Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית דירה למגורים בחריש

Jeka88
שימו לב! השרשור הזה בן 1352 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

מה דעתכם על העיר?

זוג עם ילד כשבתכנון עוד ילד, חושבים על קניית דירה בחריש בעוד שנה שנתיים..

יש לי שני חבר׳ה מהעבודה שקנו שם לא מזמן וממש מרוצים.

אנחנו מחפשים לשמוע כל פיסת מידע על העיר.

ראיתי שיש דירות 4 חדרים באיזור ה-1.1 מליון.

Peugeot 5008 1.6T Active 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אנחנו מחזיקים דירה שכורה בחריש כבר כמעט שנתיים, נעזוב בקרוב לאחר שהמטרה שלשמה הגענו לפה מוצתה.

הנה השרשור שפתחתי כשהגענו לפה:

יש הרבה מה לכתוב אבל אשתדל לקצר מטעמי עייפות. כרגע זה אתר בניה ענק מאוכלס למחצה, משקיעים כאן הרבה בפיתוח ובכלל, אבל יעברו עוד שנים עד שהמקום יהיה אפוי. לא בנינו על מערכת החינוך כאן בכלל; אבל בגלל כל מיני סיבות נתקענו פה יותר זמן משהיה צפוי, יצא שהילדים שלנו הלכו פה לגן בערך חצי שנה. בסופו של דבר זה היה מעל הציפיות שלנו. מה קורה ביסודיים ומעל זה - אין לי מושג. כרגע הבעיה הכי גדולה פה היא נגישות ותחבורה. אם זו לא בעיה מבחינתכם - מעולה, אתם יכולים לקנות פה דירה חדשה מהניילונים ב"גרושים", לחילופין אתם יכולים לשכור במחיר המצחיק של 2300-2400 ש"ח לחודש. אנחנו מתכוונים לחזור בקרוב למרכז בגלל אילוצי עבודה; אלמלא אילוצים אלה, ייתכן שלאור מצב הקורונה והמשבר הכלכלי הממשמש ובא היינו נשארים כאן עוד קצת עד יעבור זעם.

לדעתי הישוב כרגע עדיין בנקודה שאי אפשר לדעת אם יתפתח לסוג של אלעד, או לסוג של מודיעין. מסיבה זו הייתי נזהר מרכישת דירה לעת עתה.

• רעיון טוב! 2

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח שהייתי רוצה לדון את הילדים שלי לגדול באיזור הזה.

ריחוק ממקומות עבודה ושירותים למיניהם, כאשר המקום העירוני והמגניב בסביבה זה חדרה (שגם היא לא בדיוק להיט).

ההייפ סביב דירות יחסית לא יקרות יירד, וזה יהיה עוד עיירת "פיתוח" שבפועל כל מה שמתפתח שם זה אבטלה, דיכאון וערסים.

אם אתה עדיין נעול על זה, במקומך הייתי שוכר שם במשך שנה, ואז מחליט עד כמה רחוק בא לי לעוף משם.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מילת המפתח היא - "לגדול". בשביל ילדים עד סביבות גיל 10 נניח, בהנתן שמערכת  החינוך בחריש סבירה, זה לא כזה סיפור. מבחינה זו המצב לא שונה בהרבה מאיזה מושב בחצי הדרך לפיזדילוך, לטוב ולרע. אגב, אני מכיר אנשים שגרים כאן אבל רשמית רשומים באחד הקיבוצים הסמוכים, והילדים לומדים בבית ספר האזורי של המועצה האזורית מנשה.

אתה מצליח להיות יותר סקפטי ממני, ואני זה שגר כאן. גם לי היו חששות לגבי הרכב האוכלוסיה, בגדול לפחות כרגע המצב יותר טוב ממה שאתה מתאר, ובטח לא יותר גרוע מרוב ערי המרכז. הנעלם הגדול הוא מה יהיה עוד כמה שנים כשהישוב יתייצב. ערסים אבטלה ודכאון יהיו אם זה באמת יילך לכיוון של אלעד.

אני בהחלט מסכים עם השורה האחרונה, הייתי שוקל לשכור פה לתקופה לפני שקונים דירה.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד
אני לא יודע למה נתפסתם על אלעד, אין שם ערסים ובטח לא דיכאון, מכוון שזה ישוב עם אופי חרדי, אז לגבי נתוני אבטלה אין לי מספרים מדויקים, מצד שני, אני מאחל לך שיהיה לך את הכסף לקנות דירה כמו באלעד, המחירים שם דיי גבוהים המיקום שלה מעולה (יושבת על כביש 6 ובמרכז), אז לצערי, תתן דוגמא אחרת כגון עמנואל..
בתודה, הועד לעניני חרדים.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

• רעיון טוב! 5

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם אני לא בעל משפחה, אבל שקלתי לעבור לגור בחריש.

האם להתגורר בחריש ולקבל דיור חדש או להתגורר בחדרה ולחיות בדירה סבירה משנות ה- 90.

אצלי השיקול הגיאוגרפי והתחבורתי הכריע את הכף לטובת חדרה.

לא ששם המצב כזה מזהיר, אבל בכל זאת מדובר בעיר נוכחת וקיימת עם תחבורה ציבורית פעילה+רכבת כבדה (בימי הקורונה פחות), וקרבה לכביש 2 , 4 ו-9.

1. האם אתה מוכן להסתמך על רכב פרטי בלבד?

2. באיזה איזור גיאוגרפי נמצאית העבודה שלך/ יש לך אופציה לעבוד מהבית?

3. מהו מרחק/זמן המקסימום שאתה מוכן לנסוע אליו לצורכי עבודה לכל כיוון?

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון להיום העבודה שלי נמצאת בנתניה והעבודה של אשתי נמצאת בתל אביב, נניח ואנחנו נקנה דירה בחריש אז אני מניח שבשלב מסויים נעבור לעבוד במקום קרוב יותר.

המחירים לדירות נורמליות בשכונות נורמליות בחדרה גבוהים בהרבה, נניח חשבנו לקנות דירה ב1.1 מליון, מה אני יכול להשיג בסכום הזה באיזור השרון/צפון השרון/דרום השרון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפתח יד 2 ותראה.

לרוב הגדול מדובר בדירות ישנות/שיכוני רכבת למינהם בשכונות לא מי יודע מה.

אם ביד 2 תסנן לפי ממ"ד , זה יציג לך דירות עם ממ"ד משנות ה-90 ואילך.  (כמובן שזה לא תמיד מדויק אבל זה כלי שאפשר להשתמש בו).

מכיוון שאני לא בעל משפחה, סט השיקולים שלי שונה משלך ואני מוכן להתפשר על איכות השכונה לטובת גישה תחבורתית נוחה יותר.

נ.ב. (בכוונה הצגתי את שעות העומס).

image.thumb.png.d20260510834c526f3880ee5d6ab200d.png

image.thumb.png.be9c781672228303288997cdd15c577f.png

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, Jeka88 כתב:

נכון להיום העבודה שלי נמצאת בנתניה והעבודה של אשתי נמצאת בתל אביב, נניח ואנחנו נקנה דירה בחריש אז אני מניח שבשלב מסויים נעבור לעבוד במקום קרוב יותר.

המחירים לדירות נורמליות בשכונות נורמליות בחדרה גבוהים בהרבה, נניח חשבנו לקנות דירה ב1.1 מליון, מה אני יכול להשיג בסכום הזה באיזור השרון/צפון השרון/דרום השרון?

אני גר באזור ואני יכול להגיד לך שעם עבודה קשוח פה.

אם שניכים בתחום ההייטק או עבודה שבעיקר מתרכזת במרכז, יהייה לך מאוד קשה למצוא משהו מתאים וברמת שכר מתאימה.

לפני שאתם חושבים להתעיק את מקום העבודה, ותבררו מה ההיצע למקצועות שלכם ולפי זה תחליטו על המעבר.

לדעתי חריש כבר הרבה שנים לא מתרוממת בגלל היעדר מקומות עבודה והנגישות שלה למרכז.

ואם חשבתם להגיע למרכז ברכבת, אז תדעו שבבקרים להגיע לבנימינה ועוד למצוא חנייה סיוט וזה יוסיף לכם כחצי שעה.

תנסו לברר על רכישה על הנייר בפרדס חנה. כנראה זה לא יהייה 1.1 אבל אולי תמצאו משהו מתאים.

הנגישות שלה לכביש 4 ולכביש החוף מצויינת וכמובן יש תחנת רכבת קרובה.

עריכה אחרונה על ידי R'n'B
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, Jeka88 כתב:

א) היצע עבודות משמעותיות באיזור מאוד נמוך (משמעותיות = כאלה שמכניסות לפחות 10 אש"ח ברוטו בחודש כשעובדים 9 שעות ביום 5 ימים בשבוע, ודורשות להפעיל את המוח מעבר לBIOS).

ב) ואלה שיש, השכר שם נמוך משמעותית ממשרות דומות במרכז.

ג) לנסוע מחדרה לתל אביב כל יום זה מספיק נוראי. מה זה לנסוע משם לתל אביב אתה לא רוצה לדעת.

לגבי רכבת - להגיע לרכבת בחדרה בבוקר מספיק גרוע למי שגר בתוך חדרה. מחריש לחדרה - תוסיף מינימום חצי שעה נסיעה ואני לא מדבר על מציאת חניה כשחונים בתוך יער חדרה בין העצים.

תחבורה ציבורית - טוב אחי.

איפה אתם גרים היום אם אפשר לדעת?

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחבורה היא נכון להיום הבעיה הכי גדולה של המקום, פתרונות תחבורתיים למצב הזה יהיו אולי בטווח של כעשור מעכשיו (אם בכלל).

למי שעובד ביקנעם, נניח, חריש זו אפשרות לא רעה.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@vadim6385 היום אנחנו גרים בתל אביב.

אם ללכת לפי הקו מחשבה של התגובות פה זה לגור בשכירות כל הזמן כי אי אפשר למצוא דירות נורמליות במחיר נורמלי במיקום שהוא לא טיזינבי לצערי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והאם זו אפשרות פסולה, כאשר האופציה השניה היא הימור על מיליון ש"ח ויותר?

או שתחפש מגורים ועבודה בצפון או בדרום, לא חסרים אזורי הייטק פעילים. יתכן שהשכר יפחת, אבל גם ההוצאות יפחתו, מה שדי יתקזז. כמובן צריך לבדוק פרטנית לפי המשרות שמתאימות לך.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה

אז לאישתך אין יותר מדי לנסוע לעבודה (יחסית למי שבא מהצפון/דרום), וסביר להניח שהיא גם מסתדרת בלי רכב.

אתה תמיד נוסע נגד הכיוון של הפקקים (וייתכן שגם מסתדר בתח"ץ).

נסיעה לנתניה תיקח ממך שלוש שעות ביום, נסיעה לת"א תיקח מאישתך בין 4 ל5 (זה ברכב).

ואחד מכם יצורך לצאת מוקדם בכל יום כדי להוציא את הילד/ים מהגן ב4 (זה ככה אצל כל זוג עם ילדים שאני מכיר).

מתאר לעצמי שהבוס עדיין ידרוש להיום יום עבודה מלא ברוב השבוע.

אנשים שאני מכיר ועובדים רחוק, בדרך כלל "דופקים את המערכת" בכך שהם באים לעבודה ב6 בבוקר ויוצאים ב3 כדי להספיק לפני הפקקים (ולהיכנס לפקק עם כל מי שיוצא לפני הפקקים).

האם זה שתהיה דירה שרשומה עליך בטאבו שווה את זה?

אני לא נשוי, אבל מספיק אכלתי את כל ה"כיף" של לגור בחור ולעבוד במרכז, ואני עוד גרתי בחדרה.

לדעתי לא שווה את זה, לא משנה כמה תגיד שאין לך בעיה לנהוג ולפחות יש פה נוף.

• רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגדיר מחיר נורמלי?
1.1 מ' נמצא נמוך מאוד על הסקלה, בטח ביחס לממוצע ובטח ביחס לדירות חדשות.

תבדוק את האפשרות של דירות שנותרו למכירה ללא הגרלה במחיר למשתכן.
באזור 1.1 מ' יש אפשר למצוא אחלה דירת 4 חד' בראש העין, אור עקיבא (אור ים).

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...