Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

אני מנסה להבין איך יש ירידה ל4 5 אחוז חיוביים...

הרי לא באמת היה פה סגר.

למישהו יש הסבר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוטה להאמין שרוב האנשים לא חובבי ספורט/ הליכות בחוץ וטבע.

ברגע שסגרו את מקומות הבילוי, יותר ויותר אנשים הסתגרו ונשארו בבית מבחירה. 

כל מיני ענפים סגרו את שעריהם כולל חנויות עם קהל - משמע צמצום נוסף של חשיפה. 

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי יש פה גם את עניין היבדק וסע - מול בדיקות רק אם אתה חופר למרפאה שלך. בעיר שלי (ראשון לציון) יש מתחם שפתוח כמה שעות ביום כמה ימים בשבוע, אתה יכול להגיע בלי הפניה בלי תור בלי כלום, ופשוט להיבדק. 

לעומת זאת בחודשים האחרונים זה לא באמת קרה עד כמה שאני זוכר, רק שמעתי על מקרים בהם אם אין לך תסמינים אתה לא מקבל בדיקה. 

חוץ מזה, משהו פה עדיין מסריח. אכן אנשים עדיין התקהלו, וזה מתועד בעיקר ברשתות החברתיות. ואני לא מדבר על מפורסמים למיניהם, אלא בעיקר חבר'ה צעירים שמרשים לעצמם להסתובב כי "הם עובדים חיוניים" ולא יקבלו דוח, אז מבחינתם לצאת מהבית או לשבת בבתים של חברים זה תקין. 

לדעתי (שסוף סוף אני יכול לכתוב אותה פה, אחרי 150 הודעות :) ) אכן הממשלה כושלת בניהול ויש מגוון דוגמאות לכך, אבל וואלה גם בסגר הראשון לא ציפיתי שהאזרחים יקשיבו להנחיות. מה לעשות, בארץ כל אחד חושב שהוא יותר חכם מהשני, במיוחד כשאין מידע בטוח ומאה אחוז נכון על הוירוס הזה. ואיך אפשר לנהל מדינה ככה? 

לא רוצה להיכנס לפוליטיקה, אבל בנט פעם בשבוע בערך מעלה לפייסבוק כל מיני רעיונות שהיו יכולים לעבוד בסגר השני (ותחסכו ממני בבקשה את "ומה היה כשהוא היה שר כזה כזה???? אה???"). רעיונות שהאמת? נראים לי אישית לגיטימיים מאוד. למה צמרת הניהול לא יודעים מה להחליט? מה ההבדל בין מקס סטוק, שבעיניים שלי ראיתי אנשים שם דחוסים כמו סרדינים וכמובן בלי מסיכות, לבין חנויות קטנות של אנשים שאין להם מילה כזו חזקה בתעשייה? להפעיל אוטובוסים במתווה של 10 אחוז אבל להשאיר 30% עבודות חיוניות פעילות??? 

למה לא לגבש תוכנית מאורגנת, שמובלת ע"י אנשים שמבינים, אלא להקשיב לכל מיני שרי חרטא שהגיעו בקומבינה לתפקיד שלהם?

השר היחיד שעוד מכיר את התפקיד שלו מקרוב זה שר הביטחון שהיה רמטכל (ולא אגיב את דעתי על כמה גרוע היה). למה שר הבריאות פתאום הופך לשר השיכון? איך זה שמישהו מתפטר ומקבל תפקיד מרכזי אחר? איך שרת התחבורה צוחקת על שרים אחרים ועוקצת אותם באינטרנט כאילו הוציאו אותה ממערכון בארץ נהדרת?!

זהו פרקתי.

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה

יש איזה מכר פה שחזר מניו יורק לפני שבוע ומתכנן מסיבה בסופש וצריך שאני אדאג להכל

אמרתי לו שבגלל שאני יודע שהוא היה בחול צריך לבדוק אם זה אפשרי לבוא אליו.

הוא אומר שהוא עשה בדיקה שיצאה שלילית השבוע ושלדעתו זה אפשרי

מישהו יודע ?

לפני שעתיים, EliC25 כתב:

אני מנסה להבין איך יש ירידה ל4 5 אחוז חיוביים...

הרי לא באמת היה פה סגר.

למישהו יש הסבר

קודם כל כן היה פה סגר 

עובדתית אנשים יצאו פחות

וגם אלה שיצאו הלכו עם מסכה

בסופו של דבר כדי שאתה תדביק את הקרובים אליך אתה צריך להסתובב בלי מסכה ליד אנשים זרים שאחד מהם חולה.

כנראה שרוב האנשים כשהסתובבו בסופרים וכו' שמו מסכה או לפחות התרחקו ממי שאין לו מסכה

וככה הם לא נדבקו

אז גם כשהם עשו על האש עם המשפחה והקרובים הם לא הדביקו אותם כי הם בעצמם לא נדבקו.

פשוט אנשים הקפידו יותר על ההנחיות גם אם קצת יצאו מהבית.

זה שאתה יוצא ומסתובב לא אומר שתדע. אתה תדבק כי לא הקפדת על ההנחיות

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך להיות בבידוד מוחלט 14 יום מרגע שנחת. לא לצאת מפתח ביתו, מותר לו להיות רק עם מי שהיה אתו בטיסה, אפילו לא לפגוש בני משפחה שלא טסו אתו..

יש הוראות ברורות באתר משרד הבריאות.

אם הוא אינו שומר על בידוד או אינו מדווח הוא צפוי, אם יתפס, לקנס 5000 ש"ח (אם לא הועלה בינתיים).

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיקה שלילית אינה מספיקה. ההוראות ברורות לגמרי. מה שבסדר מבחינתו בכלל לא מעניין, חשוב מה קבעה המדינה. אתה יודע, כמו לנהוג 140 בכביש פתוח בשעת לילה מאוחרת. יש איזה מהלך לאפשר קיצור הבידוד בתנאים מסויימים עם בדיקה שלילית אחרי 10 ימים, אבל אני בחופש כבר כמה ימים ולא עוקב אחרי העדכונים כך שאיני יודע האם הדבר אושר.

אם חו"ח מישהו ידבק במסיבה זה כבר יכול לעבור לפסים פליליים כבדים, למרות שעד כה לא שמעתי על הפעלת הסעיף של הפצת מחלה מסוכנת או משהו כזה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, sperial כתב:

אם חו"ח מישהו ידבק במסיבה זה כבר יכול לעבור לפסים פליליים כבדים, למרות שעד כה לא שמעתי על הפעלת הסעיף של הפצת מחלה מסוכנת או משהו כזה.

למיטב ידיעתי הוגשו כמה וכמה הצהרות תובע על הסעיף הזה, ואולי גם כמה הגיעו לשלב כתב האישום.

אנחנו לא מדברים על מאות כאלה, אבל עשרות בהחלט בצינור הפרקליטות על הסעיף הזה

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה יקרה אנשים עלולים למצוא עצמם בכלא לתקופות ממושכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכאורה כן, בפועל הרף הנדרש כדי ל"זכות" לכתב אישום על הפצת מחלה (לדוגמה) ולא בסתם קנס על הפרת בידוד, הוא קצת יותר גבוה.

המינימום הנדרש זה היסוד הנפשי, כלומר שהוא יודע שהוא חולה, ועושה במזיד פעולה כדי להדביק אנשים (למשל לא שם מסיכה, משתעל על אנשים וכו')

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@iEminem לא שמת לב שמה שקרה היה שאנשי המקצוע העלו את המלצותיהם, ואז הממשלה והכנסת (כולל חה"כ הנערצת שאשא ביטון) פירקו את כל ההמלצות עד שהגענו ל-9000 מאומתים חדשים ביום?

לגבי הדיפרנציאציה בפתיחת עסקים - חלקה עם הסברים טובים, חלקה עם תירוצים, וחלקה פוליטית. מי זוכר את פרשת איקאה בסוף הסגר הראשון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Potato כתב:

מסיבה בבית לא נחשב?

זה לא צריך להיות רק מסיבה, הוא צריך להיות חיובי שקיבל הודעה ויודע שהוא חיובי (ההוא מהכתבה ידע שהוא חיובי וביקש מהרופאה שיחרור מהבידוד, זה חשוב בשביל להוכיח יסוד נפשי).

וגם אחרי התשובה השלילית יצא החוצה והיה ללא מסיכה במסיבה.

כאילו הוא עשה הכל כדי שיוכלו להוכיח את היסוד הנפשי שלו

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישראל חלש

הולנד חזק, 17.9% חיוביים בשבוע האחרון. נאמבר וואן!

• מבאס 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, iEminem כתב:

לדעתי יש פה גם את עניין היבדק וסע - מול בדיקות רק אם אתה חופר למרפאה שלך. בעיר שלי (ראשון לציון) יש מתחם שפתוח כמה שעות ביום כמה ימים בשבוע, אתה יכול להגיע בלי הפניה בלי תור בלי כלום, ופשוט להיבדק. 

לעומת זאת בחודשים האחרונים זה לא באמת קרה עד כמה שאני זוכר, רק שמעתי על מקרים בהם אם אין לך תסמינים אתה לא מקבל בדיקה. 

חוץ מזה, משהו פה עדיין מסריח. אכן אנשים עדיין התקהלו, וזה מתועד בעיקר ברשתות החברתיות. ואני לא מדבר על מפורסמים למיניהם, אלא בעיקר חבר'ה צעירים שמרשים לעצמם להסתובב כי "הם עובדים חיוניים" ולא יקבלו דוח, אז מבחינתם לצאת מהבית או לשבת בבתים של חברים זה תקין. 

לדעתי (שסוף סוף אני יכול לכתוב אותה פה, אחרי 150 הודעות :) ) אכן הממשלה כושלת בניהול ויש מגוון דוגמאות לכך, אבל וואלה גם בסגר הראשון לא ציפיתי שהאזרחים יקשיבו להנחיות. מה לעשות, בארץ כל אחד חושב שהוא יותר חכם מהשני, במיוחד כשאין מידע בטוח ומאה אחוז נכון על הוירוס הזה. ואיך אפשר לנהל מדינה ככה? 

לא רוצה להיכנס לפוליטיקה, אבל בנט פעם בשבוע בערך מעלה לפייסבוק כל מיני רעיונות שהיו יכולים לעבוד בסגר השני (ותחסכו ממני בבקשה את "ומה היה כשהוא היה שר כזה כזה???? אה???"). רעיונות שהאמת? נראים לי אישית לגיטימיים מאוד. למה צמרת הניהול לא יודעים מה להחליט? מה ההבדל בין מקס סטוק, שבעיניים שלי ראיתי אנשים שם דחוסים כמו סרדינים וכמובן בלי מסיכות, לבין חנויות קטנות של אנשים שאין להם מילה כזו חזקה בתעשייה? להפעיל אוטובוסים במתווה של 10 אחוז אבל להשאיר 30% עבודות חיוניות פעילות??? 

למה לא לגבש תוכנית מאורגנת, שמובלת ע"י אנשים שמבינים, אלא להקשיב לכל מיני שרי חרטא שהגיעו בקומבינה לתפקיד שלהם?

השר היחיד שעוד מכיר את התפקיד שלו מקרוב זה שר הביטחון שהיה רמטכל (ולא אגיב את דעתי על כמה גרוע היה). למה שר הבריאות פתאום הופך לשר השיכון? איך זה שמישהו מתפטר ומקבל תפקיד מרכזי אחר? איך שרת התחבורה צוחקת על שרים אחרים ועוקצת אותם באינטרנט כאילו הוציאו אותה ממערכון בארץ נהדרת?!

זהו פרקתי.

כל הרעיון זה להוריד את מקדם ההדבקה מתחת ל -1. 

כל משהו שאתה פותח מגדיל בקצת את מקדם ההדבקה. 

נניח (לא מוכח)

עובדים חיוניים 0.3  (חייבים אותם - משטרה, בתי חולים, סופרים וכדומה)

בתי ספר יסודי - 0.2

בתי ספר תיכון - 0.3  

גנים - 0.1 

חנויות לכלי בית 0.1 

קניונים 0.1 

חניות אופנה וספרים 0.1  

מקומות עבודה ללא קהל 0.1

מקומות עבודה עם קהל 0.2

חתונות 0.2 

מסעדות 0.2 

נניח פתחו חלק מהדברים והגיעו ל-0.8 ... אז זה לא חוכמה להגיד אם X פתוח למה לא פותחים את Y.

או קניונים פחות מדבקים מבתי ספר יסודיים אז אם פותחים בתי ספר חייבים לפתוח קניונים

או אם פותחים מסעדות אז חייבים לפתוח גם חתונות.. 

שיש 9000 חולים ביום חייבים מקדם הדבקה נמוך על מנת להוריד מהר את המספרים.

אבל אם יש 800 ביום .. אז אפשר לשחק קצת .. כי גם אם בטעות נעלה למקדם של 1.3 יש לך מספיק זמן לגלות זאת ולסגור עוד משהו לפני שמגיעים שוב ל 9000

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...