Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך מתמודדים עם מתנחלי הנתיב השמאלי?

kobi_g
שימו לב! השרשור הזה בן 458 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 6 שעות, el-chanan כתב:

אני לא כל כך מסכים.

למהירות גבוהה אפשר להגיע גם עם רכבים ישנים. גם כשהיתה לי טויוטה קורולה 98' הייתי בדרך כלל "מחפש את השמאלי" (בהתאם לתנאי הנתיב הימני כמובן) כי נסעתי מהר, לא פחות מהג'יפון הכי חדש בסביבה.

לרכבים האלה לוקח יותר זמן אולי לפתח מהירות, אבל כשהם מגיעים אליה, אין שום סיבה שרק בגלל הרכב הישן הם יפנו את נתיב העקיפה למישהו עם קופרה לאון שחייב להשוויץ באוטו הספורטיבי שלו. כל זמן שהשימוש בנתיב השמאלי סביר (כלומר: הנתיב הימני איטי משמעותית) ובמהירות גבוהה, אני לא צריך לפנות אותו להוא עם הרכב הספורטיבי מאחוריי, גם אם יש לי יונדאי/קיה/סוזוקי קרוסאובר.

שלום

אתה צריך לפנות אותו כאשר אתה יכול, לכל אחד שהוא יותר מהיר ממך ולא משנה סוג הרכב שבו אתה נוהג  או מי שמהיר ממך נוהג.

• אהבתי 2
  • רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, dorsht כתב:

למה שאאט לכבודו? אם אני עוקף בקצב טוב ברמה שאני לא עוקף את הרכב שלידי בקמ"ש יותר, אין שום סיבה שאני אאט עבור כבודו.

שכבודו ימתין בסבלנות שאסיים את העקיפה, אני לא חייב לו שום דבר. אני לא אאט את עצמי ב-40 קמ"ש ואחזור לנתיב הימני בשבילו (שזה לכשעצמו לא ריאלי בסיטואציות מסוימות) ואחר כך אאיץ שוב.

לא דיברתי על עקיפות דיברתי על אלו שנוסעים בנתיב השמאלי לאורך כל הדרך בגלל שהוא יותר פנוי וכיון שהם באזור המהירות המקסימאלית שמותרת הם לא רואים צורך לפנות בשביל לחנך את העבריין 

עריכה אחרונה על ידי מאזדה חבוטה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, הרקוליטו כתב:

שלום

אתה צריך לפנות אותו כאשר אתה יכול, לכל אחד שהוא יותר מהיר ממך ולא משנה סוג הרכב שבו אתה נוהג  או מי שמהיר ממך נוהג.

למה כתבת מה שכתבת עם ציטוט *שלי*? טענתי אחרת?

• רעיון טוב! 1

אם לא מוצא חן בעיניך איך שאני נוהג אז רד מהמדרכה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי אתה מתייחס לנתיב השמאלי כנתיב שבוא אתה מתנייד, להבדיל מעוקף וחוזר לימני. אם הנתיב הימני נוסע 90, ואתה עוקף אותו על 95-100 ומאחור מגיע מישהו יותר מהיר, אתה מעכב אותו. ואלא אם אתה צדקן ומחפש לעשות דווקא, אתה תתן לו לעבור, או תתן גז, תשלים את העקיפה מהר יותר, ותתן לו לעבור. לא צריך לקנא בבחור עם הקופרה, 99% שהוא לא קנה אותה כדי לחפש אותך ולהשוויץ בפניך.

• אהבתי 3

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אין לך יותר מדי ברירות חוץ מלהשלים את העקיפה, זה קורה בדרך כלל כשאתה כבר מקביל לרכב הנעקף. אבל לעקוף 5 קמ"ש מעל הרכב הנעקף זה קצת חצוף.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, מאזדה חבוטה כתב:

אפשר להטיל ספק??

בטח שאפשר. מותר לקנא. זה לא טוב, ערכי, מעשי או מקדם אותך, אבל זה לא אסור בחוק.

• אהבתי 2

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, el-chanan כתב:

למה כתבת מה שכתבת עם ציטוט *שלי*? טענתי אחרת?

זה חוק מרפי תמיד יהיה מישהו מהיר ממני ולא משנה באיזה מהירות אני נוסע. כי יש אנשים שממהרים יותר ממני. זה יכול להיות רכב פרטי ויכול להיות אופנוע. זה לא באמת משנה. אתה צובר מהירות עם הקורולה 98 או אני והאיוניק 20 שלי. אבל יש רכבים "שלא מפסיקים להאיץ" ואותם אתה מעקב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי הניסיון הוא שהאירועים האלה קורים בכבישים עמוסים בתנועה צפופה שגם הנתיבים השמאלים בהם עמוסים ברכבים ולא ניתן לפתח בהם מהירות ולמרות זאת מגיעים החוכמולוגים התורנים בנתיב השמאלי, שחושבים שהכביש של אבא שלהם, מהבהבים, מצפציפים ונדבקים בכוחנות כדי לאלץ בכוח את כל הרכבים בנתיב השמאלי לפנות את הנתיב השמאלי, רכב אחרי רכב.

לא רואה הצדקה לפנות להם את הנתיב השמאלי כאשר לי בעצמי אין אפשרות לפתח מהירות גבוהה יותר מהמהירות הקיימת בנתיב השמאלי ולאף רכב אחר לפני בנתיב השמאלי אין אפשרות כזאת.

עריכה אחרונה על ידי evc
  • אהבתי 2
  • רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, RK כתב:

כי אתה מתייחס לנתיב השמאלי כנתיב שבוא אתה מתנייד, להבדיל מעוקף וחוזר לימני. אם הנתיב הימני נוסע 90, ואתה עוקף אותו על 95-100 ומאחור מגיע מישהו יותר מהיר, אתה מעכב אותו. ואלא אם אתה צדקן ומחפש לעשות דווקא, אתה תתן לו לעבור, או תתן גז, תשלים את העקיפה מהר יותר, ותתן לו לעבור. לא צריך לקנא בבחור עם הקופרה, 99% שהוא לא קנה אותה כדי לחפש אותך ולהשוויץ בפניך.

אתה מדבר כמי שבא מעולם אחר, ידידי.

ברבים מכבישי ישראל הנסיעה הקבועה היא לא בנתיב הכי ימני, כי יש שם משאיות/אוטובוסים/נהגים איטיים. למה לדעתך יש בכבישים רבים *שלושה* נתיבים? כי החוק זה דבר אחד, אבל במציאות לפעמים מתניידים בנתיב השמאלי כי הנתיב הימני *איטי*. הדגשתי שמדובר שהנתיב הימני *איטי*, ולא שאני נוסע בשמאלי רק כי בא לי.

ואתה חמוד עם הדוגמא שלך, כי אני הדגשתי שלא מדובר בפער של חמש קמ"ש כמו שאתה עושה את זה. נסיעה מהירה בנתיב השמאלי על סביבות 120 קמ"ש *אם הנתיב הימני איטי משמעותית ואינו פנוי* היא סטנדרטית לחלוטין, אני לא צריך לשחוק את הברקסים ולבזבז דלק כי מישהו מאחוריי נוסע במהירות מופרעת באמת. חד משמעית. שימתין שהנתיב הימני יתפנה, ואז אני אעבור אליו גם אם אין אף אחד מאחוריי.

וההערה על הקנאה מוזרה ממש, בלשון המעטה. אולי אתה משליך על אחרים את הפנטזיות שלך, אבל מילא זה: זה פספוס מכאיב של הנקודה - ההוא ששועט מאחוריי יכול לנסוע גם על טרנטה חבוטה. השבוע צפיתי באלנטרה משנת 2001 טסה על מאה שישים לפחות בכביש 1 בנתיב השמאלי.

לפני 3 שעות, הרקוליטו כתב:

זה חוק מרפי תמיד יהיה מישהו מהיר ממני ולא משנה באיזה מהירות אני נוסע. כי יש אנשים שממהרים יותר ממני. זה יכול להיות רכב פרטי ויכול להיות אופנוע. זה לא באמת משנה. אתה צובר מהירות עם הקורולה 98 או אני והאיוניק 20 שלי. אבל יש רכבים "שלא מפסיקים להאיץ" ואותם אתה מעקב.

דוגמא להסבר שלא מסביר כלום. אתה אולי קראת מאמצע השרשור, אבל אני לא זה שהתחיל להביא כאן דוגמאות לרכבים, אלא טען בדיוק כמוך, שאין לסוג הרכב שום משמעות. אולי הגבת להודעה הלא נכונה.

• אהבתי 6
  • רעיון גרוע 4

אם לא מוצא חן בעיניך איך שאני נוהג אז רד מהמדרכה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, מאזדה חבוטה כתב:

ועדיין לא הבנתי מה אכפת לך להועיל בטובך להאט ב40 קמ"ש ל22 שניות ולתת לאותו אחד מטורף מבחינתך לנסוע על 180 מבחינתו אתה כמו זה שנוסע על שמונים,

אלא אם החלטת לחנך אותו לנסוע במהירות המותרת אני "די בטוח" שהצלחת בזה אבל עדיין יש בעיה למוחרת הוא נוסע לאט לאט ואז הוא רואה במראה את אוטו שחינך אותו כ"כ טוב אתמול כועס עליו שוב והפעם שהוא נוסע לאט הוא פשוט ייצא מבולבל לכן נראה לי עדיף לך לתת לו לעבור אותך עד שיבוא שוטר ויחסוך לך את הטרחה.

ואם הנתיב הימני מפוצץ במכוניות (נניח נתיב של יציאה מהכביש), למה שאסכן את עצמי ואת הנהגים הסובבים בנסיון להדחף לשם? ואם אני בעצמי ממהר, פשוט לא מוכן לנסוע במהירות לא חוקית? ומה אם יש עוד אחד כמוהו מאחוריו, שוב לעבור ימינה? שאני אמשיך לזגזג ימינה-שמאלה-ימינה-שמאלה במשך שעה של נסיעה ויותר רק בגלל שיש אנשים שרוצים להפר את החוק ולנסוע מהר יותר מהמותר? לא נראה שחשבת כל-כך לעומק על הסיטואציה.

עריכה אחרונה על ידי MostlyWicked
  • אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בד"כ בכביש 6 שם כל הדרך קרוז קונטרול על 9 קמ"ש מעל המהירות המותרת, למה 9. כי רק מעל 10 קמ"ש מעל המהירות המותרת מקבלים דו"ח, אז 9 כדי להיות בטוח. 

אם הנתיב הימני פנוי אני אסע בו, אבל אם הוא ידרוש ממני להאט ולצאת מהקרוז, אני אסע בשמאלי כמה שצריך במהירות שקבעתי בקרוז.

אני לא עומד להאט ולזגזג בין נתיבים בגלל מי שרוצים לנסוע 140 קמ"ש. 129 קמ"ש בכביש 6 זאת מהירות הוגנת 

• אהבתי 3
  • רעיון גרוע 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 33 דקות, el-chanan כתב:

מישהו מאחוריי נוסע במהירות מופרעת באמת.

שאלת תם - מי קובע מה היא מהירות מופרעת באמת? האם 140 באזור של 120 בכביש 6, היא מהירות מופרעת?  האם 120 בחלק ניכר מכבישי ארצנו השבורים למדי, היא לא מהירות מופרעת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, מאזדה חבוטה כתב:

ועדיין לא הבנתי מה אכפת לך להועיל בטובך להאט ב40 קמ"ש ל22 שניות ולתת לאותו אחד מטורף מבחינתך לנסוע על 180 מבחינתו אתה כמו זה שנוסע על שמונים,

אלא אם החלטת לחנך אותו לנסוע במהירות המותרת אני "די בטוח" שהצלחת בזה אבל עדיין יש בעיה למוחרת הוא נוסע לאט לאט ואז הוא רואה במראה את אוטו שחינך אותו כ"כ טוב אתמול כועס עליו שוב והפעם שהוא נוסע לאט הוא פשוט ייצא מבולבל לכן נראה לי עדיף לך לתת לו לעבור אותך עד שיבוא שוטר ויחסוך לך את הטרחה.

אכפת, כי לרדת מ120 ל80 זה לא סביר, אבל לרדת מ180 ל120 לכמה שניות עד שתהיה הזדמנות לפנות את הנתיב או אחרי שאני אעבור את כל הרכבים שאני עוקף, זה כן סביר.

למה הזמן שלו שווה יותר משלי?
אני לא מתבריין מול אף אחד ואני מבין שכל עוד מישהו נוסע במהירות סבירה, אין לי שום זכות להציק לו.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 458 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...