Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בוגר תואר במדמ"ח ממכללה, לא מצליח למצוא עבודה ראשונה בתחום. לאן להמשיך מכאן בחיים ואיך?

Alkash
שימו לב! השרשור הזה בן 861 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון
לפני 18 דקות, vadim6385 כתב:

ואם אני לא רוצה?

למה צריך להתקיים (קידום == ניהול)?

אני מבין שזה נשמע מוזר במדינת "כולם רוצים לנהל", אבל לא כל אחד מתאים או רוצה להיות ראש צוות.

ואדים אני לגמרי איתך, אמנם אני בהנדסת חומרה אבל גם פה רצו שאנהל וברחתי מזה כמו מאש, לא לכולם זה מתאים וברוכה מפלצת הספגטי לא חסר לאן להתקדם מבחינה טכנית.

• רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום בעיה עם לא לרצות להתקדם מבחינה ניהולית, אבל לפי הניסוח של ואדים נשמע כי הוא ממש לא "team player" וזה כבר בעייתי בלא מעט תפקידים ומקומות עבודה...

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 6 דקות, BloodFist כתב:

אין שום בעיה עם לא לרצות להתקדם מבחינה ניהולית, אבל לפי הניסוח של ואדים נשמע כי הוא ממש לא "team player" וזה כבר בעייתי בלא מעט תפקידים ומקומות עבודה...

כל מה שהוא צריך זה קפוצ'ון, 3 אוזניות אחת מעל השניה ואוסף בובות אנימה והוא מסודר בחיים.

עריכה- נראה לי שהוא קצת מקצין, כדרכו, בשביל להעביר נקודה. עובדה שהוא כן עובד בתחום שיש בו הרבה אינטראקציה עם אנשים (יחסית להיי טק, QA או אפילו IT רחמנא ליצלן?) והכל בסדר.

עריכה אחרונה על ידי flytomars
  • מצחיק 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, flytomars כתב:

כל מה שהוא צריך זה קפוצ'ון, 3 אוזניות אחת מעל השניה ואוסף בובות אנימה והוא מסודר בחיים.

ולו"ז יומי של המנות הקבועות בתן ביס, חובה.

• מצחיק 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, flytomars כתב:

עריכה- נראה לי שהוא קצת מקצין, כדרכו, בשביל להעביר נקודה. עובדה שהוא כן עובד בתחום שיש בו הרבה אינטראקציה עם אנשים (יחסית להיי טק, QA או אפילו IT רחמנא ליצלן?) והכל בסדר.

משום מה גם חושבים שאני גיימר, לא ברור למה.

אבל כן, יש לי הרבה אינטראקציה עם אנשים. באופן מפתיע, אני גם זה שפונים אליו כשלא יודעים מי בחברה עושה מה (חברה בינלאומית גדולה), כי סביר להניח שכבר הייתי במגע עם האדם הזה מתישהו.

לפני 20 דקות, Gosser1860 כתב:

ולו"ז יומי של המנות הקבועות בתן ביס, חובה.

היה לי, נמאס

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, vadim6385 כתב:

ואם אני לא רוצה?

אני מבין שזה נשמע מוזר במדינת "כולם רוצים לנהל", אבל לא כל אחד מתאים או רוצה להיות ראש צוות.

מבין אותך וגם אני (קצת) כזה, הרבה יותר כיף לכתוב קוד מאשר אקסלים וגאנטים. מצד שני....

-מסתכלים עליך קצת עקום אם בגיל 50+ אתה עדיין יושב ומתכנת.

-ר"צ לומד הרבה יותר ועל יותר תחומים כי זו הדרישה (וזה כבר נופל בתחום הניהולי אע"פ שזה טכני).

-כר"צ אתה יכול להעביר את המשימות שפחות מושכות אותך למישהו אחר שיעשה את העבודה השחורה🙂

-המשכורת גבוהה יותר ועד לפני מספר שנים התיגמול (אופציות וכו') היה מרמת ר"צ ומעלה

אבל תרשה לי לסייג זאת. בשנתיים האחרונות וויתרתי על קידום לניהול יותר מפעם אחת מסיבות אישיות (לא צריך את היותר כסף, לא רוצה טיסות ו/או ישיבות בלילה וכו') אך אני היוצא דופן , רוב החברים שלי מהלימודים בקבוצת הגיל שלי עוסקים כיום בניהול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Haim_gds כתב:

תלוי במקום, בצוות ובאופי העבודה. עד כה (למזלי) עבדתי במקומות שעפים על חבובים בני 40/50/60 שיודעים מה הם עושים, ומבחינת המעסיק שימשיכו לקודד עד הפנסיה.

-ר"צ לומד הרבה יותר ועל יותר תחומים כי זו הדרישה (וזה כבר נופל בתחום הניהולי אע"פ שזה טכני).

שוב, מאוד תלוי במקום, צוות וכו'.

-כר"צ אתה יכול להעביר את המשימות שפחות מושכות אותך למישהו אחר שיעשה את העבודה השחורה🙂

דרך יעילה ומהירה למרמר חברי צוות ולכוון אותם אל עבר מקש ה-F5.

-המשכורת גבוהה יותר ועד לפני מספר שנים התיגמול (אופציות וכו') היה מרמת ר"צ ומעלה

זה אפיק נפרד של הקריירה. מבחינת המשכורת זה לא מחייב בכלל, אותו כנ"ל אופציות/מניות.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, Haim_gds כתב:

וזה רע - למה לי להיות מנהל גרוע, אם אני יכול להיות מהנדס טוב?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Gosser1860 כתב:

דרך יעילה ומהירה למרמר חברי צוות ולכוון אותם אל עבר מקש ה-F5.

ממש לא נכון. מניסיוני. מישהו צעיר/חדש עם מעט ניסיון תמיד יקבל את העבודות השחורות ולא את הפיתוחים החדשים (הרוב מתחילים בתחזוקה/שינויי קוד קיים). חוצמזה, גנן טוב יגרום להם להרגיש טוב עם זה😏

לפני כשעה, Gosser1860 כתב:

זה אפיק נפרד של הקריירה. מבחינת המשכורת זה לא מחייב בכלל, אותו כנ"ל אופציות/מניות.

לא הובנתי, לא מדובר פה על ניהול נטו אלא על תפקיד ראש צוות שהוא תפקיד טכני (ברובו)

אל תבינו אותי לא נכון, אני וויתרתי בעבר על תפקידים ניהוליים אבל (וזה אבל גדול) כי היו לי יכולות דיי מתקדמות בתחום שלי כך שהייתי יכול להמשיך לכתוב קוד בלי שיסתכלו עלי עקום. אך זה היוצא מן הכלל, לא הכלל. קל וכיפי להיות צעיר ואופטימי, להרוויח משכורת מצויינת ולקבל טסלה+גלידה אבל , מהנסיון שלי זה לא נמשך לעד וכאשר המשבר יגיע יהיה עדיף להיות ראש צוות לשעבר עם ידע טכני מאשר "סתם" מהנדס.

עברתי את המשברים ב '01 וב 08', יש לי את הניסיון🥴....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Haim_gds כתב:

מסתכלים עליך קצת עקום אם בגיל 50+ אתה עדיין יושב ומתכנת.

אבל תרשה לי לסייג זאת. בשנתיים האחרונות וויתרתי על קידום לניהול יותר מפעם אחת מסיבות אישיות (לא צריך את היותר כסף, לא רוצה טיסות ו/או ישיבות בלילה וכו') אך אני היוצא דופן , רוב החברים שלי מהלימודים בקבוצת הגיל שלי עוסקים כיום בניהול.

נשמע שאתה צריך להחליף חברה.

אין שום קשר בין מסלול ניהולי ואישי או גיל.

ברוב החברות מעל senior developer יש עוד 3-4 דרגות של פיתוח שהן במקביל לגמרי למנהל.

כל מה שכתבת על ראש צוות זה נורא ומצביע על בעיה קשה בתרבות של החברה. הראש צוות שאתה מתאר יהיה מנהל נוראי.

יש טק ליד , יש ראש צוות ושה עולה אחכ גם לראש קבוצה וכו.

פוסט לדוגמא מעניין על הנושא:

https://www.linkedin.com/posts/yotam-golomb_if-you-are-a-hiring-function-hiring-manager-activity-6862757471757340672-B_fF

לפני 6 דקות, Haim_gds כתב:

לא הובנתי, לא מדובר פה על ניהול נטו אלא על תפקיד ראש צוות שהוא תפקיד טכני (ברובו)

חד וחלק לא תפקיד טכני חוץ מבמקומות

קטנים מאוד וגם אז זה טעות 

(בא נצא מהנחה שגם אני עבדתי בתחום לפני שנת 2000 ומשפחה ישירה גם משנות ה80 בתחום :) )

עריכה אחרונה על ידי Liviur

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Haim_gds כתב:

הכרתי בעבר ראש צוות שהיה 'שותל' אנשים

שותל אנשים?

• מצחיק 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במאמר מוסגר - באחוזים ב2001 ו2008 ראיתי הרבה יותר מנהלי ביניים חלשים הולכים הביתה ומפתחים ללא ניסיון.

לא מפתחים מנוסים שלא מנהלים…

כמו כן אם מדברים על מנהלים וניסיון

המנהל שלי לדוגמא מנהל אנשי בקאנד, פרונטאנד ומובייל ב5 שנים האחרונות. האם הוא עדיין צריך למשוך טיקטים לדעתך?

במה ?

בקוטלין לבקאנד? לכתוב אלגוריתמים של ml? לפתח מובייל בסוויפט לאייפון או קוטלין באנדרואיד? לדאוג לעשות דיפלוי לאחד מהכמה ואמה סרביסים שהצוות שלנו אחראי עליהם ? הוא צריך להיות המומחה הכי גדול טכנית על כל זה?

כי אם כן - מי ינהל?

יכול לספר שגם בסטארטאפ שהייתי קרה שהייתי צריך לנהל ולעשות. זו היתה חוויה נוראית לי (סבירה מינוס לצוות) וגם שם בסופו של יום גייסנו מנהל (שהיה מפתח מובייל לשעבר - לא רע - אבל מנהל מעולה!) ומאותו רגע הכל היה פי 2 יותר חלק (לי ולצוות - 9 מפתחי iOS ועוד מספר דומה של אנדרואיד. לא צוות קטן)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Haim_gds כתב:

ממש לא נכון. מניסיוני. מישהו צעיר/חדש עם מעט ניסיון תמיד יקבל את העבודות השחורות ולא את הפיתוחים החדשים (הרוב מתחילים בתחזוקה/שינויי קוד קיים). חוצמזה, גנן טוב יגרום להם להרגיש טוב עם זה😏

זה נורא תלוי במקום, צוות ואופי התפקיד. בנוגע לגנן, ברור לי שאתה אומר את זה בהלצה אבל עדיין, אני פחות מתחבר לאנלוגיה. עדיף שכמה שיותר יהיה בשקיפות עוד משלב הגיוס. אם מנסים למכור משימות אז יש פה בעיה. אלא אם המגוייס מודע לזה (מעדיף חברה יציבה, אבל עבודה קצת יותר משעממת). אחרת, בעיקר בשוק של היום, המרחק ל-F5 מתקצר מהר.

לפני כשעה, Haim_gds כתב:

בגדול ראש צוות הוא תפקיד שהוא בעיקרו ניהול ורק אז טכני. כמובן שעדיף מנהל עם רקע טכני רלוונטי אבל הוא לא אמור להיות הסמכות הטכנית (אולי לחסרי ניסיון, וגם אז עדיף מהנדס מנוסה) ובהחלט צריך להיות הסמכות לענייני "ניהול" (זמנים, משימות, תיאום, עבודה עם אנשים אחרים, עבודת צוות וכו'). 

לפני כשעה, Haim_gds כתב:

אל תבינו אותי לא נכון, אני וויתרתי בעבר על תפקידים ניהוליים אבל (וזה אבל גדול) כי היו לי יכולות דיי מתקדמות בתחום שלי כך שהייתי יכול להמשיך לכתוב קוד בלי שיסתכלו עלי עקום. אך זה היוצא מן הכלל, לא הכלל. קל וכיפי להיות צעיר ואופטימי, להרוויח משכורת מצויינת ולקבל טסלה+גלידה אבל , מהנסיון שלי זה לא נמשך לעד וכאשר המשבר יגיע יהיה עדיף להיות ראש צוות לשעבר עם ידע טכני מאשר "סתם" מהנדס.

טסלה של הבוקר? כמה טעמי גלידה? 

אני עוד לא חוויתי משברים (אבל בטח אחד יגיע מתישהו, במוקדם או במאוחר), אבל אני שואף להיות עדיף על פני שאר "סתם" מהנדסים שיתמודדו איתי על המשרה. בנוסף, נשאר לי לקוות שהקפטנים של הספינה לפחות לפעמים חושבים גם על העובד הפשוט ועושים החלטות עם חשיבה לעתיד.

בנוגע לסיפור של ה"מסתכלים עקום", לי נשמע כמו סביבה קצת עויינת(?). כמו שאמרתי מקודם, מהנדסים ותיקים אצלנו שומרו באופן יוצא דופן באמצעות מענקים מכובדים ותמריצים נוספים, רק שיישארו במקום ויעשו את מה שהם יודעים לעשות הכי טוב, שזה הנדסת תוכנה. כמובן שמי שהיה בינוני שמרו עליו פחות. בנוסף, עוד טרם שהשוק התחרפן, הם חוזרו באופן אגרסיבי על ידי חברות שונות. אני מדבר על טלפונים/מיילים ישירים של מנהלי קבוצות, VP RND, ולעיתים גם מנכ"לים (בארגונים קטנים יותר) עם הצעות קונקרטיות ומפתות מאוד. 

לפני 5 שעות, falou כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליביו,

לא הכול זה FAANG ו''סטארטאפים'' חדי קרן. די כבר עם נקודת המבט הזאת.

יפה, אתה עם ניסיון בסוג כזה של חברות,אבל זה אחוז קטן מכול מחלקות התוכנה שיש בעולם, ולא כולם מתנהגים כמו במה שאתה מדבר עליו.

• רעיון טוב! 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, vadim6385 כתב:

אם אני לא רוצה?

לפני 3 שעות, Haim_gds כתב:

זה מאד פשוט, אתה לא חייב להגיע לתפקיד ניהול בגיל 50 אבל אתה צריך להגיע לתפקיד מפתח ככה שלא יכול לבוא משהוא עם 5 שנים ניסיון ולהחליף אותך.

לדוגמא:

• ארכיטקט
  • מוביל טכני של קבוצה או פרויקט
  • מומחה בתחום מסוים

לגבי פותח השירשור, אמרו פה הכל ומהראיה שלי (15 שנה בהייטק שגייס לחברה גדולה מאות אנשים), המגייס מסתכל אולי דקה על הקורות חיים שלך ואם אין שם שוב דבר שהוא מעבר לסיימתי לימודים אז אתה לא יותר טוב מה 50 קורות חיים הקודמים שהוא כבר ראה.

סטודנט שלא התחיל לעבוד בהייטק (והוא לא מאוניברסיטה מוכרת/טכניון) במהלך הלימודים נמצא במקום הכי גרוע, חברות תמיד יעדיפו לגייס מהסטודנטים שכרגע עובדים בחברה כי הם יודעים בדיוק מה הם מקבלים ובנוסף לא צריך להכשיר מאפס אז אתה מתחרה בסטודנטים שכרגע לפני סיום לימודים וכל שאר חסרי הנסיון.

אכשיו מה זה אומר לך? מאד פשוט, או שתתאפס ותבין שאם אתה רוצה לשרוד בהייטק אתה תצריך להשקיע כל הזמן (ואני לא צוחק, כל הזמן אתה לומד) וזה אומר בתור התחלה למצוא דרך לגרום לקורות חיים שלך להראות פוטנציאל או שפשוט תמצא משהוא אחר.

בכל מקרה הרבה הצלחה, גם אני אכשיו אחרי מעבר לתפקיד חדש בחברה חדשה וגם לאדם מנוסה שחברות רודפות אחריו זה תהליך מתסכל אז אני מבין אותך.

• רעיון טוב! 2

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...