Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

אז זהו שלא ראש הפרמידה חייב להיקרא לועדת הכנסת, או לפחות לבד.

למשל אצלנו מאוד נהוג שראש צוות, קבוצה או אפילו מנכ"ל קורא למישהו להגיע לישיבה כלשהי כי עלו שאלות לגבי משהו שאותו אדם (אולי מפתח מהשורה, אולי איש QA בכלל) הוא המומחה הכי גדול אליו, אליו יצטרף בד"כ הראש צוות שלו (כי המפתח לא בהכרח ייצוגי ויודע להתנסח וכו').

הראש צוות יכול לבוא מכל רקע, אבל בד"כ קשה למנהלים מחוץ לעולם הפיתוח לנהל נכון (תפיסת ניהול של "תעשה" (יענו תעשה כי אני אמרתי), ניהול מסמכות כמו שקרא לזה הפסיכולוג הארגוני שלנו. וזה עובד כשיש לך קוד מאנקיז וגם זה בערבון מוגבל. כשאתה צריך שהמפתח יפעיל את הראש, יחשוב מחוץ לקופסה ויפעיל יצירתיות, זה לא עובד, ואז המנהל מתוסכל מהר מאוד ומוציא את זה על המפתחים אצלו.

זה לא שאין כאלו, הם פשוט לא שורדים הרבה בכלל.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זה בדיוק העניין. גם ברפואה המנהל חייב להיות רופא, כיוון שחלק גדול מאד מההחלטות הן מקצועיות או נוגעות ישירות לרפואה (למשל לבחור ציוד שצריך לרכוש). אם מדובר ביחיד טיפה יותר גדולה יהיו לו תחתיו מומחים נוספים, שבדרך כלל יעלו עליו בידע בתחומים סצפיפיים. רגיל לחלוטין שאותו מנהל מחלקה או אגף יקבל את עצותיהם של אותם מומחים שהידע שלהם בתחום הספציפי עולה על שלו. מעבר לכך, קבלת החלטות בצוות היא עניין שכתוב בספר.

לגבי הארוע המדובר - כמובן שחוץ משתי הדמויות שאנחנו דנים בהן אנחנו לא מכירים את הנפשות הפועלות. גם לא את דרך הפעולה של ועדת הכנסת, ויתכן מאד שהוציאו לגרוטו הזמנה אישית ולא אפשרו לו לשלוח את אחד העוזרים, גם אם מדובר במישהו שמצוי יותר בפרטים. ואולי להפך - הוא ריכוזי ומנסה לנהל הכל בעצמו. לא יודע.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנהל לא חייב לבוא דווקא מרקע תיכנותי (למרות שזה יכול לעזור לו), הרבה יותר חשוב להיות מנהל טוב.

לא ניסיתי להיות רופא אבל ההנחה שלי היא ששיטת הניהול מאוד דומה לתכנות, וניהול מתוך סמכות לא עובד שם ("אמרתי תוציא לה את האפנדציט!") אבל זו הנחה.

אבל מה הקשר בין זה ובין משרד הבריאות או כל משרד ממשלתי? הניהול שם שונה בתכלית.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, hans כתב:

כי אתה מדבר על מערכות ואני כל הזמן חוזר לנושא האנושי.

מה שהיה הוא שיהיה ואין חדש תחת השמש.

ציונות זה מושג שלא היה קיים במאה ה-15. לאומיות גם לא כל כך. גם לא pc. וגם לא זכות הצבעה לכולם כולל נשים. וגם לא חופש להביע דעה. ועבדות היתה מקובלת ברוב העולם. אפשר להמשיך. המערכות הן נגזרות של שינוי. לא של שום דבר אחר. וזה נחמד לחזור לסטרוקטורליזם מהסוג שיש לו עוד כמה קונים כאן, ולספר איך כולם - אפריים קישון, וויליאם שקספיר ופיודור דוסטויבסקי מספרים את אותו הסיפור. אבל כל אחד מאינתו מעדיף, כנראה, לחיות בישראל של המאה ה-21 ולא אנגליה של המאה ה-16 ולא רוסיה של המאה ה-19. 

לפני 3 דקות, hans כתב:

אולי נדמה לך שאפשר לעצב טבע אנושי באמצעות מערכות שלטוניות,

מי בכלל מדבר על זה או מציע את זה? 

מה שנדמה לי זה שמדינת לאום לא מבוססת על מכנה משותך כלשהו, עתידה להגיע לנקודה אליה הגיעו אינספור מדינות ותרבויות במהלך ההיסטוריה ולהעלם. וזה הדבר היחיד שאני אומר כאן. ואם תרפרף בפוסטים שלי גם בשרשורים מקבילים, תגלה שבסופו של דבר אני בעיקר מאמין שהמדינות שאנחנו מכירים היום עתידות להעלם, כמו שבתי המלוכה נעלמו לפניהם והמשטר הישן הוחלף בדמוקרטיות לאומיות. ואני לא מבקש לעצב טבע אנושי. כל מה שאני אומר הוא שמדינות לא קיימות מאינרציה. כי אם זה היה המצב עדיין היינו חיים בממלכת יהודה, או תחת שלטון הרומאים. בוודא, אפשר להתאמץ לבנות משהו משותף. אצלך זה מתפרש כהנדסה חברתית וגולגים. אבל המציאות היא שכל מערכת חינוך בעולם מנסה לעשות את זה. וזה נכשל כשהפער בין הציבור למדינה הוא גדול מדי.

והדיון בינינו הוא נחמד אבל קצת אירוני, כי בין השורות אתה קצת יותר ממני מאמין בסיכוי של משהו לא עובד להצליח, רק מתוך הטענה שיש בעיות בכל העולם, לא?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@m3x7r3m3 שוב, יש כל מיני מנהלים עם כל מיני סגנונות. יש גם מצבים שונים - כשאתה עומד מול חולה ב-2 בלילה אתה מקבל החלטות לבד, כשזה ב-10 בבוקר אתה מביא את כל הצוות לדיון. אני מניח שהספקטרום הזה קיים בכל מקום בו יש מנהלים. ברפואה, ספציפית, חלק גדול מההחלטות של מנהל הן החלטות רפואיות פרופר, ולכן המנהל חייב להיות רופא.

@יבגניפ כמובן שמבנה המדינה משתנה, אבל הייתי משנה את ה-wording שלך (מצטער, אין לי מילה עברית מתאימה) כיוון שאני בספק רב אם המדינות יעלמו. כלומר, יהיו מדינות מסויימות שיעלמו ואחחרות שיופיעו, והמבנה והאופי שלהן ישתנה, אבל העקרון של יחידות מדיניות לא יעלם. אני לא רואה את "ממשלת העולם המאוחד" קמה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, m3x7r3m3 כתב:

המנהל לא חייב לבוא דווקא מרקע תיכנותי (למרות שזה יכול לעזור לו), הרבה יותר חשוב להיות מנהל טוב.

לא ניסיתי להיות רופא אבל ההנחה שלי היא ששיטת הניהול מאוד דומה לתכנות, וניהול מתוך סמכות לא עובד שם ("אמרתי תוציא לה את האפנדציט!") אבל זו הנחה.

אבל מה הקשר בין זה ובין משרד הבריאות או כל משרד ממשלתי? הניהול שם שונה בתכלית.

ממה שאני ראיתי בנסיון החיים המאוד מועט שלי.

כשהמנהל לא יודע במה מדובר,מתחיל זלזול של העובדים בו.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, sperial כתב:

אני לא רואה את "ממשלת העולם המאוחד" קמה.

בוודאי שלא. מה שיותר ריאלי, זה ערי מדינה, מדינות על סמך מחוזות קטנים מסוימים, או כל דבר דומה קטן יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, יבגניפ כתב:

אם זה היה המצב עדיין היינו חיים בממלכת יהודה, או תחת שלטון הרומאים. בוודא, אפשר להתאמץ לבנות משהו משותף. אצלך זה מתפרש כהנדסה חברתית וגולגים.

אנחנו חיים במבנה דומה מאוד לזה של ממלכת יהודה או רומא. יש שלטון, יש פקידים, יש מערכות תשתית ברמה הלאומית ויש עוד אלף ואחת מערכות שאפשר למתוח מהן קו ישר מאז להיום.

היו התפתחויות משמעותיות בתחום זכויות התושבים וכיו"ב אבל שום שינוי עקרוני במערכת. זאת אותה מערכת. אנשים מתקבצים תחת לאומים, וגם כשיש איזו אימפריה בסגנון רומא - גם היא מחולקת לחטיבות שונות.

ההנדסות החברתיות השונות שקראו ליצירת מערכת חדשה ומשותפת (לא מתוקנת, אלא חדשה) נגמרו תמיד עם אותה תוצאה - רצח עם.

ו"ערי מדינה" נשמע כמו גלגול של פיאודליזם - אחת התקופות החלשות מבחינת התקדמות אנושית.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, hans כתב:

ו"ערי מדינה" נשמע כמו גלגול של פיאודליזם - אחת התקופות החלשות מבחינת התקדמות אנושית.

היוונים התקשרו...

• מצחיק 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, hans כתב:

אנחנו חיים במבנה דומה מאוד לזה של ממלכת יהודה או רומא. יש שלטון, יש פקידים, יש מערכות תשתית ברמה הלאומית ויש עוד אלף ואחת מערכות שאפשר למתוח מהן קו ישר מאז להיום.

לא, זו הכללה מאוד גסה. ואתה יודע את זה. ואפשר לפתור את זה בשאלה מאוד פשוטה: נותנים לך לבחור מחר להיות אזרח סודני או ישראלי. מה אתה בוחר? 

לפני 39 דקות, hans כתב:

זאת אותה מערכת. אנשים מתקבצים תחת לאומים, וגם כשיש איזו אימפריה בסגנון רומא - גם היא מחולקת לחטיבות שונות.

מה המשמעות של לאומים אם ההבדלים כל כך מינוריים? למה אנשים מתקבצים? למה אימפריות או מדינות קטנות יותר מתפרקות? 

אם נפשט טיפה את המסביב, ותקן אותי אם אני טועה, זה נראה שחשוב לך לצמצם את הביקורת על מה שנעשה כאן כרגע. בשביל זה אתה מנסה לספר כמה הכל זה אותו דבר. אם זה היה נכון, מה שקורה כאן היה חסר משמעות קודם כל בעינך. כי הרי מימלא תמיד אפשר לעבור למקום אחר בו יש שלטון, פקידים ומערכות תשתיות. אבל אני לא חושב שזה המקרה, לא?

לפני 39 דקות, hans כתב:

ההנדסות החברתיות השונות שקראו ליצירת מערכת חדשה ומשותפת (לא מתוקנת, אלא חדשה) נגמרו תמיד עם אותה תוצאה - רצח עם.

אבל מה שייכת הנדסה חברתית להצעה לנסות לייצר מכנה משותף ישראלי או להפרד מהחרדים? :)

(ובלי קשר, זה גם לא מאוד מדויק. אתה פשוט מדבר על מערכת חדשה כמשהו מאוד קונקרטי מכיוון פוליטי מאוד קונקרטי)

לפני 39 דקות, hans כתב:

כשהפער בין תל אביב לשאר, ניו יורק לשאר, פריז לשאר, לונדון לשאר, יחזור למימדי העבר - אני מנחש שזה יקרה. זה כבר בא לידי ביטוי כאן, בהצבעה על ברקיזט, בהפגנות בצרפת, בחלוקה המפלגית בארה"ב. בטח קורה גם במדינות אחרות.

אם זה יביא קדמה? לא יודע, קטונתי. אני לא נביא. זו ספקולציה.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עייפת אותי. הגישה המתמשכת הזאת של לשים לי מילים בפה, הצילו. שתהיה בריא.

נו.

בסדר, הנקודה שלך מובנת.

יאללה היפרדות.

עכשיו, מעשית, איך אתה מציע לבצע את זה?

איזה תרחיש ****ריאלי**** יש לך להציע שלא דורש טבח/שפיכות דמים?

כי מה שאני מצדד בו, לא מציע, מצדד, באופן ****ריאלי**** זה להנמיך את האש מתוך כוונה להמשיך בעולם הלא מושלם שאני נמצא בו, במינימום שפיכות דמים. גישת ה-worst is best מעולם התוכנה, במילים אחרות.

לפני שעה, David32 כתב:

היוונים התקשרו...

וצלצלו לספר שרומא מתדפקת בשער. החיסרון המובנה בערים בודדות, חזקות ככל שיהיו, הוא אי היכולת לתקצב/לשמר צבא שיגן עליה. ואז מתחילות בריתות למיניהן ואתה שוב חוזר למבנה של יישויות גדולות, חזקות מבחינה צבאית אך עם מתח פוליטי פנימי מובנה. היי, מאיפה זה מוכר לי.

מה שהיה הוא שיהיה ואין חדש תחת השמש.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה תרחיש ריאלי אתה מציע שיהיה בארץ עוד 20-30 שנה?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציע בקטע של "רוצה שזה יקרה" או בקטע של "אני מנבא שכך יקרה"? ברצינות אני שואל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה בעייתית.

כי מצד אחד אני לא לגמרי מסכים עם יבגני, ואני כן מבין את נקודת המבט שלך, אבל גם איתך אני לא מאה אחוז מסכים.

כי רוצה שיקרה, אתה תגיד אינטגרציה כמעט מלא של החרדים בשוק העבודה, רצון הגיוני בסך הכול.

הניבוי בטח יהיה יותר פסימי.

בוא נגיד, איזה תרחיש ריאלי אתה חושב שיקרה עוד 20 שנה?

SlowRide כתב:
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אינטגרציה מלאה תהיה רק אם הכח הפוליטי שלהם יחלש והם יאלצו ליישר קו עם המציאות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...