Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בוגר תואר במדמ"ח ממכללה, לא מצליח למצוא עבודה ראשונה בתחום. לאן להמשיך מכאן בחיים ואיך?

Alkash
שימו לב! השרשור הזה בן 862 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 2 דקות, Gosser1860 כתב:

חד משמעית אפשר.

וקצת מזל כמובן.

מה זה קצת מזל?

למדה איתי אחת,הייתה נופלת על אנשים שלא הכירו אותה כל כך(עתודאים לרוב),דופקת אותם עם כל העבודה וסומכת שמספיק חשוב להם הציון.

זה להיות בן אדם דרעק,לא מזל...

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, Gosser1860 כתב:

בכל מקרה בעיניי זה קצת משחקים בקקה (גם אז וגם היום), כי הפורמט ידוע מראש ואנשים "מהנדסים" שאלות ותשובות בהתאם.

גם לענות על שאלות מ leetcode שכול כך אוהבים להזכיר פה.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, Potato כתב:

מה זה קצת מזל?

לא חסר. מרצים מקלים יותר מאשר אחרים (הפער יכול להגיע גם ל-20 נק' בממוצע במועד א'/ב'), למצוא אנשים נורמאליים שאפשר לעשות איתם עבודות (ושהם יחלקו בעומס ויהיו אחראיים), לקבל (באת"א זה מערכת רישום סטייל מכירה פומבית) קורסי בחירה נוחים יותר במערכת/עומס עבודות/רמת מבחן במסמטר נתון.

לפני 1 דקה, David32 כתב:

גם לענות על שאלות מ leetcode שכול כך אוהבים להזכיר פה.

חד משמעית. אבל איך אומרים חז"ל? don't hate the player, hate the game?

אז עושים מה שצריך לעשות כדי לקבל את הטסלות ו-42 טעמי גלידה.

• אהבתי 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Gosser1860 כתב:

אז עושים מה שצריך לעשות כדי לקבל את הטסלות ו-42 טעמי גלידה.

לוקחים זיכיון של גולדה 🤣

• מצחיק 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Gosser1860 כתב:

לא חסר. מרצים מקלים יותר מאשר אחרים (הפער יכול להגיע גם ל-20 נק' בממוצע במועד א'/ב'), למצוא אנשים נורמאליים שאפשר לעשות איתם עבודות (ושהם יחלקו בעומס ויהיו אחראיים), לקבל (באת"א זה מערכת רישום סטייל מכירה פומבית) קורסי בחירה נוחים יותר במערכת/עומס עבודות/רמת מבחן במסמטר נתון.

זה נקרא תכנון נכון של התואר ולא מזל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, Potato כתב:

זה נקרא תכנון נכון של התואר ולא מזל.

תראה, תשמע. סטט' הציונים אמנם מונגשת (יש אתר) אבל לא מפורסמת על ידי אף אחד. כלומר מי שמחפש או שנאמר לו על כך, יודע. ומי שלא- לא. וזה לא בדיוק נופל על הקטגוריה של תכנון נכון.

למצוא אנשים לעבודות זה אפילו עוד יותר רנדומלי כי במחזור יש כמה מאות אנשים (נאמר 400), ולעבודות של 2-4 אנשים לא קל מהיכרות די שטחית למצוא אנשים נורמאליים. איך אפשר לתכנן את זה? (תחת ההנחה שאתה לא מתחיל את התואר עם חברים שהכרת מקודם).

מערכת הקורסים שממומשת באת"א (לפחות זו שאני השתמשתי בה) היא די בעייתית ולמרות הניסיונות של האונ' להנגיש אותה, מי שהימר נכון לחלוטין יכול לזכות, קרי לקבל בממוצע ציון גבוה יותר.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Potato כתב:

מה זה קצת מזל?

למדה איתי אחת,הייתה נופלת על אנשים שלא הכירו אותה כל כך(עתודאים לרוב),דופקת אותם עם כל העבודה וסומכת שמספיק חשוב להם הציון.

זה להיות בן אדם דרעק,לא מזל...

עצם העובדה שהיא הייתה מוצאת אנשים כאלה, ויודעת ליפול עליהם זה מזל.

אגב לאותם אנשים גם לרוב לא אכפת, כי הם בדרך כלל מהסוג שמעדיף לעבוד לבד גם ככה.

אצלי בלימודים כמעט בכל הפרוייקטים הזוגיים/קבוצתיים הייתי עד עכשיו עושה 85-100% מהעבודה בעצמי. בעיניי משימה קבוצתית משמעותה במקרה הטוב נטל, במקרה הגרוע גנון שבו אני צריך לרדוף אחרי אנשים.

אם מישהי או מישהו כאלה נופלים עליי, מבחינתי זה ברכה - אני עושה מה בא לי, ושהם יתמודדו עם ההשלכות (כי אני האחרון שאכפת לו מהממוצע).

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, vadim6385 כתב:

אצלי בלימודים כמעט בכל הפרוייקטים הזוגיים/קבוצתיים הייתי עד עכשיו עושה 85-100% מהעבודה בעצמי. בעיניי משימה קבוצתית משמעותה במקרה הטוב נטל, במקרה הגרוע גנון שבו אני צריך לרדוף אחרי אנשים.

כל כך נכון ועוד יותר בזבוז זמן וכסף אם הם לא עושים כלום כל העבודה ואז נזכרים בסוף לבוא להעיר עליה, כמה זיוני שכל עברתי על שטויות. בדיעבד אני יודע שיכולתי לפעול אחרת ולעשות אחרת את העבודות. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Potato כתב:

אם התנאי הוא תואר מאוניברסיטה מובילה,איך יעזרו לו פרויקטים אם הדף שלו לא עובר את המסננת של כ"א?

זה עוד משהו בקורות חיים אחרת המאוד ריקות שלו.

לפני 4 שעות, Gosser1860 כתב:

לא בדיוק, פשוט העבירו חלק מהתפקיד שלהן לר"צ/מגייסים עצמם. סטייל שאלות behavioural ו-STAR של אמאזון (ואחרים כמובן). בכל מקרה בעיניי זה קצת משחקים בקקה (גם אז וגם היום), כי הפורמט ידוע מראש ואנשים "מהנדסים" שאלות ותשובות בהתאם.

אז כן ולא.

לכאורה אלו שאלות דומות - אבל הרזולוציות שלהן שונות לגמרי.

אם לקחת את זה לאמזון - אז באמזון כל אחד מהמגייסים שואל גם behavioral - ומעבר לזה שכל אחד מחפש סיגנל אחר - גם העומק שלהם והכיוון שלהם שונה לגמרי בין מפתח בכיר שמראיין אותך לראש צוות.

לגבי אנשים מהנדסים תשובות - ברור - תמיד - את הבסיס. אבל אתה (בראיון שהוא לא כח אדם ומחפש משפט מחץ חזרה אלא 15 דקות של הסבר) לומד לקלף את זה מהר מאוד. אבל מי שעומד מולך - תמיד יודע על מה אתה מדבר והשאלות הן לא איך הסתדרת עם הבוס או תכונה חזקה וחלשה שלך.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, vadim6385 כתב:

עצם העובדה שהיא הייתה מוצאת אנשים כאלה, ויודעת ליפול עליהם זה מזל.

לא,זה מינגלינג.

לפני שעה, vadim6385 כתב:

אגב לאותם אנשים גם לרוב לא אכפת, כי הם בדרך כלל מהסוג שמעדיף לעבוד לבד גם ככה.

מכיר מלא שמקללים אותה.

לפני שעה, vadim6385 כתב:

אז המסקנה היא שאתה גרוע בעבודת צוות?

לפני שעה, vadim6385 כתב:

אם מישהי או מישהו כאלה נופלים עליי, מבחינתי זה ברכה - אני עושה מה בא לי, ושהם יתמודדו עם ההשלכות (כי אני האחרון שאכפת לו מהממוצע).

אז אתה בדיוק ההפך ממה שתיארתי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Potato כתב:

אז המסקנה היא שאתה גרוע בעבודת צוות?

אני גרוע בלהיות גננת ואין לי עצבים לתירוצי שכחתי/נרדמתי/הכלב אכל/הסבתא זרקה, אז אני פשוט קובע לו"ז ועושה.

מצד שני אני זה שאשכרה לומד מהדברים האלה משהו.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה חלק מעבודת הצוות (במיוחד אם הראש צוות חדש). בכל מקרה תפקיד ראש צוות הוא גננת חלק גדול מהזמן (מניסיון), כשתגיע לשם כדאי שיהייה לך ניסיון קודם בגננות... (מכל סוג שהוא, הכרתי בעבר ראש צוות שהיה 'שותל' אנשים😏)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חייבים אך רצוי.... לטעמי לפחות זה דיי כיף (ומשתלם) אם הניהול תופס רק חלק קטן מהזמן.

גם בצוות עצמו אתה צריך לגנן. למשל, אם אתה ועוד מישהו יושבים לכתוב חלקים של קוד/תיכנון חומרה ביחד אז מה תעשה אם יחפף ויפיל עליך את רוב העבודה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, flytomars כתב:

למה חייבים להיות ראש צוות?

ואם אני לא רוצה?

למה צריך להתקיים (קידום == ניהול)?

אני מבין שזה נשמע מוזר במדינת "כולם רוצים לנהל", אבל לא כל אחד מתאים או רוצה להיות ראש צוות.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...