר).

אותו גם קניתי. נוח - הוא נוח. באמת כמעט שאני לא מרגיש אותו.

אני גם יכול לומר שדי הייתי נעול על אקדח קטן. 

היום אני חושב שהייתי הולך על אקדח טיפה יותר גדול ( ניסיתי וממש אהבתי) הסמית core 3.6. במעמד הרכישה ( כשקנו אקדחים במשקל) הוא לא היה במלאי . לאחר כמה חודשים ניסיתי אותו. הוא לא גדול בהרבה אבל הרגיש בירי הרבה יותר איכותי מכל האקדחים הקטנים אבל....באמת אני לא יודע כמה ההבדל בגודל משנה את נוחות הנשיאה ולכן אני לא מחליף למרות שבהחלט המחשבה בראש.

ההבדלים - אורך צינה 3.1 אינץ בשילד פלוס ( וזה גם רוב האקדחים הקטנים) לעומת 3.6 אינץ ב core שזה כבר sub compact.

כל האקדחים של ה 4 אינץ ומעלה כבר הרגישו מסורבלים מדי.

אני גם קניתי את השילד פלוס

וזה בעיקר לנסיעות

אני עם נרתיק פנימי שמגיע איתו, בגלל הישיבה ברכב מה שיותר מפריע זה הקת של האקדח, אם היא מידי ארוכה זה יכול להציק, תלוי איפה זה מונח עליך מהצד או נוטה לאחורה, האורך לדעתי פחות מפריע ומבחינתי לא היה שיקול (חצי אינצ לפה או לשם).

מה שעוד היה שיקול בשבילי זה קלות הדריכה של הנשק.

לגבי הדיוק למטרה ‐ כשיורים בתנאי מעבדה (במטווח) זה ממש קל ולא במיוחד משנה ובמיוחד שאני לא מקצוען בלירות כמה כדורים ברצף.

לדעתי עניינים של רתע דיוק ונוחות אחיזה זה אם אתה רוצה להשקיע בתחום וללכת להדרכות ואימונים, להגיע לרמה מסויימת שאז תתחיל להבין שאקדח כזה או אחר יהיו לך יותר טובים.

המסקנה שלי היא שהכי חשוב נוחות (ודריכה קלה למי שמתקשה)

עד כאן לדעתי כאחד שחדש בתחום

עריכה: מחיר אקדח 4,100 כולל 2 מחסניות (13+10) ונרתיק פשוט אבל נוח.

תחמושת 100 כדור 260 ש"ח.

אימון 500 ש"ח.

עריכה אחרונה על ידי GREEN.
  • אהבתי 1

עבר: מציבושי כריזמה אייר 2002

הווה: ניסן אלמרה 2002

עתיד: רכב יפני עתיק ואמין מודל 2023

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, timur2008 כתב:

למי שמגיב תרשמו מחירים בבקשה שיהיה ניתן להבין עליות.. תודה מראש

המחירים זהים יחסית.

המחיר של הנשק יזוז 100 שקל לפה 100 לשם, אבל יתאזן עם שאר הדברים (נגיד להב יבואן רשמי אז הם הכי יקרים אבל מביאים נרתיק בסיסי ו50 כדורים מתנה).

תכוון ל500 שקל הכשרה, 2 שקל לכל כדור רגיל, נרתיק עוד איזה 100 ואקדחים בין 3500 ל4500 בהתאם לסוג.

אגב, מתחמשים חדשים יכולים לקנות 100 כדורים, כדאי. אם תצא עם 50 מהמטווח לא תוכל להשלים אחר כך ל100.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי לקנות מיד2. יש מיליון מוכרים.

כוונת השלכה, זה שווה משהו?

ראיתי שיש כאלה עם מתאם פיקטיני, בעיקר יש מודלים שאפשר למצוא להם ציין לייזר ב30 דולר.

יש את הטאורוס גם, g3s נראה אחלה נשק.

נניח קניתי 50 או 100 כדור.

במטווח אחכ אני אמור להשתמש בתחמושת שלי? מהמטווח? לתחמושת יש פג תוקף? מניח שאם זה לא מאוחסן בברוס סגור וחתום, זה שונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה בא להתאמן אתה קונה תחמושת חדשה, ויורה את מה שהבאת מהבית. ככה אתה מחדש את הטריות.

לקנא באמריקאים, שבמבחני הנשק שלהם יש דיונים ארוכים על איזו תחמושת יותר טובה לנשק/שימוש מסויים. בארץ תיקח מה שיש היום על המדף ותגיד תודה.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, KipodYam כתב:

חשבתי לקנות מיד2. יש מיליון מוכרים.

כוונת השלכה, זה שווה משהו?

ראיתי שיש כאלה עם מתאם פיקטיני, בעיקר יש מודלים שאפשר למצוא להם ציין לייזר ב30 דולר.

יש את הטאורוס גם, g3s נראה אחלה נשק.

נניח קניתי 50 או 100 כדור.

במטווח אחכ אני אמור להשתמש בתחמושת שלי? מהמטווח? לתחמושת יש פג תוקף? מניח שאם זה לא מאוחסן בברוס סגור וחתום, זה שונה.

כוונת השלכה זה לא פתרון קסם, צריך להתאמן כדי להתרגל אליה. אני אישית רגיל בלי, פוגע טוב בלי אז מעדיף להשקיע את הכסף על אימונים. אם עושה לך טוב תקנה כוונת.

תחמושת יכולה להחזיק 4-5 שנים בכיף, כשאתה מגיע למטווח אתה קונה ויורה את מה שקנית, אם ירית מהכוננות בלי לקנות במקום אתה צריך להגיש בקשה להשלים. כל כמה שנים אפשר לירות את הכוננות ולהחליף אם יש צורך.

לפני 54 דקות, timur2008 כתב:

מה לגבי רמון? 

חיקוי ישראלי של גלוק 19 דור 3 (גם bul axe hatcet c הוא חיקוי).

אחלה אקדח. כשתלחץ על ההדק הוא יירה.

לפני שעה, amosbmw כתב:

כשאתה בא להתאמן אתה קונה תחמושת חדשה, ויורה את מה שהבאת מהבית. ככה אתה מחדש את הטריות.

לקנא באמריקאים, שבמבחני הנשק שלהם יש דיונים ארוכים על איזו תחמושת יותר טובה לנשק/שימוש מסויים. בארץ תיקח מה שיש היום על המדף ותגיד תודה.

לגבי התחמושת - אם השקעת בתחמושת כוננות איכותית אין הגיון בלירות אותה כל פעם (בטח אם קנית הולופוינט יקרה, שמטווחים סגורים בכלל לא מאשרים לירות). עדיף לירות במטווח תחמושת אימונים זולה (בהנחה שהמטווח נורמלי ולוקח מחיר זול עליה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת סוגיה מעניינת, אם עדיף לשאת הולופוינט או רגיל.

יש לי הולופוינט שקניתי לפני 20 שנה. הפסקתי לשאת אותה מכמה סיבות - היו בזמנו שמועות שזה "לא חוקי", כנראה לא נכון.

יש לזה גם חסרונות שאי אפשר לפגוע בתוקף מאחורי מחסה דק.

וגם העניין של להחליף כל פעם לפני מטווח.

אז לא יודע מה לעשות עם ההולופוינט הישנים.

עמוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גפ מכיר את הטענה שהולו פוינט לא נותן כמעט כלום מאחורי מחסה, כולל זכוכית וכו וכו. השאלה - אם מערבבים? שני רגיל ואחד הולופוינט? או שהם נותנים תוצאות ירי שונות ועדיף לא לערבב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אני אחרי. 

עשיתי בנשק הצפון עפולה. 

קורס + גלוק 43x

נרטיק+ 2 מחסניות+50 כדורים 

4200₪

תודה לכולם 

• אהבתי 2

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה