Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה הבנק מנסה לדחוף הלוואות בכח?

garicho
שימו לב! השרשור הזה בן 953 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 119
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 12 דקות, zaf כתב:

ואדים, לא הבנתי את האמירה על משיכיר דירות במזומן, היכן הבעיה?

אין בטחונות.

חוץ מזה, אם אתה משכיר דירה, והיה מגיע אליך בחור חביב שמתעקש לשלם במזומן כל חודש, זה לא היה מדליק אצלך נורה אדומה בגלל קהל מסויים שנוטה להסתובב עם סכומי מזומן גדולים?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^^

הבנתי, כבר היה לי אחד כזה 😐  למזלי רק ביקש להחליף צ'קים שכבר נתן, במזומן. איחלתי לו הצלחה בהמשך דרכו מיד כשפדה את השיק הראשון. לדאבוני השאיר חובות ועד בית. 

• רעיון טוב! 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, SlowRide כתב:

מה תעשה עם כמה אלפים במזומן כל חודש? 

זה טירטור מהתחת לגשת לסניף להפקיד את זה בחשבון.

ועוד יותר גרוע - אתה עלול להפגש עם הרשות למניעת הלבנת הון.

דרך אגב, מעניין האם מבחינת החוק למניעת הלבנת הון השכרת דירה מחושבת לפי התשלום החודשי או השנתי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמות ההפגזות של פרסומות והודעות לגבי הלוואות יכולה להעביר אדם על דעתו.

אני מנסה שלא לשגע את הנציגים ועונה בתקיפות "לא מעוניין, תודה" ומנתק. 

לפחות למדתי איך לעקוף את מה שלימדו אותם לגבי טיפול בהתנגדויות:lol:

בסופר כל פעם משגעים אותי לעשות כרטיס אשראי של הסופר. ולא מקבלים לא כתשובה.

אז אמרתי לבחור האחרון שניסה-אפשר לשאול שאלה?

-כן, בטח!

איזה חלק מ"לא" היה לא ברור לך?

לא ידע איך לענות לי. נגמר. הלך.

דיסקו, תודה על התיקונים השונים- מיד ארחיב.

לפני 6 שעות, discoTD5 כתב:

אתה לקוח. אתה לא המוצר.  

סמנטיקה... תלוי בעיני מי. לכספר אתה לקוח. למנהל תחום ההלוואות אתה מוצר מניב. אבל נזרום.

הדוגמא שלך לגבי לקחת 10.0 אש"ח ולשלם עליהם 12.0 אש"ח או 15.0 אש"ח זה כמובן קשקוש מוחלט.

אתה מנסה להשוות ערך כספי על פני תקופות שונות, והדבר שמאפשר לך להשוות ערך כספי על פני תקופות זו האינפלציה שהיא הירידה או העליה בכח הקניה של הכסף שלך. 

צודק, לרוב. בדקתי את זה עכשיו. הריבית שאני משלם היא אכן סבירה מבחינת הסכום.

אבל.

לכל כלל יש את היוצא מהכלל.

לפני שנה פלוס, דובר על הוספת מרפסות לבניין שאני גר בו. עלות מוערכת של 70K. 

בדקתי מאיפה אני אוכל להFליץ את הסכום הזה, כי אין לי אפשרות כזו.

הבנק שבו עשיתי משכנתא, יצא בדיוק במבצע של הלוואה עד 120K על חשבון המשכנתא.

הלכתי לברר פרטים.

כשהבטתי בסכומים, חשכו עיניי. 

סה"כ הסכום להחזר לבנק יצא סביב 130K על 70K. בדוק, לא ניחוש ולא נדמה לי שאני זוכר את הסכומים. נבדק (עם מחשבון, פעמיים, כי לא נשמע הגיוני).

אם היה לי את הטופס הייתי מעלה אותו כדי שתראו.

אם אתה רוצה לדעת באמת ולא להתפדח, כנס למחשבון משכנתא בסיסי, תרשום הלוואה על סך 10,000 ש"ח, נניח לשנתיים, בריבית של 3.0% לשנה, עם החזר קרן קבוע ( בדוגמא שלנו 417 ש"ח לחודש) ותופתע לגלות שסכום הריבית הכולל שתשלם עומד על 313 ש"ח. במצטבר. לא מאמין - תבדוק.

לפני שיקפצו כאן מומחים ויגידו 'היי רגע, רק הריבית על השנה הראשונה היא 300 ש"ח אז איך הכל 313 ש"ח?' , אז תחסכו מעצמכם מבוכה, ותבדקו.

ההסבר פשוט - הריבית משולמת על הקרן הבלתי מסולקת. 

עזוב זה, ניקח את ההלוואה שלך על 10,000 ש"ח בריבית 5% לחמש שנים - סך הריבית שתשלם עומד על פחות מ 1300 ש"ח. 

אז עם כל ההיסטריה  של אתה לוקח 10,000 ומשלם 12.0 או 15.0 או 18.0 - חליק לכתוב שטויות. המידע נגיש לכולם במרחק 'מחשבון משכנתא' באינטרנט. 

אמרנו, צודק. בדקתי. טעיתי. קורה, סליחה.

לגבי הסיפא של הדברים - זה תמיד נכון. מי שיש לו פחות ישלם יותר. מה לעשות. אם אתה תאגיד שקונה 100 קורולות חדשות בחודש או שאתה 'ברווז' שקונה קורולה אחת חשדה פעם בעשר שנים, מן הסתם התאגיד ישלם פחות. וזה ברור ואפילו מוצדק עסקית לכל הצדדים. 

לקחת דוגמא אחת, לא מייצגת במיוחד. כח קנייה לא משחק מול אלו שאין להם כח קנייה, צריך להשוות תפוחים מול תפוחים.

מר פלוני לא עשה ביטוח מקיף לרכב לשנה אחת כי נתקע חזק כלכלית. מר אלמוני כן עשה.

מר פלוני הלך לעשות את הביטוח כשמצבו השתפר, מר אלמוני חידש.

מר פלוני נאלץ לשלם לשמאי רכב סכום כסף כדי שיבדוק את הרכב עקב "חור" בתקופת הדיווח שנוצר כי לא היה לו כסף לרכוש מקיף.

מר אלמוני המשיך "עסקים כרגיל" ללא שום חיוב נוסף.

או אפילו בנושא השירשור-

מר פלוני פועל קשה יום, מר אלמוני עובד בהייטק.

שניהם רצו לקבל הלוואה מהבנק לרכישת רכב.

מי יקבל תנאים טובים יותר ומי יקבל ריבית גבוהה יותר?

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 8 דקות, ברווז כתב:

כשהבטתי בסכומים, חשכו עיניי. 

סה"כ הסכום להחזר לבנק יצא סביב 130K על 70K

הציעו לך עסקה מאד מחורבנת.

בדקתי במחשבון משכנתא של דיסקו, תוך 5 שנים בריבית 5% אתה תחזיר 1321 שקל בחודש וסך הכל 79260 שקל, לא 130000.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל אתר של כרטיסי אשראי ניתן לקחת הלוואה עצמית.

אני הפסקתי אפילו לבדוק מתוך סקרנות,  מה תנאי ההלוואות האלה , כי ברגע שלוחצים על אייקון ההלוואות,  למחרת מקבלים טלפון מהנציג עם הצעה לקחת.. 

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא צריך ללחוץ על כלום. זה מופיע בדף החיוב החודשי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, ברווז כתב:

סמנטיקה... תלוי בעיני מי. לכספר אתה לקוח. למנהל תחום ההלוואות אתה מוצר מניב. אבל נזרום.

ההבדל בין מוצר ללקוח הוא סמנטיקה? הרגת אותי... ההגדרות פשוטות, מוצר זה מה שהלקוח קונה. אם באת לסוכנות רכבים לקנות רכב, אתה הלקוח, הרכב הוא המוצר. אם באת לשופרסל לקנות חלב אתה הלקוח, החלב הוא המוצר. אם באת לבנק לקחת הלוואה (לקנות כסף), אתה הלקוח, הכסף הוא המוצר. למתחכמים- אם אתה רוצה לפרסם בגוגל לאוכלוסיה X אז אתה הלקוח, יכולת גישה לפרסום לאוכלוסיה X היא המוצר. 

ואין דבר כזה "מוצר מניב", יש "נכס מניב". צריך להרחיב לגבי הבדל בין נכס למוצר? גם לגבי מנהל תחום ההלוואות אתה הלקוח.

עריכה אחרונה על ידי BarryG
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, סלע כתב:

מה הבעייה?

תעשה כמו שספריאל כתב- תציע להם לקחת הלוואה ממך.

אם זה עובד עבורו, אולי זה יעבוד גם לך...

כשאתה מציע לבנק לקחת ממך הלוואה, קוראים לזה פיקדון. 

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלוואה היא לא הדרך היחידה של בנק לעשות כסף ועצם העובדה שהבנקים דוחפים את הלקוח לקחת הלוואות היא נוראית בעיניי. זה שהבנק מנסה לעשות כסף זה לא בדיוק תירוץ. יחד עם זאת, זו אחריות של המדינה לדאוג שהקרנבל הזה ייפסק.

אם הלוואה הייתה הדרך היחידה של בנקים לעשות כסף, הבנקים באירופה כבר מזמן כולם היו קורסים, כי לקחת הלוואה פה (בהולנד נניח) זה סיפור שעלול לקחת לא מעט שבועות גם ללקוחות הטובים ביותר.

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

למה זה אחריות של המדינה?

לאנשים אין יותר אחריות אישית על עצמם? המדינה אשמה שאנשים מכניסים את עצמם לחובות?

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במבה, בזמן האחרון או אולי אפילו קודם, אבל כיום ביותר בולט, מחפשים להטיל אחריות על אחרים ובעיקר על המדינה.

זה קורה בכל דבר, שכחת ילדים -המדינה צריכה לקחת אחריות , מצטער על הביקורת הלא פופולרית.

בניין רעוע , המדינה/ העיריה צריכה לדאוג. למה לא דיירי הבית עצמם? יותר נכון בעלי הדירות. 

תאונה בצומת - העיריה, משרד התחבורה, כי הנהג שעבר עבירה וגרם לתאונה לא אחראי מספיק. 

הנוהג הזה של הסרת כל אחריות אישית מכל דבר הוא נוהג פסול. אחרים לא יפעלו במקומך. 

יש לי חבר שמלין כל הזמן שקשה לו, הכל יקר והוא כל הזמן במינוס שרק הולך וגדל. אז המדינה אשמה שהוא במינוס. אבל תנסה לרמוז לו שיוותר על נסיעה למזרח אירופה להתאוורר מידי כמה חודשים, הוא יעלב כי אתה ניכנס לו לכיס 😐

• אהבתי 4

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מכיר את זה שבארץ אפשר לחלק לתשלומים בקופה? אפילו לתשלומי קרדיט?

אז פה לדוגמא זה ממש לא פשוט. החלוקה לתשלומים היא רק בחנויות מסוימות שנותנות את השירות. אם רוצים לחלק צריך ללכת אחרי הקניה לעמדה מיוחדת, שם יושבים עם איש שירות וחותמים על ספר הלוואה של 15 עמודים בשני העתקים. ואז הוא מתקשר לבנק שלך כדי לאשר את התנאים. ואז הבנק מתקשר אליך ישירות, מוודא שאתה מבין את התנאים, ושאתה מסכים לתהליך. 30 דקות בערך כדי לחלק קניה של מקרר ל-6 תשלומים.

אותו סיפור עם הלוואות. לוקח כמה ימים טובים עד שזה מאושר. צריך לעבור באיזה 4 מחלקות שונות. לוקחים רק אם ממש חייבים…

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...