Jump to content

windows

 • פרסום הודעות

  283
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי windows

 1. מעניין אם אי פעם החוק הנ"ל נאכף. בלי קשר באופן טבעי עשור לאחר הוצאת האזעקות מהחוק, מיום ליום פחות רכבים כאלו מסתובבים בינינו.
 2. לא עקבתי אחר העמודים הקודמים אבל ברכבים ידניים, הילוך האחורי כל יצרן המציא לעצמו פטנט. BMW ישנות הR נמצא ליד הילוך ראשון ומשום מה זכור לי (אולי אני טועה) שלא צריך להפעיל משבת כלשהו אלא כח. משום מה במאזדה 3 זכור לי שה(+) בטיפטרוניק דווקא במהלך אחורה של הידית בניגוד למה שאני רגיל.
 3. אהלן, עקב הקורונה ועדיפות לשימוש ברכבים אחרים, הרכב לא נוסע בכלל פרט לפעם בשבוע/שבועים בהם אני מחייה אותו באמצעות בוסטר התנעה ומבצע נסיעה של 15-20 שהאמת ממילא הרבה אין כל כך דרישה לשימוש בו עכשיו כך שההנעה היא יותר להזיז את החלקים המכאניים. המצבר בן שמונה חודשים ואני משאר שהרכב נסע אולי 1000-1500 ק"מ. הבעיה שהמצבר נפרק די במהירות אם לא נוסעים עקב מערכת אזעקה וקודנית ודיבורית (מאז ומעולם הם גרמו לכך). השאלה שלי בגדול האם כל הפריקות מצבר ל0 הם גורמות נזק למצבר כאשר הוא ממשיך להישאר כך עומד, אני פשוט שוקל אולי לנתק את המצבר באופן קבוע אבל מעדיף להימנע מכך אלא אם כן זה מונע נז
 4. לפי דעתי כל רכבי לימוד הנהיגה עם מנוע דיזל וגיר ידני הקלו משמעותית על תלמידי נהיגה שלומדים על גיר ידני. כמובן שיש יוצאים מן הכלל מהבחינה הזו , אבל ככה זה באופן כללי. לא בדקתי את זה לעומק, אבל נשמע שהרפורמה בלימודי הנהיגה הקלה משמעותית על נבחנים מבחינה של המתנה בין טסטים, ואולי גם אובייקטיביות מסויימת בגלל המצלמות.
 5. האמת, אם אני לא טועה הקורולה הזו הינה הראשונה בארץ שאין אפשרות להזמין אותה עם גיר ידני. בד"כ מי שרכש קורולה ידנית הם מורים לנהיגה. בלי קשר הקורולות הישנות הגיעו גם עם מנועי בנזין 1.4/1.3 באירופה לצד שאר המנועים.
 6. נסעתי גם עם אוקטביה tsi1.2 dsg7 והפעולת המערכת מציקה ביותר. גם היא מכבה את ההגה כח ככל הזכור לי (לא ברור לי למה בהגה חשמלי לעשות את זה). בגדול הבעיה העיקרית היא כיבוי מנוע מוגזמים. טוב היה אם היה טיימר שרק אחרי 2 דקות המנוע נכבה. קרה בירידה שעזבתי את הבלם והרכב מתקדם קדימה ולקח לו 2 שניות "להיזכר" שהוא צריך להניע. בטויוטה היברידית הביצוע מצויין מן הסתם כי שהמנוע בנזין נכבה אפשר להתחיל נסיעה עם המנוע החשמלי.
 7. לפעמים חבל שאין מספיק אכיפה בנושא של נהיגה ביד אחת. הרבה לא יודעים מתי לא בטוח ליסוע עם יד אחת וזה מקור די גדול לנהגים שלא שומרים על הנתיב או על הפניה כמו שצריך.
 8. תחפש ביוטיוב "טסט לטרקטור" בעברית ותראה דוגמאות. באופן כללי זהירות עם המצמד מאד חשובה.
 9. ללא ספק ארה"ב מזכירה את עידן מונופול האפ"ס שהיה כאן. מבחינת צריכת דאטה אפשר לעקוב אחרי ולשאר פחות או יותר עם חבילת גלישה סלולרית עשה את העבודה. הדבר שלא פחות חשוב הוא לעשות בדיקות מהירות לפני בבית, גם אם יש קליטה טובה, בהרבה אזורים בארץ המהירות גלישה 4G מעליבה ביותר (לדעתי זה התחיל בשנה וחצי האחרונות ). חבל שמדברים הרבה על 5G שלא דואגים קודם לקבל 4G במהירות המירבית ו4G+ בכלל שכמעט ואין.
 10. יש אפוקסי מחוספס, הרבה יותר בטוח לדעתי. היתרון היחידי שמצאתי באפוקסי המסוכן, תמרון הגה קל למי שאין הגה-כח ברכב, או שהואבמקרה תקול (טוב הגזמתי, אנחנו ב20' , זה כבר לא נפוץ).
 11. סליחה על הבורות, לא מדובר כאן בגיר DSG נכון? או שבעצם ה1.4 אטמוספרי הגיע עם הגיר האוטומטי פלנטרי.
 12. לצערי כל עוד אין לוחית רישוי על כלים האלו, חובת רישיון נהיגה לרכב פרטי, טסט (כן כן!) פעם בשנה לכלים האלו שהרבה לא מחליפים בלמים שהולכים מאד מהר עקב האצות ובלימות קיצוניות, והכי חשוב קנס של 8000 ש"ח וחילוט הכלי (מצויין למסתננים שאין אפשרות לקנוס אותם), 3000 ש"ח למי שיסע ללא קסדה. למי שיפרוץ מהירות או יתקין מצערת פרוצה שמאפשרת להתחיל נסיעה ללא דיווש. מה עוד שכחתי?, ביטוח חובה. מי שזה לא יתאים לו שיסע באוטובוס בכמה שקלים או ילך ברגל 20 דקות או מה שצריך, אחרת הוא יפגע ולא יוכל גם את זה. ואני חושב שאני די הגון. לצערי חבל שלא נותנים קנס למי שחוסם שדה ראיה למעבר חציה (אמו
 13. מודרניות למזלנו כן, ברכב הזה וברוב הרכבים האוטומטים הישנים לא רק שאין נעילת הילוך, התיבה לפעמים מעלה הילוך אחד קדימה שמרפים את הגז כדי להימנע מבלימת מנוע במישור לטובת כל מיני שיקולים כמו חסכון בדלק ונסיעה חלקה יותר ואולי בלאי. בלי קשר השיטה הזו מקצרת את חיי הבלמים. לצערי היום מי שלומד נהיגה ברכב אוטומטי לא נבחן בטסט על בלימת מנוע ברכב אוטומטי.
 14. אני נוהג על קורולה 03' הרבה שנים , לפי תחושה שלי (והאמת זה נכון בתכלס לכל רכב) מי שלא מוריד הילוכים בירידות קשות ממושכות מחמם את הבלמים שגם ככה הם לא וואו ברכב הזה. הגיר האוטומטי המיושן מסוגל להישאר על הילוך שלישי/רביעי כאשר נמצאים על D בירידות הרריות קשות, לכן אני בורר בין Low ל2 בירידות קשות וממושכות. ושוב זה נכון לרוב הרכבים האוטומטים. אוסיף שגם אם נוסעים על L/2 בירידות ממושכות הבלמים עדיין מאד חמים ונחלשים מעט, אז אני לא רוצה לחשוב מה קורה שנוסעים על D. בלי קשר לך למוסך דחוף
 15. אם היא לא נהגה על גיר ידני מאז שהוציאה רישיון נהיגה, אך ורק במגרש חניה ריק ופתוח. בכביש רגיל סכנה להרבה כיבוי מנוע, קפיצות, דרדור ושריפת מצמד. יש הבדל בין נהג שלא נהג מאז קבלת הרישיון וכנראה למד על רכב דיזל (רכבי דיזל ידני פרטים די נדיר בארץ כיום) לבין נהג שנוהג פעם בכמה שנים על גיר ידני וזוכר מה לעשות.
 16. הטקטורים (או גוררים) כידוע לי הם בני 50+ לפחות, והיו גם מעט אוטומטים.
 17. מהתקופה הקצרה שנהגתי על טרקטור שגורר מטוסים בח"א. מבחינת תיבת ההילוכים, מתחילים לסוע על הילוך רביעי (ואחרון שמגיע עד 25 קמש בערך) ורק אם גוררים ציון מאד כבד משתמשים בהילוכים (כמובן עם דאבל קלאץ'). וברוב המקרים זה עושה את העבודה. אין הגה כח, מאוורר רדיאטור מכאני (לא יודע אם זה כל כך יתרון). אפילו כיבוי מנוע הוא ע"י משיכת ידית מכאנית והחזקתה עד שהמנוע נחנק. תגבור בלמים לא קיים, וגם משתמשים בבלמים בעיקר בעצירות (הם רק אחוריים כזכור לי). עוד משהו מומנט המנוע מאד חזק מאד ואפילו אם מחזיקים בלם ומרימים חצי קלאץ' הטרקטור נוסע (כמובן שזה מסוכן וקרו תאונות בעקבות נהגים בלי רישיון לטרקטור שלא
 18. נוהג על אורבן 1.6 2017 מדי פעם, תיקון סטיה מנתיב תמיד מורגש ברכב הזה, גם במקרים שהנהג שומר על הנתיב, מרגישים שעוד מישהו משחק בהגה. התראה על סטיה מנתיב כמעט ואני לא מצפצפת ובין היתר זה כי אני מאותת תמיד. במידה ויש סטיה מהנתיב הרכב לפעמים מתערכב בהיגוי מעט. התראה על שמירת מרחק קורת רק שמגזימים ובאים מהר או שמישהו בולם חזק מלפנים. בלימה אוטונומית לא יצא לי להיות בסיטואציה שהמערכת פעלה. כמובן שאפשר לכוון את הרגישות של המערכת וכי שתקרא בספר הרכב על מצבים שהמערכת לא עובדת ועוד כל מיני הסברים טכנים.
 19. https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5125165,00.html כתבה מ18' " כ-40% מהרוכבים לא רוכשים ביטוח חובה" דעתי בנושא שבלי קשר ליוקר המחיה, מדובר כאן בדפוס עברייני.
 20. ברגע שיצא לך לסוע על רכבים עממים אחרים, אתה תעריך יותר את האוקטביה על אף שחיצונית היא לא נראת מיוחדת. מציע לחפש בפורום/ברשת מידע על גיר 7 DSG על איך לנהוג עליו בצורה נכונה, מכיוון שעלויות האחזקה שלו גבוהות ואורך החיים שלו לא מצטיין. עצה נוספת, תדאג למצלמת דרך ברכב.
 21. לא ברור כל כך מה הכוונה ל"לחוץ מעט", אם הכוונה היא לנהיגה בתנועה צפופה שהרגל נמצאת את הקלאץ בכוננות ללחיצה או טיפה מעל הנקודת חיכוך הידוע בכינויה העממי חצי קלאץ', מה שרצוי מאד להימנע. בכל מקרה יש רכבים שההילוך הראשון קצר מאד כך שמנסים למשוך אותו מעט במקום להעביר לשני גורם לסל"ד לעלות מהר וגם בלימת מנוע חזקה קורת (שזה למעשה הקפיצה שאולי אתה מתכוון אליה) כאשר מרפים את הגז לפני שהמצמד נלחץ.
 22. האמת הרכב היחידי שידוע לי שחובה ללחוץ על המצמד בבלימה זה טרקטור או חלק מהטרקטורים, מהסיבה שמומנט המנוע מאד גבוהה וכאשר מנסים לבלום בנסיעה, מרגישים שהבלם "נחנק". וגם האפקט ההפוך קורה, כאשר בעמידה עם בלם מרימים את המצמד אפילו בהילוך רביעי (שמגיע סביבות ה25 קמ"ש) המנוע מצליח לגלוש עם ברקס פועל ברוב המקרים. האמת שלא ניסיתי לזרוק קלאץ' בעמידה בטרקטור כי זה מאד מסוכן, וכן יש מצבים מעטים מאד שהמנוע נכבה וזה קורה בעיקר שגוררים ציוד כבד.
 23. הכל עניין של חינוך, טכנית נהג חדש בן 17 יכול לנהוג על רכב גדול עם נגרר בזמן שלמד נהיגה על פולו. אין איזו הגבלה בחוק, אך הורה נורמלי ידאג ללמד אותו לנהוג עם נגרר. זה מקרה שאני מניח שמעטים מהנהגים החדשים נוהגים עם נגרר. וזה נכון גם לרכבים חזקים במיוחד ואולי גם לרכבי אספנות בלי ABS והגה כח, ג'יפים בשטח ועוד דוגמאות שמצריכים להכיר את הרכב.
 24. אני לא מומחה ולא קרוב לעולם קידום האתרים. מה שכן, לצערי שמתי לב אליו בחמש שנים האחרונות בארץ לפחות הוא שפייסבוק שאב אליו בצורה קיצונית נתח גולשים שפעילים בקבוצות גדולות וכל המידע די נבלע שם ולא קל למצוא אותו, או במילים אחרות די יבש את האתרים הקטנים והפורומים השונים. ועוד לא דיברתי על עמודים למינהם. מי שמחפש מידע בגוגל בעברית היום, כמעט ולא נתקל במידע מפורומים ישראלים כמו פעם כי אנשים כותבים בפייסבוק ונמצאים שם הרבה זמן. האבסורד הוא שהיום כל פועל מחובר לאינטרנט וזה המצב.
 25. הטיפ הכי טוב זה ללכת בלילה ולהתאמן על חניות. חיישני רוורס ומצלמה במקרים מסויימים לא עוזרים לשקף את המציאות כמו שצריך וכדי מאד לצאת להסתכל.
×
×
 • תוכן חדש...