Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בוגר תואר במדמ"ח ממכללה, לא מצליח למצוא עבודה ראשונה בתחום. לאן להמשיך מכאן בחיים ואיך?

Alkash
שימו לב! השרשור הזה בן 861 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 30 דקות, David32 כתב:

ליביו,

לא הכול זה FAANG ו''סטארטאפים'' חדי קרן. די כבר עם נקודת המבט הזאת.

יפה, אתה עם ניסיון בסוג כזה של חברות,אבל זה אחוז קטן מכול מחלקות התוכנה שיש בעולם, ולא כולם מתנהגים כמו במה שאתה מדבר עליו.

הסיפור עם הגיוס מנהל מקצועי היה בסטארטאפ שהתחלתי איתו כשהיה 5 אנשים בדירה בתל אביב.

אותו הגבר היה גם בצק פוינט כשעבדתי שם מ2005.

תן קצת קרדיט.

זה עניין של תרבות ארגונית וגם סטנדרטים ודברים שהיו מקובלים יותר פעם ופחות היום.

ניהול זה מקצוע אחר.

סולם דרגות אחר.

צריך בסיס סולידי של הנדסת תוכנה מן הסתם.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, David32 כתב:

ליביו,

לא הכול זה FAANG ו''סטארטאפים'' חדי קרן. די כבר עם נקודת המבט הזאת.

יפה, אתה עם ניסיון בסוג כזה של חברות,אבל זה אחוז קטן מכול מחלקות התוכנה שיש בעולם, ולא כולם מתנהגים כמו במה שאתה מדבר עליו.

אני מריח פה איזו נימה של זלזול. מיותר.

באופן ענייני, אני מכיר את מה שליביו מדבר עליו מהחברות שאני הייתי בהן - שאף אחת מהן לא הייתה faang או חד קרן. כן סטארט אפ, וכן מחלקה דמוית סטארט אפ חבויה בתוך ענק בהתהוות.

עולם החברות בגודל בינוני הוא עצום, פשוט לא שומעים עליו כל כך בתשקורת. מהיכרות עם ראשי צוותים ומתכנתים בחברות שונות (זה חלק מהעבודה בסטארט אפ הנוכחי...) - יש עולם שלם של גישות ניהול עדכניות וחיוביות ונטולות רעילות שהוא לא סתם "באופנה", אלא גם מאוד מוצלח בפועל, הן בצד העסקי והן בצד הרווחה/שביעות רצון של העובדים.

עריכה:

אחת השמחות הקטנות בחיים זה לקלוט עובד שנפלט מאיזה דינוזאור עם סביבת עבודה עוינת ותרבות ארגונית מדכאת, ואט-אט לחזות בשיקום ובפריחה שלו בסביבה נורמלית...

עריכה אחרונה על ידי hans
  • אהבתי 2

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה זילזול?

כול מה שיש פה זה קצת עייפות ומיאוס מלשמוע כול פעם שבגאמפא עושים ככה, או שככה זה נכון. 

ברור שכשמדברים על חברות גדולות, שיכולות להוסיף תקנים, שיש בהן תרבות אירגונית וכזאת - אז סבבה. 

אבל לא כול חברה יכולה להרשות לעצמה 2 משרות ניהוליות (גם מנהל וגם טק ליד) פר צוות. או 3-4 דרגות של פיתוח שהם מקבילות להנהלה. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שציינתי וכמו שהאנס ציין - לא מדובר פה בגאמפא ויוניקורנים. אף אחד לא מדבר פה אפילו על יצירת עוד תקנים.

דיברתי גם על חברה של 50 איש בזמנו כשקרה המהלך שציינתי לדוגמא.

ובמצב הזה עדיף צוות יותר גדול (10-15 איש אפילו) ומנהל וטק ליד נפרדים לרוב (אומר לרוב כי מן הסתם זה לא תמיד נכון. אין דבר כזה מושלם - רק אוסף של פשרות)

זה גם לא איזה רעיון חדשני מדהים.

זה דורש בעיקר לנסות ולהתנסות.

כמו כן - טק ליד הוא לא תפקיד ניהולי. זה המפתח הבכיר שלך בתחום שלא מעוניין לנהל אבל הוא האוטוריטה שגם ראש הצוות מתייעץ בו בהערכות זמנים, פיתרון בעיות מורכבות , מנטורינג של גוניורים וכו. ופשוט הוא לא מתעסק בניהול אבל בהרבה פעמים יש אחד לכמה צוותים. זה בונה מסלול התקדמות לא ניהולי שיכול להמשיך ולהשפיע על קבוצות גדולות יותר ויותר של מפתחים, ומשאיר את האדם הטכני בעוד המנהל יכול להתעסק בשאר הדברים (הפוסט ששמתי מלינקד אין - גם לא מפאאנג או יוניקורן כזה או אחר.)

כמו כן - השוק מעולה עכשיו - אם משהו מרגיש דחוק להתקדם לניהול (מכיר כמה אנשים טכנים מעולים שהם מנהלים בינוניים וסובלים , וגם הפוך , אנשים טכנים בינוניים שיהיו מנהלים מדהימים! פגשתי כמה וכמה כאלו - כולל הבחור שעבד איתי בסטארטאפ שגייסנו כמנהל) - או רוצה לנסות גישות אחרות - אחלה זמן.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, David32 כתב:

ברור שכשמדברים על חברות גדולות, שיכולות להוסיף תקנים, שיש בהן תרבות אירגונית וכזאת - אז סבבה. 

אבל לא כול חברה יכולה להרשות לעצמה 2 משרות ניהוליות (גם מנהל וגם טק ליד) פר צוות. או 3-4 דרגות של פיתוח שהם מקבילות להנהלה. 

לפני 6 שעות, Liviur כתב:

דיברתי גם על חברה של 50 איש בזמנו כשקרה המהלך שציינתי לדוגמא.

ובמצב הזה עדיף צוות יותר גדול (10-15 איש אפילו) ומנהל וטק ליד נפרדים לרוב (אומר לרוב כי מן הסתם זה לא תמיד נכון. אין דבר כזה מושלם - רק אוסף של פשרות)

אני מנסה להעביר את מה שדוד כתב. ברוב החברות שעבדתי (ועבדתי ביותר מ 8 חברות במהלך הקריירה) בהן היו קטנות (פחות מ 50 איש) ורק באחת מהן הייתה ההפרדה בין מנהל לטק ליד, בכל השאר המזכירה/מנהלת משרד הייתה גם "מנהלת" HR 😀

נסה להבין שאני לא מתנגד למה שאמרת אלא להיפך, זה רעיון נכון ויעיל כאשר מיושם אולם בעולם שאני מכיר (מערכות אמבדד+קצת חומרה) זה פשוט לא קיים.

אני חושב שההגדרה שלנו לניהול קצת שונה. לטעמי , לראש צוות של 3-6 אנשים אין הרבה מה לנהל שהוא לא טכני. הוא לא צריך לתכנן את האקו סיסטם של המוצר, להדריך אנשים במתודות עבודה וכו' אלא הוא מסתכל על הפרוייקט מלמעלה (חומרה+תוכנה+יצור), מוודא כי אפשרי עם הלו"ז/כ"א/תקציב  ומחלק ומגדיר מה כל אחד מהצוות יעשה. 

אני לא מסתכל על זה כעל ניהול כעבודה טכנית. כמובן שצריך להבין קצת באנשים, לפחות ברמה של מי שעבר טירונות בצבא😏. צריך לדעת למי להקצות את מה גם עם השיקולים שאינם טכניים נטו כגון "אי אפשר לשלוח את הבחור הדתי לחודש בסין כי הוא לא יכול לקחת מספיק אוכל כשר", "היא יוצאת לחופשת לידה בזמן הקרוב, היא תוכל לבצע רק משימה קצרה" או "אי אפשר לשים את שני אלה מצומדים, הם גם ככה עושים פרצופים אחד לשני". ד"א, זה מה שאני ניהלתי כש"ניהלתי"...

ציטוט

בנוגע לסיפור של ה"מסתכלים עקום", לי נשמע כמו סביבה קצת עויינת(?). 

אולי, אך זו הסביבה שהייתה קיימת. אני רוצה להדגיש את זה שוב, התנאים/מצב היום בשוק ההי-טק הם בשפיץ של השפיץ (טסלה+42 טעמי גלידה...) אבל הניסיון שלי בעבר עם שתי הבועות הקודמות הוכיח שהן מתפוצצות ואז עובדים איפה שיכולים, לא איפה שרוצים. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קיים.

אני מכיר גם את התחום הזה.

מה שכן - אין ספק שזו תעשייה מסורתית משמעותית.

לפני 4 דקות, Haim_gds כתב:

הוא לא צריך לתכנן את האקו סיסטם של המוצר, להדריך אנשים במתודות עבודה וכו'

אז מי גם עושה את זה?

והאם האדם הזה הוא גם מנהל אנשים / קבוצה ? או מתעסק רק בזה על פני פרוייקטים גדולים? (משהו הרי רואה בצורה טכנית את התמונה הגדולה)

כי אם כן - זו הפונקציה המדוברת.

ההבדל שנשמע העיקרי - זה כמה כאלו יש ואיך זה מוסדר מבחינת ליצור לך בתור העובד הזדמנות להגיע לשם ושהתגמול יתחרה במסלול הניהולי (גם אם לא באותה רמה)

לגבי התנאים היום - אכן בשנתיים האחרונות עליה דיי מטורפת. (אך יחד עם זאת בניגוד לבועות קודמות - לא מכסף טיפש)

יחד עם זאת - אחלה זמן לרענן למקום שכן יש בו את הפונקציות הנ״ל יותר מוסדרות. ולא חסר (נכון שבעיקר הגדולות בתחום החומרה ואלו ספציפית שיותר קשורים לטק מתעשייה מסורתית , ועדיף כאלו ששדרת הניהול שלה לא הגיעה מהצבא, כמו שציינת זה בהחלט משפיע על חלק משמעותי מהתפיסה הניהולית)

כך או כך להגיד שהם ״קיימים רק בגרמפא ויוניקורנים״ זה המקביל ללהסתכל בוידויי שכר בפייסבוק ולהגיד ״אין משכורות כאלו זה חרטא״

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההפרדה בין חומרה לתוכנה פה הוא קריטי לדיון.

מסיבות היסטוריות מורכבות, העובדים בחומרה הרבה יותר רגילים לסביבת עבודה ממודרת/רעילה ולא מבינים בכלל על מה אני מדבר כשאני מספר להם על סביבת העבודה היומיומית בחברות תוכנה קטנות ובינוניות.

בניגוד לתוכנה, אגב, מספר החברות בשוק (לא המשרות) קטן בסדר גודל, מה שמקטין מאוד את אפשרויות הניוד ומשחקי הקריירה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיון מעניין אבל לא תורם לבוגר המתוסכל.

אם הבחור מחפש מה לעשות בזמנו הפנוי בינתיים:

https://www.firsttimersonly.com/

https://github.com/MunGell/awesome-for-beginners

יש גם קבוצת פייסבוק שנקראת P2G שבה אנשים מחפשים שותפים לפרויקטים שיוכלו לקדם אותם במציאת עבודה.

*אין לי שום קשר אליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, hans כתב:

ההפרדה בין חומרה לתוכנה פה הוא קריטי לדיון.

מסיבות היסטוריות מורכבות, העובדים בחומרה הרבה יותר רגילים לסביבת עבודה ממודרת/רעילה ולא מבינים בכלל על מה אני מדבר כשאני מספר להם על סביבת העבודה היומיומית בחברות תוכנה קטנות ובינוניות.

בניגוד לתוכנה, אגב, מספר החברות בשוק (לא המשרות) קטן בסדר גודל, מה שמקטין מאוד את אפשרויות הניוד ומשחקי הקריירה.

תגדיר "סביבה ממודרת ורעילה".

אני עובד במחלקת תוכנה (firmware) בחברה גדולה שמייצרת חומרה. לא נתקלתי במצבים של סביבה רעילה או מנהלים גרועים שנשארו לאורך זמן.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו תפיסה שגויה שיש להרבה אנשים על כל משרת תכנות שכוללת תכנות ב-C.
כיום יש כל כך הרבה סטארטאפים שמפתחים צ'יפים/חומרה ויש בהם את כל ה"וואו" של חברות סטארטאפ "רגילות" עם גלידה וטסלה שהגישה הזו היא קצת איך לומר בעדינות לא רלוונטית.
ברור שיש יותר סטארטאפים שמפתחים "שירותים" כי אין מה לעשות זה דורש הרבה פחות משאבים ולכן קל יותר להקים מיזמים כאלה, אבל זה לא אומר הרבה על החברות עצמן.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מפתחי התשתיות, הכוונה לא למפתחי web ואפליקציות למינהן נדרשים המידה לא קטנה לתכנת ב C או בנגזרות שלה. 

באזור החומרה, הדרישות שונות מאשר בשכבות הגבוהות יותר. מן הסתם אין כמעט ג'וניורים בסיסיות האלה. 

שימו לב שבמקום ה 3 נמצאת C. 

אם יש משהו יציב בעולם הזה זו ככל הנראה השפה הזו. ולכן תמיד תמצאו את "המבוגרים" עובדים בחברות התשתית והצעירים מקפצים בין חברות האפליקציות למינהן. (שכבודן במקומן, אבל זמנן קצוב) 

Top 10 Programming Languages That Will Rule in 2021:

Many languages came and disappear but JavaScript is one of those few renowned languages that is enjoying a high run and demand in the programming world. ...

1. JavaScript.
  2. Python. ...
  3. C / C++ ...
  4. JAVA. ...
  5. R Language. ...
  6. Kotlin. ...
  7. C# ...
  8. PHP.

https://www.geeksforgeeks.org/top-10-programming-languages-that-will-rule-in-2021/

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, vadim6385 כתב:

מצטרף, כבר פעם שנייה שזה מופיע וזה עדיין לא ברור מה זה.

היו לי לא מעט בוסים ורק אחד מהם היה גרוע, נשארתי כי זה היה 09' אבל ברחתי ברגע שיכולתי. מה שאני מנסה להגיד הוא שאבולוציייה גורמת לכך שישנם מעט בוסים גרועים (בשוק הפרטי הכוונה), וזאת  כי הם לא נותנים "תוצרת". מי שגורם לעובד שלו להסתכל על השעון/להקטין ראש/"דני דין" לא יוכל לסיים את הפרוייקט בזמן/באיכות שבוסים אחרים מבצעים ולא ישאר בתפקיד/מקום הרבה זמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, vadim6385 כתב:

חברים שעובדים/עבדו בחברות ענק מסגנון אינטל, קוואלקום ושות' ומספרים ממקור ראשון על חוויותיהם. העובדה שאתם לא חוויתם את זה היא סימן חיובי לשינוי שכנראה כבר התרחש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...