Jump to content

יוסי פרנקוס

 • הודעות

  8,356
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי יוסי פרנקוס

 1. הזוי. אפילו לפיג'ו 107 שלי יש חלונות חשמל. מה שכן, במחיר הזה מקבלים אוטו עם אמינות באמת מטורפת. לי יש את ה107 (זה אותו רכב, רק שלאייגו יש כמה מערכות יותר מתקדמות) כבר 7 וחצי שנים והיתה לה רק תקלה אחת, של המדחס של המזגן שהלך ב65,000 ק"מ. חוץ מזה, רק טיפולים שוטפים.
 2. העובדה שממשיכים לקנות למרות המיסוי המטורף שיש פה, רק מראה כמה התחבורה הציבורית בלתי אפשרית פה לרוב המוחלט של האנשים.
 3. אני לא מתלונן. זה נותן בדיוק מה שצריך.
 4. הפתרון היותר הגיוני הוא להציע הטבות מס משמעותיות לאנשים וחברות שמוכנים לצאת מתל אביב. אין שום סיבה לחיות ככה ועוד לשלם על זה המון כסף, כשיש אפשרות להעביר אנשים ופעילות מסחרית יותר לפריפריה. לזה ממש אין מינוסים. לא מכריחים אף אחד לעשות כלום, מפתחים אזורים שצריכים יותר תעסוקה ומורידים פקקים ועומס ממקום שכבר עמוס מדי. לא צריך לדפוק את האזרח כשאין אלטרנטיבות. בהולנד היכולת שלי להגיע בתחבורה ציבורית לאנשהו היא יותר טובה משל מישהו שמשתמש ברכב בתל אביב, ועוד יותר אם זה בתחבורה ציבורית. בישראל זה לא יקרה בעשורים הקרובים בגלל תכנון לקוי ופוליטיקאים שרואים את האזרחים כמשאב לניצול, לא כמשאב לטיפוח.
 5. גם אני נאלצתי להחליף את כל החלקים האלו סביבות ה80,000 ק"מ.
 6. עבדתי בתרגומים במשך שנים. יצא לי גם לתרגם חלקים של ספרי רכב והרבה ספרות טכנית. יבואנים לא רוצים להשקיע את הסכומים הנדרשים בשביל זה.
 7. יש לי מערכת דאבל דין באוטו שלא תואמת שום דבר מודרני. יש לה דיסק, IGO ועוד המון פונקציות שלא צריך. אני רוצה להתקין מערכת שתאפשר לי לשמוע מוזיקה דרך הטלפון או דרך ספוטיפיי או יוטיוב מיוזיק מהמערכת עצמה, ותאפשר לעשות שיחות טלפון באיכות נורמלית. יש לי שני רמקולים וזה מספיק לי. איפה אפשר להשיג מערכת פשוטה אבל טובה וזולה באזור הצפון, כולל התקנה?
 8. זה פשוט מאוד. היום נסעתי לאחותי לקיבוץ ליד הכנרת. היו אצלה חברים (זוג עם ילד) שהגיעו מנתניה ביום חמישי אבל לא היו יכולים לחזור הביתה עד 20:00, כי אין אוטובוסים. בשביל להגיע בשעה נורמלית עם הילד הביתה, היו שלוש אופציות: 1) אחותי תיקח אותם - נסיעה של שעתיים לכל כיוון בשבת בצהריים-ערב. 2) אני אקח אותם ואז אחזור הביתה, למרות שזו נסיעה של 40 דקות לכל כיוון מהבית שלי. 3) לחכות לתחבורה ציבורית ב20:00 ולהגיע ב22:00 הביתה עם ילד בן 6. בסוף אני ספגתי את הנסיעה ולקחתי אותם מהכנרת לנתניה ואז חזרה ליקנעם. יש לי חבר שעובד גם בשבתות והוא לא יכול להגיע לעבודה עם תחבורה ציבורית, אז הוא מסיים משמרת ואז מחכה 5 שעות עד שיש אוטובוסים. כשהבוס שלו מרגיש נחמד הוא משלם לו מונית כדי שלא יישב שם 5 שעות אחרי משמרת של 12 שעות. אנשים צריכים להיות מסוגלים לזוז מתי שבא להם. צריך אוטובוסים ורכבות שיהיו זמינים לכולם כי לא כולם יכולים להרשות לעצמם רכב.
 9. תחבורה ציבורית בשבת. אכיפה דרקונית של עבירות של בריונות, עם החרמת רכבים והשלכות הרבה יותר חמורות ממה שיש כרגע. הורדת מיסוי בצורה דרסטית לרכבים עירוניים או קטנים. הקלת האפשרות לייבוא מקביל וקבלת התקינה האירופאית והאמריקאית, בלי תקינה מקומית מסורבלת ויקרה. הרחבת רשת הטעינה של רכב חשמלי לכל תחנות הדלק בארץ.
 10. שוקל אינפיניטי Q50 או M37, או לקסוס IS250 במקום הסיטרואן C4 פיקאסו. יש לי אותה שנתיים ואני לא צריך כל כך הרבה מקום, במיוחד כשיש רכב נוסף בבית. אני רוצה רכב עם הנעה אחורית ומספיק כוח כדי להוציא טיפה את התחת, לא בשביל להתפרע ולדפוק דריפטים. את ה107 אולי לשדרג ליאריס חדשה או קורולה סטיישן.
 11. על הנייר זו אחלה אופציה אבל מערכת הESP פשוט חונקת את האוטו ולא נותנת ליהנות מהעובדה שזה הנעה אחורית. ראיתי את הסרטון לפני כמה חודשים. גאוני!
 12. היו לי שתיים, אחת שנת 2013 ואחת שנת 2016. לראשונה היה מנוע 1.2 בלי טורבו (75 כ"ס) וזה היה איטי מאוד. לשניה היה מנוע 0.9 עם טורבו (90 כ"ס) והיא היתה סבירה. אם נוהגים עליהן כמו שצריך, לא אמורות להופיע בעיות. הבעיה היחידה שמוכרת ברכבים האלו היא בגיר הרובוטי, ובגרסה הידנית מן הסתם הבעיה לא קיימת. נסעתי עם שתיהן במצטבר 150,000 ק"מ בלי שום תקלה חוץ מפנצ'ר פעמיים ומצבר שמת אחרי שלוש שנים. מה שכן, אם קונים כזה רכב חשוב מאוד לדאוג שהוא קיבל טיפולים בזמן ולא התעללו בו.
 13. חכה שיהיו הנחות בגלל איזשהו מבצע. לי יש פיג'ו 107 שנת 2014 שנקנתה חדשה מהמפעל (האחרונה שנמכרה בישראל), רובוטית עם כל חתיכת אבזור שאפשר. היא עלתה פחות מ70,000. אין שום הצדקה למכור אייגו במחיר דומה. אפילו דאצ'יה סנדרו או סוזוקי סלריו יעלו פחות.
 14. זה טירוף. אפשר לקנות קליאו במחיר הזה.
 15. התחלתי להשתעשע עם הרעיון של קניית רכב שלישי (שני נהגים), שיהיה לי כדי לנסוע לבד בכיף שלי, או בטיולי רכב. חשבתי על מיאטה ועל עוד כמה אופציות, אבל כל מה שנראה מעניין הוא רק אוטומט, וזה ממש לא הרעיון. לא מחפש לעשות דריפטים מטורפים, רק ליהנות מדינאמיקה קצת יותר נחמדה. הקילומטראז' השנתי של הרכב יהיה בסביבות ה 2000-3000 ק"מ. אילו עוד אופציות יש?
 16. קיפוח זכות. כל אלו שמחליטים להאיץ כדי לעקוף מימין, שמחליטים לדלג על פקק ועוקפים את כולם, אלו שמאיצים כאילו שאין מחר ועוקפים בדיוק כשהנהג שלפניהם כבר מאותת שהוא עובר נתיב כדי לעקוף מישהו, וכל אלו שמתנהגים באלימות. הייתי שם אותם במעצר לילה במשך שבוע וגוזר עליהם לכתוב חיבור של 2000 מילים על לא להיות חרא של בן אדם, בנוסף לשיימינג.
 17. אם כבר, אז הייתי ממליץ על נסיעה דרך אליקים. פחות פקקים ונוף יותר נחמד.
 18. תודה לאל ששלי כבר בן 4. חבל שלא פותחים ועדת חקירה כדי לראות איך זה עבר בכלל ומי מרוויח מזה. יש לזה ריח של שחיתות.
 19. השתתפות עצמית של 1400 ש"ח. נזק של 3000 ש"ח. כרגע גם לא מוצאים שום מראה כי אין כאלו משומשות. אני מפחד שזה יעלה להם את הפרמיה אם הם לא יכולים לתבוע את הביטוח שלו.
 20. הבחור נעצר ונחקר. המשטרה יודעת מי זה. אני שואל איך מגישים תביעה אם הביטוח לא מכסה את זה אם טכנית זו לא תאונת דרכים כי לא היה מגע בין רכבים, והמשטרה לא מוסרת פרטים כי זה הליך פלילי.
 21. איך תובעים נזק לרכב ממישהו שתקף את בעל הרכב ועשה נזק? הבחור נעצר ושוחרר אז ברור במי מדובר אבל המשטרה לא נותנת את הפרטים כי זה מקרה פלילי. יש מספר של הרכב שלו אבל לא היה מגע בין רכבים אז הביטוח לא רוצה להתעסק עם זה. הנזק הוא למראה שנשברה כשהוא בעט בה.
 22. ב8 השנים שלמדתי באוניברסיטת חיפה והתניידתי ברנו 11, סובארו ג'אסטי, פיאט טמפרה ורנו טווינגו דור ראשון. סוזוקי אלטו תשרוד את זה יפה מאוד. מבחינת מגורים והפקולטות עצמן אתן למי שיותר מעודכן לענות.
 23. אתם שוכחים שהרבה אנשים מזמינים ממקום העבודה דרך תן-ביס והרבה פעמים הם יתאגדו כדי להזמין ביחד, אז תמיד יגיעו למינימום בלי בעיה.
×
×
 • תוכן חדש...