Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מקבוק או ווינדוס ללימודים?

Bob Ross
שימו לב! השרשור הזה בן 1444 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מחשב נייד מקינטוש הכי זול בארץ לפי מה שראיתי בזאפ, מתחיל מ4300 ש"ח, ונותן לדעתי תמורה נמוכה בפער ניכר מאד ביחס למחשב נייד PC אחר באותו סכום לצד שופוני ועיצוב על-זמני

אם המטרה שלך זה לפתוח מסמכים ולגלוש באינטרנט , ב2500-3000 ש"ח תוכל למצוא מגוון מחשבים ניידים רגילים ואפילו אם זה יותר מידי, גם בסביבות 2000-2200ש"ח יש לא מעט מחשבים זולים שעושים את העבודה.

אם אתה משחק משחקי מחשב,  לא מעט משחקים לא תואמים למק.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 3 שעות, windows כתב:

מחשב נייד מקינטוש הכי זול בארץ לפי מה שראיתי בזאפ, מתחיל מ4300 ש"ח, ונותן לדעתי תמורה נמוכה בפער ניכר מאד ביחס למחשב נייד PC אחר באותו סכום לצד שופוני ועיצוב על-זמני

אם המטרה שלך זה לפתוח מסמכים ולגלוש באינטרנט , ב2500-3000 ש"ח תוכל למצוא מגוון מחשבים ניידים רגילים ואפילו אם זה יותר מידי, גם בסביבות 2000-2200ש"ח יש לא מעט מחשבים זולים שעושים את העבודה.

אני לא יודע כמה אובייקטיבי יכול להיות משתמש בשם windows :)

• מצחיק 1
לפני 16 שעות, Transporter כתב:

אתה לא מקבל שום זרע בפה אני לא יודע מה אתה עושה עם המקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מתחיל ונגמר בשל.

זו התחלה אבל לא ממש העניין.

נגיד ככה - לא נתקלתי כמעט בחברות הגדולות המפתחים שעובדים עם Windows חוץ מבמייקרוסופט בארהב.

לא בפייסבוק , לא בגוגל , לא באמזון ועוד כמה.

ובנוסף - כל מק יכול להריץ Windows ולינוקס מושלם.

ההפך לא נכון.

אכן בארץ המצב פחות טוב במחיר מחול.

ואכן לא כל הדגמים משתלמים.

בכל אופן - ללימודים במיוחד בהתחלה - מחשב קל

עם חיי סוללה סבירים זה המפתח.

אחכ - כשתתחיל להשתמש בו לפרודוקטיביות (וגם זה במידה והמעסיק לא יספק לך מה שבא לו) תחזור לשאול כשתדע כיוון.

• אהבתי 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, windows כתב:

...

אם המטרה שלך זה לפתוח מסמכים ולגלוש באינטרנט

...

גולש יקר, אנא קרא שוב את כותרת השרשור, תודה.

המטרה היא לימודים, לא משחקי מחשב.

אם הלימודים בארץ, עם חומר בעברית ובמסמכי אופיס, יותר נוח חלונות.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Bob Ross כתב:

השוואה די מעניינת ומפורטת שמצאתי:

בול הנקודה שלי. אחלה סקירה - והוא עשה עבודה טובה להשוות דגמים דיי דומים במפרט

בדגמי הביניים / החזקים - התמחורים לעומת התמורה היא דיי זהה.

הXPS יותר קל כמה פרטים קטנים עדיפים , אבל במק המסך יותר טוב , וה4 שקעים זה בהחלט הבדל להרבה אנשים (עם העמדה שלי בבית כרגע - כל ה4 שקעים שלי תפוסים לדוגמא. אם הייתי רוצה משהו דומה עם הדל - הייתי צריך לקנות Thunderbold HUB - שמתחילים מ200 דולר , לא USB C שיש לו הרבה פחות Bandwidth שזה סוג של בדיחה לעבודה אמיתית) - ובפועל הביצועים דיי זהים.

ה13״ ביניים (לא לקנות את הבסיסי!) זה לגמרי מחשב מעולה! לטעמי - השילוב גודל / עוצמת עיבוד המושלם כרגע. והדל XPS 13 9300 ביניים - הוא כנראה הPC הכי טוב בקטגוריה. ועולה אותו הדבר.

אין מחשבים ברמות האלו שעולים באמת הרבה פחות (אתה מהר מאוד מתחיל להתפשר על מסך , פורטים , ביצועי SSD , חיי סוללה , משקל וכו)

• אהבתי 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני חושב שעדיף להתחיל עם WIN , אבל כנראה יהיו בתואר קורסים שיהיה יותר נוח \ יהיה אפשר לעשות רק בUNIX (תקשורת,C,מערכות הפעלה) ולכן הייתי ממליץ להתחיל להכיר אובנטו ולשפצר אותו קצת עם wire shark, ויזואל סטודיו , GCC או CLANG ועוד אפליקציות לבחירתך.

ככה בזמן שכולם מנסים להבין איפה "המחשב שלי" אתה כבר מכיר את המערכת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה עוזר, אני בזמן הלימודים (מדמ״ח) הייתי עם מקבוק והתקנתי עליו Windows למקרים המועטים שהייתי צריך אותו.

המעבר מאוד חלק בין המערכות (שתיהן עובדות ברקע)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 8.5.2020 בשעה 00:38, MiG כתב:

יש לי ניסיון עם גם וגם.
אמנם הרמה של האופיס במק השתדרגה בשנים האחרונות אבל לדעתי בעברית זה עדיין מבאס.

בתאריך 8.5.2020 בשעה 00:59, bobi כתב:

יש לנו במעבדה מקים. והאופיס במק עובד ממש גרוע והוא איטי בצורה מחרידה.

בתאריך 8.5.2020 בשעה 11:05, hans כתב:

עם כל ההתקדמות של מק בנוגע לעברית בשנים האחרונות, עדיין יש לקומבינציה של אופיס וחלונות עדיפות בתחום הזה.

בתאריך 8.5.2020 בשעה 16:11, hans כתב:

אבל אם אתה צריך להתחיל _לתקשר_ הלוך חזור עם קבצים שמגיעים מחלונות - תוותר. לא שווה את הזמן שלך.

חייב לשאול - על מה כולכם מדברים? אני עובד עם מקבוק פרו שמריץ אופיס 2016, ולא מרגיש שום בעיה בהשוואה למחשב שמריץ את האופיס האחרון על ווינדוס (שאני נאלץ לעבוד איתו מדי פעם), גם בעברית. אולי השימושים שלי בסיסיים מדי? יכולים לתת דוגמאות ספציפיות? ממש מסקרן אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, save כתב:

אני משתמש בגוגל דוקס . מספק כל צרכי.

איך הוא באמת בהשוואה לאופיס?

לפני 16 שעות, Transporter כתב:

אתה לא מקבל שום זרע בפה אני לא יודע מה אתה עושה עם המקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום סיבה להריץ אופיס על מק

אני משתמש במק כבר עשור בגלל שאני מריץ תוכנית כבדות לייב ואסור לי שיקרסו מק עושה את זה בקלות, הרבה יותר יציב ובטוח מווינדוס

אבל בשביל אופיס, גלישה ברשת ? אין שום סיבה

בטח לא במחירים האלה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל כלי הוא בסדר בעברית, כל עוד הוא לשימושך פרטי.

גם אופיס במק, גם גוגל דוקס, גם המקבילות למיניהן.

הבעיות מתחילות כשיש אינטרקציה הלוך ושוב עם קבצים שמקורם באופיס על חלונות. זה מתחיל עם גופנים (פונטים) ומסתיים בבעיות יישור בלתי נגמרות.

אפילו גוגל לא ממש שם עדיין בכל הנוגע לעברית.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, בדוק מה דרישות הפקולטה. כאשר בני למד בטכניון הוא קיבל גרסאות סטודנטים לחלונות של התוכנות הדרושות חינם או במחיר סמלי. בעלי המק נדרשו לרשיונות במחיר מלא, שיכלו לממן מחשב נוסף. והרשיונות האלה לא היו שימושיים בהמשך, כיוון שהם מוגבלים בזמן.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...