Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בוגר תואר במדמ"ח ממכללה, לא מצליח למצוא עבודה ראשונה בתחום. לאן להמשיך מכאן בחיים ואיך?

Alkash
שימו לב! השרשור הזה בן 861 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 26 דקות, Potato כתב:

אתה יכול להגיע עם מוטיבציה/רצון ולקבל כמה ברקסים ולהשאר כי נוח ורגוע.

בני אדם מתאימים את עצמם לסביבה.

ברור, אני לא מדבר פה על איזו אמת אבסולוטית ונכונה תמיד. כל אחד ומה שעובד לו.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, יבגניפ כתב:

סביבה רעילה = יותר מדי פוליטיקה אירגונית בקבלת החלטות, חוסר יכולת לשלוט על מנהלים בדרגי ביניים שמושכים את המוצר כל אחד לכיוון שלו, blame culture, סטנדרטים כפולים ביחס לעובדים, התנהלות פאסיב אגרסיב מול העובדים או גם סתם אגרסיבית (כן, אני עדיין שומע לפעמים מחברים על מנהלים שמרשים לעצמם לצעוק על עובדים), צביעות, יצירת לחץ שלא לצורך. יש בטח עוד המון.

איומים מיותרים, תלונות שלא היו, הסתרת מידע חשוב, הוצאת מידע בשיטות חקירה של הקג"ב, מידור בין העובדים

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר, עדיין נראה כי זה מהווה ביזבוז לחברה ואני מתפלא כיצד זה לא נמנע ע"י ההנהלה היותר בכירה (בלי רקורסייה בבקשה...), למעט מקרים יוצאי דופן (שני פתרונות לאותה בעייה למשל) זה משהו שאמור לבלוט מבחינה כספית.

ד"א, אני כן נתקלתי בחלק מהדברים 

לפני 16 שעות, DareDevil כתב:

איומים מיותרים, תלונות שלא היו, הסתרת מידע חשוב, הוצאת מידע בשיטות חקירה של הקג"ב, מידור בין העובדים

אבל בין עובדים לעובדים🥴, לא מכיוון ההנהלה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Haim_gds כתב:

אבל בין עובדים לעובדים🥴, לא מכיוון ההנהלה. 

הצחקת אותי, הנהלה..

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Haim_gds כתב:

מוזר, עדיין נראה כי זה מהווה ביזבוז לחברה ואני מתפלא כיצד זה לא נמנע ע"י ההנהלה היותר בכירה (בלי רקורסייה בבקשה...), למעט מקרים יוצאי דופן (שני פתרונות לאותה בעייה למשל) זה משהו שאמור לבלוט מבחינה כספית.

אם העובדים עצמם הם לא מקור ההכנסה של החברה, להנהלה לא באמת אכפת אם הסביבה רעילה או לא.

זה כמו עם מדינות. בדמוקרטיה יש למדינה אינטרס להשקיע ברווחה של האזרחים, כי הכנסות המדינה מגיעות ממיסים שהאזרחים משלמים, ואזרחים חופשיים, בריאים ומשכילים מכניסים למדינה יותר מיסים.

אם ההכנסה של המדינה מגיעה ממשהו שחופרים או קודחים מהאדמה, למדינה אין טעם להשקיע באזרחים.

ככה עם חברות.

כשההכנסות של החברה נגזרות מאיכות העבודה של העובדים, תהיה דמוקרטיה, לא בגלל טוב לב של ההנהלה, אלא כי עובדים מרוצים עובדים יותר טוב.

אם העובדים רק משרתים את מקור ההכנסה של החברה (כמו בחברת ליסינג או משרד ממשלתי שמקבל מימון חיצוני), רעילות הסביבה תהיה תלויה רק בעובדים עצמם. אם כולם יבינו שהם שם רק בשביל ה1/10 לחודש, מה טוב, אם יהיו כאלה שחיפשו דרמה ומשחקי כח, אכלת אותה.

וכמובן שon top of that יהיה משטר דיקטטורי מצד המנהל, שישלוט בחייהם ובמותם של העובדים. אם יהיה אחד שבא לשם רק בשביל המשכורת, סבבה. אם זה יהיה "עבד כי ימלוך" כמו הדמויות מקופה ראשית, נחש מה - תתחיל לשגר קורות חיים כבר אתמול.

• לא הבנתי... 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, vadim6385 כתב:

אם ההכנסה של המדינה מגיעה ממשהו שחופרים או קודחים מהאדמה, למדינה אין טעם להשקיע באזרחים.

מה כמו נוורגיה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, vadim6385 כתב:

ככה עם חברות.

(1) כשההכנסות של החברה נגזרות מאיכות העבודה של העובדים, תהיה דמוקרטיה, לא בגלל טוב לב של ההנהלה, אלא כי עובדים מרוצים עובדים יותר טוב.

נשמע נכון, אלא שהגדרה זו עונה על מבנה חברות הייטק... (אמיתיות. של עד לפני מספר שנים, ברוב החברות החדשות כיום ההכנסות לבעלים נובעות נובעות מעליית ערך המנייה ופחות על רווח מהמכירות) צריך כמובן לסייג ולזכור כי בכל מקרה החברות האלה מכילות חטיבות שקשה למדוד את התוחלת בהן כגון כ"א.

לפני 10 שעות, vadim6385 כתב:

(2) אם העובדים רק משרתים את מקור ההכנסה של החברה (כמו בחברת ליסינג או משרד ממשלתי שמקבל מימון חיצוני), רעילות הסביבה תהיה תלויה רק בעובדים עצמם. אם כולם יבינו שהם שם רק בשביל ה1/10 לחודש, מה טוב, אם יהיו כאלה שחיפשו דרמה ומשחקי כח, אכלת אותה.

איבדת אותי, (1) סותר את (2)

אולי הכוונה היא כי אין קשר בין בין איכות העובדים/עבודה למקור ההכנסה של החברה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Haim_gds כתב:

אולי הכוונה היא כי אין קשר בין בין איכות העובדים/עבודה למקור ההכנסה של החברה.

זה

לפני 11 שעות, יבגניפ כתב:

מה כמו נוורגיה?

נורבגיה זה מקרה מיוחד

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נורבגיה זה מקרה יחודי, כי הסקנדנבים שונים בגישה שלהם מסעודים למשל. לכן הנפט לא קילקל אותם. בנוסף יש להם מקורות אנרגיה "זולים" מעבר לכל מקום אחר בעולם. חשמל הידרואלקטרי נותן "חופש" ו"משחרר" תקציבים לדברים אחרים כמו רווחה למשל. 

אבל ואדים צודק, בממפעל יצור העובדים הם "ברגים" ושם תמצא את הפוליטיקה האירגונית ואווירה רעילה. בהיי-טק זה שונה כי המוצר תלוי מאד בעובדים לא במכונות . אבל עדיין לא חסרות פינות אפלות של פוליטיקה של מסדרונות, וצורך להתבלט על מנת להתקדם.

• רעיון טוב! 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, vadim6385 כתב:

כשההכנסות של החברה נגזרות מאיכות העבודה של העובדים, תהיה דמוקרטיה

תשמע לא יודע מאיפה הבאת את זה. ברוב מוחלט של הסטארטאפים ובפרט המגניבים עם 100 טעמי גלידה שגייסו זיליון דולרים החברה רק מפסידה כסף. אם כבר אפשר להקביל אותם יותר ל:

לפני 14 שעות, vadim6385 כתב:

כמו בחברת ליסינג או משרד ממשלתי שמקבל מימון חיצוני

רובם מקבלים מימון חיצוני ממשקיעים, יש שיגידו שהם מקבלים רשיון לשרוף כסף עד כדי כך.

הם נחמדים לעובדים שלהם ומשקיעים בהם מסיבה אחת בלבד - יש יותר משרות פתוחות בשוק מעובדים ויש מלחמה על עובדים. לאבד עובד יעלה לחברה עשרות אלפי שקלים במקרה הטוב וכנראה הרבה יותר מכך אם הוא באמת עובד טוב, אז להגדיל לו את המשכורת ב-X או לתת לו סביבת עבודה מגניבה וכיפית יעלה אותו דבר אם לא פחות.

ברגע הראשון שיהיה קצת קשה אתה תראה קיצוצים בשכר, אתה תראה חלת"ים, אתה תראה פיטורים (תחזור לתחילת הקורונה - זה בדיוק מה שקרה), לא בגלל שפתאום החברה השתנתה פשוט כי השוק השתנה.
אל תנסה לנתח את זה מעבר לכוחות השוק החופשי.

חברות שמתאכזרות לעובדים שלהן בתקופות כאלו פשוט ישארו בלי עובדים או עם עובדים גרועים.
זהו. פשוט.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית אני חושב שההבדל הגדול בין התעשיות הוא בצורת ההגשהה ובתגמול הכלכלי. לא במהות של "איכפת - לא איכפת". זה לחלוטין פרסונלי.

לגבי התאוריה המדינית - יש מדינות רווחה לא דמוקרטיות. לא חושב שזה אנלוגיה ככ טובה, אבל לא משנה ככ גם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.11.2021 בשעה 01:21, KoF-sHeLeG כתב:

תנסה חברות השמה - Ethosia, GotFriends וכו'.

לא קראתי את כל השרשור (ולפי העמוד האחרון נראה שזה הגיע לנושאים ממש לא קשורים), אבל אני בהחלט ממליץ על זה.

הגיעו אליי איכשהו כשחיפשתי עבודה ומצאו לי לא מעט משרות ועם כמה מהן הגעתי גם להצעות שכר (חשוב לציין שאני מגיע עם ניסיון של שנתיים וקצת מהתעשייה + תואר במדמ"ח מאוניברסיטה נחשבת בתעשייה).

אבל נראה שיש מחסור בשוק, אולי שווה גם להיות עובד קבלן לשנה או שנתיים.

נכון, זה דורש פשרה על השכר, אבל לפחות לצבור ניסיון בנתיים.

הייתי גם שוקל העתקה של מקום המגורים לדרום או לצפון לפרק זמן דומה (שנה עד שנתיים) במידה ויש שם חברות רלוונטיות, העיקר לצבור ניסיון ראשוני ואחר כך להסתדר כבר איך שתרצה.

בנוסף הייתי גם בודק אם קורות החיים כתובים טוב, אולי צובר ידע בדברים רלוונטיים (נניח משפר יכולות פייתון\Java\שפה שימושית אחרת).

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פורסם היום:

image.thumb.png.7975b6807b7aa069c3e54a0471f8f6c7.pngimage.png.e7e1352337161df4a0e2543b527a41f5.png

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בוטקאמפים, ויש בוטקאמפים.

לא סתם המלצתי על אחד ספציפי.

בסוף יתברר שמתוך ה-3% האלה - איזה 90% הם של אינפיניטי 🤣

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭