Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית דירה למגורים בחריש

Jeka88
שימו לב! השרשור הזה בן 1381 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עוד נקודה שהייתי לוקח בחשבון במעבר למקומות "זולים":

זה נכון שמגיעה אליהם אוכלוסיה איכותית מאזורים מפותחים, אבל יחד איתה מגיעה גם אוכלוסיה פחות סימפטית.

איך?

נניח ויש משק בית שנשלט ע"י כאלה שמה להם ולעבודה מסודרת, התנהלות כלכלית נכונה, חיים בהתאם לאמצעים, חינוך או הגיון בריא. הם צוברים חובות כאלה ואחרים, נניח 300 אש"ח, ומגיעים למצב אף גורם לא מוכן להלוות להם.

אז הם נזכרים שהם חיים בדירה ששווה 900 אלף, אז הם מוכרים אותה ועוברים למקום שבו אפשר לקנות דירה דומה ב600 אלף וגם לשלם את החוב. קיצבאות מביטוח לאומי יש בכל מקום, כך גם עבודות של דחליל בשכר מינימום.

ואז ביחד עם משפחה צעירה מהמרכז לבניין מגיעים גם משפחה של אבא, אמא ועשר ילדים בני 5-35, שחיים 5 אחים בחדר, ובין מסיבת קריוקי אחת לאחרת עם החברים הערסים שלהם, עסוקים בלמרר לשכנים נורמטיביים את החיים, שלא לדבר על זה שהילדים שלך יצטרכו לחיות איתם בשכונה וללכת לאותם בתי ספר.

למרות שאף אחד לא מבטיח לך שגם לשכונה יקרה לא יכול להיכנס ערס עם כסף ולהביא את החמולה שלו, אבל במקומות זולים הסיכוי יותר גבוה.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

איך רואים שלא ביקרת בפארק צמרת כבר מלא זמן... "נורמטיביים" יש בכל מקום.

• רעיון טוב! 2

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אין כזה דבר שכונה או עיר שכולם שם טובים ולא ערסים. לא קיים.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואדים, חבל שאתה מקצין כל דבר.

שוב פעם, נכון פה זה לא היידלברג ולא גטינגן, אבל הרושם שלי מהמציאות בשטח (גם אני גר באזור של שכונת החורש) הוא שמינון אנשי הקריוקי ודומיהם כאן לא גבוה ממה שיש לך בכל עיר באזור המרכז.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חריש תהיה עיר ואם בישראל עם תכנון  עתידי לעיר של 200 אלף איש עם איזור תעשיה ותעסוקה 

מי השתין לכיוון יוקנעם לפני 10-15 שנה

היא תהיה יותר לכיוון של מודיעין ולא לכיוון של רמת בית שמש.

ודים אתה חי על פלנטה 

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חריש תהיה עיר עם מקומות תעסוקה כמו שחדרה נהייתה עיר עם מקומות תעסוקה?

עריכה אחרונה על ידי vadim6385
  • רעיון טוב! 2

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, vadim6385 כתב:

ואז ביחד עם משפחה צעירה מהמרכז לבניין מגיעים גם משפחה של אבא, אמא ועשר ילדים בני 5-35, שחיים 5 אחים בחדר, ובין מסיבת קריוקי אחת לאחרת עם החברים הערסים שלהם, עסוקים בלמרר לשכנים נורמטיביים את החיים, שלא לדבר על זה שהילדים שלך יצטרכו לחיות איתם בשכונה וללכת לאותם בתי ספר.

הנה "הפתעה" שהשכנה הנחמדה שלי שמשפצת את הדירה שלה השאירה לי ליד הדלת.

מספיק שכן אחד בעייתי בקומה/בבניין בשביל להרוס ולמרר את החיים של כולם.

רוב הזמן דווקא מאוד שקט כאן. זה שלאנשים אין הרבה כסף, זה לא בהכרח הופך אותם לאנשים פחות טובים או פחות מתחשבים אבל זה בהחלט יכול להשפיע על רמת התחזוקה הכללית של הבניין.

IMG-20200711-WA0002.thumb.jpeg.4f22f226f35a9f4e17399669589878f3.jpeg

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 2 שעות, ישה כתב:

ודים אתה חי על פלנטה

כמו כולנו.

כמו שכתבתי קודם, יש תכניות גדולות לחריש. אזורי תעסוקה עם מסחר ותעשייה עתירת ידע (יענו הייטק)

מה מזה באמת יתממש וכמה קרוב זה יהיה לתכניות, רק בוגרי קורס נבואה יכולים לענות לך.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נבואה ניתנה לטיפשים ולאלה שיודעים לרוץ ל  50 מטרים 

חזון ניתן לחכמים, ולאלה שרצים מרתון. 

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם ישה. אני רכשתי דירה להשקעה בחריש מתוך ראיה ארוכת טווח. ראיתי איך עיר המודל של חריש, מודיעין, התפתחה מדהים.

כיום חריש זו הבטחה. האם ההבטחה תתממש? את זה הזמן יגיד. אבל צריך לקחת בחשבון שקצב גידול האוכלוסיה בישראל מחייב עוד הרבה מקומות מגורים והרבה מקומות תעסוקה.

העיר חריש גדלה, מתפתחת וגם נראית נהדר. לא מכיר עוד עיר בישראל במרחק של שעה מהמרכז שבה אפשר לשכור דירת 4 חדרים חדשה בשכונה יפה ומטופחת ב-2500 שח (באמת שמחיר בדיחה למה שמקובל בארץ).

לגבי רמת האוכלוסיה: ממה שיצא לי להתרשם, מדובר באוכלוסיה בסדר גמור. משפחות צעירות שמחפשות דיור טוב ובזול. עיר כמו חריש לא מושכת משפחות נזקקות כי אין בה כיום תעשיה או עבודות בשכר נמוך והיא מחייבת רכב כדי להתנייד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ETAA כתב:

אבל צריך לקחת בחשבון שקצב גידול האוכלוסיה בישראל מחייב עוד הרבה מקומות מגורים והרבה מקומות תעסוקה.

בעיקר מקומות תעסוקה.

מגורים כבר יש מספיק בפרוייקטי מחיר למשתכן במקומות נידחים שאף אחד לא רוצה להגיע אליהם.

גם פתרונות מגורים אלטרנטיביים למי שלא יכול או רוצה להשכיר מליון וחצי על דירה בת 4-5 חדרים.

למשל לבנות בניין ולהשכיר בו דירות (יש כאלה בראש העין ורעננה). או פרוייקט מגורים לצעירים עם דירות קטנות (1-2-3 חדרים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלפי מנשה עלתה כמה עמודים קודם, היות ופותח השרשור זכה במחיר למשתכן ואני מתגורר  ביישוב אחווה את דעתי,

השכונה החדשה לא בדיוק שכונה, יותר בכיוון של יישוב קטן בתוך יישוב קצת יותר גדול, בכניסה ליישוב הדרכים מתפצלות, אחת מובילה ליישוב היישן ברובו צמודי קרקע (פרטיים ודו משפחתיים) מפנקים עוד מהשנים בהן חילקו פה אדמות ב"חינם" לאנשי משרד הביטחון ושות' השניה מובילה לשכונת "גבעת טל" נסיעה של 5-10 דק' תלוי בקצב (כביש עקלקל שאני מוצא אותו גם די מהנה).

בגבעת טל יש מרכז מסחרי, גן ובית ספר יסודי ( חטיבה עדיין אין והחברה הבוגרים לומדים או בכ"ס או ברעננה - לא יודע מה הקירטוריון) במרכז המסחרי יש סופר שכונתי, פיצריה, גלידריה, טמבוריה (שלא כל כך פעילה עקב חוסר ביקוש) וספר. כפישזה נראה לי העסקים מתקשים לשרוד מהסיבה הפשוטה שקהל היעד מוגבל ורוב האנשים עושים את הסידורים בדרך הביתה ולכן העסקים המקומיים נותנים פתרון להשלמות בלבד.

ליישוב הישן אני מגיע לטובת שירותי בריאות ( יש מכבי וכללית - רופא משפחה וילדים) ושירותי דואר.

ניראות גבעת טל - 
 די מוזנח , אין יותר מדי עצים (ירוק בעניים) , הרבה אבק שמצטבר על המדרכות ולאורך הכביש עקב החציבה בהר שבהמשך הכביש בו ייבנו כ700 יחידות חדשות, קקי של כלבים חוגג פה ( אין פקחים כתוצאה מהתנהלות כושלת של ראש המועצה הקודם ואי רצון של ראש המועצה הנוכחי מה שגורם לכל השוודים להרגיש בנוח להשאיר את הגושים על המדרכה).
גינות ציבוריות -
 חסר, אחת קטנה ואחת טיפה יותר גדולה שתיהן די מוזנחות ולא מהוות אטרקציה לילדי השכונה, לרוב הן ריקות.
ביישוב הישן יש יותר גינות אבל אם כבר נכנסים לאוטו הרוב מעדיפים לנסוע עוד 10 דק' ולהגיע לפארק כ"ס שהרבה יותר נקי, מטופח ומציע הרבה יותר אטרקציות לקטנים.
מתקני ספורט -
 יש מגרש כדורגל קטן עם דשא סינטטי שכבר מזמן דורש החלפה.
כביש הגישה לשכונה מאפשר לעשות הליכה/ריצה.
זהו.
אוכלוסיה -
 כל הבניין שלי פליטי רעננה / כפר סבא / הוד השרון / רמת השרון / הרצליה.
מחירי הדירות נכון ל3 שנים אחורה היו נמוכים במיליון מדירה חדשה דומה  בערים המוזכרות וב700-800 אלף מדירות יד שניה ישנות. מהסיבה הזאת כל דירות ה4/5 חדרים נמכרו על הנייר ונשארו רק הפנטאוזים ( 8 מתוך 10 עדיין רקים - עלות באזור ה2 מיליון ל6 חדרים ומרפסת ענקית למעוניינים).
טווח הגלאים בבניין נע בין 28-40 לרוב יש תינוקות שנולדו בשנתיים וחצי האחרונים וכמה זוגות עם ילדים גדולים יותר כשהגדול ביותר בסביבות 12 .
אחרי שנתיים וחצי שומרים על שכנות טובה.

חינוך-

לא יצא לי לחוות כי הילד שלי עדיין לא הגיע למסגרת פה אבל ממה שאני שומע עושה רושם שהחינוך טוב, לפני שקניתי הציון הארצי במדלן עמד על 80+ לא בדקתי מה המצב היום.
חניה! 
תיכנון לקוי של המועצה באישור הפרוייקט שבו אני גר, חניה אחת לדירה ביישוב כזה בו שני בני הזוג מחוייבים ברכב, תוואי השטח לא מאפשר הרבה חניות מחוץ למתחם הבניינים והתוצאה של זה היא מכוניות זרוקות איפה שרק אפשר,בערבים וסופשים במיוחד.למרות ש 50 מטר מהמתחם יש מגרש די גדול בו ניתן להחנות,אנשים עדיין מעדיפים לתקוע את האוטו בסביבת המגורים.
חלקם גם עושים הליכה/ריצה - לא מבין אנשים כאלה.
בפרוייקטים החדשים מבטיחים שהנושא יטופל ויידרשו מהקבלן לפחות 1.5 חניות לדירה.
מיקום גאוגרפי - 
אומנם היישוב מחוץ לקו הירוק אבל הוא בתוך ה"גדר"- אין מחסום מה שחוסך זמן ביציאה.
מואזין שומעים, מפריע - לא.
בהתחלה היה קצת מוזר אבל עכשיו לא מייחס לזה  חשיבות. חגיגות תוצאות הבגרות של הבני דודים בשבת האחרונה נשמעו היטב, היות והתעוררתי לפני זה פחות הפריע לי.
לפעמים הבני דודים מקלקיליה מחליטים לשרוף את הזבל שלהם מה שמביא ריחות שרפה ליישוב ( לא תמיד,תלוי ברוח) ואני יכול להגיד שזה המפגע שהכי מפריע לי בזה שאני גר בשטחים, מעבר לזה לא מרגיש שום הבדל מכל עיר אחרת, בשעות הערב יש שקט מוחלט ולמעט הצרצרים לא שומעים הרבה.
נסיעות-
לרוב 15 דק' מאזור תעשייה כפר סבא.
22-25 דק' ממרכז רעננה (כביש 531)
35 דק' מנתב"ג 
תל אביב לא בשעות העומס באזור החצי שעה.
כביש 6 נגיש מאוד.
סהכ מרגיש במרכז והכל נמצא בטווח השעה נסיעה גם בבקרים למעט הסנטרום של תל אביב.
לסיכום,
עבור המחיר שדרשו לא מצאתי עסקה טובה יותר באזור שבין חדרה לרחובות . כמו בכל עיר שהתפתחה בעשור האחרון יש לא מעט ליקויים ודברים שדורשים שיפור, בישראל קודם בונים ואחר כך משפרים במקרה הטוב ומתקנים במקרה הרע,  מקווה שהכל יפתר בטווח ה5-7 שנים הקרובות אחרת אשקול מעבר חזרה לעיר מהסיבה הפשוטה שאני לא ארצה לראות את הילדים שלי מסתובבים במקום שומם  כמו הנוער של היום ותופסים טרמפים לכפר סבא וחזרה. 
אם ההנהגה החדשה תפעל נכון ולא תפשל בדרך בשנים הקרובות,יש סיכוי שתיתפתח כאן שכונה לא רעה סטייל כפר סבא הירוקה מה שיוביל לעלייה באיכות החיים ואולי גם לעליית מחירים נקודתית.
סבלנות וקצת מזל הוא שם המשחק.

עריכה אחרונה על ידי Dimo
  • מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...