Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בוגר תואר במדמ"ח ממכללה, לא מצליח למצוא עבודה ראשונה בתחום. לאן להמשיך מכאן בחיים ואיך?

Alkash
שימו לב! השרשור הזה בן 859 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 3 שעות, yorng כתב:

אני גם חושב שאי אפשר להצטיין במשהו שלא אוהבים ולא נמשכים אליו.

"הצטיינות" היא (ליטרלי) פועל יוצא של משהו שאתה ממש טוב בו, ולא חייב להיות קשר ישיר לאהבה לאותו דבר/תחום. יש על זה ספר מעניין בשם So Good They Can't Ignore You שמדבר בדיוק על זה (ממש בקצרה, יוצא נגד הגישה של "תעשה מה שאתה אוהב" ומציע תהליך הפוך של: למצוא במה אתה טוב --> להשקיע ולהיות טוב בו ---> ה"אהבה" לתחום תגיע הם ההצלחה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, Potato כתב:

זה נכון לגבי כמעט כל תואר.

אין פה משהו מיוחד לתכנתים.

מצחיק,אבל זה מה ששואלים בראיונות.

כל אחד מראיין איך שהוא חושב לנכון, 

גייסתי 3 אנשים בשנה אחרונה לצוות,
סניור, ג׳וניור, וסטודנט
שאלות לוגיקה אלגוריתמיקה וכו׳ הן סנן ראשוני שצריך לעבור, תנאי הכרחי אך לא מספיק,
עם זאת אני לא עומד על דקויות, אני מחפש חשיבה אנליטית ופתרון בעיות, ומתאים את הראיון למועמד

סניור שלא יודע לממש איזה אלגוריתם או אפילו לספר לי איך הוא עובד בתאוריה, לא יעבור
אבל ג׳וניור או סטודנט, לא ייפסל על הסף. נמשיך בראיון

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Potato כתב:

זה נכון לגבי כמעט כל תואר.

אין פה משהו מיוחד לתכנתים.

מצחיק,אבל זה מה ששואלים בראיונות.

הקצב שינוי במקצוע בפיתוח משמעותית גדול יותר מאשר בתארים אחרים.

גם ה״חלודה״ שאתה צובר מלא לעסוק בזה וללמוד הלאה.

לגבי השאלות - גם המקומות ששואלים שאלות כאלו (מתוך הבנה של איך הן עובדות ומה הן בודקות) - לא יבקשו ממך - תפתור באבל סורט.

ישאלו שאלה כללית משמעותית ובה האלגוריתם ומבנה הנתונים הם חלק מהפתרון - אבל איך אתה מגיע ואיך אתה מממש (ולפעמים משתמש בכלים של השפה) - זה חלק לא פחות חשוב (במיוחד בleveling של מתמודד)

כמובן שיש מקומות ליצניים או ששואלים שאלות כאלו מעצלנות - אבל רק לדעת -> קח אלגוריתם תראה לי איך אתה מממש אותו - לרוב לא שואלים וגם אם רק תפתור את זה - זה לא יגיע רחוק.

שלא לדבר על זה שזה בערך חצי מהתהליך גיוס ברוב המקומות. לא הדבר היחיד.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, maxcher כתב:

סניור שלא יודע לממש איזה אלגוריתם או אפילו לספר לי איך הוא עובד בתאוריה, לא יעבור

הוא צריך לדעת איך זה עובד ביומיום?

זה אכן משתנה ממקום למקום. אני הרבה יותר רוצה לראות שהאדם מולי יודע להסביר מה הוא עשה ולמה הוא עשה את זה בפרויקטים שלקח בהם חלק. וגם אם הוא מכיר עקרונות בפיתוח או גישות או רעיונות שונים שמעידים יותר על ניסיון והבנה לדעתי. אבל שוב, זה משתנה ממקום למקום

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, maxcher כתב:

אבל ג׳וניור או סטודנט, לא ייפסל על הסף. נמשיך בראיון

הפוך.

ג׳וניור או סטודנט אמורים לדעת את זה (או אם לא יודעים הם יתכוננו לראיון), להבדיל סניור אמור לבוא עם תפיסה מערכתית/ידע יחודי במערכת מסויימת/ניהול של אנשים והאלוגרתמיקה היא הדבר הקצת פחות חשוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם מתייחסים לראיונות כאילו זה רק שלב אחד.

ברוב החברות שהתראיינתי אצלהם (אפילו מסטארטאפים קטנים ועד הגאמפות הגדולות - הכל למשרות של senior ומעלה) היה לפחות סבב או שניים של קידוד (פרקטי או יותר לכיוון אלגוריתמים ומבני נתונים - אבל תמיד מבוסס שאלה אמיתית) , לפחות סבב אחד של ארכיטקטורה / תכנון מערכת בסקייל גדול (חיפוש , אובר , פיד וכו) וסבב אחד עם מנהל שנע בין החלטות של פרוייקטים , הובלת אנשים לdipe dive טכנולוגי לפרוייקטים בסקייל גדול.

לא הייתי בתהליך שהכל היה בראיון אחד ובום טראח - שעה - שעה וחצי וסיימנו. (הרוב היו 4-5 סבבים סה״כ. ד״א - 0 סבבי ״כח אדם״ - רק שיחות עם ריקרוטר לתיאום ציפיות וראיונות. נגמרו ימי ה״תן לי חולשה שלך״ ושאר מיוני בקו״ם)

• אהבתי 1

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Haim_gds כתב:

הפוך.

ג׳וניור או סטודנט אמורים לדעת את זה (או אם לא יודעים הם יתכוננו לראיון), להבדיל סניור אמור לבוא עם תפיסה מערכתית/ידע יחודי במערכת מסויימת/ניהול של אנשים והאלוגרתמיקה היא הדבר הקצת פחות חשוב.

לא בדיוק הפוך
יש לי שאלות שאני נותן רק לבדוק דופק, אם אין תגובה אני מושך עוד קצת ומשחרר אותו לדרכו.
ואף פעם לא נותן הגדרת זמן מדוייקת לראיון. תמיד ״עד שעה״ כדי שיידע שיש סיכוי שנסיים בפחות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השנקל שלי : בתור בוגר "מכללה פח" כהגדרת פות"ש, ללא נסיון, אתה די בתחתית שרשרת המזון.

איך להתקדם מעלה ולשפר את הסיכויים לקבל ראיון ?
הכי טוב לדעתי זה פרויקט שעובד ומראה את היכולות שלך.

לסיבור האוזן, הנחיתי ושפטתי לא מזמן בהאקתון שבו תוך 24 שעות צוות של 4 מתכנתים צעירים הרימו מוצר מלא שמהנדס לך מסלול טיול בעיר לפי כמה ימים אתה מקצה + נקודות עניין שאתה מסמן על המפה. הוא מחשב את המסלול הקצר ביותר להליכה ועושה לך מקבצים פר יום. הכל מבוסס Places ו Maps API של גוגל, רץ על Firbase ונראה סוף הדרך מקצועי.

כשמועמד מראה לי שהוא יכול להרים דבר כזה (מה שיקח לך שבועים מקסימום אם תעבוד לבד ולאט) זה בעיניי הרבה יותר משמעותי מאשר מה הממוצע שלו ואיפה הוא למד, כי זה מראה שתכל'ס הבן אדם יכול לעשות עבודת פיתוח.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, elibaba כתב:

כשמועמד מראה לי שהוא יכול להרים דבר כזה (מה שיקח לך שבועים מקסימום אם תעבוד לבד ולאט) זה בעיניי הרבה יותר משמעותי מאשר מה הממוצע שלו ואיפה הוא למד, כי זה מראה שתכל'ס הבן אדם יכול לעשות עבודת פיתוח.

אני שומע לא פעם את הצד השני.

לתכנת זה כלי,וללמוד אותו ברמה כלשהי זה לא דבר מסובך מידי.

העקרונות שמנחים אותך בפיתוח הם החשובים ולא הפיתוח עצמו.

ולכן,גם אם אשב ללמוד עכשו c++ ואדע אותה מעולה אבל עם אפס ידע באלגוריתמים/זמני ריצה(you name it),הפיתוח שלי יעבוד אבל יהיה שווה לטוסיק.

• רעיון טוב! 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אלגוריתמים וזמני ריצה לא יתרמו לך שום דבר, אם אתה לא יודע מה לעשות עם זה בפועל.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, elibaba כתב:

נכון, אך פות"ש מתלונן כי הוא לא מוזמן לראיונות ולא שאינו עובר אותם בהצלחה....

מה שיכול להיות מאד שימושי הוא שילוב של למידת חומר קרוב/חדש בתחום וישום הלמידה באמצעות הכלים הרצויים (סביבת פיתוח, תיכנון ארכיטקטוני וכו')

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אם למועמד היה פרוייקט כזה בקו״ח הוא היה מגיע ליוצר ראיונות מאשר קורות חיים ריקים עם תואר שהסתיים לפני קרוב לחצי שנה ובלי שום עשייה 🤷‍♂️

• אהבתי 2

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, vadim6385 כתב:

גם אלגוריתמים וזמני ריצה לא יתרמו לך שום דבר, אם אתה לא יודע מה לעשות עם זה בפועל.

הם יתרמו הרבה יותר מלדעת להשתמש בכלי בלי להבין מה אתה עושה.

ללמוד כלי זה לא קשה מידי,לדעת מה לעשות איתו ולעשות את זה נכון מצריך ידע.

אנשים עוברים בין שפות,משתמשים בשפות שונות לשימושים שונים וכו'.

אלא אם כן התפקיד שלך הוא ברמה נמוכה ואז אם זה עובד אז הכל בסדר.

לפני 8 דקות, Liviur כתב:

אולי אם למועמד היה פרוייקט כזה בקו״ח הוא היה מגיע ליוצר ראיונות מאשר קורות חיים ריקים עם תואר שהסתיים לפני קרוב לחצי שנה ובלי שום עשייה 🤷‍♂️

אם התנאי הוא תואר מאוניברסיטה מובילה,איך יעזרו לו פרויקטים אם הדף שלו לא עובר את המסננת של כ"א?

עריכה אחרונה על ידי Potato

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התנאי הוא תאוריה,
בפרקטיקה אתה מוצף בקורות חיים וצריך לגייס.
והלחץ לגייס מצד ההנהלה עולה אחרי שאתה מראיין בוגרי אוניברסיטה ופוסל אותם.
בסוף תמיד מתפשרים, ותמיד כל גיוס הוא הימור.

עריכה אחרונה על ידי maxcher
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, Potato כתב:

אתה חד משמעית טועה.

אי אפשר לסיים מצטיין עם אפס זיקה לתחום,אתה עושה פרויקטים,קורסי בחירה ומשקיע בהם מאוד.

חד משמעית אפשר.

לפני 19 שעות, BloodFist כתב:

בשביל לסיים עם 80-85 מספיק שתלמד כמו שצריך ותבין את רוב החומר...

וקצת מזל כמובן.

לפני 19 שעות, hans כתב:

בטווח הארוך, במציאות שמחוץ ללימודים - אתה צודק כמובן. באיזה שהוא שלב "השקר מתגלה" :-)

הכרתי כאלה שהצליחו למשוך 15-25 שנה, כלומר כמעט קריירה שלמה. הם מאוד טובים במה שהם עושים, אבל הם לא נושמים/חיים/שותים את העולם תוכן. אם הם צריכים ללמוד תחום או שפה חדשים כי העבודה דורשת הם עושים את זה, ומכיוון שזה קל להם (הם קולטים יותר מהר, יש להם מספיק ניסיון למצוא ולהתמקד בעיקר) זה אפילו קורה חלק מהעבודה שלהם.

לפני 14 שעות, Liviur כתב:

נגמרו ימי ה״תן לי חולשה שלך״ ושאר מיוני בקו״ם

לא בדיוק, פשוט העבירו חלק מהתפקיד שלהן לר"צ/מגייסים עצמם. סטייל שאלות behavioural ו-STAR של אמאזון (ואחרים כמובן). בכל מקרה בעיניי זה קצת משחקים בקקה (גם אז וגם היום), כי הפורמט ידוע מראש ואנשים "מהנדסים" שאלות ותשובות בהתאם.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...