Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה הבנק מנסה לדחוף הלוואות בכח?

garicho
שימו לב! השרשור הזה בן 919 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 5 שעות, motior כתב:

"לנצל את הבנק"? במתווה שלך זה לנצל את השוכר.  אבל אם אין לך הון עצמי גבוה ואתה לוקח משכנתא על רוב הסכום, קשה לי להאמין ששכר הדירה יכסה את המשכנתא
אל תשכח שיש גם הוצאות על הדירה ויכולות להיות תקופות לא מושכרות ואפילו שוכרים שלא ישלמו...
בקיצור, מקניית דירה להשקעה במשכנתא המרוויח הבטוח היחיד הוא הבנק.

לא הבנתי את הרעיון הגדול של למשכן דירה שברשותך כדי לקחת הלוואה לקניית דירה אחרת.

ולנושא השרשור באופן כללי - מילא שהבנק מציע לך הלוואה (לא אשכח שכשהחזרתי את המשכנתא שלקחתי כמה שנים לפני הסיום הפקיד הציע לי מיד הלוואה). הלוואה זה בתחומי העיסוק של הבנק.
יותר מפריע לי שהסופרמרקט שלי מציע לי הלוואה ושבכל שבוע אני מקבל כמה הודעות SMS מגורמים בלתי מזוהים המציעים לי הלוואות.
מה שמפריע לי בעיקר זה הידיעה שיש אנשים שלוקחים את ההלוואות האלה ולא מבינים את המחיר (כמו בשרשור הענק פה על המשפחה שנקלעה לחובות)

אני כל חיי לא קיבלתי אגורה מאף אחד ויש לי מספר דירות ולוקח משכנתאות כנגד הנכסים וכן 'מנצל את הבנק' וגם הבנק מנצל אותי אבל מי שמשלם את ההלוואות זה השוכרים,זה עסק לכל דבר וטוב שיש כמוני כי אם לא יהיו כמוני אז כמות הדירות להשכרה תיקטן והשכירות תמשיך לטפס.

למזלי אני הנדימן ומטפל בכל התקלות של השוכרים לשביעות רצונם ללא צורך בטכנאים.

העשירים הגדולים עושים את כספם מהלוואות גדולות שהם לוקחים מהבנק וממנפים אותם לנדלן והקמת חברות, ככה מייצרים כסף מהלוואות.

עריכה אחרונה על ידי levy
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 119
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 4 שעות, ברווז כתב:

אמרנו, צודק. בדקתי. טעיתי. קורה, סליחה.

אדוני, סליחות ביום כיפור :mm_tongue

עד אז (שזה מחר) אתה מסתכן שהוא יבקש ממך להתפשט :-P 

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@garicho לא זמן קראתי או ראיתי כתבה על סטארט אפ ישראלי שבנה אפליקציה שמאפשרת קניה בתשלומים, ומפיץ אותה בלא מעט מדינות. לא זוכר פרטים, אבל אם מיצאים סדרות טלויזיה אז למה לא את השיטה הישראלית הותיקה, שעליה שר פילפיל?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, garicho כתב:

אותו סיפור עם הלוואות. לוקח כמה ימים טובים עד שזה מאושר. צריך לעבור באיזה 4 מחלקות שונות. לוקחים רק אם ממש חייבים…

חבל שלא ככה בארץ.

"הלוואות בקליק" זה דבר שצריך למות.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, vadim6385 כתב:

"הלוואות בקליק" זה דבר שצריך למות.

למה? 

שואל באמת בשביל להבין. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא כותב מנקודת מבט של "הדואג הלאומי" לאזרחים רבים ( פחות אחראיים מביניהם) אשר מתפתים להיכנס לעוד ועוד חובות כי זה נגיש , מהיר וקל. 

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, איציק נ. כתב:

אתה מסתכן שהוא יבקש ממך להתפשט :-P 

הוא זה שמסתכן.

לגבי התשלומים, זה גם דבר שבהחלט יכול להיות בעייתי ולתרום למינוס התמידי. 

בגלל שזה יורד "במנות קטנות", אז זה בסדר, ואפשר להוסיף עוד משהו.

רק ששוכחים שגם התשלומים צריכים לרדת מאיפה שהוא, וגם שהם מצטברים.

מאד קל לשגות בתכנון התזרים (במידה ויש בכלל כזה, ליותר מדיי אנשים אין) בגלל זה. 

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, discoTD5 כתב:

למה? 

שואל באמת בשביל להבין. 

אני חושב שהלוואות זה דבר שצריך להיות פחות נגיש.

אם כל לקיחת הלוואה הכי קטנה הייתה מלווה בלשבת שלוש שעות ולחתום על טופסיאדה, ואז לחכות שבועיים לאישור מנהל, היו פחות מתפתים לקנות שטויות בכסף שאין.

• רעיון טוב! 2

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהפוך הוא, הלוואה ברגע או ב "קליק" זהו דבר טוב מאוד לדעתי. 

המותרות בהלוואה ברגע היא שאתה יכול "לנשום" לפרק זמן אם בתקופה הנוכחית קשה לך מבחינה כלכלית. 

כי לפעמים קורים דברים שהם לא בשליטתך

לדוגמה: עסקים עם הוצאות כבדות אשר לא מקבלים כספים שהם זכאים להם במשך זמן ארוך, בעל העסק יכול לקחת הלוואה בזמן שהוא הולך לגבות את מה שמגיע לו במקום לחכות עוד 3 שעות בבנק וכך ליהנות ממרווח נשימה.

יש הרבה תקלות במדינה הזאת. 

לפני שמישהו יגיב במשפט הבא ו/או דומיו "אם בעל עסק מגיע למצב שאין לו מספיק בעו"ש כדי לעמוד בהוצאות אז זו התנהלות כלכלית לא נכונה", אני מציע, לא, אני מחייב אותכם לדבר עם בעלי עסקים שפשטו רגל מכיוון שעבדו, קיבלו אישור חשבון ולא שילמו להם במשך כמה חודשים או יותר, למרות המכתבים, ולמרות הניסיונות הבלתי חודלים בגבייה שלרוע המזל  לא נחלו הצלחה. 

מה שאילץ את בעל העסק לשים מיליונים מכיסו הפרטי. 

עסקים קורסים בגלל שאנשים אוהבים לראות את האחר סובל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה ב"הלוואות המיידיות" האלה הוא תנאים איומים, ואנשים לוקחים אותן בלי להשוות הצעות, כי זה נוח וזמין. אילו ההלוואות האלה היו בתנאיםמדומים להלוואות שמקבלים באמצעות הפקיד הבעיה היתה הרבה פחות חמורה, אבל כאשר הרבית היא 10% בשנה ויותר מדובר בהכנסת אנשים לסחרור כלכלי.

שיהיה ברור - אני לא רואה הלוואות כדבר שלילי. הן חיוניות לעסקים, הן חיוניות למשק הבית. אבל, כמו כל דבר, כשהן נלקחות באופן בלתי מבוקר הן חרב פיפיות, וכאן צודק מי שפוסל אותן. אם ההלוואות האלה היו ניתנות עם השהיה של 24 או 48 שעות, והלווה היה מחוייב לחתום על כמה סעיפים מודגשים באדום לגבי התנאים, ואפילו עם חובה להמליץ ללווה לבדוק הצעות מתחרות, אולי חלק מהלווים היו ניצלים.

דרך אגב, בדוק את מאות ואלפי השרשורים שיש,בפורום הזה על הלוואות לרכישת רכב, שבמילים מכובסות קרויות "מימון". באופן עקבי העצה היא לבצע סקר שוק יסודי. נראה שכאשר מוצעות הלוואות אינסטנט ברמה של אגוזי ליד הקפה בסופר, לאזרחים חסרי השכלה כלכלית, המדינה צריכה להתערב. לא למנוע אותן, אבל כן לגרום לאזרחים לחשוב פעמיים

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסיטואציה כמו זו, לבעל העסק יש 3 אפשרויות באותו היום: 

1. לנסות לגבות כמה שיותר כסף - לא בטוח שיצליח.  

2. ללוות מהבנק - הלוואה ממוסד ידוע ומבוסס ללא פחד שיבואו אלייך עבריינים באמצע הלילה אם לא תשלם את החוב.  

3. ללוות מהשוק האפור - לא האנשים הכי סימפטיים בלשון המעטה.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, חולה רכב#1 כתב:

נהפוך הוא, הלוואה ברגע או ב "קליק" זהו דבר טוב מאוד לדעתי. 

המותרות בהלוואה ברגע היא שאתה יכול "לנשום" לפרק זמן אם בתקופה הנוכחית קשה לך מבחינה כלכלית. 

כי לפעמים קורים דברים שהם לא בשליטתך

לדוגמה: עסקים עם הוצאות כבדות אשר לא מקבלים כספים שהם זכאים להם במשך זמן ארוך, בעל העסק יכול לקחת הלוואה בזמן שהוא הולך לגבות את מה שמגיע לו במקום לחכות עוד 3 שעות בבנק וכך ליהנות ממרווח נשימה.

יש הרבה תקלות במדינה הזאת. 

לפני שמישהו יגיב במשפט הבא ו/או דומיו "אם בעל עסק מגיע למצב שאין לו מספיק בעו"ש כדי לעמוד בהוצאות אז זו התנהלות כלכלית לא נכונה", אני מציע, לא, אני מחייב אותכם לדבר עם בעלי עסקים שפשטו רגל מכיוון שעבדו, קיבלו אישור חשבון ולא שילמו להם במשך כמה חודשים או יותר, למרות המכתבים, ולמרות הניסיונות הבלתי חודלים בגבייה שלרוע המזל  לא נחלו הצלחה. 

מה שאילץ את בעל העסק לשים מיליונים מכיסו הפרטי. 

עסקים קורסים בגלל שאנשים אוהבים לראות את האחר סובל.

מבין ומקבל

אז זה אולי זה לא צריך להיות זמין לאנשים פרטיים, רק לעסקים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לאנשים פרטיים יש מקרים דחופים. 

יכול להיות מצב שבו אדם בעל עסק אשר בבעלותו גם חשבון פרטי יקח 2 הלוואות למען טובת העסק. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לחדד. אני לא חושב שהמדינה אשמים בזה שאנשים לא חכמים כלכלית, אבל יש לה יד בדבר.

מהרגע שאנחנו יוצאים לעצמאות כלכלית בסיסית איפשהוא בין גילאי 16-18 עם חשבון בנק ראשון, היחיד שמעביר לנו איזשהוא חינוך פיננסי הוא הבנק. אין לך בתור נער שום דרך אחרת להבין מה נכון ומה לא נכון פיננסית.

רוב הדברים האלה נלמדים או בקבוצות בפייסבוק, או בפורומים מהסוג הזה, או ע״י ההורים (מי שהתמזל מזלו להוולד להורים חכמים כלכלית) או ע״י ניסוי וטעיה.

כשלקוח נכנס למינוס, מיד הבנק הישראלי מציע הלוואה לסגירת המינוס. אף אחד לא מנסה לעזור להוציא את הלקוח מהמיינדסט שהביא למינוס הזה. למשל ע״י ביטול כל כרטיסי האשראי ומסגרת האשראי בחשבון וחיוב הלקוח בהתנהלות כלכלית נכונה ונטולת מינוסים לX זמן. לאלא, קח הלוואה ותמשיך להרביץ בזבוזים בלי חשבון. תיכנס שוב למינוס? ניתן עוד הלוואה. אתה מפסיד כולם מרוויחים.

האשם במצבו הוא חד משמעית זה שנכנס למינוסים או עשה שטויות כלכליות כאלה ואחרות, אבל בתוך כל הדבר הזה יש ואמורה להיות רגולציה ופיקוח שתמנע מהבנקים לנווט את האנשים לטעויות שאף גוף אחר לא ניסה לעזור להם להמנע מהם.

בקיצור, זה תחום אפור מאוד ואצל הרבה מאוד אנשים עד שהם ילמדו מה היא התנהלות כלכלית נכונה, הם יכולים להיות בבור כלכלי עמוק מאוד

• אהבתי 3

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, מה שמשעשע אותי בסיפור הוא שהרבה אנשים עם חובות אדירים לא מוכנים לקנות ספר על התנהלות כלכלית נכונה ב 50 ש"ח, אבל ירוצו עם רעל בעיניים לקניונים ולחופשות ויוציאו אלפי שקלים בסופ"ש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...