Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 3 דקות, korola כתב:

לא.. הכל מוצפן (מפתח פרטי /ציבורי).

אתה לא יודע מי העביר אותך לצהוב או כתום. 

האיכון לא מתבצע במקום מרכזי , אתה לא שומר מסלולים של אנשים .

כל טלפון , שומר אצלו את המפתחות הציבוריים של המקומות שהוא ביקר בהם , או מפתחות ציבוריים של אנשים שהיו לידו יותר מ 15 דקות. 

כל מי שמתגלה כחיובי, עובר לאדום ושולח הודעה לכל המגעים שלו ששמורים בטלפון - לעבור לכתום. 

כל טלפון שמקבל הודעה לעבור לכתום , יכול לוודא שמי ששלח לו את ההודעה הוא באמת בעל מפתח ציבורי שהיה איתו במגע,

שההודעה חתומה ע"י המפתח הפרטי.

כל טלפון שעבר לכתום שולח הודעות לכל הטלפונים שהיו איתו במגע לעבור לצהוב. 

לא צריך שום data base  מרכזי , רק הודעות בין טלפונים.

אני מנחש שתחום העיסוק שלך הוא לא טכנולוגיה.

• רעיון טוב! 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Transporter כתב:

זה לא ניתוח שלו

הוא מציג את זה כאילו הוא כתב את הדברים

אבל ישב באולפן בנאדם שאמר בדיוק את הדברים האלה

שהם לא הולכים להבדק

גם אני לא הייתי הולך להבדק אם  הייתי מרגיש טוב

גם אם היה לי כאבי גרון או נזלת לא הייתי רץ לעשות בדיקה

הגרף הזה רק מוכיח שהמחלה כמעט ולא פוגעת בצעירים

כי אם באמת הייתה פוגעת בהם, היינו רואים פה תמותה של מאות צעירים שלא נבדקו ומתו בבית

אבל שמעת מה פרופ' עידית מטות אמרה על המחלה אצל צעירים? 

זה היה 5 דקות לפני התצוגה של הגרפים האלה ?

לפני 1 דקה, farkash7 כתב:

אני מנחש שתחום העיסוק שלך הוא לא טכנולוגיה.

איך הגעת למסקנה הזאת?  מה לא בסדר עם מה שרשמתי ?

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, korola כתב:

לא שמעתי זה בדיוק השעות שאני מבשל

שמעתי רק שהיא אמרה שהגיע הזמן להפסיק עם הפאניקה הזאת 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז תחזור לשם ותשמע אותה מדבר על למות מהמחלה זה קל,

אבל היא רואה צעירים שלא מתים מהמחלה אבל יצטרכו לסחוב איתם סיבוכים לא פשוטים על החיים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, korola כתב:

איך הגעת למסקנה הזאת?  מה לא בסדר עם מה שרשמתי ?

קורולה אני אומר לך שמה שאתה מציע זה טוב ויפה על הנייר, אבל יש פה רמת סיבוכיות הרבה יותר גבוהה ממה שאתה חושב וגם אני לא בדיוק מנהל פרוייקטים רחוק מכך.
אני גם לא מומחה לאפליקציות/אבטחה אבל בוא ננסה לאתגר אותך עם תסריט מאוד פשוט.

על הטלפון שלך יש מפתחות של אנשים שהיית איתם במגע. אתה מתגלה כחולה הכל טוב ויפה שולח להם הודעה (לא ברור לי עדיין איך יש תקשורת בין כל המכשירים החל מהמגע הראשון אבל ניחה). אדם אחד מאיזשהי סיבה לא קיבל את ההודעה. מה קורה?
הרי אמרת שאין DB מרכזי, אז המערכת לא יכולה לדעת שהאירוע הזה קרה.

תשלח לו שוב הודעה לא קיבל. תשלח לו הודעה כל שעה במשך שבוע לא קיבל, הוא בכלל החליף מכשיר כי הטלפון שלו טבע בים, והנה עוד תסריט הרבה יותר גרוע...

הטלפון שלך טבע בים למרות שהיית ב100 מקומות ציבוריים ובאת במגע עם 10K אנשים. כל המידע הלך לפח כי אין DB מרכזי, אתה התגלת כחולה מה עושים?

עריכה אחרונה על ידי farkash7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שעד כה המערכות הטכנולוגיות האלה נכשלו, עם כמות לא סבירה של false positives. אם אתה מקבל הודעה על חשיפה בלי לדעת מתי ואיפה ובלי אפשרות לערער אתה תתעלם מההודעה.

דרך אגב, לי, אישית, היתה חשיפה לחולה מאומתת, את ההודעה קיבלתי באמצעות מקום העבודה (שם התרחש הארוע), אבל המגן או משרד הבריאות? יוק.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו איכוני שב"כ והמגן 1 והמגן 2 - הכל טכנולוגי והכל כושל.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, sperial כתב:

היו איכוני שב"כ והמגן 1 והמגן 2 - הכל טכנולוגי והכל כושל.

המנטליות כושלת.

מכיר אזרחים שמשאירים את הטלפון בבית.

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, farkash7 כתב:

קורולה אני אומר לך שמה שאתה מציע זה טוב ויפה על הנייר, אבל יש פה רמת סיבוכיות הרבה יותר גבוהה ממה שאתה חושב וגם אני לא בדיוק מנהל פרוייקטים רחוק מכך.
אני גם לא מומחה לאפליקציות/אבטחה אבל בוא ננסה לאתגר אותך עם תסריט מאוד פשוט.

על הטלפון שלך יש מפתחות של אנשים שהיית איתם במגע. אתה מתגלה כחולה הכל טוב ויפה שולח להם הודעה (לא ברור לי עדיין איך יש תקשורת בין כל המכשירים החל מהמגע הראשון אבל ניחה). אדם אחד מאיזשהי סיבה לא קיבל את ההודעה. מה קורה?
הרי אמרת שאין DB מרכזי, אז המערכת לא יכולה לדעת שהאירוע הזה קרה.

תשלח לו שוב הודעה לא קיבל. תשלח לו הודעה כל שעה במשך שבוע לא קיבל, הוא בכלל החליף מכשיר כי הטלפון שלו טבע בים, והנה עוד תסריט הרבה יותר גרוע...

הטלפון שלך טבע בים למרות שהיית ב100 מקומות ציבוריים ובאת במגע עם 10K אנשים. כל המידע הלך לפח כי אין DB מרכזי, אתה התגלת כחולה מה עושים?

הצעה ראשונית וממנה נמשיך את הreview: 

נסה לחשוב על המערכת כמערכת הודעות דומה בארכיטקטורה למערכת ווטאסאפ.

מבחינת המשתמש: 

1) מתקין את האפליקציה על הטלפון שלו, אין צורך באימות או במסירת פרטים , אפילו לא במסירת מספר הטלפון שלו.

2) פעם ביום, נפתח לו שאלון שהוא צריך לענות על כמה שאלות: האם אובחנת חיובי? האם הלכת לעשות בדיקה? האם יש לך תסמינים? האם ידוע לך על חולה מאומת שהיה איתך במגע.  

3) כמובן שבכל רגע נתון המשתמש יכול לבדוק את הסטאטוס שלו, כמה מגעים היו לו בשבועיים האחרונים , מה הצבע שלו , וכדומה. 

4) בכל כניסה למקום סגור, חנות קטנה, קניון גדול , תחנת רכבת , אוטובוס ציבורי,  קרון רכבת- יש קוד QR לסריקה. 
המשתמש צריך לסרוק את הקוד ובמידת הצורך להראות לבעל החנות/לשומר בכניסה לקניון שהוא סרק והצבע שלו ירוק (או צבע שמתאים לכניסה למקום).

ביציאה , הוא צריך לדווח באפליקציה שהוא יצא , או לסרוק קוד יציאה שקיים ביציאה מהמקום. 

5) זהו... אין יותר פעולות למשתמש , במידה והצבע שלו ישנה הוא יראה את זה בפעם הבאה שיפתח את האפליקציה. 

מבחינת מקומות הבילוי : חנויות , בתי קפה, מסעדות , רכבות , אוטובוסים .. 

הם נכנסים לאתר יעודי , ממלאים כמה פרטים ומקבלים pdf עם הקוד QR שלהם לכניסה וקוד QR ליציאה. 

מדפיסים אותו ומדביקים בכניסה , או ליד עמדת השומר. 

המערכת: 

1)  איתחול  - לאחר ההתקנת האפליקציה על הטלפון , מוגרל מפתח פרטי אקראי 128 ביט, המפתח הזה לא ימסר לאף אחד.

האפליצקיה תייצר ממנו מפתח ציבורי, ותירשם עם המפתח הציבורי. המפתח הציבורי זה הקוד המזהה של המשתמש במערכת, במידה והקוד הציבורי קיים כבר במערכת ,

האפליצקיה תגריל מפתח פרטי חדש.

2) כל משתמש שסורק קוד QR,  בעצם נרשם לקבוצת הודעות,   הוא נרשם ע"י שליחת קוד ה QR + המפתח הציבורי שלו ושניהם חתומים ע"י המפתח הפרטי.
המערכת מחזירה לאפליקציה את כל המשתמשים שרשומים באותו הרגע לקבוצה, המערכת עושה זאת ע"י שליחת כל ההודעות שרשומות אצלה באותו הרגע תחת קוד ה QR שנסרק. בנוסף מוסיפה את ההודעה שהגיעה לרשימה תחת אותו QR , בנוסף ההודעה שהגיעה מהמשתמש נשלחת לכל מי שרשום בקבוצה. 

3) שמשתמש יוצא מהאיזור , הוא יכול לסרוק קוד יציאה או לדווח יצאתי מהאיזור, האפליקציה שולחת הודעה למערכת שהוא יצא מהאיזור , וההודעה שלו נמחקת מהרשימה של ה QR. 

4) המערכת לא שומרת היסטוריה, אלא רק בכל רגע נתון מי נמצא תחת כל QR שקיים. 

5) במידה ובדיווח היומי - משתמש מעדכן שהוא אומת חיובי, אז האפליקציה שלו שולפת את כל המגעים שהיו לו בתקופה שנבחרה. לאפליקציה יש הודעות שמכילות את:

הQR של מיקום המגע, המפתח הציבורי של המגע וכמובן חתימה שהינה הוכחה שרק הוא היה שם. 

האפליקציה תשלח דרך המערכת הודעה לכל המפתחות הציבוריים הודעה שהם הפכו לכתומים .

6) כל משתמש/טלפון שמתחבר למערכת ומגלה שהוא הפך לכתום,  בודק את המגעים שלו אחורה ושולח להם שהם הפכו לצהובים.

7) משתמשים שהפכו לצהובים, לא משדרים כלום לאף אחד, הם לא בבידוד, אבל לא יכולים להשתתף באירועים המוניים , או להיכנס למקומות סגורים.  

השפעות: 

- המערכת לא מסובכת לתיכנות

- אולי בשלב שיש 2000 מאובחנים חדשים כל יום, אז כמעט כל הארץ תהיה כתומה וצהובה, זה אומר שנהיה במין סגר לשבועיים.

- אנשים יפחדו להיות כתומים או צהובים ולכן גם כאשר הם ירוקים , הם יצמצמו מגעים , בעיקר לפני חתונה או הופעה חשובה 

- ניתן להכניס על המערכת ניטור בעזרת AI לזיהוי אירועי הדבקה רק לפי תסמינים שאנשים מדווחים. 

בעיות  

למי שאין טלפון חכם זה יותר בעייתי, אבל יש גם טלפונים ב 500 ש"ח שיכולים להיות יעודיים לאפליקציה הזאת ספציפית בלבד.

ושחברות הסלואר יספקו חבילת גלישה ספציפית ללא יכולת לגלוש למקום אחר חוץ מהמערכת. 

השימוש באפליקציה לא חובה.. מי שלא רוצה לא חייב, אבל הוא לא יוכל להיכנס לחנויות , להיכנס לקניונים , משרדי ממשלה.

הופעות , חתונות וכדומה. 

לכל מי שמנהל פרוייקטים בתחום .. מה דעתכם?

כמה דוגמאות:

חנות קטנה - במרכז השכונתי.

בעל החנות נכנס לאתר, רושם את שם החנות והכתובת ומקבל pdf עם קוד QR לכניסה לחנות וליציאה מהחנות.

הוא מדפיס ומדביק בכניסה.

כל העובדים בבוקר סורקים את הקוד הם רשומים תחת ה QR למשך כל היום.

בכל רגע נתון - תחת אותו QR רשומים כל האנשים שישנם בחנות.

אם לקוח נכנס, הוא סורק את הקוד , נכנס גם הוא לרשימה באותו הרגע , ומקבל את כל המפתחות הציבוריים של מי שנמצא בחנות. 

אם בזמן שהוא בחנות נכנס עוד מישהו , הטלפון שלו יקבל גם את הקוד שלו.

שהוא יוצא מהחנות, הוא נמחק מהרשימה וזהו. 

כל המגעים האלה נשמרים רק אצלו בטלפון ובכל הטלפונים האחרים , אין צורך לשמור אותם במערכת. 

חתונה:

מקום האירועים, נרשם באתר ומקבל קוד QR יעודי . 

כל האורחים סורקים את הקוד בכניסה, כל המלצרים, כל נותני השירותים וכדומה.

בלי תלות מי הגיע קודם , בסוף האירוע לכל האורחים תהיה בטלפון רשימה של כל האורחים שהיו באירוע, כל המלצרים כל נותני השירותים. 

אדומים וכתומים לא יכולים להגיע לאירוע זה ברור (חולים ומבודדים כי היו במגע עם חולה). 

צהובים - כעיקרון לפי המצב היום הם יכולים להסתובב חופשי , אני הייתי שוקל לאפשר להם להגיע לאירועים , אבל אולי במתחם מפרד?

במצב טוב שהתחלואה תרד , אז רוב האנשים יהיה ירוקים והחיים יחזרו להיות נורמלים.

אבל , המגעים ירשמו וברגע שיתגלה חולה , אוטומטית יכנסו הרבה אנשים למצב כתום וצהוב ושרשרת ההדבקה תקטע במהירות יותר גבוה. 

כל המטרה היא להוריד את ה R0  מתחת ל 1, אין כוונה למנוע הדבקות לחלוטין .. 

צריך מערכת שתאפשר לקטוע יותר מהר ובצורה יותר אוטומטית מאשר גדוד של חיילים שמתקשר לאנשים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה נסגר איתך חבר?

רוצה גם לבנות POC על הדרך?

• מצחיק 2
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע קורולה. השקעת באמת. לא ענית אבל על תסריט פשוט שכתבתי. הטלפון שלך החליט לשחות חתירה בים. הלך כל המידע שהיה עליו מה קורה?

יש DB? אין DB? אני מניח שאין, כי אתה רוצה שאנשים יענו על שאלון. במקום לחבר בין המידע שלהם למאגר הבדיקות וברגע שיש בדיקה חיובית באופן אוטומטי להפעיל את כל המנגנון שתיארת. למ אני צריך לסמוך על אנשים שימלאו שאלון? לצחצח שיניים אין להם כוח וגם לאמא שלהם הם משקרים.

לא משנה. נעזוב את הוויכוח. עובד מי שעובד עכשיו על מערכת. יש מצב שהוא דביל ובגלל זה זה לוקח זמן. יש מצב שזה לא כזה פשוט ובגלל זה זה לוקח זמן. יש מצב גם שאחרי הכשלונות הקודמים הוא לא מוכן לשחרר משהו לא אפוי ובגלל זה לוקח זמן. בכל מקרה אף אחד לא משחק. אנשים עובדים.

מי שאמר להם לעבוד זה אותו גמזו שאתה יורד עליו. לפניו רק ישנו על האף.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...