Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מי מכם הוציא רישיון נשק?

Shaike.Zam

פוסטים מומלצים

בתאריך 9.3.2024 בשעה 08:30, Liviur כתב:

אם כבר יש לנו 38 עמודים בעיקר של בעלי אקדחים חדשים … משהו יכול להסביר לי מה הקטע עם הנהירה האינסופית של שרוכים לאקדחים ?

זה מוצר על גבול הלא קיים פה (ארה״ב , ויש פה אדם אחד או שניים עם אקדחים…)

אם החשש הוא חטיפה או נפילה של האקדח - אולי כדאי להשקיע בconceal holster איכותי באמת (כמות הנרתיקים מאלי אקספרס שאני רואה שיחות עליהם 😅 שלא לדבר על הבטיחות של נרתיק שלא 100%) או אם רוצים להשאירו אותו מחוץ לחגורה - יש נרתיקים מאובטחים (אפילו לדוגמא של אורפז - חברה ישראלית שעושה נרתיקים מעולים לרוב האקדחים הפופולארים בארץ)

ואם מפחדים על פעולה בזמן אמת או להפיל אותו - אימונים … אמיתיים טקטיים.

מה אני מפספס פה ?

שוטרים/מאבטחים מונחי מחויבים ללכת עם שרוך כי לפי המשטרה 1. יודעים שהם חמושים לכן יש סיכוי לניסיונות חטיפת נשק ו2. יש סיכוי שבמהלך קטטה/ניסיון מעצר או עיכוב יהיה ניסיון לקחת את הנשק בתור הסלמה.

מאבטחי שב"כ/מונחי שב"כ לדוגמא לא מונחים להסתובב עם השרוך.

כמו כל דבר במדינה, אם רואים משהו אצל X מניחים שזה טוב והולכים על זה גם. 

עכשיו בוא נדבר תאכלס - אם אני רואה את הנשק שלך, ולא תמיד אפשר להסתיר אותו כל הזמן (מספיק רגע אחד של הרמת ידיים למדף בסופר) ב99 אחוז מהמקרים אני אקח לך אותו. אם אתה גדול ממני בכמה דרגות אני יכול לדפוק לך בלוק בראש מאחורה בדרך לאוטו ולקחת לך את הנשק עם כל נרתיק שתביא. שרוך מאובטח כמו שצריך יעכב אותי או יגרום לי לחפש מישהו אחר.

זה לא הדבר שהכי מפריע לי במתחמשים חדשים. מעדיף שיקנו שרוך אבטחה מאשר איזה ציין לייזר מטומטם של רמבו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יובל .מ. כתב:

עכשיו בוא נדבר תאכלס

מעולה.

לפני כשעה, יובל .מ. כתב:

ב99 אחוז מהמקרים אני אקח לך אותו

אם הגעת לרמת צמצום טווח כזה גדול בהפתעה מוחלטת - אקדח הוא לא הכלי האידאלי להגנה עצמית והיו עוד תקלות לפני זה.

לפני כשעה, יובל .מ. כתב:

ם אתה גדול ממני בכמה דרגות אני יכול לדפוק לך בלוק בראש מאחורה בדרך לאוטו ולקחת לך את הנשק עם כל נרתיק שתביא

אתה מדבר על תוקף מאומן ולצורך העניין גם שמבין איך לשלוף אקדח מנרתיק מאובטח ולתפעל אותו.

שיהיה ברור - במצב שדפקו לבעל האקדח בלוק לראש / איבוד הכרה - השרוך זה לא מה שיציל אף אחד.

לפני כשעה, יובל .מ. כתב:

מעדיף שיקנו שרוך אבטחה מאשר איזה ציין לייזר מטומטם של רמבו.

זה חד וחלק. אבל בין שרוך + נרתיק מעלי אקספרס לבין נרתיק טוב + הכשרה ועוד זמן במטווח ברור לי במה היית בוחר כן ?

כמו שכתבת - המטרה של זה זה לכוחות ביטחון שיודעים שיש להם נשק והם ישירות בחיכוך גבוהה מטווח קרוב עם אוכלוסיה ומצב של חטיפת נשק עלול להסלים מאוד את כל הסיטואציה. זה לא המצב אצל אזרחים , בטח שלא עם נשק מוסלק.

העניין הוא שסדר העדיפויות עקום, לא שאין לכלי הזה שימוש.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, Liviur כתב:

אם הגעת לרמת צמצום טווח כזה גדול בהפתעה מוחלטת - אקדח הוא לא הכלי האידאלי להגנה עצמית והיו עוד תקלות לפני זה.

במהלך היום יום אנחנו לא מוכנים תמיד - התכופפת להוציא את הילד מהאוטו, שמת תיק על הגב, העמסת קניות, עלית למעלית. 

אלה אם אתה מסתובב עם גדר סביבך וצועק "עצור!" לכל בן אדם לידך, אתה בנחיתות. 

לפני 44 דקות, Liviur כתב:

אתה מדבר על תוקף מאומן ולצורך העניין גם שמבין איך לשלוף אקדח מנרתיק מאובטח ולתפעל אותו.

שיהיה ברור - במצב שדפקו לבעל האקדח בלוק לראש / איבוד הכרה - השרוך זה לא מה שיציל אף אחד.

גם תוקף לא מאומן. בסוף גם נרתיק עם נעילה זה כולה איזה קליפס.

קח 2 חברה גדולים במשקל 90-100 קילו, אם הם יושבים עלייך אכלת אותה. יקחו את הזמן וישלפו את כל הנרתיק.

לפני 46 דקות, Liviur כתב:

זה חד וחלק. אבל בין שרוך + נרתיק מעלי אקספרס לבין נרתיק טוב + הכשרה ועוד זמן במטווח ברור לי במה היית בוחר כן ?

כמו שכתבת - המטרה של זה זה לכוחות ביטחון שיודעים שיש להם נשק והם ישירות בחיכוך גבוהה מטווח קרוב עם אוכלוסיה ומצב של חטיפת נשק עלול להסלים מאוד את כל הסיטואציה. זה לא המצב אצל אזרחים , בטח שלא עם נשק מוסלק.

העניין הוא שסדר העדיפויות עקום, לא שאין לכלי הזה שימוש.

אין פה בכלל שאלה.

מסכים איתך שזה מיותר לאזרח רגיל, אבל אזרחים קונים המון דברים מיותרים.

עדיף שיקנו כובע זיהוי ב-30.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שמישהו יסתכן בלגנוב אקדח באמצע היום מאדם אקראי, בהנחה ולא מדובר באיזה נרקומן שראה "הזדמנות"?

מה הוא יעשה איתו כשהחמולות היריבות מגיעות עם אם 16 ורימונים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאל את המחבלים. היו כמה וכמה אירועים של נסיונות פיגוע שהתחילו עם חטיפת נשק כי "ראו הזדמנות".

יש סרטון מוכר ממזרח ירושלים שרץ כמעט בכל רענון אבטחה, 2 מאבטחים (!) שהסתובבו במהלך משימה, מחבל חטף לאחד מהם את הנשק ורץ. המאבטח השני רדף והתחיל קרב יריות ארוך מדי.

שניהם היו עם נשקים מוסלקים בלבוש אזרחי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 4.3.2024 בשעה 22:16, gorelshv כתב:

הגשתי את הבקשה באוקטובר (25) אבל עדיין לא קיבלתי תשובה. באתר אני רואה שהבקשה בטיפול ויש כפתור להשלמת מסמכים שמוביל אותי בסופו של דבר למסך שמאפשר צירוף מסמכים שכבר צירפתי כשהגשתי את הבקשה.

מה זה אומר? שאני צריך לצרף אותם שוב או שהאופציה לצירוף מסמכים קיימת בכל מקרה?

בהמשך לתגובה הזו - 

צירפתי מחדש את המסמכים וחיכיתי עוד כמה ימים ללא תשובה. בסוף, החלטתי להרים טלפון ולחכות, לא משנה כמה זמן יקח.

אחרי 2 דק' המתנה (כבר סימן טוב) ענתה לי מוקדנית שוידאה שיש את כל המסמכים שצריך ושזה יכול לקחת זמן, בין כמה ימים לכמה שבועות.

כעבור חצי שעה אני מקבל את האישור המותנה במייל + קישור לתשלום האגרה - הזוי ולא נראה ממש מקרי. שבוע אח"כ אני כבר במטווח.
בקיצור, להתקשר ולהציק, כמו בכל דבר אחר שקשור בהתנהלות מול נותני שירות.

האקדח שנבחר הוא CZ p10c, עם 2 מחסניות, 100 כדורים, נרתיק וכספת. סה"כ 4500. הנשק אמור לשמש בעיקר ל-home defense אז היה חשוב לי נשק שיודע לקבל מחסניות גדולות. הוא גם הרגיש לי טוב ביד.
אני יודע שיכולתי להשיג גם ביותר זול אבל לא בטוח שהפער היה שווה את הטרחה.

דעה אישית - האימון הראשוני לא מספיק ולדעתי שווה לעשות עוד אימון(ים) כדי באמת לתפעל את הנשק בצורה בטיחותית ולהוציא את המירב ממנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק שאלה,

איך מסבירים את זה שאקדח שעולה בארה"ב 400 דולר נמכר בישראל ב-4500?

אז נכון, זה כולל נלווים, אבל נוריד את הכספת, ההכשרה, 100 כדורים ונרתיק, הגענו לכמה? 3000?

מאיפה הפער נובע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בין מיסים לניצול המצב לרווחים ליחסית כמויות קטנות ביבוא לחוץ.

(זה ספציפית אגב מחירון 399 , בפועל בחנויות זולות / ברשת זה אקדח של 330-350 דולר בגירסאות הבסיסיות -> אבל יש לו גם גירסאות מאוד יקרות שלא ברור אם הבחור קנה אחת מהן)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם, בצעצועים היה לא מעט מופיע הפער הזה.

חבל שiwi לא נותנת מחיר בארץ קרוב לשוק האמריקאי. היו שוברים את השוק.

היה ביקור שבו ניסיתי לקנות בו דברים שעלו בארץ פי 8עד10, בהכפלה ישירה מדולרים לשקלים.

נשק לhome defence, מזתומרת? נשק שיושב בכספת? מחכה לאזעקת פריצה לבית? ואז כמה שניות יש לך להוציא אותו? מחכה לאתרעה על לגדודי עז א דין שיגיעו לשכונה? זה לא סרט אמריקאי שיש לך אתרעת אנשים בחצר, או שכן. ואגב לאמריקאים בחלק מהמדינות מספיק לאחסן את זה בקופסא נעולה ליד המיטה. חוקי בארהב.

אגב, חבר קנה כספת מכנית עם מפתח רק כדי שלא תעשה את הצליל מקשים והרעש של הבוכנה שזהה, כדי לפתוח בשקט בלילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, KipodYam כתב:

חבל שiwi לא נותנת מחיר בארץ קרוב לשוק האמריקאי

אתה מתכוון ממש מאכזב ומביך.

בין iwi ו bul יש המון מבחר של נשקים מעולים מהבסיסיים ביותר ועד לכאלו שמשווים אפילו לאקדחים יקרים מאוד כמו סטאקטו ( bul sas2 ultralight לדוגמא)

לפני 47 דקות, KipodYam כתב:

ואגב לאמריקאים בחלק מהמדינות מספיק לאחסן את זה בקופסא נעולה ליד המיטה. חוקי בארהב.

אתה מתכוון שברוב ארה״ב אתה יכול לאכסן נשק איך שבא לך - כולל טעון מתחת לכרית. בסטייטים המחמירים יותר (וגם לא בכולם אלא בבודדים) אתה מחויב לנעול את הנשק בלבד. (אבל שלא יהיה ספק - אם לאדם לא מורשה יש גישה לאקדח או חס וחלילה לילד - ברוב הסטייטים זו עבירה פלילית)

ולגבי כספת - לגמרי - אם זה לא ליד המיטה / איפה שאתה רוב היום ויכול לשלוף את זה בשניות בודדות - זה תיאורטי לגמרי. גם בארה״ב.

לדוגמא בצד שלי של המיטה יש Fort Knox pistol box (זה גם המשרד הביתי כרגע) מכאנית ומהירה (מפתח -> מאוד מסורבל בפועל אגב)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

home defense - שומר חומות או 7.10.

אם פורץ מנסה להיכנס לבית - סביר להניח שאשמע את זה. אם לא - i'm fucked anyway.

בעיקרון, גם יהיה עלי לתקופות שאנחנו לא בבית/נוסעים למקומות יותר מועדים לפורענות.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה, 

מי שבקשתו נדחתה, יכול להגיש עוד אחת כרגיל? ושוב ושוב?

(כמובן אם הסיבה שבעקבותה הבקשה נדחתה כבר לא רלוונטית).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להגיש שוב. 

עריכה:

נדייק:

הגשת ערר על דחיית בקשה או ביטול לרישיון כלי ירייה | האגף לרישוי כלי ירייה (www.gov.il)

קצת יותר מסובך מהגשה רגילה אבל אין בעיה לערער אחרי הדחיה. כמובן שצריך לוודא שהסיבה באמת לא רלוונטית ושזה מגובה במסמכים.

עריכה אחרונה על ידי יובל .מ.
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...